[-]
جعبه پيام
» <ممولهhttps://www.parsine.com/fa/news/826323/%...8%B3-%D9%8
» <BATMAN> تشکر سروان ، این یکی به نظرم بهتره https://www.f2m.kim/1907/dont-breathe-20...si-dubbed/
» <سروان رنو> آره , موافقم . دیدنش جالب بود. طوری بود که تا پایان پیگیرش باشی. من مخصوصا نیمه اولش رو دوست داشتم.
» <BATMAN> (مخصوصا سکانس اعدام و با کلنگ آویزان شدن از هواپیما) زیر بار نرفت و معتقد بود این گروه افراد وجود خارجی دارن
» <BATMAN> به نظرم برای تنوعم شده یه وقتا دیدن همچین فیلمایی بد نیست / اتفاقا همون شب دربارش با یکی بحثم شد ، هر قدر بهش گفتم همچین چیزی امکان نداره
» <سروان رنو> بتمن جان این فیلم sisu رو دیدم . مرزهای خالی بندی رو جابجا کرده بود ! مگه مهاجرت هندی ها به فنلاند زیاد شده ؟!
» <BATMAN> Sisu 2022 جالب بود https://www.f2m.kim/13959/sisu-2022/
» <سناتور> درود. کسی میدونه کانال کافه سینما ستاره آبی تو تلگرام ادمینش کی هست.من رو ادد کنه
» <پیرمرد> بله متاسفانه تنگ نظری و کوته بینی آپارات بیش از حد آزاردهنده شده است
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم زندگی زیباست 1997 Life is beautiful 1997 .... http://cafeclassic5.ir/thread-46-post-44...l#pid44545
Refresh پيام :


نظرسنجی: نظر شما در خصوص سکوت بانو رفعت هاشم پور چیست؟
با سکوت بانو موافقم
با سکوت بانو مخالفم
نظر خاصی ندارم
[نمایش نتیجه]
توجه: این یک نظرسنجی عمومی است و کاربران میتوانند گزینه ای که به آن رای داده اید را مشاهده کنند.
ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بانوی صدای خاطرات
نویسنده پیام
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 355
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37


تشکرها : 3248
( 6962 تشکر در 200 ارسال )
شماره ارسال: #1
بانوی صدای خاطرات

سلام بانو

9 سال را بدون شنیدن صدایتان سر کردیم. ما به نشنیدن صداها عادت کردیم. دست اجل و تقدیر روزگار سالهای سال است که ما را دلتنگ صدای عزیزانی چون مقبلی و کاملی و افضلی و .... نموده. اما بانو دست کدام خبیثی ما را از شنیدن صدای شما محروم کرد؟

آنان که رفتند و ما را در حسرت صدایشان گذاردند چیزی نبود جز جبر زمانه و پر شدن پیمانه عمرشان . اما بانو ، ما زیر آسمانی زندگی میکنیم که شما زندگی میکنید. همان هوایی را تنفس میکنیم که شما تنفس میکنید. میدانیم آلوده است. اما این روزها خیلی چیزها آلوده است. پس چرا باید از شنیدن صدایتان محروم باشیم.

شما 9 سال است که سکوت کرده اید. سکوت شما فریادی است بر سر ناعدالتیها. سکوت شما فریاد یست بر سر نادانانی که برای دانایان تعین تکلیف می کنند. اما این فریاد بیش از آن که نادانان را بخود آورد قلب دانایان را شکسته است.

مگر می توان باربارا گراهام و اسکارلت اُهارا را بدون صدای تو حتی لحظه ای تصور کرد. ما با صدای شما به دنبال سلطان قلبمان رفتیم و با صدای شما به استقبال اتاق گاز رفتیم . ما عمریست که با صدای شما بدنبال قاتل پهلوانان خود هستیم. بانوی عزیز این صدا هدیه ایست از سوی خداوند به هموطنانت. بقول سوزان هیوارد زندگی تلاش است و مبارزه. شما با این هدیه خداوندی تلاش خود را نمودید و با سکوت نیز به استقبال مبارزه رفتید.

امروز صاحب این صدا در گوشه ای دنج در مهرشهر کرج به سکوت خود پایبند است و ما نیز در گوشه ای از این کافه دنج در حسرت روزهای خوب شنیدن صدای او . و چه با سعادت است استاد جلال مقامی که هر صبح  روز خود را با شنیدن صدای شما آغاز می کند.

دوستان عزیز:

همانطور که مستحضرید جامعه دوبله از سال 1384 در سکوت اعتراضی بزرگترین بانوی دوبله ایران خانم رفعت هاشم پور از گویندگی ایشان بی بهره است. من همچنان همانطور که در سایر پستهایم گفته ام یک هنرمند متعلق به خودش نمی باشد اما از طرفی باید شان آنها را حفظ نمود و به خواسته های شخصی و غیر شخصی شان احترام گذارد.

