[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

نظرسنجی: آیا دوست دارید یک بار روی صندلی داغ بنشینید ؟
بلی . موافقم
خیر.
[نمایش نتیجه]

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
صندلی داغ - گپ داغ
نویسنده پیام
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۴/۳۱
اعتبار: 49

تشکرها : 1957
( 4239 تشکر در 288 ارسال )
شماره ارسال: #41
RE: صندلی داغ

هانیبال

--------------

(۱۳۹۴/۹/۱۹ عصر ۰۹:۱۱)کاپیتان اسکای نوشته شده:  

2 - اینگرید برگمن بهتر است یا ناتالی وود ؟ :D

با اجازه ی بزرگترا از منظر عاشقیّت، ناتالی وود :lovve:

زنده باد...

زنده باد کاپیتان...

حقیقت اینکه یک تعدادی سوال بی رحمانه طرح کرده بودم ولی بخاطر این حسن انتخاب شما موکولش می کنم به نفر بعدی! مگر اینکه نفر بعدی هم همین قدر خوش سلیقه باشه!

به جاش تعداد زیادی سوال ساده می پرسم! :دی

سوالات سخت و بی رحمانه بپرسید. بیایید این سد سفت و خشک تعارفات را کنار بگذاریم و همانند دوستان واقعی باشیم و از یکدیگر نرنجیم. شاید این صندلی داغ باعث از بین رفتن رنجش های دوستان در کافه شود و دیگر شاید دلخوری به خاطر چیزهای بی ارزش یا کم ارزش نباشیم. 

شخصی:

1) پر رنگ ترین خاطره ای که از دوران 8 ساله جنگ دارید چیه؟

در آموزش نظامی زمان جنگ سقوط از کوه در نیمه شب بسیار سرد در رودخانه و یخ زدن و تجربه ی مرگ. بسیجی رزمنده جوانی که مرا نجات داد اکنون دکتر است و همچنان به خدمت مشغول.

2) بدترین بلایی که سر یک معلم آوردید چیه؟

گذاشتن پارچ آب روی در نیمه باز برای همکلاسی ها که معلم رسید و پارچ به جای این که برگردد از ته به سر معلم خورد و ... فاجعه ای بود!

3) اگه ممکنه یک مورد که (در کودکی) در حق یکی بدی کرده باشید و هنوز عذاب وجدانش رو داشته باشید بگید... .

نه، ... از بدی بیزارم.

4) قاعدتا تجربه زنگ در رو زدن و فرار کردنو همه دارند! آیا گیر هم افتادید؟!

خیر!

5) رابطه تون با فوتبال چه جوریه؟ بازی تون خوبه؟ طرفدار چه باشگاهی (خارجی) هستید؟

هیچ!

6) بهترین و بدترین صفت خودتون رو چی می دونید؟

خونسرد بودن و خونسرد بودن. خونسردی دوستانم را آرام می کند و کینه توزانم را دیوانه!

7) جسارتا چه اتفاقی برای اون یک دونه دندون تون افتاده؟!

ها، ... در زمان ما درگیری و دعوا بخشی از زندگی بود. دست به یقه شدن و کتک کاری شاید ما را می ساخت و پخته می کرد. امروزه ورزش های رزمی، کشتی و دیگر مسابقات جای آن را گرفته.

.

کافه ای:

1) با وجود اینکه کودکی خودتون رو خیلی دوست دارید چرا پست نوستالژیک در کافه ارسال نمی کنید؟ مثلا در تاپیک یادش بخیر!

کودکی ما انقلاب بود و جنگ؛  ...

2) با توجه به حدیث ذکات العلم نشره، فکر نمی کنید پست های تخصصی تون توی کافه خیلی کم شده؟! :دی

گرفتار و درگیرم و آرزو به دل برای بودن و نوشتن در کافه. 

3) هر بار که آنلاین میشید به طور متوسط چند تا پیام خصوصی رد و بدل می کنید؟!

صفر، گاهی هم یکی!

4) میشه ماجرای ممل آمریکایی رو تعریف کنید؟ جملاتی که در اعتبار به هم دیگه نوشتید حس کنجکاوی آدم رو قلقلک میده!

ممل آمریکایی یک تجربه بود. جنس ناب فیلمفارسی، پاچال دار بود و از چکیده‌ی فرهنگ و ادبیات بومی. بی سواد با فرهنگ! دردشناس و نکته سنج؛ پنداری از دل داستان های صادق هدایت بیرون آمده و دستمال فرت را تازه کنار گذاشته و دست به قلم شده؛ اگر درس خوانده بود اصالتش از بین می رفت. خلاصه ی هوش و سواد و معرفت بود بدون مدرسه؛ یادش به خیر!

5) از بین پست های خودتون کدوم بیشتر از همه به دلتون نشسته؟ (لطفا فقط یکی رو نام ببرید. نهایتا 2 تا!)

"تا جایی که پاهایم توان رفتن دارد" (اینجا)و آن صحنه ای که سروان رنو روی پل جلویم را می گیرد. البته نقدهای کازابلانکا و پدرخوانده و علی حاتمی و نیز شعر هیچکاک (آینجا) به نظرم کارهای خوبی درآمد.

6) اگه می تونستید یکی از پست های خودتون رو حذف کنید کدوم رو حذف می کردید؟ :دی

هر پستی یک تجربه است و تجربه را نباید حذف کرد.

7) چرا تاپیک تدوین غیرخطی رو احداث نمی کنید؟ (البته این یکی بیشتر درخواست بود تا سوال!)

بخش تکنولوژی را راه انداختم و بسیار دوست داشتم به آموزش های فیلم سازی و تدوین نیز اقدام کنم اما به گمانم دوستان ترجیح می دهند فیلم ببینند تا با فیلم سازی آشنا شوند. 

کلاسی:

1) بدترین برخوردی که با یک دانش آموز داشتید چی بوده؟ 

از بازی کامپیوتری سر کلاس متنفرم. بچه ها هم می دانند. روزی در کارگاه با جوان گردن کلفتی که حتی یکی از معلمان را زده بود برخورد کردم. روی مانیتور را برگردانده بود و بازی می کرد. درگیر شدیم. کتک کاری سختی روی داد. دست به یقه پرت شدیم توی سالن. کسی جرات نزدیک شدن نداشت. مدرسه به هم ریخت. با وجود گردن کلفتی و به خاطر درگیر شدن با معلمان و دانش آموزان زدمش و خوب هم! حکم اخراجش که آمد مدیر و معلمان و دانش آموزان خوشحال شدند اما ضامن شدم و بخشیدمش. امروزه دوست و رییس یک کارخانه است و بسیار معتبر و آرام شدنش را مدیون همان کتک کاری و بخشش من می داند.

2) آیا دانش آموزای شما آدرس کافه رو دارند و پست های شما رو می خونند؟ آیا شوخی های رایشی هم می کنید با هم؟!

نه، نمی دانم. اینقدر فراگیر داشته ام که بی تردید باید باشند. اما با تاریخ کمتر دانش آموزی را دیده ام که میانه داشته باشد. این فیلم را (ایران در گذر تاریخ) هم به جهت علاقمند کردن دانش آموزان به تاریخ تدوین کرده ام.

3) رابطه تون با اون ها چقدر صمیمانه است؟ نمونه هایی از صمیمانه ترین وجوه رابطه تون بگید!

در کلاس من آمدن و رفتن و خوردن و آشامیدن آزاد است. حرف زدن و انتقاد کردن را خودم یادشان می دهم. کوچک ترین اشکالات مرا می گویند و ترسی ندارند. نه من خودم را می گیرم و نه آن ها و اگر گنده دماغی در کلاس پیدا شود آنقدر با طنز و شوخی اذیتش می کنم تا با کلاس همراه شود.

4) چه خاطره ای از اولین سال تدریس دارید؟ هم خوب هم بد!

ترسناک! دانش آموزی را هر روز به خاطر دیر آمدن تنبیه می کردم و وقتی فهمیدم هر روز صبح باید گله را به صحرا می برده و بعد به کلاس می آمده و من فضایی را در کلاس درست نکردم که حرف دلش را بزند خودم تنبیه شدم و مهارت های ارتباطی ام را افزایش دادم. امروز به خاطر آن تجربه تلخ مشکلات دیگر معلمان را ندارم. 

5) آیا شده طول یک ترم کنترل کلاس از دست تون خارج بشه و تا آخر ترم هم مشکل داشته باشید با دانش آموزان؟

بله، وقتی کلاس دست معلم را بخواند و نقطه ضعف هایش را بفهمد آزارش می دهد و این طبیعی است. معلم نباید نقطه ضعفی داشته باشد تا بتواند در ایجاد ارتباط با فراگیر موفق باشد.

6) آخرین باری که یک جلسه از کلاس رو کنسل کردید کی بوده؟ اصولا هر چند وقتی یک بار این اتفاق می افته؟

کلاس را تعطیل نمی کنم مگر چاره ای نباشد. سالی به زور یکی دو جلسه! 

7) چه رفتاری از دانش آموزان بیشتر از همه شما رو عصبانی می کنه؟

حرف زدن با هم زمان تدریس

.

سینمایی:

1) آیا به نظرتون وقت این نرسیده که سینمای کلاسیک رو بذاریم کنار و نقد فیلم های مدرن رو در دستور کار قرار بدیم؟

باید سینمای کلاسیک رو بازتعریف کنیم. سینمایی که بتواند از بازیگر، صحنه و تکنولوژی یک روح ماندگار بسازد کلاسیک است. سینمایی که در ذهن شما تا مدت ها بماند کلاسیک است. البته سینمای امروز اسیر تکنولوژی است و تمام ضعف هایش را با CG (جلوه های گرافیکی کامپیوتری) می پوشاند. کارگردان می گوید: "خوب چه جلوه ای داریم؟ بیایید برایش فیلم بسازیم!" جاده مالهالند، بازی، در میان ستارگان، ماتریکس (فقط بخش 1)، بالا (Up) و ... به خوبی موفق شده اند در عین بهره گیری از فن آوری یک اثر کلاسیک و به یاد ماندنی بسازند.

2) آیا شما هم عقیده دارید که فرم مهم تر از محتواست؟

فرم و محتوا هر کدام ارزش و جایگاه خود را دارند و برتری دادن یکی بر دیگری آسیب زدن به اثر هنری است. شرط آن است که اثر فرمالیته یا محتوازده نشود.

3) نظرتون درباره چاپلین چیه؟ جز چند نفر اول تاریخ سینماست؟

چاپلین یک روز تمام شد. این تمام شدن از عصر جدید شروع شد در دیکتاتور بزرگ ( آن سخنرانی آخرش را به یاد بیاورید) پیش رفت و در کنتسی از هنگ کنگ دیگر آن فیلمساز برجسته با آثاری مانند سیرک و پسربچه نبود. اما این هیچ از بزرگی و ارزش او در دنیای انسانی سینما کم نمی کند. چاپلین تا انسانیت هست از یادها نخواهد رفت و رتبه‌ی نخست فیلمساز انسانی است.

4) بهترین فیلم با روایت غیرخطی؟

ممنتو؛ کریستوفر نولان

5) کارگردان های زیر را به ترتیب علاقه تون مرتب کنید!

