[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 3 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاریخ جنگهای ایران
نویسنده پیام
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11430
( 18964 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #16
RE: تاریخ جنگهای ایران

این روزها اندک وقت آزادم را شب ها مشغول خواندن کتاب هستم. ( البته اگر زیبارویان اجازه دهند ! :cheshmak:)

جنگ هشت ساله ایران و عراق یکی از جذاب ترین گزینه ها برای مطالعه تاریخ معاصر است. به تازگی کتاب جالبی از خاطرات وفیق السامرایی مدیر استخبارات ( وزارت اطلاعات عراق ) گیر آورده ام و چند شب است آن را می خوانم. این کتاب که در ایران هم ترجمه شده است دارای اطلاعات بسیار ارزشمندی از روند به قدرت رسیدن صدام و اقدامات او در کشور عراق است. اینکه چطور بچه یتیم و  ماجراجویی توانست به راس قدرت برسد و چندین جنگ خانمانسوز را باعث شود.

وفیق سامرایی از نزدیک ترین افراد به دایره مرکزی رهبری عراق بوده است و مدت ها رئیس بخش اطلاعات ویژه ایران در استخبارات عراق بوده است بنابراین اطلاعات خوبی از وضعیت نیروهای ایران داشت و معمولا پیش بینی های خوبی از عملیات های نیروهای ایرانی می کرده است و به همین خاطر مورد اعتماد صدام قرار گرفت. او با اطلاع از جزئیات امور و اشتباهات صدام , سقوط او را پیش بینی نمود و در جریان قیام های مردمی ملت عراق ( بعد از جنگ اول آمریکا با عراق ) سرانجام صبرش لبریز شده و مخفیانه فرار می کند.

یادداشت های او پر از افشاگری ها و نکات جالب است. نوع کتاب و خاطرات او , آدم را به یاد کتاب در دامگه حادثه پرویز ثابتی ( معاون ساواک )  می اندازد. هر دو به دلیل قرار داشتن در مهم ترین نهاد امنیتی , از پشت پرده بسیاری از مسائل خبر داشتند و هر دو نیز قبل از سرنگونی حکومت کنار کشیدند. مطالعه این کتاب را به علاقمندان و پژوهشگران تاریخی توصیه می کنم.

لینک کتاب برای دانلود

..

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۴/۱۲/۱۳ عصر ۰۸:۲۹
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : جروشا, ایـده آلـیـسـت, حمید هامون, دهقان فداکار, BATMAN, خانم لمپرت, Papillon, پیر چنگی, دزیره, واتسون, لو هارپر, Classic, Memento, کنتس پابرهنه, مراد بیگ, مکس دی وینتر, EDWIN, پیرمرد
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
تاریخ جنگهای ایران - منصور - ۱۳۸۹/۹/۱۸, عصر ۰۹:۳۰
تاریخ جنگهای ایران - بانو - ۱۳۸۹/۹/۱۹, صبح ۱۱:۴۰
RE: تاریخ جنگهای ایران - Classic - ۱۳۸۹/۹/۲۰, عصر ۱۱:۳۹
RE: تاریخ جنگهای ایران - Papillon - ۱۳۹۰/۹/۷, عصر ۰۵:۱۵
RE: تاریخ جنگهای ایران - آوینا - ۱۳۹۰/۱۱/۱۰, عصر ۰۹:۲۳
RE: تاریخ جنگهای ایران - سروان رنو - ۱۳۹۱/۳/۳, عصر ۱۱:۴۹
RE: تاریخ جنگهای ایران - فورست - ۱۳۹۲/۱/۱۱, صبح ۰۴:۰۲
RE: تاریخ جنگهای ایران - بولیت - ۱۳۹۲/۷/۲۸, صبح ۰۱:۱۱
RE: تاریخ جنگهای ایران - منصور - ۱۳۹۲/۷/۲۸, صبح ۰۷:۴۹
RE: تاریخ جنگهای ایران - بولیت - ۱۳۹۲/۷/۲۸, عصر ۱۲:۴۰