[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آخرین کامپیوتر و گجت ها ......
نویسنده پیام
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37

تشکرها : 3248
( 6973 تشکر در 203 ارسال )
شماره ارسال: #1
Thumbs Up آخرین کامپیوتر و گجت ها ......

با سلام خدمت دوستان

در بخش کامپیوتر سروان رنوی عزیز تاپیکی را استارت زدند تحت عنوان اولین کامپیوتر ها و کنسولها و دوستان عزیز نیز هرکدام ضمن معرفی کنسولهای قدیمی خاطرات خود را بصورت نوستالوژیک در اینخصوص ابراز داشتند

از آنجا که امروز این ابزار قدرتمند دیگر جزو ضروریات زندگی امروزی محسوب میشود و با سرعت زایدالوصفی در حال پیشرفت است و تمامی دوستان به نوعی هرروز با انواع و اقسام سیستمهای حوزه فناوری اطلاعات  سر و کار دارند و از طرفی دست بر قضا بروبیکر هم بجز تخصص در زمینه بازرسی از زندان و کشف گورهای دسته جمعی در این زمینه نیز بعنوان تخصص اصلی اش دستی برآتش دارد و از این راه زندگی می گذراند بر آن شدم تا با هماهنگی صاحب این کافه تاپیکی را استارت بزنم و نسبت به معرفی آخرین کامپیوتر ها و گجت ها به دوستان آنچه از دستم بر می آید را انجام دهم

در همین راستا اولین گجتی که خدمت دوستان معرفی میکنم یکی از جذاب ترین دیوایسهایی است که با ورودش به عرصه تکنولوژی انقلابی را پدید آورد و امروزه بعنوان یک تکنولوژی روز و البته لوکس در دست بسیاری از مردم خودنمایی می کند و آن چیزی نیست بجز تبلت که در فرهنگ فارسی آنرا رایانه لوحی و یا بقول دوستان رایانه مالشی نام نهاده اند

از طرفی با توجه به تنوع در مشخصات و تنوع در برند های بازار با توجه به تخصص و تجربه ای که دارم چنانچه دوستان نیاز به راهنمایی جهت تهیه تبلت داشته باشند با کمال میل آماده ام تا اطلاعاتم را دراختیار دوستان بگذارم. در حال حاضر تنوع بیش از اندازه تبلتها باعث گردیده تا حتی بسیاری از کارشناسان و حتی افرادی که با کامپیوتر آشنایی هم دارند برای خرید آن دچار تردید و سردرگمی شوند. اما در این تاپیک بنا دارم تا ضمن معرفی کامل تبلتها تاپیک را به گونه ای پیش ببیرم تا به نوعی راهنماییهای لازم را به دوستان جهت انتخاب تبلت ایده آل خود بنماید

چرا تبلت ؟

اولین سوالی که برای هر کسی پیش می آید این است که به راستی چرا امروزه اغلب (بویژه جوانان و حتی بچه ها) به دنبال خرید تبلت هستند و اینکه واقعا چه تفاوتهایی با کامپیوتر و یا لپ تاپ دارد؟ آیا می توان تبلتها را جایگزین کامپیوتر و لپ تاپ نمود؟

در پاسخ باید نظر و تجربه شخصی خودم را خدمت دوستان بگویم. بنظر من بزرگترین مزیت یک تبلت نسبت به لپ تاپ صرفا سبک بودن و قابل حمل و سهولت در دسترسی میباشد. اما اینکه اصلا مقایسه آن با یک کامپیوتر یا لپ تاپ مقایسه درستی می باشد یا خیر باید خدمت دوستان عرض کنم این موضوع بستگی دارد تا شما چه استفاده ای از لپ تاپ خود می نمایید و اینکه اصلا چه توقعی از یک کامپیوتر دارید؟

اگر نگاهی به آمارهای بین المللی بیاندازیم متوجه خواهیم شد که بیش از 85 درصد از کاربران توقعاتشان از یک رایانه در حد زیر میباشد:

1. بازی و سرگرمی
  2.  وب گردی و بازکردن نامه های الکترونیکی
  3.  تماشای فیلم و گوش دادن به موزیک

هرچند معتقدم آمارهای بین المللی در اینخصوص با نحوه استفاده از گجتها در کشور ما کمی متفاوت میباشد و لی انصافا اگر نگاهی به سه مورد بالا کنید آیا شما توقعی بیش از سه مورد بالا دارید؟

بنابراین در یک جمله خدمت دوستان مطلب را خلاصه میکنم: دوستانی که بصورت تخصصی با نرم افزارهایی نظیر اتوکد و یا فتوشاپ و یا برنامه های کاربردی فنی و مهندسی سروکاردارند گزینه تبلت اصلا پاسخگوی نیازهایشان نمی باشد اما اگر انتظار شما از تبلت سه موضوع بالا باشد (که اغلب هست) باید بگم تبلت گزینه بی نظیری برای شماست