لینچ/ کامرون/ کوبریک/ نولان/ کازان/ وودی آلن/ ویلیام وایلر

کامرون- کوبریک- نولان- لینچ- وودی آلن- ویلیام وایلر - کازان

6) بازیگران زیر را به ترتیب علاقه مرتب کنید!

جیمز استوارت/ جانی دپ/ جک نیکلسون/ مارلون براندو/ آل پاچینو/ کریستین بیل/ داستین هافمن

مارلون براند- جیمز استوارت - آل پاچینو - داستین هافمن - جانی دپ - جک نیکلسون - کریستین بیل

7) اگه پایان فقط یک فیلم رو می تونستید تغییر بدید چه فیلمی رو عوض می کردید؟ چه جوری؟

هیچ فیلم با ارزشی نیست که بخواهم  پایانش را تغییر دهم.

.

========================

جناب کاپیتان عزیز:

عذر می خوام که انقدر سوالات زیاد بود...

بعلاوه معذرت می خوام از اینکه بعضی از اون ها خیلی جسورانه بود.

امیدوارم به پای بی ادبی نذارید.

تشکر می کنم از اینکه قبول کردید روی این صندلی بنشینید.

براتون بهترین ها رو آرزو می کنم.

سپاس و درود. سیاست اصلی صندلی داغ را که ایجاد روحیه صمیمی تر میان اعضا و ازبین بردن کدورت های پیش پا افتاده است را از یاد نبرید. دوستان را بی تعارف به نقد بکشید و برای من آرزو کنید تا از گرفتاری های پیش رو نجات پیدا کنم و زمان بیشتری را در کنار دوستان هم کافه ای باشم.

با درود و سپاس

ارادتمند: کاپیتان اسکای
۱۳۹۴/۹/۲۱ صبح ۱۱:۱۰
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : کنتس پابرهنه, oceanic, Memento, اشپیلمن, سروان رنو, خانم لمپرت, ایـده آلـیـسـت, آقای همساده, حمید هامون, اسکورپان شیردل, اسکارلت اُهارا, علی بابا, BATMAN, واتسون, Princess Anne, زبل خان, فورست, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد
لو هارپر آفلاین
کاراگاه خصوصی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۳/۱۵
اعتبار: 34

تشکرها : 1533
( 2278 تشکر در 137 ارسال )
شماره ارسال: #42

راند دوم سوالات من

1. اولین کاربری را که در کافه با او آشنا شدید کدام یک بودند؟

2. فیلم‌های زیر را به ترتیب علاقه مرتب کنید. (البته این ایده خوب مال جناب هانیبال بود.)

برباد رفته/ دکتر ژیواگو/ بن هور/ اشک‌ها و لبخندها/ کازابلانکا/ اتوبوسی به نام هوس/ شکوه علفزار/ روانی/ صبحانه در تیفانی/ بعضی‌ها داغشو دوست دارند

3. بازیگران زن زیر را به ترتیب علاقه مرتب کنید.

اینگرید برگمن/ جولی کریستی/ جولی اندروز/ ناتالی وود/ ویوین لی/ ادری هپبورن/ مریلین مونرو/ گریس کلی/ مریل استریپ/ جین فوندا

4. کدام یک از فیلم‌های ناتالی وود را بیشتر دوست دارید و چرا؟

هیچ چیز نمیتواند بار دیگر شکوه علفزار و طراوت گلها را به ما بازگرداند اما غمی نیست باید قوی بود و به آنچه بر جا مانده امید بست
۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۱۲:۲۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : کاپیتان اسکای, Memento, اشپیلمن, کنتس پابرهنه, خانم لمپرت, آقای همساده, حمید هامون, اسکورپان شیردل, اسکارلت اُهارا, علی بابا, BATMAN, واتسون, زبل خان, ایـده آلـیـسـت, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #43

لو هارپر

---------------

راند دوم سوالات من

1. اولین کاربری را که در کافه با او آشنا شدید کدام یک بودند؟

سروان رنو؛ کج کلاه خان، افسر رشوه گیر فقیر کافه که البته از شوخ طبعی و دشمن پروری نیز بی‌بهره نیستند.

2. فیلم‌های زیر را به ترتیب علاقه مرتب کنید. (البته این ایده خوب مال جناب هانیبال بود.)

برباد رفته/ دکتر ژیواگو/ بن هور/ اشک‌ها و لبخندها/ کازابلانکا/ اتوبوسی به نام هوس/ شکوه علفزار/ روانی/ صبحانه در تیفانی/ بعضی‌ها داغشو دوست دارند

برباد رفته، بن هور، کازابلانکا، بعضی ها داغشو دوست دارند، صبحانه در تیفانی، اشک ها و لبخندها، اتوبوسی به نام هوس، روانی، دکتر ژیواگو، شکوه علفزار

3. بازیگران زن زیر را به ترتیب علاقه مرتب کنید.

اینگرید برگمن/ جولی کریستی/ جولی اندروز/ ناتالی وود/ ویوین لی/ ادری هپبورن/ مریلین مونرو/ گریس کلی/ مریل استریپ/ جین فوندا

این یکی خیلی سخته!

آدری هپ برن، جین فوندا، ناتالی وود،  جولی اندروز، اینگرید برگمن، گریس کلی، مریل استریپ، ویوین لی،  مریلین مونرو، جولی کریستی

4. کدام یک از فیلم‌های ناتالی وود را بیشتر دوست دارید و چرا؟

فیلم های زیادی به دستم نرسیده اما از نقشش در مسابقه بزرگ خوشم آمد.

۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۱۲:۴۹
تشکر شده توسط : لو هارپر, خانم لمپرت, سروان رنو, کنتس پابرهنه, اشپیلمن, ایـده آلـیـسـت, Memento, آقای همساده, حمید هامون, اسکورپان شیردل, اسکارلت اُهارا, علی بابا, واتسون, Princess Anne, زبل خان, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد
کنتس پابرهنه آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۶/۵
اعتبار: 47

تشکرها : 3518
( 2849 تشکر در 120 ارسال )
شماره ارسال: #44

ممنون از هانیبال گرامی به خاطر طرح سوالات جذاب و کاپیتان اسکای عزیز به خاطر این جمله: سوالات سخت و بی رحمانه بپرسید. بیایید این سد سفت و خشک تعارفات را کنار بگذاریم و همانند دوستان واقعی باشیم و از یکدیگر نرنجیم. شاید این صندلی داغ باعث از بین رفتن رنجش های دوستان در کافه شود و دیگر شاهد دلخوری به خاطر چیزهای بی ارزش یا کم ارزش نباشیم.

به نظر من وقتی یکی از دوستان با شجاعت قبول میکنه که روی صندلی داغ بنشینه قطعا منتظر سوالات چالش برانگیزتری هست. اگر سوالات فقط در مورد علایق دوستان باشه که بیشتر شبیه نظرسنجی میشه و دیگه جذابیتی نداره.البته ناگفته نمونه من شخصا جسارت این رو ندارم که هر سوالی که دوست دارم بپرسم... شاید به این دلیل که با خودم فکر میکنم نکنه سوالم کسی رو ناراحت و دل آزرده کنه.

اسم فیلمی که همه شاهکار بدونند و از نظر شما افتضاح باشه چیه؟

در حین تماشای کدوم فیلم اشکتون بند نمیومده؟

اگر میخواستید جای یک هنرمند مشهور باشید چه کسی رو انتخاب میکردید و چرا؟

آیا در کافه کاربری هست که شما به دلایلی ازش خوشتون نیاد؟(فقط بله یا نه)

وقتی یک پست جدید مینویسید آیا تشکرهای زیرش براتون مهمه؟نگاه میکنید ببینید چه کسانی تشکر کردند؟

من گاهی اوقات به این فکر میکنم که "من دوست دارم مثلا اینجوری بمیرم".شما هم به این موضوع فکر کردید.اگر بله, چجوری؟

کمین بگیر جهانت را ، سپس شکارچیانت را
به تیرِ معجزه آهو کن
۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۰۲:۰۰
تشکر شده توسط : اشپیلمن, خانم لمپرت, لو هارپر, Memento, آقای همساده, حمید هامون, اسکورپان شیردل, اسکارلت اُهارا, علی بابا, BATMAN, واتسون, زبل خان, ایـده آلـیـسـت, فورست, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد
ایـده آلـیـسـت آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۴/۱۲
اعتبار: 18

تشکرها : 1018
( 507 تشکر در 26 ارسال )
شماره ارسال: #45

درود و عرض ادب و احترام خدمت کاپیتان اسکای گرامی و سایر دوستان؛

پرسش هایی را دوستان مطرح کردند و بنده با مطالعه آنها به نکات جالبی رسیدم؛

اگر اجازه دهید قصد دارم خودم نیز چند پرسش مطرح کنم

1- آیا به هدفی که در زندگی مد نظر داشتید، تاکنون رسیده اید؟ به عقیده خودتان چند درصد از مسیر رسیدن به آن هدف را پیموده اید؟!

2- تنهایی یک جزء از زندگیتان است؟ از این تنهایی لذت می برید یا یک ترس پنهانی ازش دارید؟

3- معلمی و ذات عمل آموختن بسیار کار پسندیده ای است، آیا هنوز بعد از گذشت سالها از این شغل لذت می برید یا برایتان تکراری شده است؟

4- واقعی هستید یا فانتزی؟ (در زندگی واقعی و در حال زندگی می کنید یا در ذهن خودتان و در گذشته و آینده؟)

5- اگر همه ی کاربران کافه کلاسیک در مکانی جمع می شدند و این پرسش ها را حضوری از شما می پرسیدند، می توانستید صریح و راحت پاسخ دهید؟

6- آیا در دنیای واقعی تا به حال دوستی داشته اید که همیشه به یاد او باشید و به عبارتی یک روح باشید در دو بدن؟

7- آخر هفته دوست دارید در یک مهمانی شلوغ شرکت کنید یا در خانه تنها بمانید و مشفول تماشای یک فیلم باشید؟

8- اگر می توانستید قبل از تولد محل زندگی خود را انتخاب کنید، کجا را انتخاب می کردید؟ (کدام کشور و کدام شهر؟)

9- فیلم شب های روشن ( بر اساس رمان داستایوفسکی) را دیده اید؟ اگر دیده باشید تا چه حد احساس هم ذات پنداری با شخصیت اولش را داشته اید؟

10- تا به حال اتفاق افتاده است که با یک کاراکتر سینمایی به طور کامل هم ذات پنداری کنید به گونه ای که حس کنید آن کارکتر مصداق بارز خود شماست؟

11- تا بحال اتفاق افتاده است که یک سوال فلسفی برای مدتها ذهن شما را درگیر خود کند؟ آیا جوابی برای آن یافته اید؟

12- خود را انسانی شاد می دانید یا غمگین؟ (نسبت به خودتان)

13- در کتاب هایی که می خوانید یا فیلم هایی که می بینید، دنبال معنا و مفهوم هستید یا یک حس لذت بخش درونی؟

14- اگر انجام کاری برای شما لذت بخش باشد در عین حال دیگران تذکر دهند که برای سلامتی شما خطرناک است، آن کار را انجام می دهید؟

15- آیا تاکنون حس کرده اید که گاهی اوقات یک ترس در وجودتان مانع از انجام برخی کارها شده است؟

16- مطلق گرا هستید یا نسبی گرا؟

17- یک صحنه رویایی (فانتزی) که اغلب به آن فکر می کنید با جزئیات شرح دهید؟

18- عشق به سینما و ادبیات تا کجا می تواند خلاء وجود یک عشق بیرونی (دوست داشتن یک انسان) را در زندگی شما پر کند؟

19- یک جمله ماندگار که همیشه در ذهن شما وجود دارد، چیست؟ (حتی اگر از خودتان باشد)

20- تاکنون شخصی را لایق نمره بیست واقعی دانسته اید؟

پیشاپیش سپاس از شما و عرض معذرت بابت بی پرده بودن برخی پرسش ها

می توانید به هر پرسشی که مایل نیستید، پاسخ ندهید، به هیچ عنوان ناراحت نخواهم شد :cheshmak:

تلاش کردم که پرسش ها تا حد امکان تکراری نباشد، کمتر از دنیای فیلم و سینما پرسیدم زیرا با وجود سابقه طولانی تان در این کافه بنده و اکثر دوستان تا حدودی با سلیقه سینمایی تان آشنا هستیم ...

