[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چی ببینم؟!
نویسنده پیام
زرد ابری آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۲/۳۰
اعتبار: 68

تشکرها : 10271
( 8710 تشکر در 516 ارسال )
شماره ارسال: #101
RE: چی ببینم؟!

با درود:heart:

چند تا از فیلمهای ایرانی که بهشون علاقه دارم را در همین بخش معرفی مینمایم.از دیدن آنها لذت خواهید برد.mabyetaeed

چرا خدایی را نپرستم که مرا آفریده است و بازگشت همه به سوی اوست؟ (آیه 22 ، سوره یس)
۱۳۹۶/۹/۱۵ عصر ۰۶:۵۰
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : لو هارپر, آدری لاووا, ال سید, BATMAN, پرنسس آنا, باربوسا, Dude
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۶/۳۱
اعتبار: 24

تشکرها : 1000
( 1622 تشکر در 207 ارسال )
شماره ارسال: #102

معمولا وقتی هالیوود از رمانی خوشش بیاید و بخواهد یک اقتباس سینمایی سود آور بسازد، فیلمنامه ای از آن تهیه می کند و بعد بر پایه آن فیلمی را جلوی دوربین می برد با ریتمی شتاب زده که تنها اسمش را از روی آن رمان وام گرفته است! در خوش بینانه ترین حالت نیز تنها تم اصلی داستان باقی مانده و کل فیلم تبدیل شده به درگیریهای فیزیکی و کاراکترهایی که اگر چه انسان هستند، أما به ابرقهرمان بیشتر شباهت دارند.

کاراکتر جیسون بورن اگر چه قبل از ساخته شدن فیلمهای پر زرق و برقش کاراکتر گمنامی نبود، اما نمی توان منکر این هم شد که خیلی ها جیسون بورن را با مت دیمون در فیلم هویت بورن شناختند. اقتباسی که اگر چه فروش خوبی داشت و نقدهای مثبتی نیز دریافت کرد اما مملو از شیرین کاری های هالیوودی بود.

اما سالها قبل از ظهور جیسون بورن ابرقهرمانی هالیوودی ها سریالی تلویزیونی از روی رمان هویت بورن ساخته شده بود. آن اقتباس اگر چه گمنام تر اما وفادار تر به اصل داستان است. ریچارد چمبرلین بازیگر کهنه کار آمریکایی جیسون بورن را بازی می کرد. او نمی توانست چندین نفر را یکجا بزند ! اما به خوبی می توانست جیسون بورنی از جنس واقعیت باشد.

نسخه ۱۹۸۸ یک فیلم تمام اکشن نیست و با سرعت برق حرکت نمی کند اما از تعلیق بهترین استفاده را می نماید. در واقع فیلمی اسرارآمیز است که بیننده را غرق در سوالات بی انتهایی می کند و تعلیق بیننده را تا پایان با خود همراه می سازد. اگر سالها پیش این فیلم از تلویزیون پخش می شد اکنون نوستالژی بزرگ من بود اما حالا که نیست باز هم اقتباس ارزشمندی برای من است.

این سریال دو قسمتی را پیشنهاد می کنم برای انان که دلشان شیرین کاری های سینمایی نمی خواهد. فکر نکنید قبلا نسخه سینمایی را دیده اید و الان با تماشای این یک داستان تکراری می بینید. با وجود اینکه هر دو اقتباسی از یک اثر هستند اما در دو دنیای کاملا متفاوت سیر می کنند!

با مقایسه این دو فیلم می توان دریافت که ساختار سینمایی چه دنیاهای متفاوتی می‌تواند خلق کند و دنیای رویاهای من آن نسخه قدیمی است.

جیسون بورن من مت دیمون نیست، ریچارد چمبرلین است.

نسخه کامل سریال هویت بورن در سایت یوتیوب عرضه شده است.

من به شانس اعتقاد ندارم. به خودم اعتقاد دارم!
۱۳۹۶/۹/۲۴ صبح ۰۶:۰۸
تشکر شده توسط : لو هارپر, پرنسس آنا, آدری لاووا, بانو الیزا, مراد بیگ, باربوسا, Dude, کنتس پابرهنه
جناب سرگرد آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۵/۱۱
اعتبار: 12

تشکرها : 477
( 813 تشکر در 127 ارسال )
شماره ارسال: #103

شب بر همه دوستان خوش

قابل توجه دوستانی که علاقمند به فیلمهای ژاپنی مخصوصا به سبک و سیاق سامورایی کمیک ( مانگا) و جنگ های طولانی مدت با شمشیر و فنون رزمی ژاپنی هستند پیشنهاد میکنم فیلم "2017 شمشیر جاودانه یا Blade of the immortal" رو تماشا کنند این فیلم آخرین فیلم کارگردان "تاکشی میکه" کارگردان فیلمهای مطرح و دیدنی"سیزده آدمکش 2010" و "هاراگیری یا مرگ سامورایی2011"  است. دیدن هر کدام از این فیلمها جذابیت خاص خودشو داره .

