[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گمشدگان و مفقودین کافه
نویسنده پیام
پیرمرد آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۶/۶
اعتبار: 55

تشکرها : 6321
( 4663 تشکر در 174 ارسال )
شماره ارسال: #81
RE: گمشدگان و مفقودین کافه

[تصویر: 1424549849_5616_c4977d608c.jpg]

به دیدن نامش در زمرۀ افراد حاضر در 24 ساعت گذشته بدجوری خو گرفته بودم. به قول سرکار خانم لمپرت

(۱۳۹۳/۹/۲۰ عصر ۰۵:۰۰)خانم لمپرت نوشته شده:  

هر کافه ای یکسری مشتریان خاص خودش را دارد مشتریانی که آنقدر جَلد آشیان گرمش شده اند که به هردلیلی از مامن خود دل نمیکنند. اما جالب این است که اینها برای سایر مشتریان در دراز مدت جزئی از لوازم کافه میشوند مثل یک فنجان قهوه ترک، یک چای دبش قند پهلو، یک قاب آنتیک چشم نواز بر دیوارآجری  و... مثل هرچیزی که شما خواننده عزیز در یک تریای دنج میجویید، اینهابه مشتریان رهگذر انرژی مضاعف میبخشند...اینها دیگران را اهلی میکنند...

شاید غیبتش به دلیل مشغلۀ کاری و یا هر گرفتاری دیگری است و ممکن است بزودی هم باز گردد، چرا که طبع طنزش را از دست نداده و نوشته:

دلیل غیبت: تعميرات و بروز رساني كوره ها و اتاق گاز
زمان شروع غیبت: ۲۲-۱۱-۱۳۹۳     زمان بازگشت: ناشناخته

امّا ای والژان! خداوکیلی، خیلی بی معرفت و بی مزه ای، اگر بتوانی بیایی و نیایی!nnnn:

۱۳۹۳/۱۲/۲ عصر ۱۱:۵۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سرهنگ آلن فاکنر, زینال بندری, خانم لمپرت, BATMAN, مگی گربه, پیر چنگی, بلوندی غریبه, زرد ابری, Memento, ژان والژان, هانا اشمیت, رضا خوشنویس, سروان رنو, فورست, هایدی, واتسون, بوچ کسیدی
پیرمرد آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #82
[split] قهوه خانه ی کافه کلاسیک (احوال پرسی دوستان)

شاه مردان و امیر مؤمنان علی علیه السّلام می فرماید: آدمی بندۀ احسان است.

بهترین احسان خلق نیکوست و این روزها جای دوتن از خوش اخلاق ترین و وفادارترین کاربران کافه که همیشه کمترین کار دوستانشان را مدّنظر داشتند و از تشکّر دریغ نمی کردند و همیشه بزرگوارانه تازه واردان را می نواختند، بسیار خالی است. امیدوارم هر جا که هستند سرزنده و سلامت باشند و بدانند چشمهایی در انتظار آنهاست.

[تصویر: 1426185451_5616_421875742f.jpg]

۱۳۹۳/۱۲/۲۱ عصر ۱۰:۰۸
تشکر شده توسط : برو بیکر, زینال بندری, اسکارلت اُهارا, رضا خوشنویس, خانم لمپرت, هایدی, هانا اشمیت, فرانکنشتاین, بلوندی غریبه, rahgozar_bineshan, BATMAN, زرد ابری, سرهنگ آلن فاکنر, Memento, مگی گربه, ژان والژان, نگهبان خاموش, سروان رنو, Kurt Steiner, فورست, واتسون, پیر چنگی, بوچ کسیدی
ژان والژان آفلاین
مسئول اردوگاه آشويتس كافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۸/۲۳
اعتبار: 41

تشکرها : 10488
( 762 تشکر در 50 ارسال )
شماره ارسال: #83

(۱۳۹۳/۱۲/۲ عصر ۱۱:۵۴)پیرمرد نوشته شده:  

[تصویر: 1424549849_5616_c4977d608c.jpg]

به دیدن نامش در زمرۀ افراد حاضر در 24 ساعت گذشته بدجوری خو گرفته بودم. به قول سرکار خانم لمپرت

(۱۳۹۳/۹/۲۰ عصر ۰۵:۰۰)خانم لمپرت نوشته شده:  

هر کافه ای یکسری مشتریان خاص خودش را دارد مشتریانی که آنقدر جَلد آشیان گرمش شده اند که به هردلیلی از مامن خود دل نمیکنند. اما جالب این است که اینها برای سایر مشتریان در دراز مدت جزئی از لوازم کافه میشوند مثل یک فنجان قهوه ترک، یک چای دبش قند پهلو، یک قاب آنتیک چشم نواز بر دیوارآجری  و... مثل هرچیزی که شما خواننده عزیز در یک تریای دنج میجویید، اینهابه مشتریان رهگذر انرژی مضاعف میبخشند...اینها دیگران را اهلی میکنند...

شاید غیبتش به دلیل مشغلۀ کاری و یا هر گرفتاری دیگری است و ممکن است بزودی هم باز گردد، چرا که طبع طنزش را از دست نداده و نوشته:

دلیل غیبت: تعميرات و بروز رساني كوره ها و اتاق گاز
زمان شروع غیبت: ۲۲-۱۱-۱۳۹۳     زمان بازگشت: ناشناخته

امّا ای والژان! خداوکیلی، خیلی بی معرفت و بی مزه ای، اگر بتوانی بیایی و نیایی!nnnn:

سلام عليكم

پيرمرد عزيز ...

از اين همه لطف و محبتي كه نسبت به حقير داريد ممنون و سپاسگزارم. اگر قرار باشه كه من جزء اموال كافه باشم ، حتما بايد پادري كافه بحساب بيام. هر چند كه لياقت اونو هم ندارم...