ارادتمند

غم قفس به کنار، آنچه عقاب را پیر می کند، پرواز زاغهای بی سر و پاست!
۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۰۳:۰۳
تشکر شده توسط : لو هارپر, خانم لمپرت, کنتس پابرهنه, Memento, آقای همساده, حمید هامون, اشپیلمن, اسکورپان شیردل, اسکارلت اُهارا, علی بابا, rahgozar_bineshan, BATMAN, واتسون, زبل خان, فورست, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #46

(۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۰۲:۰۰)کنتس پابرهنه نوشته شده:  

اسم فیلمی که همه شاهکار بدونند و از نظر شما افتضاح باشه چیه؟

جزیره شاتر از اسکورسیزی بزرگ که برخلاف همه ی تاییدات به نظرم کپی کاری و بسیار ناپخته آمد.

در حین تماشای کدوم فیلم اشکتون بند نمیومده؟

فیلم "زندگی زیباست." به کارگردانی روبرتو بنینی

اگر میخواستید جای یک هنرمند مشهور باشید چه کسی رو انتخاب میکردید و چرا؟

هیچ کسی؛ کاپولا، اسپیلبرگ، فلینی، ... هر کدام جای خود دارند اما من می خواهم جای خودم باشم.

آیا در کافه کاربری هست که شما به دلایلی ازش خوشتون نیاد؟(فقط بله یا نه)

بله؛ از موجودات گنده دماغ که خودشان را بگیرند و پیف پیف کنند هر جایی که باشند خوشم نمی آید. البته الان دیگر نیستند.

وقتی یک پست جدید مینویسید آیا تشکرهای زیرش براتون مهمه؟نگاه میکنید ببینید چه کسانی تشکر کردند؟

بله، بیشتر به دنبال این هستم که با شناختی که از دوستان دارم برای کدام یک ارزش داشته برای همین درخواست تشکر واقعی دارم.

من گاهی اوقات به این فکر میکنم که "من دوست دارم مثلا اینجوری بمیرم".شما هم به این موضوع فکر کردید.اگر بله, چجوری؟

چه جوری مردن بخشی از چه جوری زندگی کردن است چرا که مرگ بخشی از زندگی است. پس مهم است که چه جوری جهان را ترک کنم.

سپاس از کنتس گرامی؛ ... نکته سنجی اتان را آفرین!

۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۰۳:۴۲
تشکر شده توسط : کنتس پابرهنه, Memento, خانم لمپرت, آقای همساده, حمید هامون, اشپیلمن, لو هارپر, اسکورپان شیردل, اسکارلت اُهارا, سروان رنو, rahgozar_bineshan, BATMAN, واتسون, Princess Anne, زبل خان, ایـده آلـیـسـت, هانا اشمیت, فورست, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #47

ایـده آلـیـسـت

-----------------------

درود و عرض ادب و احترام خدمت کاپیتان اسکای گرامی و سایر دوستان؛

درود به ایده آلیست بزرگوار

1- آیا به هدفی که در زندگی مد نظر داشتید، تاکنون رسیده اید؟ به عقیده خودتان چند درصد از مسیر رسیدن به آن هدف را پیموده اید؟!

آدم وقتی به هدفش در زندگی برسد دیگر مرده است. شاید بگویم خود مسیر بزرگترین هدف من بوده است. پس صد در صد در مسیر هدف هستم و تا زنده ام به پیش می روم.

2- تنهایی یک جزء از زندگیتان است؟ از این تنهایی لذت می برید یا یک ترس پنهانی ازش دارید؟

تنهایی پایگاه اصلی زندگی هر کس است. آدمی که تنهایی را درک نکند خودش را گم می کند. من به تنهایی عادت کرده ام گرچه ممکن است لذتی نداشته باشد اما از آن ترسی هم ندارم.

3- معلمی و ذات عمل آموختن بسیار کار پسندیده ای است، آیا هنوز بعد از گذشت سالها از این شغل لذت می برید یا برایتان تکراری شده است؟

هیچ وقت یک درس را دوبار درس نداده ام. به همان اندازه که برای فراگیران تازگی داشته، برای من هم! اگر فتوشاپ 7 آمده یا پرمیر سی سی، من فتوشاپ 4 و پرمیر پرو را که سرفصل بوده درس نداده ام. سایر درس ها هم همینطور!

4- واقعی هستید یا فانتزی؟ (در زندگی واقعی و در حال زندگی می کنید یا در ذهن خودتان و در گذشته و آینده؟)

از واقعیت وحشت دارم. دنیای واقعی ترسناک و آسیب زاست. هر کدام از ما آرمان شهری داریم که در دل آن در آرامش زندگی می کتیم و تا لازم نباشد از آن خارج نمی شویم.

5- اگر همه ی کاربران کافه کلاسیک در مکانی جمع می شدند و این پرسش ها را حضوری از شما می پرسیدند، می توانستید صریح و راحت پاسخ دهید؟

بی کم و کاست.

6- آیا در دنیای واقعی تا به حال دوستی داشته اید که همیشه به یاد او باشید و به عبارتی یک روح باشید در دو بدن؟

نه، دوستان من بخش هایی از پاره های روح من هستند. 

7- آخر هفته دوست دارید در یک مهمانی شلوغ شرکت کنید یا در خانه تنها بمانید و مشفول تماشای یک فیلم باشید؟

بسته به مهمانی، تنهایی یا نوع فیلمی دارد که به دستم رسیده، اگر جمع دوستان همدل باشد قید تنهایی و فیلم را می شود زد.

8- اگر می توانستید قبل از تولد محل زندگی خود را انتخاب کنید، کجا را انتخاب می کردید؟ (کدام کشور و کدام شهر؟)

من همان جایی هستم که باید باشم. اگر لازم باشد آفرینش مرا به همان جا خواهد برد که لازم باشد.

9- فیلم شب های روشن ( بر اساس رمان داستایوفسکی) را دیده اید؟ اگر دیده باشید تا چه حد احساس هم ذات پنداری با شخصیت اولش را داشته اید؟

ندیده ام.

10- تا به حال اتفاق افتاده است که با یک کاراکتر سینمایی به طور کامل هم ذات پنداری کنید به گونه ای که حس کنید آن کارکتر مصداق بارز خود شماست؟

در هر فیلمی با کاراکترهای آن همراه و همذات می شوم و مصداق بارز او خوام شد تا فیلم تمام شود.

11- تا بحال اتفاق افتاده است که یک سوال فلسفی برای مدتها ذهن شما را درگیر خود کند؟ آیا جوابی برای آن یافته اید؟

فراوان؛ پرسش هایی که گاهی زندگی و سرنوشت آدم را به هم می ریزد. اما بزرگترین پرسش فلسفی من و بیشتر آدم ها این سوال سخت و دردناک است: "چرا؟"

12- خود را انسانی شاد می دانید یا غمگین؟ (نسبت به خودتان)

اندوهگین

13- در کتاب هایی که می خوانید یا فیلم هایی که می بینید، دنبال معنا و مفهوم هستید یا یک حس لذت بخش درونی؟

هر دو

14- اگر انجام کاری برای شما لذت بخش باشد در عین حال دیگران تذکر دهند که برای سلامتی شما خطرناک است، آن کار را انجام می دهید؟

کاری که برای سلامتی خطرناک است لذتبخش نیست.

15- آیا تاکنون حس کرده اید که گاهی اوقات یک ترس در وجودتان مانع از انجام برخی کارها شده است؟

بله، اما به تجربه دریافته ام که اگر با ترسم روبرو نشوم با من خواهد ماند.

16- مطلق گرا هستید یا نسبی گرا؟

هیچ مطلقی وجود ندارد همه چیز در جهان پیرامون نسبی است.

17- یک صحنه رویایی (فانتزی) که اغلب به آن فکر می کنید با جزئیات شرح دهید؟

پرواز؛ ...

18- عشق به سینما و ادبیات تا کجا می تواند خلاء وجود یک عشق بیرونی (دوست داشتن یک انسان) را در زندگی شما پر کند؟

کتاب و سینما امن ترین، کم هزینه ترین و گرانبهاترین چیزی است که همه ی نیازهای عاشقانه ی آدمی را پر می کند. یگ بار هفت سامورایی یا کتاب دایی جان ناپلئون یا بربادرفته (کتاب و فیلم) یا پدرخوانده را ببینید و بعد احساسات خود را مرور کنید.

19- یک جمله ماندگار که همیشه در ذهن شما وجود دارد، چیست؟ (حتی اگر از خودتان باشد)

انگار که نیستی چو هستی خوش باش!

20- تاکنون شخصی را لایق نمره بیست واقعی دانسته اید؟

بله، بیشتر فراگیران من نمره بیست می گیرند حتی اگر ورقه امتحانشان نتواند احساس و باورشان را در خود جای دهد.

ارادتمند

پایدار و سرزنده باشید.

۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۰۴:۰۴
تشکر شده توسط : Memento, خانم لمپرت, کنتس پابرهنه, اسکارلت اُهارا, هانا اشمیت, آقای همساده, حمید هامون, ایـده آلـیـسـت, اشپیلمن, لو هارپر, اسکورپان شیردل, علی بابا, سروان رنو, rahgozar_bineshan, BATMAN, واتسون, Princess Anne, زبل خان, فورست, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد
اسکارلت اُهارا آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۵/۱۵
اعتبار: 30

تشکرها : 1867
( 609 تشکر در 35 ارسال )
شماره ارسال: #48

سلام و درود به همه ی دوستان و کاپیتان عزیز که با حوصله روی صندلی داغ نشسته اند. جای ژان والژان عزیز خالی که می توانستند با پرسش های شیطنت آمیز خود صندلی را داغ تر کنند.

تا حالا دوستان سوالات خوبی مطرح کرده اند و پاسخ های جالبی از طرف کاپیتان داده شده است.

من هم سعی کرده ام که پرسش تکراری مطرح نکنم.

