[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

نظرسنجی: اندازه پیکسل فعلی مانیتور شما چقدر است ؟
دقت 800 در 600
دقت 1024 در 960
دقت 1280 در 1024
دقت 1920 در 1080 ( فول HD )
نمی دانم اما عرض هدر کافه از عرض مانیتورم خیلی کمتر است.
[نمایش نتیجه]
توجه: این یک نظرسنجی عمومی است و کاربران میتوانند گزینه ای که به آن رای داده اید را مشاهده کنند.
ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اندازه پیکسل فعلی مانیتور شما چقدر است ؟
نویسنده پیام
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11430
( 18963 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #1
Question اندازه پیکسل فعلی مانیتور شما چقدر است ؟

امشب سرهنگ دکس - که ظاهرا درجه اش را ازش گرفتن و شده دکــس - مطلب خوبی گفت که چرا عرض هدر کافه ( همان عکس سردر بالای کافه ) کوتاه تر از عرض مانیتور است. یعنی به جای مثلا 1300 پیکسل ( نقطه ) حدود 950 است.

خب این طراحی در زمانی صورت گرفته گه اکثرا دارای مانیتور 17 و 15 اینچ با دقت نصویری حداکثر 1024 پیکسل بودند و چون اکثر قشر هنردوست ما فقیر و مستضعف هستند معمولا مانیتور بزرگ تر ندارند !  اما  به نظر می رسد که قشر کاربران کافه در اثر تلاش و کوشش بسیار !! وضع شان بهتر شده و هم اکنون دارای مانیتور های بزرگ تر شده اند و خبر داریم که برخی حتی iMac 27 اینچ دارند.nnnn:

در هر حال صلاح را در این دیدیم که یک نظرسنجی تازه از کاربران انجام دهیم که ببینیم در این دو سه سال آمار مانیتورها چگونه شده است تا اگر اکثریت دارای مانیتور با دقت تصویری بالای 1280 هستند , ما نیز عرض تصاویر طراحی شده برای سردر کافه را بزرگتر کنیم تا زیبایی صفحه حفظ شود و کادر کناری بالای آن خالی نماند.

دقت کنید که دقت تصویر ملاک نظرسنجی است نه اینچ آن . ممکن است دو مانتیور با اینچ مساوی دارای کیفیت و دقت پیکسل متفاوتی باشند. و حتی یک موبایل 5 اینچ دارای 1920 پیکسل دقت و یک مانیتور 15 اینچ دارای 1280 پیکسل دقت باشد.

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۴/۶/۱۲ عصر ۱۱:۳۰
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : کنتس پابرهنه, Memento, دکــس, آلبرت کمپیون, زینال بندری, حمید هامون, خانم لمپرت, ژان والژان, BATMAN, واتسون, Classic, آدمیرال گلوبال, زرد ابری, فورست, پیرمرد
آلبرت کمپیون آفلاین
کارآگاه کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۴
اعتبار: 35

تشکرها : 2926
( 3304 تشکر در 231 ارسال )
شماره ارسال: #2
RE: اندازه پیکسل فعلی مانیتور شما چقدر است ؟

هیچکدام !

1360 * 768

تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد
۱۳۹۴/۶/۱۲ عصر ۱۱:۴۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : دکــس, خانم لمپرت, حمید هامون, Memento, سروان رنو, BATMAN, پیرمرد
کنتس پابرهنه آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۶/۵
اعتبار: 47

تشکرها : 3518
( 2849 تشکر در 120 ارسال )
شماره ارسال: #3

عرض هدر کافه از عرض مانیتورم کمتره و همیشه همینطور بوده.اما من فکر میکردم فقط من این مشکل رو دارم و برای بقیه دوستان متناسبه.به همین دلیل لوگوها رو با سایز لوگوهای سابق طراحی میکردم.

اما برای رفع این مشکل از کلیدهای ctrl و + به طور همزمان استفاده میکنم تا صفحه ی سایت زوم بشه و کنار هدر خالی نباشه.:blush:

ممنون از جناب دکس که این موضوع رو مطرح کردند و سروان رنوی مهربان که نظرسنجی گذاشتند.

۱۳۹۴/۶/۱۳ صبح ۱۲:۰۱
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, دکــس, حمید هامون, Memento, سروان رنو, آلبرت کمپیون, سی.سی. باکستر, BATMAN, آدمیرال گلوبال, Kurt Steiner, زرد ابری, پیرمرد
خانم لمپرت آفلاین
مدیر بازنشسته

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۵/۳
اعتبار: 61

تشکرها : 7981
( 8500 تشکر در 282 ارسال )
شماره ارسال: #4

سلام

ضمن تشکر از سروان عزیز برای برپایی این نظر سنجی و جناب دکس برای طرح این مسئله و سپاس مجدد از کنتس نازنین برای خلق این هدر زیبا:

رزولوشن مونیتور بنده  (768*1366) هم شامل هیچکدوم از ارقام بالا نبود برای همین گزینه آخر رو زدم. راه حل کنتس هم جالب بود. اما اگه بخواهیم در هرحال منافع هنرمندان مستضعف کافه رو درنظر بگیریم نمیشه بجای تغییر سایز هدر اون رو در وسط قرار داد؟ (البته اساتید ببخشید اگه سوالم خیلی غیر حرفه ایه)

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند ... روبه صفتان زشت خو را نکشند
۱۳۹۴/۶/۱۳ صبح ۱۲:۱۲
تشکر شده توسط : Memento, کنتس پابرهنه, دکــس, حمید هامون, زینال بندری, سروان رنو, آلبرت کمپیون, BATMAN, آدمیرال گلوبال, زرد ابری, پیرمرد
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #5

720*1280

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۹۴/۶/۱۳ صبح ۰۱:۳۶
تشکر شده توسط : سروان رنو, حمید هامون, آلبرت کمپیون, BATMAN, خانم لمپرت, آدمیرال گلوبال, پیرمرد
Classic آفلاین
صاحب کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۷
اعتبار: 47

تشکرها : 6825
( 6072 تشکر در 445 ارسال )
شماره ارسال: #6

(۱۳۹۴/۶/۱۳ صبح ۱۲:۱۲)خانم لمپرت نوشته شده:  

نمیشه بجای تغییر سایز هدر اون رو در وسط قرار داد؟

خیر . ازگوشه راست شروع می شود.

دوستانی که زحمت می کشند و با ذوق هنری شان برای کافه سَردَر ( عکس هدر header بالای صفحه ) طراحی می کنند می توانند از عکس با پهنای  1300 تا 1400  نقطه و بلندای 170 تا 190  استفاده کنند.( میانگین 180*1350) این اندازه هم اکنون دارای بیشترین هماهنگی با نمایشگر کاربران است.

اینهمه کافه توی دنیا هست , اونوقت شما درست اومدین به کافه ی ما
۱۳۹۴/۶/۱۴ عصر ۰۱:۲۴
تشکر شده توسط : Memento, حمید هامون, خانم لمپرت, BATMAN, زاپاتا, آلبرت کمپیون, پیرمرد
ایـده آلـیـسـت آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۴/۱۲
اعتبار: 18

تشکرها : 1018
( 507 تشکر در 26 ارسال )
شماره ارسال: #7
15.6"

رزولیشن صفحه : 1366*768

غم قفس به کنار، آنچه عقاب را پیر می کند، پرواز زاغهای بی سر و پاست!
۱۳۹۴/۶/۱۵ عصر ۰۱:۰۹
تشکر شده توسط : حمید هامون, خانم لمپرت, پیرمرد
آدمیرال گلوبال آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۳/۳۰
اعتبار: 15

تشکرها : 1478
( 969 تشکر در 105 ارسال )
شماره ارسال: #8

1080*1920 full hd

همیشه که کمتر بوده..الان که هدر عوض شده بهتر شده ولی باز هم عرض هدر کوچکتر از عرض سایته

منم من! جنگجوی بزرگ! فرزند دلیر جنگل! آنكه مردان زیادی را به زمین افكنده! شمشیر من برنده و نیرویم به اندازه صد فیل جنگی است!
۱۳۹۴/۶/۱۵ عصر ۰۲:۳۱
تشکر شده توسط : حمید هامون, Memento, خانم لمپرت, پیرمرد
اسپونز آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۱
اعتبار: 21

تشکرها : 1525
( 1343 تشکر در 85 ارسال )
شماره ارسال: #9

720 * 1280

حالا این نظر سنجی چه کاربردی خواهد داشت جناب سروان؟! :huh:

میگم، کجا داریم میریم؟
۱۳۹۴/۶/۲۰ عصر ۰۵:۱۴
تشکر شده توسط : پیرمرد
اکتورز آفلاین
مشتری همیشگی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۴/۲۱
اعتبار: 38

تشکرها : 2353
( 3928 تشکر در 189 ارسال )
شماره ارسال: #10

با عرض پوزش از اسپونز عزیز .

چند روز قبل خدمت سروان رنو عرض کردم که وقتی با گوشی به کافه سر میزنم پرس میشم تا یک خط نامه مینویسم و اوج مشکلش انتخاب گزینه هاست .

ایشان خواسته بود که در اینجا توضیح بیشتر بدهم ( چشم ) .

سربرگهای پیشین کافه گرچه کوچکتر بودند اما درعوض اختلالی ایجاد نمیکردند درحالی که اکنون با بزرگتر شدن این کادر یک نابسامانی ایجاد شده ، مثال :

اینجا اگر گذینهء نمایش ارسالهای جدید باشد ، من باید                                                اینجا را کلیک کنم ( لمس کنم ) .

البته بعد از چند ثانیه متوجه میشوم گذینه ای را که همینجور الله بختکی انتخاب کرده ام صفحهء پیام خصوصی را باز میکند .

یا مثلآ دارم از یک ارسال تشکر میکنم باید حدود10سانتیمتر اونطرفتر یعنی ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ  اینجا و در یک فضای خالی و از روی حس کلیک کنم ( بعد متوجه میشم که دکمهء گزارش به مدیران فعال شده ) .