خداوند برتر از آنست كه در ذهن ما گنجد
۱۳۹۳/۱۲/۲۷ عصر ۰۷:۴۷
تشکر شده توسط : پیرمرد, زینال بندری, برو بیکر, سرهنگ آلن فاکنر, بلوندی غریبه, هانا اشمیت, خانم لمپرت, رضا خوشنویس, rahgozar_bineshan, اسکارلت اُهارا, Papillon, نگهبان خاموش, سروان رنو, BATMAN, مگی گربه, Memento, Kathy Day, Classic, هایدی, زرد ابری, واتسون, پیر چنگی, بوچ کسیدی
Joe Bradley آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۴/۲۹
اعتبار: 15

تشکرها : 160
( 1616 تشکر در 95 ارسال )
شماره ارسال: #84

درود بر همه

از دوستان به خصوص آقای بروبیکر تشکر میکنم که نگران حال بنده بودند و در اینجا این موضوع را با پستی مطرح کرده اند .

امیدوارم همه شما شاد و سلامت باشید .

با سپاس جو برادلی

لعنت به چراغ سرخ ، لعنت به چراغ سبز
-----------------------------------------
دیگه دل با کسی نیست
دیگه فریاد رسی نیست
آسمون ابری شده
دیگه خار و خسی نیست
----------------------------
تا زمانی که شخص ضعیف و مظلومی وجود نداشته باشه ، اشخاص ظالم به وجود نمی آیند.
۱۳۹۴/۱/۱ صبح ۰۳:۵۱
تشکر شده توسط : BATMAN, هایدی, ژان والژان, سرهنگ آلن فاکنر, خانم لمپرت, برو بیکر, rahgozar_bineshan, مگی گربه, Memento, Kurt Steiner, Kathy Day, پیرمرد, زرد ابری, زینال بندری, واتسون, بوچ کسیدی
پیرمرد آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #85

این بزرگواران مدّت مدیدی است که رؤیت نشده اند. خداوند به سلامت داردشان.

[تصویر: 1431690910_5616_d678cf8394.jpg]

۱۳۹۴/۲/۲۵ عصر ۰۳:۲۷
تشکر شده توسط : حمید هامون, Kurt Steiner, BATMAN, سرهنگ آلن فاکنر, زینال بندری, هایدی, Kathy Day, سروان رنو, زاپاتا, خانم لمپرت, برو بیکر, رضا خوشنویس, شرلوك, نایب تیمور خان, هانا اشمیت, فورست, جروشا, Classic, مگی گربه, زرد ابری, ژان والژان, اکتورز, واتسون, پیر چنگی, Memento, بوچ کسیدی
پیرمرد آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #86

هر وقت در اینجا می نویسم به یاد حکایت آن خیاطی می افتم که کوزه ای داشت و برای هر مرده ای که از مقابل مغازه اش تشییع می شد، ریگی در آن می انداخت(البتّه بلانسبت کاربران محترم غائب که انشاءالله تعالی در صحّت و سلامت کاملند و فقط فرصت مراجعه ندارند) و عاقبت خود نیز در کوزه افتاد.

علی ایّ حال فعلاً وظیفۀ سرشماری غائبان بر عهدۀ من افتاده و این بار باز هم یادی از جناب ژان والژان می کنم که 10 روزی است کاملاً چراغ خاموش و زیرآبی از محفل برکنده است.

انشاءالله تن و دلش سالم باشد و ایّام به کامش.

[تصویر: 1433699017_5616_6ea1294f52.jpg]

و ایضاً خداوند جناب جو برادلی را هم که دو ماهی است دیده نشده، به سلامت دارد.

[تصویر: 1433656164_5616_ae29467dcf.jpg]

۱۳۹۴/۳/۱۷ صبح ۰۹:۱۹
تشکر شده توسط : زاپاتا, هایدی, برو بیکر, خانم لمپرت, Kurt Steiner, سرهنگ آلن فاکنر, BATMAN, سروان رنو, ژیگا ورتوف, Classic, حمید هامون, زرد ابری, ژان والژان, زینال بندری, واتسون, پیر چنگی, Joe Bradley, Memento, بوچ کسیدی
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11430
( 18963 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #87

(۱۳۹۴/۳/۱۷ صبح ۰۹:۱۹)پیرمرد نوشته شده:  

یادی از جناب ژان والژان می کنم که 10 روزی است کاملاً چراغ خاموش و زیرآبی از محفل برکنده است.

نگران نباش پیرمرد .

متفقین چنین شایعه کرده بودند:

ژان والژان مشغول  قرار دادن اجساد در داخل کوره بوده که ناگهان در کوره اشتباهی بسته می شود.  یکی از کارمندان واحد آدم سوزی که فکر می کرده کسی داخل کوره نیست اقدام به روشن کردن مشعل می نماید. ژان  به در می کوبد اما فایده ای ندارد  و متاسفانه ژان عزیز مظلومانه و غریبانه در داخل کوره می سوزد.

خب این چنگ روانی متفقین است و به شدت تکذیب می شود. و اما واقعیت ماجرا:

برادر عزیز و ارزشی ما  ژان والژان ( حفظ الله کوره ) , صحیح و سالم در خدمت اهداف رایش می باشد. ایشان در حال ماموریت بسیار ویژه و مخفی بوده و به زودی با اخبار پیروزمندانه باز خواهند گشت و مشت محکمی به دهان شایعه سازان و متفقین کوردل می زنند.. در تصویر زیر یکی از سران فتنه گر متفقین را که به دستان پرتوان ژان افتاده است می بینید.

