[-]
جعبه پيام
» <روح سوار> دوستانی که تمایل به زیرنویس آثار ترجمه نشده دارند میتونن به بنده مراجعه کنند
» <روح سوار> معرفی جدیدترین سریال ها... http://www.cafeclassic5.ir/thread-872.html
» <Classic> همفری بوگارت - اینگرید برگمن ، ماجرای یک طراحی زیبا. http://cafeclassic5.ir/thread-566-post-3...l#pid38277
» <روح سوار> لازم نیست مودم رو خاموش و روشن کنید از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید
» <سروان رنو> ماهی گیر راه حل بسیار خوبی رو گفت ... چون با این کار آی.پی تغییر می کنه مشکل حل میشه... ظاهرا با برخی آی.پی ها این مشکل هست.
» <ماهی گیر> وقتی در ارسال پست مشکل پیدا میکنید .یه بار مودم رو خاموش و روشن کنید حل میشه
» <سروان رنو> راه حل مشکل ارسال بارها در اینجا گفته شده آرام عزیز : استفاده از قیلثرشکن - تغییر مرورگر - استفاده از یک شرکت اینترنتی متفاوت
» <آرام> این مشکل ارسال چرا درست نمیشه؟؟؟؟
» <زرد ابری> لینک دانلود بچه های کوه آلپ بدون حذفیات و دوبله پارسی http://dl2.funsaber.net/serial/Story%20o...n%201/480/
» <زرد ابری> این سایت هم عالی است برای دوسداران فیلمهای کلاسیک https://mashhad-film.xyz/
Refresh پيام :


ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Contemporary art
نویسنده پیام
Schindler آفلاین
[.....]
***

ارسال ها: 142
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۴/۶
اعتبار: 16


تشکرها : 219
( 1439 تشکر در 17 ارسال )
شماره ارسال: #1
Contemporary art

غریو را تصویر کن، عصر مرا در منحنی تازیانه به نیشخط رنج.

بامداد

برای افراد بی هنر و بی دانشی چون من، برخورد با Contemporary art در اولین نگاه، پدیده ای است هولناک. از زمانی که عادت داریم هنر را به مثابه یک دوربین عکاسی در نظر بگیریم که به بهترین شکل میتواند تصویری واقعی و البته زیبا از جهان موجود ارائه دهد. آن چنان که هنرمندتر را آن میدانستم (یا میدانم؟؟) که به بهترین شکل بتواند تصویری ترسیم کند از یک منظره طبیعی مانند آهویی در دشت یا پیکره ای از چوپانی در صحرا یا .... اما این همچنان مرا در عجب میدارد که انجام دادن کاری که ابزارهای ساخت دست انسان به بهترین شکل ممکن میتوانند آن را انجام دهند، مگر چه برتری دارد؟ یک دوربین عکاسی به واقعی ترین شکل ممکن میتواند مناظر طبیعی را ترسیم کند. یا برای پیکر تراشی، ساده تر و بهتر از این که از بدن یک انسان قالب بسازیم؟

بحث در این باره نمیکنم که بنیه و دانشم یاری نمیکند و اساسا مانند آن فیلسوفانی شده ام که نه تنها مشکلی از انسان حل نمیکنند، که فقط بر ابهام او می افزایند! من هم فقط سوال میکنم به امید دیدار فرهیخته ای که زنگار از آینه این ابهامات بزداید. اساسا آن جمله با آن دو صفت در ابتدای گفتار من در این جستار، هرگونه قضاوت و داوری و حمله ای را میتواند خنثی کند..

بگذریم، Contemporary art که آن را هنر معاصر نام نهاده اند الزامی به پیروی از الگوهای پیشین ندارد. البته که این عدم الزام در بسیاری موارد میتواند به ابتذال کشیده شود و مانند شمشیری دو دم، در خیال هر از خانه قهر کرده ای این توهم را پدید آورد که هنرمندی بی بدیل است و یا در ذهن علیل هر خشک مغزی این توهم که آنچه میبیند چرندی بیش نیست.

Contemporary art بسیار بسیار انسانی است. مفاهیم، اشیاء، جهان پیرامون و سایر موارد در حضور انسان معنا پیدا میکنند و این پرداختن به انسان و جهان پیرامون اوست که امروزه بسیار مورد نیاز است. خلاقیت در آن اهمتی فوق تصور دارد. سادگی در برخی آثار آن چنان موج میزند که حیرت عجیبی بدنبال دارد. مگر میشود با استفاده از دو شیء بسیار ساده روزمره، اینچنین مته در ذهن انسان نهاد و مفهومی را به او یادآور شد؟؟ استفاده همزمان از چند رسانه (صدا، تصویر، نقاشی، تکنولوژی و ...) در آن رواج دارد. در این هنر، مفهوم محوریت زیادی دارد و هنرمند آزادی زیادی در استفاده از ابزارها، برای نشان دادن مفهومی دارد که در ذهنش است.


کوه با نخستین سنگها آغاز میشود و انسان با نخستین درد
۱۳۹۲/۶/۳ صبح ۰۱:۲۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : اکتورز, ژان والژان, oceanic, پرشیا, اسکارلت اُهارا, جو گیلیس, سارا, BATMAN, هایدی, Memento, خانم لمپرت, جروشا, ایـده آلـیـسـت, واتسون, زرد ابری
ارسال پاسخ 


پیام در این موضوع
Contemporary art - Schindler - ۱۳۹۲/۶/۳ صبح ۰۱:۲۶
RE: Contemporary art - Schindler - ۱۳۹۲/۶/۳, عصر ۱۲:۴۶
RE: Contemporary art - Schindler - ۱۳۹۲/۶/۴, صبح ۰۲:۰۰
RE: Contemporary art - Schindler - ۱۳۹۲/۶/۱۹, صبح ۰۳:۰۱
RE: Contemporary art - Schindler - ۱۳۹۲/۶/۲۱, صبح ۰۲:۲۹
RE: Contemporary art - Schindler - ۱۳۹۲/۶/۲۷, صبح ۰۴:۵۸
RE: Contemporary art - ژیگا ورتوف - ۱۳۹۴/۳/۸, عصر ۰۶:۱۱