قبلآ هم با انواع گوشی به کافه آمده ام اما اخیرآ و با درازتر شدن طول سربرگ این مشکل ایجاد شده .

مدتهاست که کمتر فرصت میکنم با کامپیوترم به اینترنت وصل بشم و جناب ایرج عزیز میتوانند شهادت بدهند که در یک پیام خصوصی که با موبایل ارسال میکنم چند اشتباه تایپی دارم . ( به دلیلی که در بالا ذکر شد = جابجایی کادرها ) .

رزلویشن کامپیوتر من 1280 * 1024 هستش و همینک کادر سربرگ از کادر مطالب بزرگتر است .

در مورد پیشنهاد کنتس عزیز هم باید عرض کنم که چرا بجای کوچک و بزرگ کردن صفحه از یک اندازهء اورجینال برای سربرگ استفاده نشود . وظیفهء مسئولین سایت است که رفع مشکل کنند نه ما .

در این درگە کە گە گە کــُــە کــَــە و کــَــە کــُــە شود ناگە / ز امروزت مشو غرە کە از فردا نەای آگە
۱۳۹۴/۶/۲۰ عصر ۰۸:۳۴
تشکر شده توسط : حمید هامون, Memento, واتسون, پیرمرد
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11430
( 18963 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #11

(۱۳۹۴/۶/۲۰ عصر ۰۵:۱۴)اسپونز نوشته شده:  

حالا این نظر سنجی چه کاربردی خواهد داشت جناب سروان؟! :huh:

کمترین فایده آن پیدا کردن سوخت کافی برای کوره های کافه می باشد.

(۱۳۹۴/۶/۲۰ عصر ۰۸:۳۴)اکتورز نوشته شده:  

.... وقتی با گوشی به کافه سر میزنم پرس میشم تا یک خط نامه مینویسم و اوج مشکلش انتخاب گزینه هاست ....

گوشی برای ورود به سایت های جدی و معتبر مناسب نیست. کلا گوشی برای سرزدن های موقت یا چک کردن دو تا پیام و لایک و موارد ساده مناسب است نه نوشتن پست های ارزشمند و مقاله و ...

پس لازم است سر دل استراحت با فکری باز و حواس شش دانگ به سایت های اینچنینی وارد شد.همانطور که دیدن یک فیلم سینمایی بر صفحه تلویزیون 14 اینچ هیچ لطفی ندارد , دیدن کافه کلاسیک هم بر صفحه 4 اینچی موبایل مسلما زجر آور خواهد بود.

ورود به کافه کلاسیک صرفا با PC یا  iMac  پیشنهاد می شود . برخی علما بنا بر احتیاط واجب iMac را توصیه می کنند اما پیشوا حتی به نوت بوک هم راضی هستند.

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۴/۶/۲۱ عصر ۱۱:۰۵
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, واتسون, آدمیرال گلوبال, زرد ابری, پیرمرد
فورست آفلاین
سرباز کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۱۰/۲۰
اعتبار: 21

تشکرها : 1637
( 1251 تشکر در 56 ارسال )
شماره ارسال: #12

(۱۳۹۴/۶/۲۱ عصر ۱۱:۰۵)سروان رنو نوشته شده:  

گوشی برای ورود به سایت های جدی و معتبر مناسب نیست. کلا گوشی برای سرزدن های موقت یا چک کردن دو تا پیام و لایک و موارد ساده مناسب است نه نوشتن پست های ارزشمند و مقاله و ...

یعنی میفرمایید ما 2سال عمرمان را که در این کافه با یک گوشی آمدیم ، خواندیم ،آموختیم ، نوشتیم و دانلود کردیم و ... کلا برباد داده ایم ؟؟؟asabi  تا 10 ماه پیش که گوشیم سوخت ، فقط برای عکس گذاشتن میرفتم کافی نت ، ولی ازون موقع هر روز با یه لپ تاپ اینجا حاضر میشم !cryyy!

.

البته ناگفته نماند ، وقتی که با کابل HDMI لپتاپ رو به LED توشیبا 3بعدی 55" وصل کردم و موس وایرلس به دست در فاصله شاید 6 متری توی تاپیکهای پر عکس کافه میچرخیدم ، خیلی زندگی بهتری رو تجربه میکردم و لذت بینهایت زیادی بود که از سرتاپا درش غرق بودم !:eee43

(میدونم شنیدنش سخته ولی واقعیته taeed )

Life Is Beautiful
۱۳۹۴/۷/۲۵ صبح ۰۵:۱۴
تشکر شده توسط : Memento, خانم لمپرت, حمید هامون, سروان رنو, پیرمرد
Keyser آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۷/۹
اعتبار: 19

تشکرها : 308
( 774 تشکر در 56 ارسال )
شماره ارسال: #13

768*1366

@Pishgum_Archive
۱۳۹۴/۷/۲۵ صبح ۱۰:۱۸
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, Memento, پیرمرد
ارسال پاسخ