"2010   Thirteen Assassins" فیلمی حماسی و دیدنی شبیه به داستان هفت سامورایی ولی اینبار 13 سامورایی به منظور کشتن فرمانده فاسد قیام میکنند

"2011 Hara-Kiri: Death of a Samuraiداستان بسیار تاثیر گذار و غم انگیزیست. مرد جوانی که بخاطرنجات همسر و فرزندش از گرسنگی بناچار اقدام به خودکشی میکند. 

"شمشیر جاودانه یا Blade of the immortal" برگرفته از مانگای ژاپنی به همین نامه که در سال 2017 اکران شد. داستان فیلم در باره یک سامورایی است که بعد از کشته شدن خواهرش روحش جاودانه میشود و از  یک دختر جوان که بدنبال انتقام گرفتن از قاتلان پدرش است محافظت میکند.

سلام سوسیس! تو یه مورچه ندیدی
۱۳۹۶/۱۰/۵ صبح ۱۲:۵۶
تشکر شده توسط : بانو الیزا, شارینگهام, آدری لاووا, پرنسس آنا, زرد ابری, باربوسا, Dude
جناب سرگرد آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #104

درود بر شما

دیدن فیلم زیبا و خوش ساخت  "Detective Dee  2010- کاراگاه دی " را به دوستانی که ندیده اند توصیه میکنم.مخصوص آندسته از دوستانی که به فیلمهای چینی خصوصا  معمایی و جنایی  علاقمندند .

۱۳۹۶/۱۰/۲۶ عصر ۱۱:۵۹
تشکر شده توسط : لو هارپر, rahgozar_bineshan, آدری لاووا, پرنسس آنا, زرد ابری, باربوسا
جناب سرگرد آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #105

درود بر دوستان

فیلم  ( Welcome to Collinwood 2002) فیلمی است در ژانر کمدی در باره افرادی که هرکدام به گونه ای به مشکل مالی برخورده اند و با طرح نقشه ای تصمیم به سرقت از خانه چند پیرزن میگیرند.

۱۳۹۶/۱۱/۱ عصر ۱۱:۴۳
تشکر شده توسط : بانو الیزا, پرنسس آنا, BATMAN, سروان رنو, زرد ابری, باربوسا, Dude
کنتس پابرهنه آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۶/۵
اعتبار: 47

تشکرها : 3518
( 2849 تشکر در 120 ارسال )
شماره ارسال: #106

اگر مثل من به تاریخ فرانسه علاقه مند باشید دیدن سریال reign (سلطنت) حتما برایتان لذت بخش خواهد بود. این سریال روایتگر داستان زندگی ماری استوارت ملکه اسکاتلند است که همراه دوستانش به فرانسه فرستاده میشود تا به منظور ایجاد اتحاد میان اسکاتلند و فرانسه با شاهزاده فرانسیس پسر کاترین دومدیسی ازدواج کند . reign ریتم تندی دارد و با جذابیت، از ابتدا تا انتهای سرگذشت ماری استوارت را نشان می دهد. با اینکه ژانر سریال تاریخی ست اما به خاطر کارگردانی، بازی بازیگران و آهنگهایش مدرن جلوه می کند.

یکی از جذابیتهای سریال حضور مگان فالوز همان بازیگر دوست داشتنی نقش آنشرلی در سریال نوستالژیک و زیبای رویای سبز است که در اینجا به زیبایی نقش ملکه فرانسه، کاترین دومدیسی را ایفا می کند.

از دیگر قسمتهای جالب سریال پرداختن به زندگی الیزابت اول ملکه انگلستان و رقابت بین او و دختر عمویش ماری استوارت برای بدست آوردن تاج و تخت انگلستان است.

کمین بگیر جهانت را ، سپس شکارچیانت را
به تیرِ معجزه آهو کن
۱۳۹۷/۴/۲۳ عصر ۱۱:۲۶
تشکر شده توسط : مراد بیگ, دون دیه‌گو دلاوگا, لوک مک گرگور, سروان رنو, شارینگهام, آدری لاووا, Classic, جناب سرگرد, پرنسس آنا, rahgozar_bineshan, Kathy Day, زرد ابری, باربوسا, Dude
جناب سرگرد آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #107

وقت دوستان خوش

توصیه میکنم که فیلم جنایی پلیسی"A murder of crows یا  کشتار کلاغها 1998" که سالها پیش از تلویزیون پخش شد  اگر ندیدید تماشا کنید جذاب و به نظر خودم متفاوت با سایر فیلمهای جنایی هست.

داستان  درباره قاتلیه که خودش قربانی یک حادثه شده به همین سبب به کشتار وکیلها میپردازه تا ثابت کنه که وکیل ها از جنایتکارها گناهکارترند و در این میان یک وکیل درستکار با بازی (کوبا گودینگ) رو هم با ترفندی به دام میندازه و ادامه ماجرا .... .

دیدنی بود مخصوصا با دوبله جذاب و حرفه ای که داشت و مخصوصا اونجایی که تو کتابخونه وکیله مجبوره پیش همکارش اعتراف کنه میگه "من اون کتاب رو ننوشتم!"

