[-]
جعبه پيام
» <BATMAN> سلام شارینگهام عزیز، با اجازه شما بله!
» <شارینگهام> سلام بتمن جان، گشت شبانه ات آغاز شده؟
» <BATMAN> شب بخیر https://s8.uupload.ir/files/the_batman_hpv2.jpg
» <اکتورز> مجیدی ، کیا رستمی ، پوراحمد و ... نقش بچەها در فیلمهایشان بسیار پررنگ بودە و این بیشتر بە دلیل دور زدن سانسور بودە
» <اکتورز> همەی وجودم درد گرفت
» <اکتورز> ویدیوای از صحبتهای جیم جارموش در مورد کیارستمی دیدم و نظر ایشان این بود کە کیارستمی برای دور زدن سانسور از کودکان در فیلمهایش بهرە میگرفتە
» <سروان رنو> تلگرام یا فروم ؟ مساله این است ! ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...4#pid45464
» <Dude> سلامت باشید. شده که ازعزیزانی با هم، کمی قدیمی تر از اینها را دیده بودیم، جز خودم همه دردیار باقی اند. خوشحالم هنوز هستند که از آن فیلمها خاطره دارند، با آرزوی سلامتی
» <دون دیه‌گو دلاوگا> سلام و سپاس فراوان "Dude" گرامی. آقا ممنون برای "Orions belte". با معرفی شما، خودم هم خاطره محوی از آن سراغ گرفتم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> پاینده باشید "رابرت" گرامی. سپاس از لطف و پُست‌های ارزشمندتان
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 5 رای - 3.6 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظرسنجي : گويندگان مورد علاقه شما چه كساني هستند؟
نویسنده پیام
ناخدا خورشيد آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۵/۱۳
اعتبار: 19

تشکرها : 645
( 712 تشکر در 47 ارسال )
شماره ارسال: #29
RE: نظرسنجي : گويندگان مورد علاقه شما چه كساني هستند؟

زماني كه به يك ژانر سينمايي مي انديشيم غالبا مجموعه اي از دوبلر ها در نظر ما مي آيد كه در بيشتر آثار آن ژانر گويندگي كرده اند.از آن جمله كارتون و فيلم هاي رزمي آسياي شرقي كه كودكي ونوجواني بسياري از ما با آنها سپري شد آثاري چون سفر هاي ميتي كومون،توشي شان،افسانه ي سه برادر (هردو نسخه ي آن) يا سريال جنگجويان كوهستان وحتي تا همين چند سال پيش سريال ماندگار افسانه ي شجاعان ونه اين سريال هاي بزن ودروي كره اي كه از هنر سينما هيچ بهره اي نبرده اند.

زماني كه به اين آثار مي انديشم نا خود آگاه مجموعه اي از دوبلرها در ياد  مي آيد گويندگاني چون محمد عبادي،پرويز ربيعي،ناصرممدوح،ظفرگرايي و...البته زنده ياد محمد خواجوي ها(ماني) كه صداي محزونش را به عنوان راوي بسياري از آن آثار به ياد داريم. در اين ميان خاطره ي سفرهاي ميتي كومون وبالا جستن برادر كايكو و فرياد ((اين علامت مامور مخصوص حاكم بزرگ است احترام بگزاريد)) كه محمد عبادي آن را بيان مي كرد در خاطره ي من بيش از همه مانده است .چه وجد وشوري از ديدن اين صحنه بر ما كودكان آن زمان غالب مي شد.والبته نريشن پاياني سه برادر ((اي برادران من ليوبي،جانگ في وگوآن يو مي دانم كه براي آزادي وطن...))كه با آن موسيقي حزن انگيز و وغروب آفتاب هميشه بغض به گلويم مي نشاند.ومن كه در باز هاي كودكانه همواره خود را گو آن يو فرض مي كردم با آن ريش بلند.( در آن زمان ميان ما پسر بچه ها ليوبي از محبوبيت بيشتري بر خوردار بود). اما دوبلر ديگري كه از او سخن رفت ومن نيز بسيار مشعوف شدم جواد بازياران بود دوبلري با صداي خاص كه بسياري از كارتون هاي كودكي ما را خاطره انگيز كرد . در اين ميان ايگور پيش خدمت موذي ارباب داك گياه خوار بيش از همه در ياد من مانده است .بازياران در ويژه نامه اي كه چند سالي پيش همشهري جوان به مناسبت كارتون هاي ماندگار كودكي منتشر كرد جمله اي گفت كه در نوع خود جالب است ((درگذشته،تمام كساني كه در دوبله به مقام ودرجه ي استادي ميرسيدند تازه جرات مي كردند در كارتون حرف بزنند.اما حالا هركس مي خواهد دوره ي دوبله ببيند مي گويند برو كارتون بگو يعني كارتون براي گويندگان امروز درجه صفر است و اين طور كارتون ها به فاجعه تبديل شده اند))

در آن زمان که خرد را سودی نیست ،خردمندی دردمندی ست.سوفوکل
۱۳۹۱/۵/۴ صبح ۰۹:۵۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : Classic, اسپونز, زاپاتا, بانو, مگی گربه, دزیره, ژان والژان, رزا, زرد ابری, خانم لمپرت, هایدی, مکس دی وینتر, ژنرال, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: نظرسنجي : گويندگان مورد علاقه شما چه كساني هستند؟ - ناخدا خورشيد - ۱۳۹۱/۵/۴ صبح ۰۹:۵۳