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۴/۳/۱۸ صبح ۱۱:۳۷
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : پیرمرد, هایدی, خانم لمپرت, Papillon, ژیگا ورتوف, BATMAN, کاپیتان اسکای, rahgozar_bineshan, جروشا, Classic, حمید هامون, مگی گربه, زرد ابری, ژان والژان, زینال بندری, واتسون, Memento, بوچ کسیدی
خانم لمپرت آفلاین
مدیر بازنشسته

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۵/۳
اعتبار: 61

تشکرها : 7981
( 8500 تشکر در 282 ارسال )
شماره ارسال: #88

چه خوب است که اگر یادی از عزیزان غایب که البته در فکرو ذهن ما همیشه حاضرند می کنیم برای کاربرهای نازنین تازه وارد یکی دو کار زیبا از آنها هم بگذاریم تا بیشتر آنها رابشناسند و به قدر وارزش حضورشان در کافه پی ببرند. یک تشکر ویژه هم از جناب پیرمرد گل کافه دارم که همواره یادی از کاربرانی می کند که شاید برخی از ما کمتر با آنان برخورد داشته ولی بواسطه یادآوری ایشان و کنجکاوی خودمان، با آنها آشناتر می شویم... هرچند این امر به گونه ای دلتنگی مان را ازنبود کاربران خوب بیشتر می کند اما انتظار زیارت مجدد عزیزان هم شیرینی خاص خودش را دارد و امید که هرکجا هستند درسلامت وشادی به سر برند و سری هم به کافه کلاسیک بزنند وما راشاد نمایند.

دو عزیز هنرمند و هنر دوستی که مدتی است در کافه حضور ندارند یکی کنتس نازنین است که شخصا لوگوی های کافه با طراحی ایشان را بسیار دوست دارم . دولوگوی زیبا از کارهای ایشان را که مدتها زینت بخش سردر کافه بود در این آدرس مشاهده بفرمایید.البته درست است که کنتس ما پابرهنه است اما دستهای هنرمندش پوششی ازطلا دارد :-)

و اما دیگر عزیز، دندانپزشک محترم کافه جناب اسپونز است که جدای ارسالات متنوع ومفیدشان پایه گذاری وادامه تاپیک راهنمای دانلود فیلمهای دوبله راعهده دار بودند وامیدوارم بزودی کمی از رسیدگی به احوالات بیمارانشان فراغت یافته ودر کافه خود دمی بیاسایند.

و در نهایت جای استاد فرزانه ام،دوست بزرگوار، یاوری دلسوز ومهربان ، جناب مگی عزیز واقعا در کافه خودشان خالیست . انتخاب پست یا تاپیکی از ایشان به مثابه گزینش گلی از گلستان سعدی دشوار است چون تمامی عالی وبی نظیر و درس آموزهستند و همچنان که پیرمرد خوب ما اشاره فرمودند امیدواریم ایشان، دو عزیز فوق الذکر و تمام غایبین همیشه حاضر کافه هر جا که هستند سرزنده و سلامت باشند و بدانند چشمهایی در انتظار آنهاست... یاحق

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند ... روبه صفتان زشت خو را نکشند
۱۳۹۴/۳/۲۲ صبح ۱۰:۵۹
تشکر شده توسط : فورست, هایدی, پیرمرد, ژیگا ورتوف, Kurt Steiner, برو بیکر, جروشا, BATMAN, rahgozar_bineshan, Classic, کاپیتان اسکای, حمید هامون, زاپاتا, سروان رنو, Kathy Day, مگی گربه, هانا اشمیت, زرد ابری, ژان والژان, زینال بندری, اسپونز, واتسون, پیر چنگی, گروهبان گارسیا, کنتس پابرهنه, Memento, بوچ کسیدی
زاپاتا آفلاین
amir_e_delaram (زاپاتای سابق)
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۸/۲۲
اعتبار: 58

تشکرها : 2102
( 9997 تشکر در 329 ارسال )
شماره ارسال: #89

در سالهای اخیر دوستانی - چه بانوان و چه آقایان - از کافه رفتند که متاسفانه هرگز جایشان پر نشد . بنظر بنده ریشه یابی دلائل هجرت برخی از این دوستان - که از قضا جزء معتبرترین ها هم بودند - می تواند در عدم بروز چنین اتفاقاتی در آینده موثر باشد. پیشنهاد می کنم یک گروه حقیقت یاب درون کافه ای که در بی طرفی اشان تردیدی نباشد روزی این زحمت را متقبل شوند .  در برخی از موارد ، نتایج آنقدر  غافلگیرانه است که به سریالهای معمایی مشهور پهلو می زند! همانند کشفیات هرکول پوآرو در انتهای داستانهایش که از میان یک جمع چند نفره در اتاق ،مچ  یکی را بعنوان مجرم می گیرد.دقیقا همان کسی که هرگزتصورش را نمی کردیم ...!

۱۳۹۴/۳/۲۵ عصر ۰۴:۰۶
تشکر شده توسط : سروان رنو, خانم لمپرت, اسکورپان شیردل, rahgozar_bineshan, برو بیکر, هایدی, BATMAN, ژیگا ورتوف, کاپیتان اسکای, حمید هامون, مگی گربه, هانا اشمیت, زرد ابری, جان میلر, ژان والژان, زینال بندری, پیرمرد, واتسون, پیر چنگی, Memento, بوچ کسیدی
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37

تشکرها : 3248
( 6973 تشکر در 203 ارسال )
شماره ارسال: #90

زاپاتای عزیز و گرامی

غیبت و هجرت دوستان اتفاق ناگواریست که هرزگاه در این کافه اتفاق می افتد. گاهی غیبتها مقطعی می باشد ، و گاهی طولانی ، و گاهی بی بازگشت. غیبتهای مقطعی که در اثر مشغله کاری و یا گرفتاریهای زندگی پیش می اید اجتناب ناپذیر است و از دوستانیکه به خاطر آن مجبور به ترک کافه می گردند را نمی توان خرده گرفت. اما همینکه گاهی به کافه سر می زنند و دوستان از سلامتی شان آگاه می شوند خود موجب مسرت سایر اعضا می شود.

