[-]
جعبه پيام
» <دون دیه‌گو دلاوگا> پاینده باشید "رابرت" گرامی. سپاس از لطف و پُست‌های ارزشمندتان
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 9 رای - 3.22 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جوایز اسکار ، کره طلایی ، منتقدان و ...
نویسنده پیام
دانتس آفلاین
مجموعه دار کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۹/۱۴
اعتبار: 13

تشکرها : 238
( 948 تشکر در 68 ارسال )
شماره ارسال: #35
RE: جوایز اسکار ، کره طلایی ، منتقدان و ...

هفته قبل مسعود فراستی در برنامه هفت اختصاص جوایز بین المللی به فیلم جدایی نادر از سیمین را نه بخاطر ویژگیهای خود اثر بلکه بخاطر جو سیاسی حاکم بر این جشنواره ها دانست. متن کامل مصاحبه همراه با فیلم را می توان از سایتهای مختلف دانلود کرد، مطابق معمول یک سایت می نویسد و بقیه سایتها از آن کپی می کنند.  قسمت عمده ای از صحبت ایشان را بخوانید، سعی کردم کلمه به کلمه مطابق فیلم باشد. به چهره بهت زده فریدون جیرانی در ثانیه های آخر توجه کنید:

فراستی : من قرار نیست که راجع به فیلم حرف بزنم، یکی دو سه دقیقه می خواهم راجع به یک چیزی که در این هفته هی مرتب با من تماس گرفتند دوستان سر داستان گلدن گلاب و فیلمی که جایزه گرفت، جدایی، و الا ن هم کاندیدای اسکار است در دو زمینه

جیرانی : که می گیرها

فراستی : از آن گذشته که

دوباره جیرانی : که می گیره دیگه، آره دیگه

فراستی سرش را تکان می دهد، جیرانی : خوشحال می شوی یا ناراحت؟

فراستی : برای خود فیلمساز خوشحال می شوم.

جیرانی : آها برای سینمای ایران خوشحال نمی شوی؟

فراستی : حالا حالا می خواهم همین را عرض کنم

نفر سوم مهمان : عرض کنم

هر سه نفر می خندند.

"...... الآن (نادر از سیمین) یا (جدایی) این توهم را نداشته باشیم که آن‌ها دارند به ما جایزه  هنری می‌دهند. این‌طور نیست. جایزه علمی جهانی به نظر من با ارزش دارد. رقابت ورزشی با ارزش است. جوایز سینمایی جهانی، بخصوص در یکی دو دهه اخیر و هنری جای شک دارد؛ به هیچ‌وجه این نیست که آنها آدمهایی هستند  که سیاست توش نیست، و کاملا به نظر من خط دهنده این جشنواره ها سیاسی است......

......به نظر من این توهم که آنها دارند سیگنال مثبت به ما می دهند، از یک طرف ما را آن طوری تحریم می کنند، اینجور فشار، از طرف دیگر به فیلم ما جایزه اسکار می دهند دارند سیگنال مثبت می دهند، من فکر می کنم این توهم است؛ فیلم در راستای تفکر تحریم است. چیزی که آنها می خواهند تصویرش را به ما بدهند. به نظر من مستقل از اینکه من این فیلم را خوب نمی دانم فیلم خوبی نیست از نظر من ولی اگزوتیسم مدرنش و تصوير چرکی که از ما می‌دهد، در راستای تفکر آنها و در جهت تحریم ماست. گفتم این را هم عرض کنم که دوستان اینقدر کله پا نشوند از گلدن گلاب و اسکار و هر چیز دیگری......"

در حال حاضر در سطح جهانی چیزی از سیاست جدا هست؟ در کشور خود ما وضعیت چگونه است؟ در عرصه رقابتهای ورزشی بارها دولت ورزشکاران را مجبور کرد که در رویارویی با حریف اسرائیلی بازی را واگذار کنند و دربعضی موارد ازکسب مدال مسابقات محروم ماندند. مگر ورزش جایگاه مبادلات سیاسی است؟ چرا آقای فراستی در این خصوص خرده گیری نمی کنند؟

حتی اگر اختصاص این جایزه سیاسی هم باشد،  باز هم در تاریخ برای ایران یک رویداد مهم است، یک پیروزی و افتخار که باید آن را به فال نیک گرفت نه سرکوب آن.

چرا آقای فراستی اینقدر از کلمت ناشایست در رسانه ملی  استفاده می کند! تصویر چرک، کله پا شدن... یادم می آید چند ماه پیش در باره یکی از فیلمها می گفت "آقا این فیلم چرت و پرته، شر و وره، بی سر و تست" فکر می کنم کسی باید به ایشان تذکردهد.

وقتی شبها برای شکار به صحرا می روم، ایمان دارم که خدا را در خانه نگاه نمی دارم. (آنتونی کوئین به نقش حمزه در فیلم محمد رسول اله)
۱۳۹۰/۱۱/۱۳ عصر ۱۲:۲۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : نیومن, ترومن بروینک, الیشا, ژان والژان, Papillon, آوینا, ممل آمریکایی, جو گیلیس, رزا, لمون
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: جوایز اسکار ، کره طلایی ، منتقدان و ... - دانتس - ۱۳۹۰/۱۱/۱۳ عصر ۱۲:۲۳
بانشی های اینیشرین 2022 - مراد بیگ - ۱۴۰۲/۶/۱۱, صبح ۰۸:۵۱
RE: بانشی های اینیشرین 2022 - Dude - ۱۴۰۲/۶/۱۴, عصر ۱۱:۱۴