[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
» <مارک واتنی> ارادت شارینگهام عزیز
» <شارینگهام> درود بر همه ی دوستان ، سپاس از مارک واتنی عزیز
» <مارک واتنی> دانلود کارتون قدیمی و نوستالژیک "بامزی" بصورت کامل و دوبله فارسی : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45427
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 3 رای - 4.33 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سینمای رزمی
نویسنده پیام
بیلی لو آفلاین
تازه وارد
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۹/۱۵
اعتبار: 4

تشکرها : 705
( 114 تشکر در 30 ارسال )
شماره ارسال: #20
RE: سینمای رزمی

(۱۳۹۵/۹/۲۳ عصر ۰۹:۰۷)اسکورپان شیردل نوشته شده:  

جناب بیلی لو

تمام پستهای رزمی شما کپی صرف از سایتهای دیگه مثل ویکی پدیای فارسی و ... هست. شما پستهای قبل از پستهای خودتون رو ببینید. اکثر پستها رو کاربران ما از ذهن خودشون نوشتند. شما که اینقدر به سینمای رزمی علاقه دارید یعنی نمیتونید حتی یک جمله از خودتون در مورد اونا نظر بدین؟ ماشالله تحصیلات عالیه هم که دارین. میتونین مطالب سایتهای انگلیسی زبان رو ترجمه کنین یا بشینین یه فیلم بروس رو از نظر خودتون نقد کنین.

خدای نکرده قصد ندارم شما رو ناامید کنم. واقعا دلم میخواد بیاین و این چند تا فیلم بروس لی رو بررسی کنین. ببینید سایتهای خارجی در موردش چی میگن. دنبال کپی پیست نباشید. کسی که به چیزی علاقه داره باید براش زحمت بکشه. وقت بذاره . عاشقی بدون دردسر نمیشه.:cheshmak:

به خاطر علاقتون و به خاطر زحمتی که کشیدین این پستها رو حذف نمیکنم. ولی منتظر پست جدید و پربارتون در مورد بروس لی میشینم.

دوست گرامی جناب اسکورپال شیردل  ممنون بابت توجه شما .  من لیسانس برق قدرت دارم و لیسانس مدیریت و ترم آخر ارشد مدیریت مالی هستم و از دوستان پروژه می گیرم از این راه یه درآمدی دارم و کل شبم تو باشگاه هستم و مربی گری می کنم. و فرصت مطالعه سایت های خارجی رو ندارم .

ولی با توجه به حرف شما نقد من این هستش:

فیلم های بروسلی رو  شاید هر کدومشون و 50 بار بیشتر دیدم . و اینو باید بگم که بروسلی خدای حرکات رزمی و اسطوره ی بی همانند کارگردانی و بازیگری هستند . و من در مورد نقادی فیلم تخصصی ندارم . فقط همین قدر تلاش کردم که ساعاتی رو صرف کافه کنم برای شناساندن هنرپیشگان مطرح دنیا و کارهای زیبای آنها تا دوستان ساعاتی لذت بخش را سپری کنند و وقت گرانبها شون پای سریال و فیلم های کریشه ای ایرانی و هندی و کره ای صرف نکنند. چون از نظر من فیلم ها و سریال های ایرانی و هندی و کره ای  مثل زندگی معمولی ما هستند منم به راحتی می تونم فیلم و سریالی که فقط حرف زدن شده بازیگری بازی کنم. ولی انجام دادن یه حرکت بروسلی کار ساده ای نیست. و کسانی باید این هنرپیشگان مخصوصا بروسلی رو نقد کنند که هم ردیف با این شخصیت بزرگ باشند و من فقط می تونم فیلم های خانوادگی رو نقد کنم.من در کل دنیا هیچ کس رو نمی شناسم که همانند بروسلی باشه . چه برسه که این شخصیت بزرگ رو نقادی کنه . بروسلی یعنی عزم جزم ، یعنی باور قدرتی که خدا در وجود انسان نهاده ، یعنی خواستن و توانستن به معنای واقعی ، یعنی شکست باورهای غلط مردم(بارزترین عمل بروسلی وقتیکه ستون فقراتشون آسیب دیده بود و دکترا خبر فلجی به ایشون دادند و هر کسی بود تمام زندگیش و روی ویلچر می گذروند ولی بروسلی با گفتن من می توانم غیر ممکن را ممکن کرد.) ،بروسلی یعنی فوق العاده ،یعنی پدیده ی بزرگ برای سینمای بشریت،یعنی غیرت، من فیلم های زیادی رو دیدم . و شما می دونید وقتی که یک فیلم مشاهده می شه دوباره نگاه کردن اون فیلم لذت مشاهده ی اول و نمی ده. و تو این دهه ها فیلم های رزمی زیادی رو دیدم ولی مشاهده بار اول این فیلم ها لذت زیادی نداشت ولی مشاهده بار 51 یکی از فیلم های بروسلی من و به وجد میاره.

فرق بروسلی با بازیگران ستاره امروزی از نظر من این موارد هستند:

1- طرز ایستادن بروسلی در فیلم هایش مانند فاتیح جنگ هستش. که در فیلم های امروزی حالت ایستادنشون فقط نماد گونه هستش .

2- چهره بروسلی در هنگام خشم چنان حالت برزخی پیدا می کنه . مانند  شیری غران خشمگین که در مقابل ایستاده است.

3- بروسلی در فیلم هایش با اعتماد به نفس کامل ظاهر میشه . و هرگز در نقش هایش در مبارزات از حریفش بار اولش شکست نخورده تا بار دوم حریفش  شکست بده . که در فیلم های سایر هنرپیشگان ما بار ها شاهد شکست در مرحله ی اول و پیروزی در مرحله دوم بودیم.