بنظر شما سکوت بانو منطقی است یا خیر؟

اگر شما بجای ایشان بودید چه میکردید؟

اگر فرصت آنرا می یافتید که فقط یک جمله با ایشان سخن بگویید چه می گفتید؟

در اغلب پستهای این کافه که بنظر من بزرگترین سایت و مرجع تخصصی دوبله در ایران می باشد دوستان بارها و بارها به هنرمندی این بانوی بزرگ دوبله در فیلمهای شاخصی اشاره نمودند و از ایشان یاد کردند . همه دوستان بصورت پراکنده اندوه خود را از عدم فعالیت ایشان ابراز داشته اند اما این جستار را صرفا بصورت هدفمند از این بابت استارت زدم تا دوستان ضمن شرکت در نظر سنجی برداشت و نظر خود را در خصوص سکوت خانم رفعت هاشم پور ابراز دارند و ترجیحا اینکه بنویسید که اگر قرار بود خواسته خود را در یک جمله به ایشان بگویید چه بود؟. و نهایتا در صورت تمایل برای جمع بندی نظرات دوستان می توانید در نظر سنجی شرکت نمایید و موافقت یا عدم موافقت خود را در خصوص سکوت ایشان ابراز دارید. امیدوارم دوستان صرفا نظر و خواسته قلبی خود را در خصوص موضوع ابراز دارند و از پرداختن به مسائل حاشیه ای اجتناب ورزند.

شخصا کوچکتر از آنی هستم که از ایشان خواسته ای داشته باشم اما اگر بخواهم خواسته خود را در یک جمله برای ایشان بیان کنم بسیار کوتاه خواهد بود و آن چیزی نیست بجز یک جمله سه  کلمه ای :

بانو ، لطفا بَرگرد.

می دانیم که خسته هستید و آزرده و شاید صدایتان طراوت روزهای گذشته را نداشته باشد اما صدای شما برای ما کوله باری است از خاطرات خوب روزهای دور که ما را هر روز دلتنگ آن روزها می کند.

نکته:

  • مدت شرکت در نظر سنجی نامحدود می باشد
  • این یک نظر سنجی عمومی می باشد و سایر کاربران می توانند گزینه انتخابی شما را ببینند
  • با توجه به محتوای نظر سنجی و برخلاف نظر سنجی های گذشته شما فقط می توانید یک گزینه را انتخاب کنید.
  • فقط کاربرانی می توانند در نظر سنجی شرکت کنند که عضویت انها توسط سروان رنو تایید شده باشد. میهمانان سایت با کلیک کردن روی نتیجه صرفا می توانند نتیجه نظر سنجی را مشاهده نمایند.

شخصا ترجیح دادم زیاد وارد جزئیات نشوم و امیدوارم دوستان و کارشناسان دوبله بویژه زاپاتای محترم و منصورخان عزیز (که چند وقتی است تلالو ننموده اند و مانند بانو سکوت نموده اند) اطلاعات تکمیل تری را با دوستان به اشتراک بگذارند. در مجموع هدف اصلی من در این جستار بیشتر یاد کردن از این بانوی بزرگ بود تا مبادا بانو در روزمره گی هنر این مملکت به فراموشی سپرده شوند. ایشان برای من و هم نسلان من هنوز بانوی اول دوبله ایران می باشد و متاسفانه جای خالیشان بشدت احساس می شود.

ارادتمند

بروبیکر

۱۳۹۳/۷/۲ عصر ۰۸:۰۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : Classic, هانا اشمیت, فیلیپ ژربیه, زینال بندری, پیرمرد, زرد ابری, اسکورپان شیردل, سرهنگ آلن فاکنر, زاپاتا, BATMAN, اکتورز, terme, سناتور, پدرام, خانم لمپرت, سروان رنو, مگی گربه, rahgozar_bineshan, شیخ حسن جوری, نایب تیمور خان, مریم, زبل خان, هایدی, کارآگاه علوی, شارینگهام, ادگار فروسه, باربوسا, مارک واتنی, رابرت, مموله, ریچارد, کلانتر چانس, پطرکبیر
ارسال پاسخ 


پیام در این موضوع
بانوی صدای خاطرات - برو بیکر - ۱۳۹۳/۷/۲ عصر ۰۸:۰۶
RE: بانوی صدای خاطرات - زاپاتا - ۱۳۹۳/۷/۳, عصر ۰۴:۰۴
رفعت هاشم پور - اسکورپان شیردل - ۱۳۹۳/۷/۴, صبح ۰۵:۰۴
RE: بانوی صدای خاطرات - مگی گربه - ۱۳۹۳/۷/۵, عصر ۰۵:۰۳
RE: بانوی صدای خاطرات - منصور - ۱۳۹۳/۷/۹, عصر ۱۲:۲۸
RE: بانوی صدای خاطرات - Kurt Steiner - ۱۳۹۳/۷/۱۸, عصر ۰۸:۳۸
RE: بانوی صدای خاطرات - Jacques Clouseau - ۱۳۹۳/۷/۱۹, عصر ۰۳:۰۸
RE: بانوی صدای خاطرات - سناتور - ۱۳۹۳/۷/۱۹, عصر ۱۰:۱۲
RE: بانوی صدای خاطرات - امیر عرفان - ۱۳۹۸/۵/۱۵, عصر ۰۵:۳۳
RE: بانوی صدای خاطرات - vic_metall - ۱۴۰۰/۱۲/۷, صبح ۰۲:۵۶
RE: بانوی صدای خاطرات - rahgozar_bineshan - ۱۴۰۰/۱۲/۷, عصر ۱۲:۳۸
RE: بانوی صدای خاطرات - سروان رنو - ۱۴۰۰/۱۲/۸, عصر ۰۱:۱۲
RE: بانوی صدای خاطرات - مارک واتنی - ۱۴۰۰/۱۲/۸, عصر ۰۱:۳۳
RE: بانوی صدای خاطرات - رابرت - ۱۴۰۰/۱۲/۹, صبح ۱۱:۳۴
رفعت هاشم پور - مموله - ۱۴۰۰/۱۲/۷, عصر ۰۴:۴۸