۱۳۹۷/۵/۵ عصر ۰۹:۴۷
تشکر شده توسط : مراد بیگ, پرنسس آنا, آدری لاووا, زرد ابری, باربوسا
جناب سرگرد آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #108

درود بر دوستان خوش ذوق تالار

فیلم پیشنهادی من برای لذت بردن از وقت "A Man For All Seasons 1966 مردی برای تمام فصول " هست با بازی بسیار خوب پاول سکوفیلد و آن دوبله قدیمی بسیار دلنشین که غوغاست!

۱۳۹۷/۸/۱۷ عصر ۰۸:۵۱
تشکر شده توسط : دون دیه‌گو دلاوگا, آدری لاووا, rahgozar_bineshan, پرنسس آنا, لو هارپر, زرد ابری, باربوسا
جناب سرگرد آفلاین
مشتری کافه
*

شماره ارسال: #109

سلام بر همه دوستان کافه

قصد دارم فیلمهای زیبایی رو حضورتون معرفی کنم و توصیه میکنم که حتما  یک بار هم که شده ببینید برای خودم که خیلی خاطره انگیز  هستند.

فیلم زیبای جاده فدریکو فلینی یادش بخیر از هنر هفتم پخش شد:

(جاده   la strada ) فدریکو فلینی 1954

http://www.miradel.ir/play/video/6153293

(هشت و نیم) فدریکو فلینی 1963

(زندگی شیرین  LA DOLCE VITA ) فدریکو فلینی 1960

فلینی و مارچلو ماسترویانی در سکانسی از فیلم زندگی شیرین

(شبهای روشنLE NOTTI BIANCHEلوکینو ویسکونتی 1957

(شب  1961 )  میکل انجلو آنتونیولی 

(دیروز امروز فردا ) ویتوریو دسیکا  1963

(آنتونیوی زیبا IL BELL ANTONIO )مائورو بولونینی 1960

(طلاق به سبک ایتالیایی   DIVORZIO ALLITALINA)پیترو گرمی1961

(گلهای افتاب گردان) ویتوریو دسیکا  1970

مهره هفتم اینگمار برگمن 1957

۱۳۹۷/۱۲/۹ عصر ۱۱:۲۵
تشکر شده توسط : مراد بیگ, ال سید, سروان رنو, بوچ کسیدی, لو هارپر, بانو الیزا, لوک مک گرگور, پرنسس آنا, Kathy Day, زرد ابری, کاپیتان اسکای, دون دیه‌گو دلاوگا, pari persona, باربوسا, Dude
Kathy Day آفلاین
کتی از خانواده دی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۹/۱۳
اعتبار: 28

تشکرها : 2266
( 883 تشکر در 78 ارسال )
شماره ارسال: #110

۸ فیلم فوق العاده جذابی که تنها یک بازیگر دارند؛ از «مدفون» تا «دویدن در سکوت» - نقد فارسی. نقد و بررسی فیلم

ایده استفاده از تنها یک بازیگر برای ساخت یک فیلم ترفندی است که بسیاری از فیلمسازان را وحشت زده می کند. ساخت یک فیلم موفق با تیمی بزرگ از ستارگان سینما یک چیز است و خلق یک فیلم خارق العاده و تماشایی با تنها یک بازیگر چیزی کاملاً متفاوت است. تماشای فیلم های یک نفره ای که خوب نباشند یک تجربه دردناک است، به ویژه وقتی که داستان فیلم بسیار گسترده بوده و بازی بازیگر نیز در حد خوبی نباشد. از آنجایی که این گونه فیلم ها تنها بر اساس این دو مقوله (داستان و بازی) شکست خورده یا موفق می شوند، بسیار حیاتی است که این دو عنصر در بهترین کیفیت قرار داشته باشند زیرا هیچ چیز دیگری برای جلب توجه مخاطب در فیلم وجود ندارد.

فیلم های فوق العاده جذاب,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

و وقتی که تماشاگر در این پروسه گم شود دیگر هیچ چیزی برای سرگرم کردن و جذب او وجود ندارد. در طرف مقابل، وقتی که فیلمی با تنها یک بازیگر خوب باشد، این ژانر فرعی دراماتیک می تواند به شکل منحصربفردی یک تجربه راضی کننده باشد، تا جایی که گاهی اوقات به نقطه عطف دوران حرفه ای یک بازیگر تبدیل می شود. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با بهترین فیلم هایی که تنها یک بازیگر دارند آشنا کنیم. لازم به ذکر است که برخی از این فیلم ها دارای بازی های کوتاهی از شخصیت های دیگر یا دستکم صدای آن ها هستند اما تمرکز اصلی و قالب داستان بر روی یک شخصیت و یک بازیگر است.