من بارها در پستهای خود گفته ام محیط مجازی دیگر زیاد مجازی نیست. در همین کافه بسیاری از دوستان بجز ارتباطشان از طریق کافه گاها آنقدر با یکدیگر آشنا شده اند که  از طریق سایر وسایل  ارتباط جمعی  مانند تلفن یا پیام کوتاه با یکدیگر ارتباط دارند و حتی ممکن است ملاقاتهایی هم در فضای غیر مجازی با یکدیگر داشته باشند.

اینکه  در این فضا گاها برخی از دوستان علیرغم آنکه هیچ رابطه ای با یکدیگر ندارند اما به یکدیگر عادت می کنند کاملا بدیهی می باشد ، در چنین شرایطی ترک ناگهانی یکی از اعضا به نظر من نوعی بی احترامی به دیگران می باشد. اما در خصوص موضوعی که مطرح نمودید و بنده تقریبا متوجه منظورتان نیز گردیدم جای دارد نکته ای را  عرض کنم.

هریک از دوستانی که در کافه قلم می زنند و یا اطلاعاتی را از جایی دیگر جمع آوری می کند و با سایر دوستان به اشتراک می گذارد عاشقانی هستند که بدون جیره و مواجب از در اختیار گذاشتن اطلاعاتشان و حتی نظراتشان با دیگران لذت می برند. قطعا در چنین شرایطی ممکن است مطلب بنده و یا عقیده من در خصوص موضوعی ، در تضاد با نظر شخص دیگری باشد. عکس العمل افراد در چنین شرایطی متفاوت است. گاهی ممکن است نظر متضاد بنده با دوستی دیگری موجب ایجاد بحث شیرینی شود ، اما گاهی ممکن است آستانه تحمل فرد مقابل من قدری پایین باشد و باعث گردد او در مقابل عقیده من از ادبیات مناسبی استفاده نکند.

من ادبیات نامناسب را تایید نمی کنم اما از طرفی قهر و ترک کافه را نیز تایید نمی کنم. اگر قرار باشد بنده ساعتها و گاها روزها و هفته ها وقت بگذارم و در خصوص موضوعی تحقیق کنم و آنرا در اختیار کافه قرار دهم ، قطعا اگر توقع تشویق از سوی دوستانم را نداشته باشم ، حداقل توقع بی احترامی و یا گاها توهین را نیز ندارم. اما بنظر شما اگر فرضا یکی از دوستان با پست بنده موافق نباشد و متعاقب آن به بنده بی احترامی کند و یا حتی توهین کند آیا قهر و یا ترک کافه روش مناسبی می باشد؟

تکلیف دوستی که از پست بنده دچار شعف می شود و از آن راضی می باشد چیست؟ آیا منطقی ست بخاطر توهین یک کاربر شال و کلاه کنم و کافه را ترک کنم؟ آیا بهتر نیست بمانم و از عقاید خود دفاع کنم؟ مطمئن باشید سایر اعضا قضات خوبی هستند و بخوبی می توانند درک و قضاوت کنند که حق با کیست. کافیست نیم نگاهی به پستهای قدیمی داشته باشیم. گاهی بحث های بسیار کودکانه ای از سوی برخی از دوستان می بینیم که حتی تحمل پذیرش تشخیص اشتباه خود، نسبت به صدای یک گوینده را ندارند.

در هر حال اگر قرار باشد راه حل ادبیات تند ، قهر از کافه باشد بسیاری از اعضا اکنون نباید به کافه بیایند. زاپاتای عزیز ، ریشه یابی و آسیب شناسی  این مشکل با شناسایی یک یا چند کاربر که فرضا موجب قهر برخی از کاربران شده اند به جایی نمی رسد. بجای آن باید فرهنگ ارتباط با یکدیگر را بازسازی کنیم. باید آستانه تحمل خود را بالا ببریم و نهایتا باید یاد بگیریم با یکدیگر با احترام متقابل گفتگو نمائیم. حتی باید یاد بگیریم با کسی که به دیگران احترام نمی گذارد چگونه رفتار کنیم.

تمام دوستان در اینجا محترم هستند ، چه آنان که سالهاست در این کافه هستند و چه آنان که اخیرا به کافه پیوسته اند ، من آموخته ام اخلاق و گفتار و ادبیات انسانها با یکدیگر متفاوت است. معمولا با چنین دیدگاهی ،  پاسخ منتقدان خود را می دهم. پیشنهاد شما در خصوص گروه حقیقت یاب بسیار متین است. اما بنظر من حقیقت تا حدودی واضح است . باید به دنبال راه حل بود تا کشف حقیقت. بنظر بنده بجای گروه حقیقت یاب ، گروه یا هیئتی که دارای وجه مثبتی هم باشند تشکیل گردد و در مواقع بروز مشکل با ارسال پیامهای خصوصی طرفین را به آرامش دعوت کنند به مراتب موثر تر می باشد. در چنین مواقعی این هیئت پس از دعوت طرفین به آرامش حتی می تواند برای جلوگیری از تنش پستهای طرفین را با اطلاع قبلی حتی حذف نماید.

یادمان باشد درخت هرچه پر بارتر باشد افتاده تر است. محصول ضریب ادعا در معلومات یک عدد ثابت است. پس هرکسی ،کمترین اطلاعاتی از ریاضیات داشته باشد می داند که هرچه ادعا بیشترباشد ، معلومات کمتر تر است و هرچه معلومات بیشتر باشد ادعا کمتر.

