[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بعضی ها داغشو دوست دارن!
نویسنده پیام
بانو الیزا آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۷/۷
اعتبار: 19

تشکرها : 826
( 1106 تشکر در 93 ارسال )
شماره ارسال: #21
RE: بعضی ها داغشو دوست دارن!

ایز ، آی. ای .ال . دایموند دوست قدیمی و همکار وایلدر در نوشتن بعضی ها داغشو دوست دارن بود . فیلمی که با جمله ی ( هیچ کس کامل نیست ) تمام می شود . و همچنین همکار نگارش آپارتمان، ایرما خوشگله ، زندگی خصوصی شرلوک هولمز ، صفحه ی اول و چند فیلم دیگر .

وایلدر می گوید: ( رسیدن به یک مراوده ی خوب توی نویسندگی از توی یک زناشویی هم سخت تره . تازه این یکی صمیمانه تر هم هست. ایز فقط تو نویسندگی همکارم نبود ،  «خود دیگر من هم بود» ."دیگر – ایز من ) .

وایلدر همکاری  در نویسندگی را نه علم که هنر می دانست و پیدا کردن همکار را مثل کلید جادویی پیدا کردن همراه در عشق و رابطه ی ایده آل می دید : « مثل زن  ، معشوق ، یا از همه پر دردسر تر یک هم رقص درجه یک.»

مثل رابطه ی زن و شوهر ها ، باید یاد بگیری چطوری دعوا کنی . باید بتونی راجع به هر چیزی جوری بحث کنی که چیز های پایه ای رابطه رو خراب نکنی  . مثل بوکس قوانین خودشو داره  . مشت پایین کمربند ممنوع ، گاز گرفتن ممنوع .باید دوباره با انگیزه بیای جلو . درست مثل زوج های عاشق . نباید عصبی برگردی به رابطه.

وایلدر گفت : ایز ، جمله ی « هیچ کس کامل نیست  » رو فی البداهه گفت . داشتیم سعی می کردیم فیلمنامه ی بعضی ها داغش رو ... جور مردم پسندی تموم کنیم که بفرستیمش برای تکثیر . هی می نوشتیم و دور می انداختیم و دیگه ساعت شده بود یک صبح . خسته بودیم . حوصله مون سر رفته بود ، اما هنوز یه دیالوگ لازم داشتیم . که ایز گفت : " خب هیچ کس کامل نیست!"

من گفتم : " ببین ، بذار فعلا همین رو روی کاغذ بنویسیم . اون وقت می تونیم بفرستیمش واسه ی تکثیر و خیال مون راحت باشه که یه چیزی داریم ، بعدا چیز بهتری پیدا می کنیم . هنوز دوماه از فیلمبرداری مونده ، اینم که آخرین صحنه ی فیلمه ." اون موقع اینقد خسته و کوفته بودیم که حالیمون نشد همین خودش بهترین دیالوگه .

چون خیلی ساده پیدا شده بود حالی مون نمی شد . چون یه هو جوشیده بود قدرش رو نمی دونستیم . خب دیگه ! «هیچ کس کامل نیست ! »

چند روز بعد که با آی . ای . ال . دایموند ، صحبت بعضی ها داغشو دوست دارن و همکاری او با بیلی وایلدر پیش اومد به اون گفتم بیلی اعتبار معروف ترین دیالوگ فیلم رو به اون داده است .

رایموند گفت : « نچ ، نه ! درست نیست . "هیچ کس کامل نیست " کار خودش بود . کاملا دیالوگ خودش بود .»

به این می گویند همکاری!

بیلی وایلدر و دایموند

هرگز فالگیر نبودم
فقط خواستم دستت را بگیرم
۱۳۹۴/۹/۷ صبح ۱۰:۳۰
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : واتسون, هانا اشمیت, لو هارپر, آلبرت کمپیون, Memento, حمید هامون, BATMAN, ژیگا ورتوف, rahgozar_bineshan, Princess Anne, پیرمرد, ژنرال, زرد ابری, باربوسا
رامین_جلیلوند آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۳۰
اعتبار: 27

تشکرها : 1178
( 2597 تشکر در 321 ارسال )
شماره ارسال: #22

با توجه به اینکه مدعیان یا اخراج شده اند و یا سکوت کرده اند و آقای لو هارپر نازنین از من خواستند:

۱- آنونس دوبله را در اختیار قرار خواهم داد.

۲- ده دقیقه صحنه قطاررا دراختیار قرارخواهم داد-مرلین مونروی - فهمیه راستکار- شکر دون ترجمه و دوبله شده است-
۳-تمام سعی خودرابرای دستیابی به آنچه از این دوبله در آرشیو جورقان مانده را خواهم کرد.برای ررررررررررو کم کنی.