۸- مدفون (۲۰۱۰)

فیلم های فوق العاده جذاب,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

اگر عبارت «رایان رینولدز گیر افتاده در درون یک جعبه چوبی برای ۹۰ دقیقه» شما را جذب نمی کند نگران نباشید زیرا واقعیت فراتر از این عبارت کوتاه است. فیلم «مدفون» (Buried) انتخاب خوبی برای افرادی که از فضاهای تنگ و تاریک واهمه دارند یا از زنده دفن شدن می ترسند نیست. با این وجود می توان آن را یک تریلر پرتنش و خشن دانست که تمامی ماجراهای آن در داخل یک جعبه چوبی که به سختی شخصیت اصلی را در خود جای داده رخ می دهد. در دقایق اول فیلم، مخاطب در جایگاه رینولدز قرار می گیرد و با خود می گوید: «اوه لعنتی، چرا اینجا اینقدر تاریک و نفس کشیدن سخت است» و بعد از آن «خدایا شکرت، یک چراغ قوه پیدا کردم که بتوانم ببینم در داخل یک تابوت چوبی کوچک چه بر سرم آمده است».

در فیلم «مدفون»، رایان رینولدز نقش پل کونروی را بازی می کند، یک پیمانکار آمریکایی که پس از مورد حمله قرار گرفتن کاروانش توسط شبه نظامیان در عراق، زنده زنده دفن شده است. این بدان معناست که «مدفون» باید تنش موجود در داستان را بدون این که کوچکترین تغییری در فضای فیزیکی ایجاد کند بالا ببرد و برای این کار تنها بر حرکات و حالات چهره رینولدز و گفتگوهای کوتاه به دنیای خارج از طریق یک تلفن همراه متکی باشد. برخلاف دیگر شخصیت های اصلی در اینگونه فیلم ها، بازی رینولدز بسیار قابل درک تر به نظر می رسد زیرا او هیچ سلاح مخفی برای استفاده ندارد. او هیچ تخصصی در خارج شدن از این شرایط نداشته و دقیقاً مانند شخصی معمولی عمل می کند که زنده زنده دفن شده باشد که باعث می شود ماجرای فیلم ملموس تر اما ترسناک تر باشد.

۷- ۱۲۷ ساعت (۲۰۱۰)

میل به زنده ماندن در شرایطی که ظاهراً همه چیز بر علیه شماست از کجام می آید؟ این سوالی است که دنی بویل و جیمز فرانکو در فیلم «۱۲۷ ساعت» (۱۲۷ Hours) بر اساس داستان واقعی یک کوهنورد که خود را در دره ای در یوتا که کمتر کسی از آن جا رد می شود می یابد، سعی در پاسخ دادن به آن دارند. پاسخ آن ها در فیلم ممکن است با چند ترفند و تقلب انجام شود که باعث می شود داستان فیلم تنها و صرفاً متمرکز بر شخصیت جیمز فرانکو نباشد، به خصوص سکانس های فلش بک که می توانند آخرین افکار یک مرد در حال مرگ باشند اما اشتباه نکنید زیرا درماندگی و ترس فرانکو است که باعث شده این فیلم یک درام انسانی باشد.

برخلاف بسیاری از فیلم های این فهرست، دنی بویل در این فیلم یک فضای بصری بسیار وسیع را در برابر چشمان مخاطب به تصویر کشیده و بزرگی و عظمت دره های یوتا را به او یادآور می شود. اما این کار بدین منظور نیست که ما را به تحسین زیبایی های مادر طبیعت وادارد. این برداشت ها برای ایجاد کنتراستی به منظور نشان دادن اوج تنهایی و درماندگی شخصیت اصلی ماجرا گرفته شده اند و این موضوع، بیش از هر حالت چهره و دیالوگ ترسناکی باعث شده که «۱۲۷ ساعت» فضایی وحشت زا داشته باشد.

۶- صدای انسان (۱۹۹۶)

چگونه می خواهید حس و ماهیت واقعی دلشکستگی را به تصویر بکشید؟ علیرغم کمدی های رمانتیک بی شماری مانند «روز ولنتاین» (Valentine’s Day)، این موضوع چیزی فراتر از به تصویر کشیدن زنانی زیبا که در حال تماشای فیلم «کازابلانکا» (Casablanca) در طول شب و برای چندمین بار هستند خواهد بود. دلشکستگی واقعی و ویرانگر شبیه اینگرید برگمن در فیلم «صدای انسان» (The Human Voice) است، زنی دلشکسته در حد دیوانگی که از لحاظ عاطفی به کلی نابود شده و در ۵ سال اخیر هر روز از معشوق خود می خواسته که روز بعد با زن دیگری ازدواج نکند. عشق این دو کاملاً سرد شده و تنها خاکستر عشق اولیه شان باقی مانده است.

اما این موضوع برگمن را از آخرین تلاش مذبوحانه و از روی درماندگی اما به شکلی دردناک واقعی خود برای روشن کردن دوباره این آتش عشق باز نمی دارد. «صدای انسان» اولین بار به عنوان یک نمایش تک نفره در دهه ۱۹۳۰ اجرا شد و بعدها با استفاده از برگمن در نقش شخصیت درمانده اصلی فیلم در قالب یک فیلم تلویزیونی نیز ساخته شد. در کمال ناباوری، این فیلم یکساعته، تماس تلفنی یک طرفه در تاثیرگذارترین شکل ممکن مخاطب را جذب کرده و تاریک ترین و تحقیرآمیزترین سطح یک رابطه عاطفی که ممکن است یک فرد دچار آن شود را به تصویر می کشد. هر کسی که به عشقی که تاریخ انقضای طبیعی آن رسیده چسبیده است حال اینگرید برگمن زمانی که می فهمد دیگر هیچ کاری نمی تواند برای بدست آوردن دوباره دل معشوق خود انجام دهد را درک خواهد کرد.