شرکت گوگل پس از آنکه از رشد 300 درصدی کاربرانی که بوسیله تبلت سایت گوگل را سرچ میکنند اقدام به یک نظرسنجی نمود که به نتایج جالب زیردست یافت :

این نظرسنجی که در آن ۱۴۰۰ کاربر تبلت از آمریکا شرکت کرده بودند نشان می دهد که ۸۴ درصد آنها از تبلت هایشان برای بازی کردن استفاده می کنند. که این آمار در برابر ۷۸ درصد استفاده برای جستجو، ۷۴ درصد برای ایمیل، ۶۱ درصد اخبار، ۵۶ درصد شبکه های اجتماعی، ۵۱ درصد برای موسیقی یا فیلم، ۴۶ درصد برای خواندن کتاب های الکترونیکی و ۴۲ درصد برای خرید آنلاین قرار دارد. بازیهای ویدئویی بالاترین امتیاز را در میان کارهایی که کاربران با تبلت ها انجام می دهند داشته است

این تحقیق نشان داد که ۳۸ درصد از کاربران بیش از دو ساعت و ۳۰ درصد دیگر از آنها یک تا دو ساعت در روز را صرف کار با تبلت هایشان می کنند. ۸۲ درصد از آنها در خانه، ۱۱ درصد در راه و ۷ درصد در محل کار از تبلت هایشان استفاده می کنند.حدود ۲۸ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که تبلت جایگزین کامپیوتر اصلیشان شده است و دیگر اینکه ۶۹ درصد از شرکت کنندگان در طول هفته و ۳۱ درصد در تعطیلات آخر هفته از تبلت هایشان استفاده می کنند.و در پایان باید گفت که ۷۷ درصد گفته اند بعد از اینکه کار با تبلت را شروع کرده اند کمتر از کامپیوتر های رومیزی و یا لپ تاپ هایشان استفاده کرده اند.
باور کنید این آمار واقعیت دارد و از اون آمارهایی نیست که در کشور ما منتشر میشود.

بنابراین دوستان عزیز مطمئن باشید در آینده ای بسیار نزدیک تبلتها جایگزین شایسته ای بجای کامپیوترها خواهد شد. من در اینخصوص هم باز به تجربه شخصی خودم مراجعه میکنم:

اردیبهشت سال گذشته (1391) که خیلی هم دور نیست برای انجام کاری به کشور چین و هنگ کنگ سفر کرده بودم. در فرودگاه اغلب مسافرینی که منتظر پروازهای خود بودند یک لپ تاپ روی پایشان بود و به لطف اینترنت رایگان فرودگاهها اغلب مشغول وب گردی بودند. اگر میخواستم شمارش کنم به جرات میتونم بگم از هر 10 نفر 8 نفر لپ تاپ و فقط 2 نفر تبلت یا آیپد داشتند. درست 16 ماه بعد یعنی شهریور امسال مجددا سفری به چین داشتم و به جرات میتونم بگم کمتر کسی را مشاهده کردم که از لپ تاپ استفاده کند. اغلب مسافرین در گوشه ای از فرودگاه نشسته یا ایستاده داشتند بوسیله تبلتها و آیپد های خودشون زمان انتظارشان را برای سوار شدن به هواپیما طی میکردند.

دوستان عزیز

1 - این تاپیک ادامه دارد و خواهشمند است جهت پراکنده نشدن بحث تا تکمیل نشدن آن از ارسال پست در این تاپیک خودداری فرمایید.

2 - برای نوشتن این مطالب از تجارب شخصی خود استفاده نموده ام و بهیچ عنوان مطالب ار جایی کپی برداری نشده است لذا هرگونه نقل از این تاپیک در سایر سایتها مشروط به ذکر منبع (سایت کافه کلاسیک) از نظر بروبیکر بلامانع میباشد.

3 چنانچه تصمیم به خرید تبلت دارید پیشنهاد میکنم پستهای این تاپیک را تا پایان مطالعه کنید و تا تکمیل شدن تاپیک دست نگهدارید.

ارادتمند

بروبیکر

۱۳۹۲/۹/۵ عصر ۰۷:۳۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : بانو, سناتور, ژان والژان, BATMAN, پرشیا, اسکارلت اُهارا, شیخ حسن جوری, زرد ابری, سرهنگ آلن فاکنر, سارا, سروان رنو, زبل خان, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, اسپونز, زینال بندری, Kurt Steiner
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
آخرین کامپیوتر و گجت ها ...... - برو بیکر - ۱۳۹۲/۹/۵ عصر ۰۷:۳۴