درگیریهای لفظی همه جا هست . بین خانواده ها ، بین برادر و خواهر ، بین پدر و مادر ، بین دو همکار و ....  تنها تفاوت این درگیریها در فضای مجازی با فضای واقعی در این است که در آنجا ، برادر با خواهر یا پدر با مادر در پسِ هر کدورتی مجبور هستند یکدیگر را تحمل کنند، اما در اینجا هیچکس مجبور نیست دیگری را تحمل کند. بنابراین  در پسِ هر کدورتی آسان ترین راه برای اعضا بستن چمدانها می باشد که بنظر من بدترین انتخاب همین راه می باشد. بویژه برای دوستانی که سالهاست در این کافه با سایر دوستان مانند اعضا یک خانواده زندگی کرده اند. برای آن دوستان آرزوی سلامتی می کنم اما همیشه یادشان باشد در اینجا ممکن است ، گاهی برخی از دوستان دلتنگشان شوند و همیشه بیادشان هستند و البته ..... چشم انتظار.

ارادتمند

بروبیکر

۱۳۹۴/۳/۲۶ عصر ۰۷:۳۹
تشکر شده توسط : هایدی, Kurt Steiner, سرهنگ آلن فاکنر, BATMAN, خانم لمپرت, فرانکنشتاین, ژیگا ورتوف, کاپیتان اسکای, حمید هامون, مگی گربه, هانا اشمیت, زرد ابری, rahgozar_bineshan, ژان والژان, زینال بندری, واتسون, سروان رنو, گروهبان گارسیا, Memento, بوچ کسیدی
زاپاتا آفلاین
*

شماره ارسال: #91

پیرمرد کافه ده روز است که غیبت دارد. معمولا ایشان در این تاپیک از هجرت کنندگان یادی می کرد. اما متاسفانه خودش چند روزی است که عصازنان و نفس زنان به کافه نمی آید.پیرمرد کافه خیلی زودرنج و احساساتی است و گاهی بعضی از حرفهای جوانان کافه را به دل می گیرد. خوشبختانه آلزایمر نداره و حافظه کوتاه مدتش عالی است . با سرای سالمندان هم ارتباط برقرار نمی کند.

این هم تعدادی عکس که از آلبوم شخصی پیرمرد لو رفته است! از ایشان میخواهم هرچه سریعتر این آخر عمری به کافه بازگردد و گرنه تعدادی دیگر از عکسهای 18+ ایشان را به نمایش خواهم گذاشت.

بدون شرح !

پیرمرد در حال گرفتن دوچرخه این بانوی محترم با ترفندی خاص!

فالگوش ایستادن پیرمرد!

پیرمرد در حال نصیحت کردن اجباری !

۱۳۹۴/۴/۲ عصر ۰۵:۴۲
تشکر شده توسط : زینال بندری, دکــس, هایدی, مگی گربه, Kurt Steiner, BATMAN, سروان رنو, Princess Anne, خانم لمپرت, هانا اشمیت, Classic, کاپیتان اسکای, زرد ابری, rahgozar_bineshan, آنا کارنینا, ژان والژان, Memento, پیرمرد, واتسون, زبل خان, بوچ کسیدی
منصور آفلاین
آخرین تلالو شفق
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۱۷
اعتبار: 77

تشکرها : 395
( 8061 تشکر در 307 ارسال )
شماره ارسال: #92

1- متاسفانه  اینروزها یکی از علل کم کاری و همینطور هجرت دوستان خوب کافه، تمسک به شبکه های تلفن همراه (همچون وایبر ، تلگرام ، واتساپ ، لاین و ... ) است... برخی از دوستان کافه روزی اقلا 5 بار به کافه سر میزدند و از مطالب دیگران استفاده میکردند ، هر چند روز یکبار اثری از خود بجا میگذاشتند که برای دیگران قابل استفاده بود. و چه آرمانی بهتر از اینکه یک انسان برای دیگران مثمر ثمر باشد... اینروزها و این شبها محفل آنها چنین انجمن هائی است. اینکه واقعا چه میکنند در این محافل موضوع بحث ما نیست. شاید با شخص یا اشخاص خاصی صحبتهائی خصوصی دارند ، شاید در گروه های خاصی که مورد علاقه آنهاست قلمفرسائی میکنند یا از مطالب دیگران استفاده میکنند ... اما کوتاه سخن اینکه واقعا چه لذتی در آن محیط ها هست که در کافه نیست؟ کسانی که روزی چندین بار به کافه سر میزدند اینروزها آنقدر گرفتار این شبکه های مجازی اند که حتی گوشی بدست سر سفره شام و ناهار حاضر میشوند تا مبادا مطلبی و پیامی از دست آنها رود و دلی از آنها برنجد. واقعا چطور شده است که دلهای تازه از راه رسیده آنجا اینقدر محبوب شده اند که دلهای کهنه بچه های کافه که هر روز آنها را یاد میکنند به گرد آن دل ها نمیرسد؟!

اگر آنطور که ادعا دارند که زندگی ما را گرفتار کرده است و فرصت سرخاراندن نداریم و ...  پس آن لاین بودن شبانه روزی آنها را در آن محیطها چطور باور کنیم؟

در سالهای قبل با ظهور ف ی س بوک و ت و ئیتر و ... عده ای از بهترین کاربران کافه جو گیر شدند و کافه را به هوای چنان محیطهائی ترک کردند. با ظهور شبکه های گوشی همراه عده ای دیگر رنگ باختند و جلای وطن کردند. بدون شک اکثر دوستان در چنان محیطهایی هم عضوند اما هرگز کافه را رها نمیکنند. اینکه چطور میشود حضور عده ای در چنان محیطهائی آنقدر برای آنها دلچسب میشود که قید هر انجمن دیگری (من جمله کافه) را میزنند نیاز به تحقیق دارد. اما فکر میکنم یکی از علتها را من بدانم. اگر از ارتباطات مجازی آمارگیری شود خواهید دید کسانی که چت را به فاروم ترجیح میدهند بیشترند. محیط چت نیازی به فکر کردن ندارد. هر آنچه از ذهن تراوش میشود روی صفحه می آید. به ساده ترین شکل ممکن. گفتگوها کوتاهند. فقط یکی یا عده  محدودی آنرا میخوانند. اگر اشتباهی صورت گیرد کسی خرده نمیکیرد و با یک لبخند و "ههههه" همه چیز ختم به خیر میشود، مسائل خودمانی تر است و ... اما در فارومها اینگونه نیست... محیطهایی که نام برده شد همگی حکم چت را دارند. همان سیستم قدیمی نت اما با شکل و شمایلی پر رنگ و لعابتر.