۵- ماه (۲۰۰۹)

فیلم «ماه» (Moon) شما را بدون این که احساس عاریه ای بودن فیلم و داستان را داشته باشید به یاد شاهکارهای دنیای فیلم های علمی تخیلی عمدتاً مربوط به فضا مانند «سولاریس» (Solaris)، «بلید رانر» (Blade Runner) و حتی «۲۰۰۱: یک اودیسه‌ی فضایی» (۲۰۰۱: A Space Odyssey) خواهد انداخت. «ماه» یک فیلم عمیق، هوشمندانه و غنی در مورد تنهایی و فریب و زوال عقل در فضاست. داستان فیلم در یک پایگاه فضایی رخ می دهد جایی که سم راکول در حال استخراج گازهای ارزشمند ماه برای کاستن از بحران انرژی در زمین است. راکول تقریباً در تمام طول فیلم تنهاست و داستان عمدتاً بر روی او تمرکز دارد. وی توانسته به خوبی و با همان انرژی کاریزماتیک و نیشدار خود سقوط یک فضانورد به درون دیوانگی مطلق را به تصویر بکشد به خصوص در شرایطی که می فهمد در فضا هیچ کسی جز یک ربات خشک و مضحک با صدای کوین اسپیسی کسی صدای فریادهای او را نمی شنود.

با این وجود می توان گفت که علاوه بر شخصیت راکول یک شخصیت دیگر در فیلم «ماه» وجود دارد که همان ربات است اما نباید اشتباه کرد زیرا این راکول و بازی اوست که بار اصلی و عمده داستان را به دوش می کشد. علیرغم اینکه تماشای بهتر شدن رابطه راکول با یک ربات به خودی خود جذاب است، اما جذابیت اصلی فیلم «ماه» زمانی آغاز می شود که داستان به سمتی تاریک پیش می رود.

۴- افتخار مخفی (۱۹۸۴)

کسانی که طراحی صحنه مینیمالیستی و دیالوگ محدود بین فرانک لانگلا و مایکل شین در فیلم «فراست/نیکسون» (Frost/Nixon) را خسته کننده می دانند ظاهراً باید جای دیگری دنبال سرگرمی تاریخی محور خود باشند. اما طرفداران تاریخ و سقوط های روانشناختی در فیلم «افتخار مخفی» (Secret Honor) چیزهای جذاب و تحسین برانگیز بسیاری خواهند یافت. تبدیل کردن ریچارد نیکسون به یک شخصیت قابل درک و دوست داشتنی کار دشواری است اما سناریویی که توسط دونالد فرید و آرنولد ام استون نوشته شده شرایط را برای این امر مهیا می سازد. در سخنرانی های نیکسون یک حس تحقیر خاص وجود دارد و فیلم «افتخار مخفی» که در دوران فراموش شدن رابرت آلتمن ساخته شده به دلیلی نه چندان خوشایند به عنوان مشخص ترین اثر او شناخته شده است.

این فیلم به خاطر فضای تکان دهنده و رسوایی که در مرکز داستان قرار دارد شایسته ستایش است. بار دیگر باید گفت که انسانی سازی شرمندگی عمومی بخشی از چیزی است که تماشای این فیلم را به یک تجربه خوشایند و سرگرم کننده تبدیل می سازد. فیلیپ بیکر هال نیز در نقش نیکسون یک بازی خارق العاده، مانند همیشه، از خود ارائه داده و کشمکش درونی وی را در حالی که داستان زندگی اش را با تصاویر درون اتاقش، و متعاقباً ما به عنوان مخاطبانش، در میان می گذارد را به بهترین شکل ممکن به تصویر می کشد.

۳- دویدن در سکوت (۱۹۷۲)

بهره وری یا کارآیی نام بازی است که داگلاس ترومبول به طور عمدی در فیلم علمی تخیلی پساآخرالزمانی خود انتخاب کرده است. در فیلم «دویدن در سکوت» (Silent Running) بروس درن نقش یک مسئول گلخانه بین سیاره ای را ایفا می کند که مسئولیت رشد و مراقبت از گیاهانی که دیگر قابلیت رشد در زمین بایر شده را ندارند بر عهده دارد. و او این کار را دوست داشته و به گیاهان به چشم فرزندان خود نگاه می کند و این موضوع به یک اندازه جذاب و ترسناک است. وقتی که به او دستور داده می شود گلخانه ای که این همه برایش زحمت کشیده و از گیاهان آن مراقبت کرده را نابود کند، درن تصمیم می گیرد به جای این کار تمام انسان های دیگری که درون فضاپیما قرار دارند را از بین ببرد. درن در مورد آب دادن به گیاهانش بسیار دقیق و وسواس است اما وقتی که پای منفجر کردن انسان ها به میان می آید خیلی ساده و راحت عمل می کند. اما تمرکز اصلی کارگردان بر روی نشان دادن تنهایی شخصیت درن و رابطه دائماً در حال گسترشش با گیاهانش است.