1-      چند ساعت در روز مطالعه می کنید؟

2-      چند ساعت در روز کار می کنید؟

3-      چند ساعت در روز برای تفریح و سرگرمی وقت می گذارید؟

4-      روزهای ابری و بارانی رو بیشتر دوست دارید یا روزهای آفتابی؟

5-      برای بیدار ماندن شب ها راترجیح می دهید یا صبح زود؟

6-      آیا به آشپزی علاقه مندید؟ چه غذایی را بهتر از همه درست می کنید؟

7-      چه کتابی را بیشتر از همه خوانده اید؟ (تعداد دفعات خواندن)

8-      از میان درس هایی که خوانده اید، کدام درس و از میان درس هایی که تدریس کرده اید، کدام را بیشتر دوست داشته اید؟

9-      اگر امکان این وجود داشت که در یک سن خاص برای همیشه باقی می ماندید، کدام سن را اتنخاب می کردید؟

10-  اگر امکان ملاقات با یکی از افراد مشهور معاصر مانند دانشمندان ، سیاستمداران، شاعران، مخترعین و ......  برای شما وجود داشته باشد، چه شخصی را انتخاب می کنید؟

11-  آیا در دوران تحصیل خود در درسی تجدید شده اید؟

12-  چقدر به اهداف خود در برنامه ریزی هایی که دارید می رسید؟

13-   ویووین لی بهتر است یا آنجلینا جولی؟:D  (توصیه می کنم در پاسخ به این سوال خیلی احتیاط کنید. بعضی از جنگ ها به خاطر همین پاسخ ها نتیجه اش عوض می شود:dodgy:)

سپاس فراوان

اسکارلت

کسانی که آرزوی موفقیت دارند باید سوالات مقدماتی دقیقی بپرسند" ارسطو"
۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۰۵:۱۸
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, کنتس پابرهنه, Memento, کاپیتان اسکای, هانا اشمیت, آقای همساده, حمید هامون, اشپیلمن, لو هارپر, اسکورپان شیردل, BATMAN, واتسون, ایـده آلـیـسـت, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #49

و اما چند سوال دیگر

1- نظرتون به عنوان یک معلم در مورد نظام آموزشی جدید و ضعف های آن نسبت به نظام آموزشی دوران خودمون چیه؟(یه خرده مفصلتر جواب بدین)

2- به نظر شما واقعا پشت پرده هالیوود خبراییه؟ آیا واقعا کمپانی های فیلمسازی هستند که به کارگردان ها خط میدن چی بسازن؟ نظرتون در مورد شایعاتی از قبیل نفوذ لابی های سیاسی (مثل لابی های صهیونیستی و فراماسونری) در هالیوود چیه؟

3- سبک کدام کارگردان تاریخی را بیشتر می پسندید: حسن فتحی ، ابوالحسن ورزی ، علی حاتمی

4- سریال خارجی هم میبینید؟ اگر میبینید کدام سریال را بیشتر می پسندید؟

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۰۷:۵۳
تشکر شده توسط : کنتس پابرهنه, Memento, خانم لمپرت, کاپیتان اسکای, اشپیلمن, لو هارپر, اسکارلت اُهارا, حمید هامون, BATMAN, واتسون, آقای همساده, زبل خان, ایـده آلـیـسـت, Papillon, ریچارد
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11432
( 18966 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #50

با تشکر و خسته نباشید به کاپیتان و دوستان :

اول یادآوری چند نکته و بعد راند بعدی پرسش های من:

:!z564b

.بازی کدوم حیوون واقعی در فیلمها یا سریالها براتون جالبتر بوده؟

اسکیپی

تشکر ویژه به دلیل یاد کردن از یکی از مظلوم ترین بازیگران عرصه هنر یعنی  اسکیپی 

کسی از این جانور مظلوم خبری دارد که کارش به کجا رسید ؟ زنده اس ؟ zzzz:

5- چرا در فیلم کاپیتان اسکای و دنیای فردا همه اش با آنجلینا جولی می پلکیدی ؟!

- آخ؛ نگو، ... تنها کسی که مچ مرا می گرفت و ایرادهایم را می دید، آن هم با یک چشم!

گرفتن مچ تو زیاد سخت نیست کاپیتان . عکس زیر توسط واحد تعقیب و نظارت بر کاربران کافه کلاسیک ( وتونبک ) گرفته شده که کاپیتان را در یک پارتی لهو و لعب نشان می دهد. وا اسفا و وامصیبتا . :cccoچه جوابی داری ؟

و اما پرسش های دیگر من:

1- ای کاپیتان , مارک کامپیوتر یا لپ تاپ ات چیست ؟

کلا آیا به مارک و برند وسایلی که می خری اهمیت می دهی ؟

مدل گوشی فعلی ات چیست ؟ دلیل انتخاب ؟

2- اگر در زمان جنگ جهانی دوم بودی و حق انتخاب داشتی در کدام جبهه و در چه بخشی دوست داشتی بجنگی ؟

3- آیا مهمان نواز هستی ؟ مثلا یکی از بچه های کافه مشهد بیاید او را می بینی ؟ (در صورت دشتن وقت آزاد البته )

4- مسافرت خارج هم داشته ای ؟ کجاها و دلیل انتخاب ؟

5- به کدام شهرهای ایران تا حالا مسافرت کرده ای ؟ چگونه بودند ؟

6- از وسایل بازی آتاری - میکرو - سگا - کمودور - آمیگا - اسپکتروم و کنسول های قدیمی کدام ها را داشتی ؟ بازی مورد علاقه ات چه بود ؟

7- عصر ویدیو و نوارهای VHS را چطور سپری کردی ؟ تهیه فیلم در مشهد آسان بود ؟

8- کدام یک از بازیگران بزرگ و سینماگرهای بزرگ را تا حال از نزدیک در جشنواره ها ملاقات کرده ای ؟ چطور بودند ؟

9- اگر تو مدیر یک شبکه ماهواره ای فارسی زبان خارج کشور بودی چطور عمل می کردی ؟ الان کدام یک از شبکه های فعلی را موفق تر می دانی ؟

10- سایت آرمان شهر دانش را خودت به تنهایی می گردانی یا همکار وب مستر دارید ؟

11- به نظر شما سلسله قاجار بیشترین ضربه را به تاریخ ایران زده است یا صفویه ؟

12- اگر وارد بهشت شوی و بگویند به دلیل کارهای نیک ات حق انتخاب داری که با یکی از هنرپیشگان مورد علاقه ات برای همیشه ازدواج کنی کدام یک را با توجه به جمیع شرایط انتخاب می کردی ؟

13- دوست داری که با جمعی از دوستان کافه یک هفته در طبیعت چادر بزنید فارغ از هیاهوی دنیا ؟

14- آینده تلویزیون و سینماهای سنتی را با توجه به گسترش روزافزون اینترنت چگونه پیش بینی می کنی ؟

15- در بین طنزپردازان معاصر کدامیک را بیشتر می پسندی ؟

16- تا حالا شده جایی برای سخنرانی دعوت شوید و بعد حق تان را نداده باشند ؟ کلا سمینار هم برای سخنرانی می روید ؟ چه موضوعاتی ؟

17- کدام فیلم کلاسیک را تا حالا بیشتر از همه تماشا کرده ای ؟ چرا ؟ ( رکورد تماشا )

18- آیا پوستر شخص خاصی را در اتاق یا خانه نصب کرده ای ؟ کی ؟

19- آیا پیش آمده که وقتی از بازیگر زن خاصی تعریف می کنی برخی از اعضای خانواده حسادت کنند و شاکی شوند ؟

20- با توجه به شناخت نسبی که از برخی بچه های کافه داری به نظر تو کدام یک از پسر و دخترهای کافه می توانند زوج خوبی تشکیل بدهند ؟

21- داستان ربودن مدیر کافه - بانو - توسط متفقین چه بود ؟ ایشان الان کجا هستند ( جزئیات ماجرا ) آیا اعتراف می کنید که علاوه بر ربودن ایشان قصد ترور پیشوا را داشتید که با هوشیاری کاربران گمنام کافه ناکام شدید ؟ آیا استادی که ایشان را اذیت می کنند از همکاران شماست ؟

22- اسکارلت اوهارا دقیقا چقدر حقوق می گیرد که به سمت شما آمد ؟ چون حقوق او در اینجا کم نبود و به ماهیانه 1000 رایشمارک می رسید ؟

23- قبول دارید که اینتلیجنس سرویس و M.I.6 شما , ناخن پای گشتاپوی ما هم نبود ؟

24- این داستان حقیقت دارد که در سفر اول چرچیل به مسکو , استالین دستور داده بود که آب دوش محل اقامت پرچیل را عمدا سرد کنند تا چرچیل سرما بخورد ؟ ( این از مدارک KGB شوروی به دست آمده اما ظاهرا جناب چرچیل شما مثل خرس قطبی اینقدر پی و دمبه و چربی داشته که  اصلا این سرما بر او اثری نکرده و سرما نخورده )

25- در فیلم فهرست شیندلر در پایان فیلم,  آمو ( رئیس وظیفه شناس و سختکوش اردوگاه ) بدون دادگاه اعدام می شود.  عدالت بریتانیا همین است ؟

26- آن فیلمی که در خواب با همفری بوگارت همبازی شده بودید چه بود ؟ بازیگر زن مقابل شما کی بود ؟

27- با توجه به اینکه گفته ای که بربادرفته را دوست داری آیا شخصیت هایی مانند ملانی و اشلی را بیشتر می پسندی یا شخصیت هایی مانند رت باتلر و اسکارلت اوهارا را ؟

28- به نظر تو شوهر اول اسکارلت مظلوم ترین مقتول بود یا سرگرد اشتراسر کازابلانکا که آزارش به یک مورچه هم نرسیده بود ؟

29- اگر پسری بخواهد مخ دختری را بزند یا برعکس , چه فیلم کلاسیکی را توصیه می کنی به او پیشنهاد بدهد یا با هم ببینند ؟

30- اگر رئیس جمهور کشور می شدی ( البته در خواب ) چه کارهایی می کردی ؟

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۰۸:۰۱
تشکر شده توسط : Memento, کاپیتان اسکای, خانم لمپرت, اسکارلت اُهارا, کنتس پابرهنه, اشپیلمن, لو هارپر, اسکورپان شیردل, علی بابا, حمید هامون, BATMAN, واتسون, آقای همساده, زبل خان, ایـده آلـیـسـت, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #51

اسکارلت اُهارا

--------------------

سلام و درود به همه ی دوستان و کاپیتان عزیز که با حوصله روی صندلی داغ نشسته اند.

1-      چند ساعت در روز مطالعه می کنید؟

کم و بیش دو ساعت

2-      چند ساعت در روز کار می کنید؟

این روزها هجده تا بیست ساعت

3-      چند ساعت در روز برای تفریح و سرگرمی وقت می گذارید؟

هیچ

4-      روزهای ابری و بارانی رو بیشتر دوست دارید یا روزهای آفتابی؟

هر کدام صفای خودش را دارد.

5-      برای بیدار ماندن شب ها راترجیح می دهید یا صبح زود؟

از ساعت چهار صبح بیدارم اما تلاش می کنم تا سر شب بخوابم، اگر بشود.

6-      آیا به آشپزی علاقه مندید؟ چه غذایی را بهتر از همه درست می کنید؟

بله، خورد و خوراک من دستپخت خودم است. گیرم که بی نمک و بدون هر گونه موارد کارخانه ای و افزدونی و هورمونی است و تنها خودم می توانم بخورم.

7-      چه کتابی را بیشتر از همه خوانده اید؟ (تعداد دفعات خواندن)

"شازده کوچولو" هر سال یک بار و هر بار برایم ژرفای بیشتری پیدا می کند.

