[-]
جعبه پيام
» <رابرت> بررسی جالب مشابهت فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" با انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشتباهات سینمایی
نویسنده پیام
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10479
( 12697 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #22
Lightbulb اشتباهات سینمایی

خطاهایی که از آنها ياد ميشود در بسیاری از آثار تلویزیونی یا سینمایی قابل مشاهده است

از وقتی بیننده تلویزیون بودم تا همين الان تو خيلی از سريالها و حتی فيلمهای سينمايی بارها با همچین مواردی مواجه شدم

به عنوان مثال کاراکتر فيلم در سکانسی موهای بلندی داره اما در سکانس يا قسمت بعد موهاش کوتاه که البته تا اينجا ايرادی وارد نيست

اما درست در صحنه بعد يا در جايی ديگه مخاطب در کمال تعجب متوجه میشه موهای کاراکتر دوباره به حالت قبلی برگشته!

يا موردی که الان مثال ميزنم

کاراکتر مورد نظر ما در حال صحبت با همسرش هست که برای يادآوری کردن موضوعی به خانه همسايه ديوار به ديوار ميره

لباس کاراکتر در اين حالت به رنگ سياهه اما در سکانس بعدی که به ديدن مرد همسايه رفته لباسش آبی نفتی ميشه!

بعد از پايان ديالوگها کاراکتر به منزل خودش برميگرد و شاهد هستيم که دوباره با همون لباس قبلی یعنی سیاه ديده ميشه!

ممکنه بگيد شايد انعکاس نور باعث روشن يا تيره شدن لباس شده باشه اما اينطور نيست!

برای اینکه مدل لباسهام کاملا متفاوته!

لباس تیره رنگ دو جیب داره + مارک اما لباس روشن تر تنها یک جیب داره و بدون مارکه مقایسه تصاویر

این اشتباه (در مورد لباس) بارها و در بسیاری از آثار سینمایی و تلویزیونی خصوصا سریالهای ایرانی دیده شده

یادمه قدیما وقتی متوجه یه همچین خطایی میشدم برام عجیب و خنده دار بود اما کم کم نگاهم به این دست اشتباهات عادت کرد!

البته اون وقتا با توجه به کیفیت پایین تصاویر یه همچین مواردی زیاد هم به چشم نمیومد و ملموس نبود اما الان به وضوح رویت میشه

اشتباهات سینمایی در حقه های سینمایی

از اونجا که علاقه زیادی به ژانر وحشت دارم و شاید خیلیها همین احساس رو داشته باشن (به این دلیل که هیجان و ترسیدن رو دوست داریم)

جالبه که هر وقت بحث فیلمهای ترسناک و دلهره آور میشد شنیدن در مورد اونهام برام جذاب بود

موقع تماشای اثر همه صحنه هارو با دقت زیر نظر داشتم،  وقتی ام با صحنه ای تصنعی مواجه میشدم از لذت فیلم دیدن کم میشد

هر قدرم نقاط ضعف فیلم کمتر بود طبیعتا تماشای اون لذت بیشتری داشت

این مورد هم بارها در اغلب فیلمهایی که حاوی صحنه های خشونت آمیز بودن دیده شده که خودم شخصا خیلی باهاش مواجه شدم

حتما شما هم بارها با صحنه چاقو خوردن یا زخمی شدن کاراکتری در یک اثر سینمایی روبرو شدین

قبلش یه توضیحی بدم در مورد همین بریده شدن 

زمانی که شی تیزی مثلا کارد با بخشی از بدن تماس پیدا میکنه و دچار بریدگی میشه حدودا چند ثانیه بعد خون از داخل بدن به بیرون سرازیر میشه (البته بستگی داره به شدت و نوع جراحت)

اما در اغلب آثار سینمایی که جلوه های ویژه بدون کامپیوتر و سر صحنه ساخته شدن کاملا عکسه این اتفاق رخ میده

درست در لحظه تماس شی برنده مثلا کارد با بدن شخص شاهد خونریزی غیر واقعی هستیم که اگر دقت کنید براحتی متوجه میشید که خون از داخل همون کارد به روی بدن منتقل میشه!