۲- لاک (۲۰۱۳)

وقتی که به یک فیلم سفر جاده ای سرگرم کننده فکر می کنید، همراه شدن با تام هاردی در یک تلاش یک و نیم ساعته پر از درماندگی برای سروقت رسیدن به بیمارستان به دلایلی که در ابتدا مشخص نیست، می تواند بدترین تصمیم باشد اما این فیلم شما را در خود غرق می کند. در فیلم «لاک» (Locke) تام هاردی به شکلی قابل باور یک سفر جاده ای را تجربه کرده و تنها منبع تماس او با دیگر شخصیت های فیلم از طریق تماس های تلفنی است که در درون خودرو برقرار می کند و بدین ترتیب به سرعت متوجه اضطراب او می شویم.

دیگر فیلم های مربوط به مسابقه انسان با زمان، مخاطب را به دفعات به لوکیشن های دیگر یا داستان های فرعی می برند تا برای مدت کوتاهی به او اجازه تنفس و خارج شدن از یک فضای پرتنش داده باشند اما «لاک» از همان ابتدا بر موضع خود اصرار داشته و برای مدت ۸۵ دقیقه از رو کردن دست خود خودداری می کند. این فیلم یک فیلم شجاعانه است که به لطف فیلمبرداری تاثیرگذار، داستانی که رفته رفته و با سرعتی مناسب تنش ایجاد کرده و بازی خارق العاده و احساسی تام هاردی به یک فیلم دیدنی تبدیل می شود.

۱- همه چیز از دست رفته است (۲۰۱۳)

سریع بگویید ترسناک ترین سناریویی که می توانید برای خود تصور کنید چیست؟ آیا این سناریو ربطی به گم شدن در دریا، به تنهایی، بدون اینکه کمکی جز هوش و توانایی های ذهنی برای رسیدن به منطقه ای امن داشته باشید، خواهد داشت؟ و شاید یک نفر از فاصله ای بسیار نزدیک در حال گرفتن فیلم از ماجراست بدون این که سعی در کمک به شما داشته باشد زیرا می خواهد فیلمش شانسی برای اسکار داشته باشد؟ فیلم «همه چیز از دست رفته است» (All Is Lost) یک فیلم مستند نیست اما احساسات خام و تعهد خدشه ناپذیر رابرت ردفورد باعث شده که این داستان به تاریک ترین شکل ممکن روایت شود که آن را به یک مستند واقعی شبیه می سازد. این فیلم داستان مبارزه یک مرد با دریا را روایت می کند و دیگر هیچ. در اینجا خبری از داستان پیچیده گذشته شخصیت داستان نیست و تنها یک فلش بک وجود دارد که لحظه بغرنج شدن شرایط برای ردفورد را نشان می دهد.

تعهد کامل نسبت به سادگی، هر گونه دیدگاهی نسبت به زندگی این مرد پیش از بلعیده شدن توسط اقیانوس هند را محدود می سازد و پیچیدگی کافی را برای ایجاد هر گونه کمبود عاطفی و احساسی فراهم می کند. شاید ردفورد در بخش زیادی از فیلم حس بدگمانی و تشکیک را ایجاد کند اما وقتی که داستان به اوج خود می رسد او نوری از امید را از طریق واقعیت گرایی خود به داخل ترس و وحشت درونی اش می تاباند. آزمایشاتی که وی در دل دریا تجربه می کند رفته رفته چیزهای بیشتری را در مورد شخصیت و درون او فاش می کنند. این فیلم داستان زنده ماندن و تلاش انسان برای بقاست که تا هفته ها پس از تماشا کردن در ذهن شما باقی خواهد ماند.

! These Are the Days ‍
عاشق این خانواده خوشحال، دوست داشتنی و صمیمی
http://s13.picofile.com/file/8400391692/lf.jpg
۱۳۹۸/۸/۸ عصر ۰۵:۱۲
تشکر شده توسط : مراد بیگ, ماهی گیر, زرد ابری, پرنسس آنا, لوک مک گرگور, فورست, باربوسا, Dude
مراد بیگ آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱/۱۰
اعتبار: 36

تشکرها : 2683
( 2388 تشکر در 283 ارسال )
شماره ارسال: #111
Video The Lovely Bones - 2009

جنایت روی زمین واقعیت دارد و هر روز اتفاق می افتد . مثل گلی که می روید یا خورشید ، ما نمی توانیم جلوی آن را بگیریم ...