2- عده ای میگویند دیگر به کافه باز نخواهیم گشت! علت را که جویا میشویم اینطور میگویند:

در کافه اکثر کاربرها چنان رفتار میکنند که انگار از دماغ انیشتین و افلاطون افتاده اند. غرور پشت غرور. هیچکس دیگری را فبول ندارد. وقتم را در کافه تلف کنم که چه؟ برای کی؟ برای کسانی که وقتی میگویم عاشق فلان بازیگرم مسخره ام میکنند؟ یا برای کسانی که اگر یک کلمه اشتباه بنویسم آنرا چماق میکنند و بر سرم می کوبند؟

این گروه نسبت به گروه اول تا اندازه ای حق دارند. البته در شکل افراطی ، این هم بهانه ای بیش نیست. دوستانی در کافه هستند که با خود من و دیگران بارها و بارها کل کل کرده اند و رنجیده اند اما علاقه آنها به کافه و محبت آنها به سایر دوستان آنقدر بوده و هست که بخاطر من نوعی عطای کافه را به لقایش نبخشند. با من یا شخص مورد نظر از در دشمنی و بغض درآمده اند اما هرگز سایر دوستان و خود کافه را ترک نکرده اند. این افراد شایسته تقدیرند و با رفتار خود به همان گروه بهانه جو بخوبی ثابت میکنند که :

دارم هوای صحبت یاران رفته را

۱۳۹۴/۴/۶ صبح ۱۰:۵۸
تشکر شده توسط : مگی گربه, هایدی, زینال بندری, rahgozar_bineshan, BATMAN, پدرام, سرهنگ آلن فاکنر, جان میلر, خانم لمپرت, سروان رنو, ویگو مورتنسن, Papillon, آنا کارنینا, برو بیکر, Classic, پیرمرد, جو گیلیس, واتسون, Memento, زبل خان, فورست, بانو الیزا, بوچ کسیدی
ژان والژان آفلاین
مسئول اردوگاه آشويتس كافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۸/۲۳
اعتبار: 41

تشکرها : 10488
( 762 تشکر در 50 ارسال )
شماره ارسال: #93

عرض سلام خدمت دوستان عزيزم:

حتما در خاطر مباركتون ، وقايع چند ماه اخير عربستان و يمن ، همچنين ورود جناب سروان رنو به رياض به عنوان مشاور ارشد نظامي رايش در عربستان سعودي باقي مونده. جناب سروان بعنوان فرمانده نيروهاي موسوم به" قوات التحالف العربية " طراحي ، نظارت و اداره عمليات نظامي در يمن با عنوان " عاصفة الحزم " را بر عهده دارند.

ورود ايشان به رياض و استقبال گرم از سوي ملك سلمان بن عبدالعزيز و رقص شمشير پادشاهي عربستان با جناب سروان رنو بقدري در رسانه هاي خبري مورد توجه قرار گرفت كه حتي در اخبار نيمروزي شبكه يك سيما هم بازتاب يافت. اين هم لينك خبر:

http://cafeclassic4.ir/thread-57-post-27...http://cafeclassic4.ir/thread-57-post-27780.htm

و اما دليل غيبتم :بدستور پيشوا ماموريت يافتم تا طي مسافرتي به رياض و معرفي خود به جناب سروان رنو بعنوان پيك مخصوص رايش ، اوامر محرمانه پيشوا رو كه عمده آنها در باب مسائل نظامي بود خدمت سروان رنو  عرض نمايم.

در اين مدت از نزديك شاهد تدبير و كياست سروان رنو در طراحي عمليات متعدد هوايي بودم. ايشان ساعت ها مشغول طرح ريزي و تفسير اطلاعات نظامي بودند.

جناب سروان رنو در گردان پرواز در جمع خلبانان سعودي

بوسيدن دست سروان رنو توسط افسران عاليرتبه نيروي هوايي سعودي

و اما بعد ...

جاي شما واقعا خالي ... در اين مدت كه در رياض و در معيت مشاور ارشد نظامي رايش _ جناب سروان رنو بودم، بارها براي شكار سوسمار صحرايي ( مارمولك ) بهمراه سروان رنو و راهنماي عرب زبان عازم صحرا هاي لم يزرع و بي آب و علف مي شديم و البته هر بار با دست پر بر ميگشتيم:

سروان رنو شخصا با دستان مباركشان ، سوسمار پلوئي خوشمزه برايمان طبخ فرمودند:

اين هم سوسمار شكم پر كه براي صبحانه صرف شد:

در پايان سفر و در هنگام مراجعتم به محضر پيشوا ، جناب سروان رنو قابلمه اي مملو از سوسمار پلوي لذيذ رو بعنوان ره آورد سفر رياض به من سپردند كه تقديم پيشوا گرديد:

اما جناب سروان رنو كه عرب زبانان ايشان را " سيدي نقيب الرنو" خطاب ميكردند ، در رياض باقيماندند تا بار ديگر توان رزمي و برتري طرح هاي نظامي افسران ارتش رايش رو به همگان نمايان كنند.