احتمالا بار اولی که فیلم رو تماشا کردید متوجه این قضایا نشید شاید به این خاطر که  داستان فیلم به قدری گیرا و جذاب بوده که این اشتباهات اصلا به چشم نیومده!

مورد بعدی که باز تو فیلمهای سبک وحشت زیاد شاهدش بودم

کاراکتر منفی داستان در یک لحظه با آلت قتاله یا دست خالی و یا هر چیزی که باعث کشته شدن میشه به قربانی خودش حمله میکنه

طبیعتا باید شاهد یک عکس العمل منطقی و غیر منتظره از طرف قربانی باشیم اما دوباره با یک اشتباه سینمایی مواجه میشیم

مثلا در این صحنه قاتل از پشت سر و بصورت مخفیانه و سر زده به مقتول حمله میکنه و قصد صدمه زدن و احتمالا کشتنش رو داره، به فرض اینجا قراره کورش کنه

تنها عکس العملی که از جانب قربانی مشاهده میشه فریاد زدن هست! در حالیکه اگر خودتون رو جای قربانی تصور کنید یه همچین رفتاری به هیچ وجه منطقی به نظر نمیاد

چطور ممکنه وقتی یه نفر از پشت اون هم اتفاقی به شما حمله میکنه و دستش رو روی چشمهاتون قرار میده فقط فریاد بزنید؟!

در چنین شرایطی شما بی اراده دستتون رو رو به سمت چشمهاتون دراز میشه و تقلا میکنید تا به هر نحوی خودتون رو نجات بدید نه اینکه فقط فریاد بزنید!

مورد آخر هم که نیازی به شرح نداره با این حال شاید لازم باشه توضیح مختصری ارائه بدم

کاراکتر داستان قصد خودکشی داره (بوسیله قیچی) هر بار ضربه ای رو به شکم وارد میکنه مقدار زیادی خون به اطراف پاشیده میشه

بار اول متوجه این اشتباه نشدم اما وقتی فیلم رو کمی به عقب بردم و دوباره تماشا کردم متوجه سرنگی شدم که در کنار قیچی تعبیه شده و در واقع مخزن اصلی خون یا همون محلول قرمز رنگه! تصویر
موارد یاد شده تنها چند نمونه از این دست اشتباهات است

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۴/۸/۶ صبح ۱۲:۵۹
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : لو هارپر, خانم لمپرت, Memento, جروشا, زینال بندری, زبل خان, اسکورپان شیردل, پیرمرد, مکس دی وینتر, rahgozar_bineshan, کنتس پابرهنه, واتسون, Classic, سروان رنو, حمید هامون, Princess Anne, ژیگا ورتوف, مگی گربه, جیمز باند, زرد ابری, barbood, EDWIN, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
[split] یک عکس ... یک خاطره ... - منصور - ۱۳۹۲/۹/۲۳, عصر ۰۱:۵۲
RE: اشتباهات سینمایی - Schindler - ۱۳۹۲/۱۰/۸, عصر ۰۷:۵۸
RE: اشتباهات سینمایی - اکتورز - ۱۳۹۲/۱۱/۶, صبح ۰۱:۵۸
RE: اشتباهات سینمایی - منصور - ۱۳۹۳/۲/۲۱, عصر ۰۶:۵۹
RE: اشتباهات سینمایی - منصور - ۱۳۹۳/۳/۱۸, صبح ۰۸:۰۲
RE: اشتباهات سینمایی - سروان رنو - ۱۳۹۳/۳/۳۰, صبح ۰۲:۰۱
RE: اشتباهات سینمایی - سناتور - ۱۳۹۳/۴/۵, عصر ۰۵:۳۶
RE: اشتباهات سینمایی - اکتورز - ۱۳۹۳/۵/۲۹, صبح ۰۳:۵۷
RE: اشتباهات سینمایی - زینال بندری - ۱۳۹۳/۵/۲۹, عصر ۰۱:۳۱
RE: اشتباهات سینمایی - اکتورز - ۱۳۹۳/۶/۲۰, صبح ۰۴:۰۹