فیلسوفانی چون سورن کی یِرکگور همواره از وجود خدا و زندگی پس از مرگ سئوالاتی مطرح کرده اند ، اما سئوال ما این نیست که آیا بهشت وجود دارد یا خیر ؟ بلکه سئوال ما این است که چگونه میشود چیزی را به تصویر کشید که عکاسی نشده است و ممکن است واقعی نباشد؟

توانایی انجام چنین کاری را به غیر از یک خیال مستعد و سالم از کسی نمی توان انتظار داشت ، آلیس سوبالد این خلاقیت را دارد ، این مسئله با خواندن رمانهایی از ایشان قابل تصور است بخصوص رمان استخوان های دوست داشتنی - مشهود تر از همه ی آثارش ؛

آلیس سوبالد خالق رمان استخوان های دوست داشتنی

اما وقتی یک داستان تحسین شده را با کارگردان مشهور سه گانه ی ارباب حلقه ها ترکیب کنید چه مشاهده می کنید؟

فیلم با تصویری نزدیک از یک آدم برفی به دام افتاده در جهان برفی اطرافش آغاز میشود ، تصویری که در کل فیلم بازتاب دارد ...

دخترک معصومی معلّق در جهانی بینابینی که زندگی خود را پس از اتفاقی ناخوشایند برای بیننده بازگویی می کند :

اسم من سالمونِ _ه ، یه جور ماهی ، اسم کوچیکَمم سوزیه ، چهارده سالم بود که به قتل رسیدم ، ششم دسامبر 1973

سوزی فرزند بزرگ خانواده ای است خوشبخت ، دختری نجیب ، مسئولیت پذیر با احساساتی عمیق ، انتخاب سیرشا رونان با موهایی قرمز و چشم هایی آبی رنگ در نقش سوزی سالمون انتخابی است هوشمندانه که از دست دادن او را برای خانواده و بیننده ملموس تر میکند...

فیلم روایت  غم و حسرتها و ترس و تردیدهای دختری است که بین دوراهی بهشت و زندگی سرگردان مانده : غم پریشانی عزیزان ، ترس فراموش شدن ، حسرت آرزوهای از دست رفته  و نفرتی حاصل از حس انتقام ...

پدری که در اوج درماندگی با وسواس زیادی به دنبال قاتل دخترش است و مادری که خرد و لایستاصل مجبور به فرار از خانه میشود...

جک سالمون با بازی مارک والبرگ

The Lovely Bonesبا موضوع خشونت ، با عزت و ملاطفت برخورد میکند و علیرغم پرسشهای قابل توجه  اقتباسی است که به اسکلت اصلی رمان وفادار می ماند ؛

با حذف صحنه های دلخراش جنایت ، در مقام قاتل سوزی -  تلاش استنلی توچی در نقش جورج هاروی  در خلق  شخصیت تک بعدی ایشان که صرفا از جنس طبیعت وحشیانه ی انسان است  بسیار ستودنی است ،   عملکردی که تحسین منتقدان را به همراه داشته و اورا تا مرز دریافت جایزه ی اسکار نقش مکمل مرد به پیش می برد.

پیتر جکسون  فیلم جنایی - درام خود را که به تصویر برداری ، نور پردازی و آهنگسازی شاهکار برایان اینو مجهز است چون آثار گذشته با جلوه های ویژه درهم آمیخته مرز بین رئال و سورئال را ازمیان برمی دارد تا عالمی بهشت مانند ترسیم کند که بسیار دلپذیراست و شگفت انگیز، چون نقاشی دخترکی نوجوان تا جهان پس از مرگش را  زیبایی و امنیت ببخشد چیزی شبیه رویاهای او...

پیتر جکسون خالق سه گانه ها ی ارباب حلقه ها و هابیت

این فیلم به شما غم و اندوه ، ناامیدی و اضطراب و البته خشم هدیه میدهد با اینحال از تماشای آن شگفت زده خواهید شد.

گوشه هایی از فیلم سینمایی استخوانهای دوست داشتنی  به کارگردانی پیتر جکسون

بازیگران و عوامل دوبله:

مدیر دوبلاژ : محمود قنبری

جک سالمون(پدر سوزی) - مارک والبرگ - منوچهر والی زاده

ابیگل سالمون(مادر سوزی) - ریچل وایس - فریبا رمضان پور

سوزی سالمون - سیرشا رونان - مریم شیرزاد

جورج هاروی - استنلی توچی - رضا آفتابی

گرندما لین(مادربزرگ سالمون) - سوزان ساراندون - شراره حضرتی

لیندزی سالمون (خواهر سالمون) - رز مک ایور - سمیه موسوی

کارآگاه لن فنرمن - مایکل امپریولی - میثم نیکنام

سایر صداپیشگان : حسین سرآبادانی ، مریم بنایی ، امیر منوچهری ،

الهام جعفر نژاد ، علیرضا دیباج

مراد بیگ : من ادعائی ندارم ، خاله لیلا : ادعائی ندارم خودش کم ادعائی نیست .
۱۳۹۸/۹/۸ عصر ۱۰:۲۴
تشکر شده توسط : Kathy Day, بانو الیزا, Classic, دون دیه‌گو دلاوگا, ژنرال, پرنسس آنا, آدمیرال گلوبال, ماتیلدا, لوک مک گرگور, سروان رنو, زرد ابری, باربوسا, Dude
مراد بیگ آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱/۱۰
اعتبار: 36

تشکرها : 2683
( 2388 تشکر در 283 ارسال )
شماره ارسال: #112
Video The Highwaymen - 2019

مانوس آریباس

دوره ی اول فرمانداری میریام ما فرگوسن  که با رکود بزرگ اقتصادی همراه است ، دولتهای ایالتی و فدرال را مجبور به کاهش کارمندان و بودجه هایشان میسازد ، رنجرها نیز از این قاعده مستثنی نیستند .