خداوند برتر از آنست كه در ذهن ما گنجد
۱۳۹۴/۴/۹ صبح ۰۵:۲۷
تشکر شده توسط : برو بیکر, زینال بندری, هایدی, Classic, Papillon, خانم لمپرت, BATMAN, مگی گربه, سروان رنو, ویگو مورتنسن, پیرمرد, rahgozar_bineshan, واتسون, زبل خان, Memento, بوچ کسیدی
ژیگا ورتوف آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۱۷
اعتبار: 21

تشکرها : 474
( 1183 تشکر در 58 ارسال )
شماره ارسال: #94

با یاد پیرمرد عزیز

در ایستگاه قطار ایستاده ام . نظاره گر . مسافری بی حوصله با چمدان هایی سنگین از خاطره ، سوار شده و قطار بوق زنان دور می شود . دیروز هم ، پریروز هم ، کسانی شهر را ترک کردند . آیا کسی می آید ، کسی خواهد آمد . کسانی . چندی پیش « پیرمرد » هم سوار شد و قطار بوق زنان دور شد و فقط عطرگل یاسی ماند که در ایستگاه پیچده شده بود آن هم بتدریج محو و محوتر شد.شکوفه های گیلاس ، یخ زده بر زمین ریختند.آهویی سرگردان از من نشانی صیاد را پرسید. روزی که خود در ایستگاه از قطار پیاده شدم.منتظر بودم روزی دیگر هم دراکولا به ایستگاه برسد و روز بعد و روز بعد و روز بعد اسپایدرمن و سوپرمن و هالک شاید سیندرالا و سفید برفی و مادام بوواری و پوآرو و مش قاسم و شیرعلی قصاب و.......ببینم دوچرخه ای بی سوار می آید . می آید و روبرویت می ایستد ، حیرت زده وقتی نگاه می کنی کسی ، صدایی از سمت هیچ بگوید سلام منم ، مرد نامریی . به سروان رنو فکر می کنم .اگر درایتش نبود همه جا را زامبی ها الان در اختیار خود گرفته بودند.
می نشینم روی نیمکت انتظار ایستگاه . دیری نمی گذرد کسی کنارم می نشیند . چقدر شبیه بیژن نجدی است .نگاهش خیره به روبرو ، آرام زمزمه می کند:
اتوبوسی آمده از تهران
تمام صندلی‌هایش خالی‌ست
قطاری می‌رود از تبریز
تمام کوپه‌هایش خالی‌ست
سینماهای شیراز در حال نمایش فیلم
تمام ردیف هایش خالی‌ست
انگار یک نفر هست که اصلا نیست
انگار عده‌ای هستند که نمی‌آیند
شاید کسی در چشم من است ،
که رفته از چشمم
نمی‌دانم ...
می خواهم بگویم :بیژن درمان اعتیاد به عطر گل یاس را می دانی؟
که دیگر کسی نیست ، انگار از اول هم کسی نبوده است.

۱۳۹۴/۴/۱۱ عصر ۰۱:۴۲
تشکر شده توسط : Kurt Steiner, زینال بندری, ژان والژان, اسکورپان شیردل, سروان رنو, BATMAN, فورست, خانم لمپرت, مگی گربه, منصور, هایدی, حمید هامون, پیرمرد, برو بیکر, rahgozar_bineshan, واتسون, Classic, زبل خان, Memento, جروشا, بوچ کسیدی
Memento آفلاین
(2000)

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۷/۱۷
اعتبار: 46

تشکرها : 4500
( 3946 تشکر در 154 ارسال )
شماره ارسال: #95

چند وقتی است اثری از شرلوک عزیز در کافه نیست.

احتمالا درگیر حل مسئله جنایی هستند و خودشون رو تو ی اطاق حبس کردند.

اگر کسی می دونه سر آرتور کجاست بش بگه چند تا اپیزود جدید براش بنویسند.

بدون حضور ایشون محله چینی ها بسیار سوت و کور است.

بارها پست های ایشان در تاپیک پیکارجوی "درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم" برای بنده راهگشا بوده است.

پی نوشت: مدیون اید اگه فکر کنید من ایشون رو خوردم و این پست رو برای رد گم کنی گذاشتم.

۱۳۹۴/۴/۲۵ صبح ۰۳:۰۶
تشکر شده توسط : زینال بندری, پیرمرد, ژان والژان, برو بیکر, سروان رنو, هانا اشمیت, مگی گربه, rahgozar_bineshan, حمید هامون, واتسون, Kurt Steiner, BATMAN, خانم لمپرت, زبل خان, شرلوك, بوچ کسیدی
پیرمرد آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #96

(۱۳۹۴/۴/۲۵ صبح ۰۳:۰۶)هانیبال نوشته شده:  

چند وقتی است اثری از شرلوک عزیز در کافه نیست.

احتمالا درگیر حل مسئله جنایی هستند و خودشون رو تو ی اطاق حبس کردند.

به نظر می رسد در مورد غیبت جناب شرلوک هلمز، همۀ آتشها از کُندۀ پروفسور موریارتی و باند مخوفش بلند می شود و شاید قضیۀ همان پرتگاه در سوئیس و ... است.

امّا بعد... زرد ابری عزیز و عاشق دهۀ شصت و کارتون های قدیمی، مدّتی است که خیلی کم به کافه سر می زند و آخرین حضورش به بیش از 15 روز پیش بر می گردد.

[تصویر: 1437850292_5616_d0d7889cee.gif]

۱۳۹۴/۵/۳ عصر ۱۰:۲۷
تشکر شده توسط : Kurt Steiner, برو بیکر, هانا اشمیت, Memento, ژان والژان, مگی گربه, BATMAN, خانم لمپرت, زینال بندری, سروان رنو, سرهنگ آلن فاکنر, زبل خان, واتسون, بوچ کسیدی
Memento آفلاین
(2000)

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۷/۱۷
اعتبار: 46

تشکرها : 4500
( 3946 تشکر در 154 ارسال )
شماره ارسال: #97

چقدر لذت بخشه وقتی کسی که اولین اعتبار رو به شما داده، ضمن اینکه داره از شما نقل قول می کنه، سراغ کسی رو بگیره که دومین اعتبار رو بهتون داده.