8-      از میان درس هایی که خوانده اید، کدام درس و از میان درس هایی که تدریس کرده اید، کدام را بیشتر دوست داشته اید؟

هیچکدام، آموزش و پرورش شیرین ترین مباحث درسی را بدل به فاجعه می کند و به خورد دانش آموز می دهد اگرچه فتوشاپ یا فلش یا پرمیر باشد.

9-      اگر امکان این وجود داشت که در یک سن خاص برای همیشه باقی می ماندید، کدام سن را اتنخاب می کردید؟

42 سالگی

10-  اگر امکان ملاقات با یکی از افراد مشهور معاصر مانند دانشمندان ، سیاستمداران، شاعران، مخترعین و ......  برای شما وجود داشته باشد، چه شخصی را انتخاب می کنید؟

کورش بزرگ؛ حرف های زیادی ست که باید با او در میان بگذارم.

11-  آیا در دوران تحصیل خود در درسی تجدید شده اید؟

بله، ریاضی، ریاضی، ریاضی!

12-  چقدر به اهداف خود در برنامه ریزی هایی که دارید می رسید؟

به سختی اما سودمند و کارآمد

13-   ویووین لی بهتر است یا آنجلینا جولی؟:D  (توصیه می کنم در پاسخ به این سوال خیلی احتیاط کنید. بعضی از جنگ ها به خاطر همین پاسخ ها نتیجه اش عوض می شود:dodgy:)

بازی ویووین لی در بربادرفته و اتوبوسی به نام هوس شاهکار است. نقشی که انگار برای قامت او دوخته اند. بازی آنجلینا به دل من نمی چسبد هر چند که هنرمندی تمام است و شایسته آفرین. شاید این بازیگران روز را با هنرمندان دست اولی مانند ایرینه پاپاس، آدری هپ برن،  الیزابت تیلور یا لیلیان گیش می سنجم. 

سپاس فراوان

اسکارلت

سپاس بانوی ارجمند و مهربان کافه اسکارلت اُهارا

۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۰۸:۰۷
تشکر شده توسط : Memento, خانم لمپرت, اسکارلت اُهارا, کنتس پابرهنه, سروان رنو, اشپیلمن, لو هارپر, اسکورپان شیردل, علی بابا, حمید هامون, rahgozar_bineshan, BATMAN, واتسون, Princess Anne, آقای همساده, زبل خان, ایـده آلـیـسـت, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #52

سروان رنو

--------------------

1- ای کاپیتان , مارک کامپیوتر یا لپ تاپ ات چیست ؟

نت بوک خیلی قدیمی Acer Aspire one و یک سیستم که در سال 2004 خریده ام. 

کلا آیا به مارک و برند وسایلی که می خری اهمیت می دهی ؟

بله، 

مدل گوشی فعلی ات چیست ؟ دلیل انتخاب ؟

تا چند وقت پیش نوکیا 1100 و الان یک ال جی ارزان قیمت صد وبیست تومانی

2- اگر در زمان جنگ جهانی دوم بودی و حق انتخاب داشتی در کدام جبهه و در چه بخشی دوست داشتی بجنگی ؟

هر دو سو در پی حرص و طمع خود و کارشان کشتار مردمان برای رسیدن به اهداف خود بود. من در جبهه خردمندان و در جهت شکوفایی اندیشه های انسانی می جنگیدم.

3- آیا مهمان نواز هستی ؟ مثلا یکی از بچه های کافه مشهد بیاید او را می بینی ؟ (در صورت دشتن وقت آزاد البته )

درب خانه ی من همیشه بر روی میهمانان باز است و چون اختیار کامل و آزادی دارند و از تعارفات معمول خبری نیست از بودن در اینجا لذت می برند. 

4- مسافرت خارج هم داشته ای ؟ کجاها و دلیل انتخاب ؟

خیر شش، هفت بار در همه ی طول عمر و آن هم سفر کاری به تهران و چند شهر استان خراسان

5- به کدام شهرهای ایران تا حالا مسافرت کرده ای ؟ چگونه بودند ؟

تهران، پر از ترافیک- نیشابور شهر خرد و اندیشه

6- از وسایل بازی آتاری - میکرو - سگا - کمودور - آمیگا - اسپکتروم و کنسول های قدیمی کدام ها را داشتی ؟ بازی مورد علاقه ات چه بود ؟

هیچکدام، ..

7- عصر ویدیو و نوارهای VHS را چطور سپری کردی ؟ تهیه فیلم در مشهد آسان بود ؟

ترس و دلهره، به سختی اما با لذت بی شمار، سر فیلم بحث داشتیم که این مسالا بود خورد زمین با بن هور؟ جز یک صفحه سفید با رنگ های درهم و آشفته چیزی دیده نمی شد! همانجا بود که شیفته ی دوبله شدیم چون تمرکزمان بر صدا بود تا تصویر!

8- کدام یک از بازیگران بزرگ و سینماگرهای بزرگ را تا حال از نزدیک در جشنواره ها ملاقات کرده ای ؟ چطور بودند ؟

هیچکدام

9- اگر تو مدیر یک شبکه ماهواره ای فارسی زبان خارج کشور بودی چطور عمل می کردی ؟ الان کدام یک از شبکه های فعلی را موفق تر می دانی ؟

من فیلم های مستند زیاد می بینم و سینمایی؛ اهل شبکه و این مسایل نیستم. دل خوشی هم از تلویزیون به عنوان یک ابزار آسیب زا و در هم کوبنده ی خلاقیت و تفکر ندارم. تلویزیون باید زمینه شکوفایی و ایده پردازی و خلاقیت را فراهم کند و اگر چنین شبکه ای پیدا کردی خبرم کن. این نمونه ی فیلمی است که در جهت رشد و شکوفایی و آگاهی بر اساس فیلم باب اسفنجی ساخته ام. (تدریس اخطاپوسی) ما در دوره های آموزشی برای معلمان بیش از یک جلسه بر پایه همین فیلم بحث و گفتگو داریم.

10- سایت آرمان شهر دانش را خودت به تنهایی می گردانی یا همکار وب مستر دارید ؟

به تنهایی و چون سودی ندارد کسی علاقمند به همکاری نیست. 

11- به نظر شما سلسله قاجار بیشترین ضربه را به تاریخ ایران زده است یا صفویه ؟

هر دو بدترین آسیب ها را به فرهنگ، ثروت، اندیشه، دین، انسانیت، آگاهی، سرزمین، پیشرفت، علم، فن آوری، آموزش و پرورش، اقتصاد و زن زده اند.

12- اگر وارد بهشت شوی و بگویند به دلیل کارهای نیک ات حق انتخاب داری که با یکی از هنرپیشگان مورد علاقه ات برای همیشه ازدواج کنی کدام یک را با توجه به جمیع شرایط انتخاب می کردی ؟

بهشت من جای دیگر است.

13- دوست داری که با جمعی از دوستان کافه یک هفته در طبیعت چادر بزنید فارغ از هیاهوی دنیا ؟

آخ گفتی!

14- آینده تلویزیون و سینماهای سنتی را با توجه به گسترش روزافزون اینترنت چگونه پیش بینی می کنی ؟

تلویزیون در اینترنت ادغام می شود و آن را آلوده خواهد کرد. اینترنت و شبکه های اجتماعی هم از دست فعالان حقوق بشر خارج خواهد شد و همانند تلویزیون صورتی استعماری به خود خواهد گرفت. 

15- در بین طنزپردازان معاصر کدامیک را بیشتر می پسندی ؟

تنها شادروان گل اقا؛ کیومرث صابری فومنی

16- تا حالا شده جایی برای سخنرانی دعوت شوید و بعد حق تان را نداده باشند ؟ کلا سمینار هم برای سخنرانی می روید ؟ چه موضوعاتی ؟

ماهی یکی دوبار سخنرانی  و کنفرانس دارم. بعضی در آپارات قابل تماشاست. از دو بحث "کوچه و تکنولوژی آموزشی" و "سه مدرسه زمان ما" که در مشهد و بجنورد داشته ام راضی هستم. بیشتر این جلسه ها رایگان است.

17- کدام فیلم کلاسیک را تا حالا بیشتر از همه تماشا کرده ای ؟ چرا ؟ ( رکورد تماشا )

بن هور و کازابلانکا

18- آیا پوستر شخص خاصی را در اتاق یا خانه نصب کرده ای ؟ کی ؟

تصویری غریب و تنها از فروغ

19- آیا پیش آمده که وقتی از بازیگر زن خاصی تعریف می کنی برخی از اعضای خانواده حسادت کنند و شاکی شوند ؟

می دانند که همه هنرمندانی که عاشق و شیفته اشان هستم یا خیلی پیر هستند و یا از دنیا رفته اند. به لطف سینمای کلاسیک حس زیبایی شناسی من اورجینال و کلاسیک است. با عشق های رنگی جای خالی اش پر نمی شود.

20- با توجه به شناخت نسبی که از برخی بچه های کافه داری به نظر تو کدام یک از پسر و دخترهای کافه می توانند زوج خوبی تشکیل بدهند ؟

عاشقان سینمای کلاسیک یک روح مشترک و فصل مشترک هستند و در درک و سازگاری با یکدیگر مشکلی نخواهند داشت.

21- داستان ربودن مدیر کافه - بانو - توسط متفقین چه بود ؟ ایشان الان کجا هستند ( جزئیات ماجرا ) آیا اعتراف می کنید که علاوه بر ربودن ایشان قصد ترور پیشوا را داشتید که با هوشیاری کاربران گمنام کافه ناکام شدید ؟ آیا استادی که ایشان را اذیت می کنند از همکاران شماست ؟

بانو تاج سر ما و یکی از فرزانه ترین آدم هایی است که می شناسم. آن استادی که ایشان را اذیت می کنند اگر ببینم کاری می کنم که اذیت کردن یادشان برود. موجودات خرفستری همانند هیتلر، استالین و ... یا باید در کوه ها به زنجیر کشیده شوند و یا نسلشان منقرض شود.

22- اسکارلت اوهارا دقیقا چقدر حقوق می گیرد که به سمت شما آمد ؟ چون حقوق او در اینجا کم نبود و به ماهیانه 1000 رایشمارک می رسید ؟

اسکارلت از عشقی زمینی به عشقی آسمانی رسید. او شیخ صنعان زمانه ی ماست و این اتهامات به دامان او نمی چسبد. خودت را خسته نکن سروان!

23- قبول دارید که اینتلیجنس سرویس و M.I.6 شما , ناخن پای گشتاپوی ما هم نبود ؟

بله، تهمت، شکنجه و خون و ترور ابزارهای قدرتمندی هستند که شما را پیش می برند اما نه برای همیشه!

24- این داستان حقیقت دارد که در سفر اول چرچیل به مسکو , استالین دستور داده بود که آب دوش محل اقامت پرچیل را عمدا سرد کنند تا چرچیل سرما بخورد ؟ ( این از مدارک KGB شوروی به دست آمده اما ظاهرا جناب چرچیل شما مثل خرس قطبی اینقدر پی و دمبه و چربی داشته که  اصلا این سرما بر او اثری نکرده و سرما نخورده )

چرچیل در کنار استالین مشغول پاسخ دادن به پرسش هایی است که حالا حالاها تمامی ندارد.