۱۳۹۴/۱۰/۹ عصر ۱۰:۰۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : لو هارپر, کنتس پابرهنه, جروشا, خانم لمپرت, BATMAN, Papillon, آقاحسینی, Keyser, ژنرال, زرد ابری, باربوسا
LAUREL آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱۰/۶
اعتبار: 4

تشکرها : 74
( 93 تشکر در 18 ارسال )
شماره ارسال: #23

سلام خدمت دوستان

من در مورد این فیلم زیبا میخاستم بدونم عوامل دوبله ش چه کسانی بودن؟

چرا فیلم به این ارزشمندی و کیفیت ساخت دوبله ش مانند بسیاری از فیلمهای کلاسیک دیگه  گیر نمی یاد؟ دلیلی داره؟

havzhen@gmail.com
۱۳۹۸/۱۰/۲ عصر ۱۲:۲۷
تشکر شده توسط : زرد ابری, باربوسا
Chance آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۱۷
اعتبار: 5

تشکرها : 26
( 358 تشکر در 74 ارسال )
شماره ارسال: #24

(۱۳۹۸/۱۰/۲ عصر ۱۲:۲۷)LAUREL نوشته شده:  

سلام خدمت دوستان

چرا فیلم به این ارزشمندی و کیفیت ساخت دوبله ش مانند بسیاری از فیلمهای کلاسیک دیگه  گیر نمی یاد؟ دلیلی داره؟

بسیاری از دوبله‌های استودیو مولن‌روژ یا به کل از بین رفته‌ن یا به شدت آسیب دیده‌ن و نسخه‌های تیکه پاره‌ای ازشون باقی مونده. احتمالا بخاطر حمله‌ای که زمان شروع یا اوایل این ۴۱ سال به انبار یا محل نگهداریشون شده.

۱۳۹۸/۱۰/۳ عصر ۰۶:۵۴
تشکر شده توسط : Classic, پرنسس آنا, زرد ابری, باربوسا
soheil آفلاین
پیشکسوت
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۲۰
اعتبار: 32

تشکرها : 1030
( 2834 تشکر در 400 ارسال )
شماره ارسال: #25

(۱۳۹۸/۱۰/۲ عصر ۱۲:۲۷)LAUREL نوشته شده:  

سلام خدمت دوستان

تا جایی که اطلاع دارم:

مریلین مونرو / فهیمه راستکار

جک لمون / منوچهر نوذری

تونی کورتیس / کاووس دوستدار

مدیر دوبلاژ(به احتمال زیاد): ایرج دوستدار

۱۳۹۹/۳/۸ عصر ۰۲:۳۴
تشکر شده توسط : پیرمرد, سروان رنو, مارک واتنی, مراد بیگ, Classic, زرد ابری, باربوسا
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۲/۴
اعتبار: 36

تشکرها : 3690
( 4535 تشکر در 390 ارسال )
شماره ارسال: #26

من نمی دونم چرا وقتی این دوبله نایاب در اختیار آقای مطمئن زاده هست  در اختیار کسی قرار نمیده نه پولی نه جور دیگه برای پخش هم که نمیدن پس به چه دردشون میخوره مثلا میخوان فیلم های نایاب رو بعد مرگشون با خودشون دفن کنند.

عمرمون تموم شد در حسرت دیدن بعضی از دوبله ها که در اختیار این کلکسیونر دارها هست موندیم

۱۳۹۹/۳/۱۱ عصر ۰۷:۰۹
تشکر شده توسط : مارک واتنی, زرد ابری, باربوسا
soheil آفلاین
پیشکسوت
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۲۰
اعتبار: 32

تشکرها : 1030
( 2834 تشکر در 400 ارسال )
شماره ارسال: #27

(۱۳۹۹/۳/۱۱ عصر ۰۷:۰۹)سناتور نوشته شده:  

من نمی دونم چرا وقتی این دوبله نایاب در اختیار آقای مطمئن زاده هست  در اختیار کسی قرار نمیده نه پولی نه جور دیگه برای پخش هم که نمیدن پس به چه دردشون میخوره مثلا میخوان فیلم های نایاب رو بعد مرگشون با خودشون دفن کنند.

عمرمون تموم شد در حسرت دیدن بعضی از دوبله ها که در اختیار این کلکسیونر دارها هست موندیم

البته تا جایی که بنده اطلاع دارم آقای مطمئن زاده هم دوبله کامل این فیلم رو ندارن.

۱۳۹۹/۳/۱۲ عصر ۱۰:۵۸
تشکر شده توسط : مارک واتنی, پیرمرد, سروان رنو, باربوسا
ارسال پاسخ