4- بروسلی در حرکاتش از وسایل بدلکاری در حد خیلی خیلی پایینی استفاده می کرد . و قطع به یقین تمام حرکاتش واقعی و با قدرت زده میشد. ولی هنرپیشگان امروزی اگه 40 درصد حرکاتشون واقعی باشه 60 درصد حرکاتشون بدلکاری هستش.

5- بروسلی در مبارزاتی که در فیلم هایش می کرد . حرکت و صدایی که از خودش ایجاد می کرد هماهنگی داشت و زیبایی خاصی به حرکاتش می داد. ولی هنرپیشگان امروزی با تقلید از این حرکات بروسلی ماهیت این حرکات رو از بین برده اند.

6- بروسلی برای فیلم هایش دنبال حریفان قدر و ناشناس بود تا بتونه علم حرکاتش رو افزایش بده و با نشان دادن سبک های دیگه در فیلم هایش آموزشی زیبا از هنرهای رزمی رو به نمایش بگذاره. و مدام در حال حریف طلبیدن از تمام نقاط دنیا بود. ولی هنرپیشگان امروزی دنبال مبارزه با حریفان برتر و پیروزی در تمام مبارزات نیستند.و حریفی را برای ارزیابی خود نمی طلبند. و بیشتر دنبال پول و شهرت هستند تا دنبال اثبات خودشان به عنوان یک اسطوره . ولی بروسلی در فیلم هایش هرگز نقش دوم نبود و شکست نخورد و به خاطر پول عزت خودش و پایین نیاورد.

7- بروسلی در فیلم هایش محافظ کسی نمی شد و خاطر خواه زنان نمی شد که به خاطر زنی خودش و درگیر کنه و تمام محتوای فیلم فقط بخاطر یه زن باشه. بروسلی فقط در مقابل ظلم ایستادگی می کرد و پیامش فقط این بود که در مقابل ظلم وستم باید با قدرت ایستادگی کرد که این مستلزم داشتن مهارت است . اینه طریقت اسطوره ای بزرگ. ولی در فیلم های امروزی پای زنان در همه ی فیلم هادر میان است و هنرپیشگان رزمی فقط به خاطر  عشق به یک زن و یا حفاظت از یک زن و ... مبارزه می کنند نه به خاطر ظلمی که به دیگران میشه.مانند فیلم های ایرانی که امروزه هر چی فیلم از زمان جنگ بسازند زنان در آن دخیلند ولی فیلم های چند سال قبل جنگ یا زنی در جنگ نبود و اگرم بود نقش بسیار کمرنگ داشت ولی سینمای امروز ایران زنان را فاتح جبهه های جنگ نشان می دهند. مانند سریال کریشه ای کیمیا

و مواردی دیگر...

امیدوارم مطالبی که در این پست نوشته ام باعث ناراحتی کسی نشه . این نظر شخصی من بود.

و اگر بخواهم درصد موفقیت به سینما ها بدم:

به سینمای ایران 20% موفقیت

به سینمای بالیوود 30% موفقیت

به سینمای کره 40 % موفقیت

به سینمای هالیوود به قسمت تخیلاتش 80% موفقیت، به قسمت خانوادگیش 40% موفقیت و به قسمت کمدیش 60% موفقیت و به قسمت رزمی 100% موفقیت رو میدم.

shakkk!پس هر زمانی که صرف نگاه کردن به فیلم های ایرانی و هندی و کره ای می کنید . دارید لذت نگاه کردن به فیلم های تخیلی زیبا و فیلم های رزمی زیبا رو از دست می دید. زیرا هر چه زحمت بیشتر موفقیت بیشتر .خودتون قضاوت کنید ...khandetaeed

و کلام آخر در این پست : عدالت یعنی قضاوت درست.

کسی که درباره چیزی نقادی می کنه باید خودش یک پله بالاتر از شخص مورد نقادی باشه . برای مثال اگه کسی بروسلی رو می خواد نقادی کنه باید توانایی هایش یه پله بالاتر از توانایی های بروسلی باشه تا بتونه کارهای بروسلی رو نقادی کنه .وقتی شخصی نمی تونه یه حرکت مشت قدرتمند مانند بروس لی بزنه چطور می خواد قضاوت کنه tajob2. در صورت نقادی عدالت رو زیر پا گذاشته. nnnn:

آرزو نکنید که زندگی راحت و آسان باشد، دعا کنید خدا قدرت تحمل زندگی سخت را به شما بدهد.(بروس لی)
۱۳۹۵/۹/۲۳ عصر ۱۰:۲۸
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : هانا اشمیت, پیرمرد
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
سینمای رزمی - Joe Bradley - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷, صبح ۰۳:۲۲
RE: سینمای رزمی - Joe Bradley - ۱۳۹۳/۱۰/۲۸, عصر ۰۵:۲۷
RE: سینمای رزمی - منصور - ۱۳۹۳/۱۱/۲, عصر ۰۱:۰۰
RE: سینمای رزمی - Joe Bradley - ۱۳۹۴/۱/۱۸, عصر ۰۱:۴۸
RE: سینمای رزمی - Joe Bradley - ۱۳۹۴/۳/۳۱, عصر ۱۰:۲۱
RE: سینمای رزمی - Joe Bradley - ۱۳۹۴/۶/۳, عصر ۰۴:۱۰
RE: سینمای رزمی - بیلی لو - ۱۳۹۵/۹/۲۳, صبح ۱۲:۳۱