25- در فیلم فهرست شیندلر در پایان فیلم,  آمو ( رئیس وظیفه شناس و سختکوش اردوگاه ) بدون دادگاه اعدام می شود.  عدالت بریتانیا همین است ؟

اعدام او نماد حذف بی رحمی و سنگدلی و خونخواری است و اسپیلبرگ نخواسته این نماد از اردوگاه بیرون برود وگرنه محاکمه‌ی عادلانه حق هر انسانی است حتی اگر جنایتکار باشد.

26- آن فیلمی که در خواب با همفری بوگارت همبازی شده بودید چه بود ؟ بازیگر زن مقابل شما کی بود ؟

آخ، یکی از فرماندهان روس به چنگ آلمان ها افتاده بود. وظیفه من همفری این بود که مخفیانه به استالینگراد برویم و یا او را بکشیم یا سلامت برگردانیم. داستان وقتی آغاز می شد که این افسر غرغروی خشن را که تیر هم خورده بود پیدا کرده و باید بر می گرداندیم. یک دیوانه ی به تمام معنی بود. با وجود اطلاعاتی که از حمله گازانبری روس ها داشت  دستور اصلی با وجود هیکل گنده اش و ناتوانی اش در راه رفتن کشتن او بود. اما ما در طی ماجراهایی جدی و شوخی او را به پایگاه برگرداندیم.

27- با توجه به اینکه گفته ای که بربادرفته را دوست داری آیا شخصیت هایی مانند ملانی و اشلی را بیشتر می پسندی یا شخصیت هایی مانند رت باتلر و اسکارلت اوهارا را ؟

ملانی و اشلی دو موجود سر و یخ زده و استریلیزه هستند. واقعا به هم می آیند. آدم می خواهد مثل کرم کنار هم بلولند و به چشم نیایند. سروان باتلر خود زندگی است باهمه ی شور و شر و کارهایی که کرده و می کند. اسکارلت یک پارادوکس است. عاشقی که معشوق خودرا می چاپد. او می داند که رت دوستش دارد و خودش نیز عاشق اوست اما پرده کذایی عشقی دروغین او را در خود گرفته. افسوس که این پرده در زمانی کنار می رود که برای رت دیگر بودن کنار او قابل تحمل نیست. من رت باتلر را می پسندم و در واقع قهرمان واقعی این داستان اوست. 

28- به نظر تو شوهر اول اسکارلت مظلوم ترین مقتول بود یا سرگرد اشتراسر کازابلانکا که آزارش به یک مورچه هم نرسیده بود ؟

شوهر اول اسکارلت ابزاری در دست او بود برای انتقام گرفتن و اشتراسر مدیریت دایره قتل و جنایت را بر عهده داشت. این دو قابل مقایسه نیستند.

29- اگر پسری بخواهد مخ دختری را بزند یا برعکس , چه فیلم کلاسیکی را توصیه می کنی به او پیشنهاد بدهد یا با هم ببینند ؟

بی بروبرگرد شکوفه های پژمرده با بازی لیلیان گیش شاهکار گریفیث را پیشنهاد می دادم. این اثر زیبای بی تکرار است. 

30- اگر رئیس جمهور کشور می شدی ( البته در خواب ) چه کارهایی می کردی ؟

دست از سر ملت بر می داشتم تا زندگی ادامه داشته باشد.

۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۰۹:۱۱
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, سروان رنو, اشپیلمن, لو هارپر, کنتس پابرهنه, اسکورپان شیردل, اسکارلت اُهارا, علی بابا, Memento, حمید هامون, rahgozar_bineshan, جروشا, BATMAN, واتسون, Princess Anne, آقای همساده, زبل خان, ایـده آلـیـسـت, فورست, مکس دی وینتر, ریچارد, Papillon
خانم لمپرت آفلاین
مدیر بازنشسته

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۵/۳
اعتبار: 61

تشکرها : 7981
( 8500 تشکر در 282 ارسال )
شماره ارسال: #53

درود بر کاپیتان گرامی

با عرض تشکر فراوان برای پاسخ دادن به دریای مواج سوالات ما با جوابهای جامع، خواندنی و زیبا.

چند سوال خودمونی !

1- غذای مورد علاقه تون چیه ؟(البته نه از دستپختهای خودتون:cheshmak:)

2-رنگ مورد علاقه تون هم در البسه هم در دکوراسیون منزل و ...؟

3-در مجالس دوستانه و مهمونی ها بیشتر تیپ اسپورت می زنید یا رسمی؟

4-اهل جوک گفتن هستید؟

5-اهل رقصیدن هستید(مثلا در مهمونی و جشن های خیلی خودمونی)؟ در هر صورت، کدوم رقص رو بیشتر می پسندید؟

چند سوال بارانی:

6-آیا "چترها را باید بست ...زیر باران باید رفت"؟

7-"باران" را در کدوم شعر بیشتر دوست دارید؟

8-اگه خودتون شعری در وصف "باران" گفتید، می شه برامون بگید؟

9-کدوم سکانس بارونی فیلم یا سریال بیشتر براتون خاطره انگیزه؟

چند سوال هپبورنی!

10-کدوم سکانس آدری هپبورنی در فیلمها بیشتر به دلتون نشسته؟

11- نقش آدری هپبورن رو در کدوم فیلمش بیشتر دوست دارید؟ بازی آدری در کدوم فیلمش از نظر شما زیباتره؟

12-نظرتون درباره بازی آدری هپبورن درفیلمهایی که نقش مقابلش مردهایی هستند که می تونن جای پدرش باشند چیه؟ (خیلی بازیگران کلاسیک شهامت یا رغبت پذیرش چنین نقشهایی رو نداشتند.)

13-جای آدری هپبورن جوان در کدوم فیلم امروزی خالیه؟بعبارتی بجای کی و در چه فیلمی می تونست خوش بدرخشه؟

14- به نظر شما آیا ممکنه یکی از بازیگران فعلی یا جدید بتونه در آینده خودش رو به مرزهای ظرافت، محبوبیت و مهارت آدری هپبورن در دنیای سینما نزدیک کنه؟چه کسی؟

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند ... روبه صفتان زشت خو را نکشند
۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۰۹:۱۳
تشکر شده توسط : Memento, اشپیلمن, کاپیتان اسکای, لو هارپر, کنتس پابرهنه, اسکورپان شیردل, اسکارلت اُهارا, علی بابا, حمید هامون, rahgozar_bineshan, جروشا, BATMAN, واتسون, آقای همساده, زبل خان, ایـده آلـیـسـت, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #54

اسکورپان شیردل

--------------------

و اما چند سوال دیگر

1- نظرتون به عنوان یک معلم در مورد نظام آموزشی جدید و ضعف های آن نسبت به نظام آموزشی دوران خودمون چیه؟(یه خرده مفصلتر جواب بدین)

من به صورت مفصل در اینجا پاسخ داده ام. این سخنرانی من هم در این باره است.

2- به نظر شما واقعا پشت پرده هالیوود خبراییه؟ آیا واقعا کمپانی های فیلمسازی هستند که به کارگردان ها خط میدن چی بسازن؟ نظرتون در مورد شایعاتی از قبیل نفوذ لابی های سیاسی (مثل لابی های صهیونیستی و فراماسونری) در هالیوود چیه؟

هالیوود یک کمپانی اقتصادی است. همه چیز بر محور پول می چرخد و هرجایی که بوی پول به مشام برسد سیستم اقتصادی هالیوود دست از همه چیز بر می دارد تا به آن دست یابد. لابی های سیاسی هم در صورت دادن اعتبار می توانند نفوذ داشته اشند.

3- سبک کدام کارگردان تاریخی را بیشتر می پسندید: حسن فتحی ، ابوالحسن ورزی ، علی حاتمی

علی حاتمی را با هیچ کارگردانی در یک رتبه قرار ندهید. او خدای سینمای ایرانی است که با در هم آمیختن هنر سینما و تاریخ ایران به زیباترین شکل ممکن معجونی از عشق و تکنولوژی پدید آورده است.

4- سریال خارجی هم میبینید؟ اگر میبینید کدام سریال را بیشتر می پسندید؟

لاست آخرین سریالی بود که فرصت داشنم ببینم و آن را بسیار خردمندانه و زیبا و جا افتاده یافتم.

۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۰۹:۲۷
تشکر شده توسط : اشپیلمن, Memento, اسکورپان شیردل, کنتس پابرهنه, علی بابا, سروان رنو, اسکارلت اُهارا, خانم لمپرت, حمید هامون, rahgozar_bineshan, جروشا, واتسون, آقای همساده, زبل خان, ایـده آلـیـسـت, فورست, مکس دی وینتر, ریچارد, Papillon, آلبرت کمپیون
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #55

خانم لمپرت

-----------------------

درود بر کاپیتان گرامی

1- غذای مورد علاقه تون چیه ؟(البته نه از دستپختهای خودتون:cheshmak:)

قرمه سبزی؛ گمان کنم یک خوراک بهشتیه و البته گوشت و بادمجان

2-رنگ مورد علاقه تون هم در البسه هم در دکوراسیون منزل و ...؟

بیشتر از همنشینی رنگ ها لذت می برم.

3-در مجالس دوستانه و مهمونی ها بیشتر تیپ اسپورت می زنید یا رسمی؟

ساده می پوشم. نه اسپرت به من می آید و نه رسمی!

4-اهل جوک گفتن هستید؟

آدم های گنده دماغ را دست می اندازم و تکه گفتن هایم برای دیگران خوشمزه است و البته اگر اسمی روی کسی بگذارم تا ابد رویش می ماند. روزگار قدیمی شادی را هم به یاد می آورم که تا چندتایی جک نمی گفتم همکاران حاضر به رفتن سر کلاس نبودند.

5-اهل رقصیدن هستید(مثلا در مهمونی و جشن های خیلی خودمونی)؟ در هر صورت، کدوم رقص رو بیشتر می پسندید؟

باله را می پسندم. از این رقص های عروسی هم خوشم نمی آید. البته دستی هم بالا کرده ام به زور و کوتاه

چند سوال بارانی:

6-آیا "چترها را باید بست ...زیر باران باید رفت"؟

زیر باران باید خوابید. زیر باران باید فکر کرد. زیر باران باید زندگی کرد.

7-"باران" را در کدوم شعر بیشتر دوست دارید؟

باز باران با ترانه ...

8-اگه خودتون شعری در وصف "باران" گفتید، می شه برامون بگید؟

شعر بلند پاییزان اینجا | ابر تاریک و سیه، بی صدا می بارد و هوا نم دارد ... شاید امشب، آسمان باز شود/شاپرک، پشت فانوس غزل، عاشق پرواز شود/ شاید امشب، دور کرسی، قصه ی تازه ای آغاز شود...

9-کدوم سکانس بارونی فیلم یا سریال بیشتر براتون خاطره انگیزه؟

سکانس پایانی صبحانه در تیفانی و ریزش باران و خیس شدن آدری در جستجوی گربه و یافتن عشق و ...

چند سوال هپبورنی!

10-کدوم سکانس آدری هپبورنی در فیلمها بیشتر به دلتون نشسته؟

اون صحنه صبحانه در تیفانی که آدری روی پله های اضطراری نشسته، ساز می زند و با صدایی آسمانی آواز می خواند. آدم دوست داره این صحنه هیچوقت تموم نشه، هیچوقت!

11- نقش آدری هپبورن رو در کدوم فیلمش بیشتر دوست دارید؟ بازی آدری در کدوم فیلمش از نظر شما زیباتره؟

بانوی زیبای من و پارادوکسی که با هنرمندی تمام یک چرخش صد و هشتاد درجه می زند و بدل به پروانه ای می شود که تا دیروز سوسک حمام بوده!