در همین لحظه که به این دارید فکر می کنید ببینید یکی از اعضای مورد علاقه تون یه اعتبار جدید به شما داده.

جالب اینجاست که بعد این پست کسی که سومین اعتبار رو داده باهاتون همدلی کند!

پیشاپیش از ارسال این پست خودمحورانه معذرت می خوام! :D

در واقع این سیاهه ای بود برای تشکر از چهار عضو بزرگوار کافه، پیرمرد، زردابری، هانا اشمیت و زاپاتای عزیز...

۱۳۹۴/۵/۳ عصر ۱۱:۲۷
تشکر شده توسط : ژان والژان, Kurt Steiner, پیرمرد, BATMAN, هانا اشمیت, زبل خان, واتسون, خانم لمپرت, بوچ کسیدی
زاپاتا آفلاین
*

شماره ارسال: #98

(۱۳۹۴/۵/۳ عصر ۱۱:۲۷)هانیبال نوشته شده:  

چقدر لذت بخشه وقتی کسی که اولین اعتبار رو به شما داده، ضمن اینکه داره از شما نقل قول می کنه، سراغ کسی رو بگیره که دومین اعتبار رو بهتون داده.

در همین لحظه که به این دارید فکر می کنید ببینید یکی از اعضای مورد علاقه تون یه اعتبار جدید به شما داده.

پیشاپیش از ارسال این پست خودمحورانه معذرت می خوام! :D

در واقع این سیاهه ای بود برای تشکر از سه عضو بزرگوار کافه، پیرمرد، زردابری و هانا اشمیت عزیز...

یادم میاد زمانی که امتیازی ناقابل را بخاطر حضور پربارتان در کافه تقدیم کردم ،در پیامی خصوصی ضمن تشکر گفتید که نمی دانم این امتیاز چه مزایایی دارد و به عبارتی به چه دردی می خورد!یکی ازمزایای آن همین همدلی ها و مطلب زیبای شماست.

۱۳۹۴/۵/۵ عصر ۱۰:۲۳
تشکر شده توسط : پیرمرد, Kurt Steiner, ژان والژان, هانا اشمیت, Memento, BATMAN, خانم لمپرت, زبل خان, واتسون, بوچ کسیدی
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11430
( 18963 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #99

گلچین روزگار چه بدسلیقه است ... می چیند آن گلی که پژمرده تر است

با خبر شدیم که دو عضو برجسته متفقین , کاپیتان اسکای و اسکارلت اوهارا , هنگام نقل و انتقال های محرمانه دچار سانحه شده اند و مفقود گشته اند. ظاهرا هواپیمای اسپیت فایر به خلبانی کاپیتان اسکای و کمک خلبانی اسکارلت هنگامی که وارد حریم آسمان رایش می شود , توسط یکی از هواپیماهای فوق پیشرفته ما رهگیری شده و سرنگون می شود. جستجو برای یافتن بقایای این دو نفر ادامه دارد...

... ... https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/ff/9d/34/ff9d344fd670e8205c43d577d146ffe7.jpg

http://regmedia.co.uk/2010/07/21/eurofighter_spitfire.jpg

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۴/۵/۹ عصر ۱۱:۵۷
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, ژان والژان, پیرمرد, BATMAN, کارآگاه علوی, زینال بندری, Memento, Classic, کاپیتان اسکای, مگی گربه, زبل خان, واتسون, مریدا, اسکارلت اُهارا, اکتورز, بوچ کسیدی
پیرمرد آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #100

امروز با مشاهدۀ حضور مجدّد جناب سی.سی. باکستر از کاربران محترم پیشکسوت و سر زدن به صفحۀ کاربری چند تن از بزرگان غائب کافه نکته ای توجهم را جلب کرد.

متوجه شدم سرکار خانم دزیره از کاربران بسیار خوب که حدود دو سال پیش غائب شده بودند در تاریخ 1394/4/16 به کافه سر زدند امّا گویا کسی متوجّه حضور ایشان نشده است(در جعبۀ پیام نشانی نیافتم).

[تصویر: 1439086656_5616_3fff2d241d.jpg]

بارقۀ امیدی پیدا شده که شاید دوستان غائب گاهی از بیرون به کافه نظری می اندازند، لذا برای نمونه سه تن از تأثیرگذارترین کاربران غائب را در ذیل نام می برم که زمانی طولانی را در کافه سپری کرده اند و برای افزایش احتمال بازگشت این بزرگواران یک خواهش از مدیران و یک خواهش از کاربران محترم دارم.

از مدیران محترم درخواست می کنم رتبۀ کاربری این عزیزان را ارتقاء دهند و از کاربران محترم بخصوص کاربران جدیدی که اخیراً امکان اعطای اعتبار یافته اند، خواهشمندم از اعطای اعتبار به این بزرگواران دریغ نفرمایند.

1. رزا
  2. سم اسپید
  3. الیور

[تصویر: 1439086736_5616_0ced9a7463.jpg]

[تصویر: 1439086182_5616_7bd40a08d3.jpg]

[تصویر: 1439086338_5616_dbd14ba63f.jpg]

۱۳۹۴/۵/۱۷ عصر ۰۶:۵۵
تشکر شده توسط : Memento, هانا اشمیت, برو بیکر, دکــس, زبل خان, ژان والژان, خانم لمپرت, زینال بندری, مگی گربه, واتسون, rahgozar_bineshan, سروان رنو, برت گوردون, کارآگاه علوی, سی.سی. باکستر, Joe Bradley, فورست, بوچ کسیدی
ارسال پاسخ