12-نظرتون درباره بازی آدری هپبورن درفیلمهایی که نقش مقابلش مردهایی هستند که می تونن جای پدرش باشند چیه؟ (خیلی بازیگران کلاسیک شهامت یا رغبت پذیرش چنین نقشهایی رو نداشتند.)

آدم دلش می گیره! زن جوان با مرد جوان اما در عشق بعد از ظهری بعضی ها، زن ابزاری در دست مرد می شود و قربانی می گردد تا مرد خوشبخت بشود. 

13-جای آدری هپبورن جوان در کدوم فیلم امروزی خالیه؟بعبارتی بجای کی و در چه فیلمی می تونست خوش بدرخشه؟

آدری توی هر نقشی باشه جا می افته اما فیلم های امروز راسته کار او و هم نسلان او نیست. 

14- به نظر شما آیا ممکنه یکی از بازیگران فعلی یا جدید بتونه در آینده خودش رو به مرزهای ظرافت، محبوبیت و مهارت آدری هپبورن در دنیای سینما نزدیک کنه؟چه کسی؟

اگر رنگ و لعاب رو از بازیگرای امروز بگیری به جز یک مشت ژست جنسی و میمیک چهره ازشون چی می مونه؟ آدری یک دانه و یگانه است. نه ژست می گیرد و نه حرکات جلف ازو سر می زند اما با این وجود خواستنی است. 

۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۰۹:۵۳
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, Memento, کنتس پابرهنه, اشپیلمن, زاپاتا, اسکارلت اُهارا, سروان رنو, خانم لمپرت, حمید هامون, rahgozar_bineshan, جروشا, BATMAN, واتسون, Princess Anne, آقای همساده, زبل خان, ایـده آلـیـسـت, مکس دی وینتر, ریچارد, Papillon
Memento آفلاین
(2000)

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۷/۱۷
اعتبار: 46

تشکرها : 4500
( 3946 تشکر در 154 ارسال )
شماره ارسال: #56

جناب کاپیتان عزیز...

واقعا از جواب های قشنگتون لذت بردم...

بخصوص پارچ آب و کتک کاری! ناتالی وود و ممنتو هم که جای خود دارد...

ترتیب کارگردان های مورد علاقه تون هم بسیار لذت بخش بود!

با اجازه تون یک سری سوال دیگه هم می پرسم.

بازم پیشاپیش از صراحت و جسارت سوالات عذر میخوام.

==================================

.

شخصی:

1) من نمی دونستم در جبهه هم فعالیت داشتید. اگه میشه یک خاطره از اون دوران تعریف کنید.

2) آیا توسط کمیته دستگیر شده اید؟ تعریف کنید...

3) آیا در دوران کودکی «دختر همسایه» هم داشتید؟

4) اگه دسترسی به یک بودجه نامحدود داشتید چه می کردید؟

5) بدترین و بهترین خوابی که تا حالا دیدید چی بوده؟

6) 20 سال بعد خودتون رو پیش بینی کنید؟ سن 65 سالگی...

7) شیرین ترین و تلخ ترین لحظه زندگی تون؟

.

کلاسی:

1) تا حالا شده سر کلاس یک فحش از دهنتون در بره؟! بدترین فحشی که دادید چی بوده؟!!! :دی

2) اهل اردو رفتن با دانش آموزان هم هستید؟ خاطره ای دارید؟

3) آیا بقیه همکاران به شما متلک میگن که چرا انقدر با دانش آموزان صمیمی هستید؟! :دی

4) اگر یک زمانی متقاعد بشید که باید سر کلاس خشک و جدی باشید، سبک کلاس داری را عوض می کنید یا همچنان به روش خودتون ادامه می دید؟

5) رابطه صمیمانه تون با دانش آموزان باعث نشده که درس شما رو جدی نگیرند؟

6) آیا محرم راز دانش آموزان هم هستید؟ از روابط شخصی شون هم برای شما صحبت می کنند؟

7) یک روز معمولی خود را تعریف کنید...

.

سینمایی:

1) به نظرتون فیلم های هیچکاک زیادی کند و کسل کننده نیست؟

2) بهترین فیلم کارگردان های زیر رو نام ببرید. (از هر کدوم یک فیلم.)

اسپیلبرگ / حاتمی کیا / نولان / مهرجویی / فینچر / علی حاتمی / تیم برتون / کیمیایی / اسکورسیزی

3) اگر امکانش بود که دستیار یکی از کارگردان های تاریخ سینما می شدید کدوم رو انتخاب می کردید؟ چرا؟

4) چند فیلم نام ببرید که ترجیح می دادید یک کارگردان دیگه می ساخت یا دوست داشتید خودتون می ساختید؟

5) چرا در سال های اخیر کمتر کمدی فاخر در سینمای جهان می بینیم؟

6) 5 کارگردان که به نظر شما تمام شده اند را نام ببرید... (لطفا از جواب هایی که نه سیخ می سوزه نه کباب پرهیز کنید! :دی)

7) 5 مورد از فیلم هایی که تعریفشون رو زیاد شنیده بودید ولی به نظرتون خیلی فیلم های بدی بوده اند رو نام ببرید... (البته یکی اش رو کنتس عزیز زودتر پرسید! :دی)

.

فلسفی:

1) از بین پول و شهرت کدوم رو انتخاب می کنید. (فقط از بین این 2 تا)

2) اگر یک غول چراغ جادو ظاهر بشه که 3 تا آرزوتون رو برآورده کنه چه آرزوهایی می کنید؟

3) به نظر شما آیا واقعا هوش مصنوعی با هوش انسانی تفاوت دارد یا این طرز تفکر صرفا ناشی از غرور و خودبرتر بینی انسان هاست...

4) از بین 4 آپشن زیر کدوم رو انتخاب می کنید:

1 ملیارد دلار پول / قابلیت نامرئی شدن / قابلیت خواندن ذهن دیگران / امکان ازدواج با هر شخص دلخواه در هر لحظه دلخواه!!

5) اگر یک پیرزن و یک نوزاد در معرض یک حادثه باشند و شما فقط بتونید یکی رو نجات بدید کدوم رو انتخاب می کنید؟

6) از بین رسیدن به نتیجه و انجام تکلیف کدوم رو انتخاب می کنید؟

7) نظرتون درباره آدمخواری چیه؟ گوشت خواری چی؟ گیاهخواری؟ آیا هر سه تاش خوردن موجودات زنده نیست؟!

=============================================================

سوال آخر: اگه بخواهید 3 نفر رو به چالش صندلی داغ دعوت کنید کیا هستند؟

.

باز هم تشکر از کاپیتان عزیز و دوست داشتنی...

با آرزوی بهترین ها...

mmmm:

۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۱۰:۱۷
تشکر شده توسط : کاپیتان اسکای, اسکارلت اُهارا, اسکورپان شیردل, لو هارپر, کنتس پابرهنه, خانم لمپرت, حمید هامون, rahgozar_bineshan, جروشا, اشپیلمن, BATMAN, واتسون, آقای همساده, زبل خان, ایـده آلـیـسـت, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #57

هانیبال

----------------

شخصی:

1) من نمی دونستم در جبهه هم فعالیت داشتید. اگه میشه یک خاطره از اون دوران تعریف کنید.

... جنگ تمام شد و به جبهه نرسیدیم.

2) آیا توسط کمیته دستگیر شده اید؟ تعریف کنید...

خیر

3) آیا در دوران کودکی «دختر همسایه» هم داشتید؟

زمان ما دختر همسایه و خواهرِ دوست، ناموس حساب می شد!

4) اگه دسترسی به یک بودجه نامحدود داشتید چه می کردید؟

کار فرهنگی به ویژه در علوم انسانی

5) بدترین و بهترین خوابی که تا حالا دیدید چی بوده؟

زیاد

6) 20 سال بعد خودتون رو پیش بینی کنید؟ سن 65 سالگی...

هنوز عاشق، هنوز سرگشته، هنوز راه دراز، هنوز امیدوار....

7) شیرین ترین و تلخ ترین لحظه زندگی تون؟

دریافت تندیس زرین جشنواره بین المللی فیلم رشد

کلاسی:

1) تا حالا شده سر کلاس یک فحش از دهنتون در بره؟! بدترین فحشی که دادید چی بوده؟!!! :دی

نه، حرف های دوپهلو و معنا دار زیاد می زنم و مزه پران ها ترجیح می دهند سکوت کنند.

2) اهل اردو رفتن با دانش آموزان هم هستید؟ خاطره ای دارید؟

بله، سال اول خدمت سوار خر شدم تا از آب بگذرم. خر سر خم کرد و توی آب افتادم. بچه ها کلی قند توی دلشان آب شد.

3) آیا بقیه همکاران به شما متلک میگن که چرا انقدر با دانش آموزان صمیمی هستید؟! :دی

نه، ...

4) اگر یک زمانی متقاعد بشید که باید سر کلاس خشک و جدی باشید، سبک کلاس داری را عوض می کنید یا همچنان به روش خودتون ادامه می دید؟

من به هر دو روش تسلط دارم و از هر دو در زمان لازم استفاده می کنم اما چنان ذوق درس رادر دلشان می کارم که گاهی وقت ها از من هم جلو می زنند.

5) رابطه صمیمانه تون با دانش آموزان باعث نشده که درس شما رو جدی نگیرند؟

من پیش از تدریس انگیزش های لازم را ایجاد می کنم. این یک نمونه واقعی از درس علوم، مشتی که آن دانش آموز برای اثبات موضوع درس علوم به میز می زند واقعی است اما حتی درد را حس نمی کند.

6) آیا محرم راز دانش آموزان هم هستید؟ از روابط شخصی شون هم برای شما صحبت می کنند؟

خیلی!

7) یک روز معمولی خود را تعریف کنید...

چهار: بیداری، دم نوش بهار نارنج؛ کار، صبحانه، کار، درست کردن و خوردن ناهار، کار، خوردن میوه، کار، خواب

.

سینمایی:

1) به نظرتون فیلم های هیچکاک زیادی کند و کسل کننده نیست؟

برای امروز چرا، فیلم هایی مثل توطئه خانوادگی، دردسر هری  کشدار هستند. 

2) بهترین فیلم کارگردان های زیر رو نام ببرید. (از هر کدوم یک فیلم.)

اسپیلبرگ  (دوئل)/ حاتمی کیا (دیده بان) / نولان (شوالیه تاریکی) / مهرجویی (هامون) / فینچر (نظری ندارم) / علی حاتمی (سوته دلان)/ تیم برتون (چارلی و کارخانه شکلات سازی، ماهی بزرگ) / کیمیایی (گُوزن ها) / اسکورسیزی (راننده تاکسی)

3) اگر امکانش بود که دستیار یکی از کارگردان های تاریخ سینما می شدید کدوم رو انتخاب می کردید؟ چرا؟

علی حاتمی؛ تا از او یاد بگیرم.

4) چند فیلم نام ببرید که ترجیح می دادید یک کارگردان دیگه می ساخت یا دوست داشتید خودتون می ساختید؟

نظری ندارم. کاش تختی را خود حاتمی می ساخت.

5) چرا در سال های اخیر کمتر کمدی فاخر در سینمای جهان می بینیم؟

سینمای کمدی فرانسه هنوز قدرتمند است. انیمیشن های خوبی کمدی هم زیاد است. اما شادی و طنز حتی از جنس بکوب بکوب: "سه کله پوک" هم بسیار کم شده است.

6) 5 کارگردان که به نظر شما تمام شده اند را نام ببرید... (لطفا از جواب هایی که نه سیخ می سوزه نه کباب پرهیز کنید! :دی)

تمام کارگردان های ایرانی! بی تعارف

7) 5 مورد از فیلم هایی که تعریفشون رو زیاد شنیده بودید ولی به نظرتون خیلی فیلم های بدی بوده اند رو نام ببرید... (البته یکی اش رو کنتس عزیز زودتر پرسید! :دی)

تلقین نولان، ...

.

فلسفی:

1) از بین پول و شهرت کدوم رو انتخاب می کنید. (فقط از بین این 2 تا)

مولانا فرمود: "آب در کشتی هلاک کشتی است- آب اندر زیر کشتی پشتی است" هر کدام از این دو پشتی باشد خوب و مناسب است اما آن زمان که در دل رسوخ کند و هدف بشود آسیب زا و سبب هلاکت است.

2) اگر یک غول چراغ جادو ظاهر بشه که 3 تا آرزوتون رو برآورده کنه چه آرزوهایی می کنید؟

دنیا یه رفرش بشه! کافه رفرش بشه! من رفرش بشم!

3) به نظر شما آیا واقعا هوش مصنوعی با هوش انسانی تفاوت دارد یا این طرز تفکر صرفا ناشی از غرور و خودبرتر بینی انسان هاست...

هوش مصنوعی محاسبه ی ریاضی است. در صورتی این هوش برتری می یابد که ساختار تراشه های سیلیکونی به رشته های عصبی متصل شود و یا از ساختار مغز کپی برداری شود.

4) از بین 4 آپشن زیر کدوم رو انتخاب می کنید:

1 ملیارد دلار پول / قابلیت نامرئی شدن / قابلیت خواندن ذهن دیگران / امکان ازدواج با هر شخص دلخواه در هر لحظه دلخواه!!

قابلیت نامرئی شدن 

5) اگر یک پیرزن و یک نوزاد در معرض یک حادثه باشند و شما فقط بتونید یکی رو نجات بدید کدوم رو انتخاب می کنید؟

نوزاد

6) از بین رسیدن به نتیجه و انجام تکلیف کدوم رو انتخاب می کنید؟

انجام تکلیف

7) نظرتون درباره آدمخواری چیه؟ گوشت خواری چی؟ گیاهخواری؟ آیا هر سه تاش خوردن موجودات زنده نیست؟!

هر سه زنده اند! هر سه عصب دارند و درد را می فهمند. ایرانیان و برخی سرخپوستان جهان را یک روان واحد می دانند. کشتن یا خوردن یک موجود زنده از سطوح پایین تر تنها برای پیشبرد این روان جهان شایسته است. بنابراین آن موجود را به عنوان بخشی از روان جهان ستایش و سپس برای خوردن قربانی می کرده اند. زردشت بزرگ جلو قربانی کردن را بجز برای سیری گرفت و به جایش کاشتن درخت را گسترش داد. خوردن از چه و برای چه؟ اگر روزی بیاید که بشود گوشت را به صورت مصنوعی کشت داد کشتن حیوانات برای خوردن هم گناه خواهد بود. 

===============================================================

اگه بخواهید 3 نفر رو به چالش صندلی داغ دعوت کنید کیا هستند؟

با اجازه از همه ی دوستان:

سروان رنو برای یک روز D.Day دیگر، هانیبال ارجمند برای همدلی بیشتر و خانم لمپرت برای سپاس از همه‌ی مهربانی‌هایشان 

باز هم تشکر از کاپیتان عزیز و دوست داشتنی...

سپاس بزرگوار

با آرزوی بهترین ها...

mmmm:

و هچنین برای شما و دوستان کافه نشین

۱۳۹۴/۹/۲۱ عصر ۱۱:۲۴
تشکر شده توسط : Memento, اسکارلت اُهارا, حمید هامون, اسکورپان شیردل, کنتس پابرهنه, خانم لمپرت, سروان رنو, rahgozar_bineshan, لو هارپر, جروشا, اشپیلمن, BATMAN, واتسون, Princess Anne, آقای همساده, زبل خان, علی بابا, ایـده آلـیـسـت, فورست, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #58
سپاس از دوستان

دوستان ارجمند و بزرگوار

گرد هم نشستن و سخن گفتن از روزگار به بهانه‌ی صندلی داغ فرصتی بود تا به واکاوی خویشتنبپردازم . با وجود گرفتاری های بسیار، همه چیز را رها کردم تا در برابر آماج پرسش های دوستان قرار بگیرم. خودستایی نکردم و نیز خودنمایی. اهل گرفت و گیر هم نیستم. حالتی دست داد از چرخش پرسش‌های دوستان که نه کم از وجد و سماع داشت. دل به دریا زدم و با دریادلانِ دوست راز دل بگفتم چرا که محرمشان یافتم. 

هنوز از رویدادهای پیش آمده روزگار پیش دلگیرم که کافه که جای ذوق و خیال و وجد و حال است جایی شده بود برای گردن فرازی و منم منم کنان برخی و دلخوری برخی دیگر. 

به گمانم این همان فرصت است که صمیمی تر باشیم و احوال پرس یکدیگر و تا در غم و شادی‌های یکدیگر انباز شویم و محرم راز و کافه شادتر شود و دوستان شادمان تر.

تمام وب سایت های دنیا را هم بگردید جایی بدین درجه از صفا و مهربانی پیدا نمی کنید. آمده ایم تا شاد باشیم و همدل و سینما را آن جوری که می خواهیم ببینیم و لذت ببریم.

و صندلی داغ بهانه ای برای داغ شدن دوستی‌ها و مهربانی‌هاست. از همه‌ی دوستان سپاسگزارم و روز و روزگاری سرزنده و شاد برایشان آرزومندم.

خیام اگر زباده مستی خوش باش

با ماه رُخی اگر نشستی خوش باش

چون عاقبت کار جهان نیستی است، 

انگار که نیستی، چو هستی خوش باش

۱۳۹۴/۹/۲۲ صبح ۱۲:۲۸
تشکر شده توسط : Memento, جروشا, خانم لمپرت, اسکورپان شیردل, اشپیلمن, لو هارپر, هانا اشمیت, BATMAN, کنتس پابرهنه, واتسون, Classic, اسکارلت اُهارا, Princess Anne, جیمز باند, oceanic, سروان رنو, بانو الیزا, آقای همساده, حمید هامون, زبل خان, اسپونز, rahgozar_bineshan, علی بابا, دزیره, ایـده آلـیـسـت, فورست, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11432
( 18966 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #59

از: واحد عملیات ویژه           به: دفتر پیشوا              13/DEC/2015

فوق محرمانه

*

خدمت پیشوای  ملت کافه (دامت برکاته)

هایل ,

به اطلاع ذات اقدس ملوکانه و پیشوای قدرقدرت قوی شوکت می رساند  پروژه جمع آوری اطلاعات از سرکرده نیروی هوایی متفقین با موفقیت قرین گردید. جان برکفان ظفرمند نیروی SS با همکاری واحد آبوهر موفق شدند تحت لوای اسم رمز شکار نهنگ (=صندلی داغ)  , به دریایی از اطلاعات دشمن دست یافته و او را تخلیه اطلاعاتی نمایند. این در حالی است که برادران گشتاپو قبلا برای هر خط از این اطلاعات ماهها تحقیق نیاز داشتند و متحمل سختی زیادی می شدند.  این موفقیت بزرگ را که مرهون نصایح مدبرانه ی آن جناب است به پیشگاه رایش سوم و ملت همیشه در صحنه کافه تبریک عرض نموده  امید داریم با استفاده از این اطلاعات ذی قیمت در کمترین زمان ممکن , طومار نیروی هوایی متفقین را در هم بپیچیم.

سروان به لب دریا  دُردانه کجا یابی ؟ .... در کام نهنگان رو گر می‌طلبی کامی !

Heil, mein Führer

سروان رنو

مدیر اجرایی عملیات شکار نهنگ ( صندلی داغ )

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۴/۹/۲۲ عصر ۱۱:۰۱
تشکر شده توسط : Memento, لو هارپر, BATMAN, خانم لمپرت, کنتس پابرهنه, جیمز باند, جروشا, اسکارلت اُهارا, oceanic, اسکورپان شیردل, هانا اشمیت, اشپیلمن, واتسون, Classic, Keyser, کاپیتان اسکای, حمید هامون, ایـده آلـیـسـت, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد, مارک واتنی
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

شماره ارسال: #60

از: واحد عملیات ویژه           به: دفتر پیشوا              13/DEC/2015

فوق محرمانه

*

خدمت پیشوای  ملت کافه (دامت برکاته)

هایل ,

به اطلاع ذات اقدس ملوکانه و پیشوای قدرقدرت قوی شوکت می رساند  پروژه جمع آوری اطلاعات از سرکرده نیروی هوایی متفقین با موفقیت قرین گردید.

یا للعجب!

جان برکفان ظفرمند نیروی SS با همکاری واحد آبوهر موفق شدند تحت لوای اسم رمز شکار نهنگ (=صندلی داغ)  , به دریایی از اطلاعات دشمن دست یافته و او را تخلیه اطلاعاتی نمایند.

از این که چنین اطلاعات پیش پا افتاده ای که با یک جستجوی ساده در اینترنت به راحتی به دست می آید، اینقدر ذوق زده شده اید باید پی به بزرگی حماقت گشتاپو و دار و دسته اش برد!

این در حالی است که برادران گشتاپو قبلا برای هر خط از این اطلاعات ماهها تحقیق نیاز داشتند و متحمل سختی زیادی می شدند. 

از کجا تحقیق می کردید؟

یه چیزی هست به نام گوگل، یه شبکه ای هم ساخته شده به نام اینترنت، خواستید یه دوره آموزشی برایتان بگذاریم. (اینجا) 

نیروهای جان برکف SS شما برای بزچرانی مناسب ترند تا تخلیه‌ی اطلاعات!

این موفقیت بزرگ را که مرهون نصایح مدبرانه ی آن جناب است به پیشگاه رایش سوم و ملت همیشه در صحنه کافه تبریک عرض نموده  امید داریم با استفاده از این اطلاعات ذی قیمت در کمترین زمان ممکن , طومار نیروی هوایی متفقین را در هم بپیچیم.

بچه ها با اسپری نازی کش منتظرند:

سروان به لب دریا  دُردانه کجا یابی ؟ .... در کام نهنگان رو گر می‌طلبی کامی !

ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی- این ره که تو می روی به ترکستان است

Heil, mein Führer

هایل فوهررررررر!

سروان رنو

مدیر اجرایی عملیات شکار نهنگ ( صندلی داغ )

۱۳۹۴/۹/۲۴ صبح ۰۶:۰۳
تشکر شده توسط : لو هارپر, Memento, واتسون, هانا اشمیت, خانم لمپرت, اسکارلت اُهارا, حمید هامون, BATMAN, سروان رنو, جروشا, ایـده آلـیـسـت, کنتس پابرهنه, مکس دی وینتر, Papillon, ریچارد
ارسال پاسخ