میریام ما فرگوسن نخستین زن فرماندار تگزاس

با حمایت مستقیم رنجرها در دور بعدی انتخابات از راس استرلینگ رقیب مستقیم انتخاباتی میریام فرگوسن و شکست راس ، میریام کمر به حذف کامل ایشان می بندد ، پارلمان نیز در نهایت تصمیم به انحلال کامل رنجرها می گیرد ، در نتیجه تگزاس برای گانگسترهای فراری از قانون در این دوران افسردگی  به مخفیگاهی امن مبدل میشود گانگسترهایی چون پریتی بوی فلوید ، جرج کلی ، ریموند همیلتون و زوج بانی وکلاید.

زوج بانی پارکر و کلاید بارو

پس از شکستهای مکرر هووِر (اداره تحقیقات فدرال) ، اف بی آی ، کارآگاههای دالاس و پلیس های بزرگراه  در شکار بانی و کلاید ، و فاجعه ی مزرعه ی زندان ایستهام در تگزاس ، لی سیمونز رئیس اداره اصلاحات پیشنهاد شتابزده ای به فرگوسن ارائه میدهد : انتصاب غیر مجاز رنجری کهنه کار به نام فرانک هیمر به عنوان مأمور بزرگراه ، که با موافقت توأم با اکراه میریام مواجه میشود .

فرانک هیمر و مینی گالت رنجرهای شکارچی بانی و کلاید

ماموران بزرگراه ساخته ی  جان لی هنکاک  فیلمی است که به تقلید از فیلمی چون به خاطر یک مشت دلار بیشتر  اثر سرجیو لئونه ، بجای قهرمان محوری بر مدار شخصیت هایی ضد قهرمان میگردد شخصیت هایی که به لحاظ اخلاقی مبهم و تاریک هستند ...

جان لی هنکاک کارگردان و کتی بیتس بازیگر نقش میریام

دو رنجر سابق فرانک هیمر با بازی کوین کاستنر و مِینی گالت با بازی وودی هارلسون در تگزاس مأمور میشوند که زوج بانی و کلاید را شناسایی و شکار کنند .

داستان کلاسیک و مرتب فیلم با دوبله ی بی نظیر آن قطعا میتواند شما را مجذوب خویش بسازد .

گوشه هایی از فیلم سینمایی ماموران بزرگراه ساخته ی جان لی هنکاک

بازیگران و عوامل دوبله :

مدیر دولاژ - رضا آفتابی

کوین کاستنرفرانک هیمر - خسرو خسرو شاهی

وودی هارلسون - مینی گالت - چنگیز جلیلوند

کتی بیتس - میریام ما فرگوسن - زهره شکوفنده

جان کارول لینچ - لی سیمونز - ناصر احمدی

توماس من -  تد هینتون - کسری کیانی

دیوید فور - کارآگاه جان کوئین - رضا آفتابی

سایر صداپیشگان : جواد پزشکیان - کتایون اعظمی - کریم بیانی - مهناز افضلیخشایار شمشیرگران - مستانه ریاحی و بهرام کاویان پور

مراد بیگ : من ادعائی ندارم ، خاله لیلا : ادعائی ندارم خودش کم ادعائی نیست .
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ صبح ۰۳:۰۱
تشکر شده توسط : لوک مک گرگور, دون دیه‌گو دلاوگا, کاپیتان اسکای, Kathy Day, پرنسس آنا, Classic, سروان رنو, زرد ابری, باربوسا, BATMAN, Dude
دون دیه‌گو دلاوگا آفلاین
مسافر سبزـپوش کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۲/۶
اعتبار: 31

تشکرها : 1223
( 2909 تشکر در 245 ارسال )
شماره ارسال: #113

(۱۳۹۷/۱۲/۹ عصر ۱۱:۲۵)جناب سرگرد نوشته شده:  

سلام بر همه دوستان کافه

قصد دارم فیلمهای زیبایی رو حضورتون معرفی کنم و توصیه میکنم که حتما یک بار هم که شده ببینید برای خودم که خیلی خاطره انگیز  هستند.

مهره هفتم اینگمار برگمن 1957

...

درود بر جناب سرگرد گرامی؛ و تشکر دوباره بابت معرفی فیلم‌های عالی. امیدوارم دیگر-دوستان هم به این تاپیک ملحق شوند و فیلم‌های خوبی که می‌بینند را معرّفی و توصیه کنند.

امشب با دیدنِ یادنامه‌ها و گزارش‌های مربوط به خبر درگذشتِ "ماکس فون سیدودر سایت‌های مختلف، نکته‌ای در خصوص فیلم "مُهر هفتم" [با بازی-اش] به ذهنم آمد که شاید گفتن-اش در اینجا بی‌مناسبت نباشد؛ و آن اینکه: خیلی جاها در ضبط نام فارسی این فیلم، لغزشی روی داده است و "مُهر" را "مُهره" نوشته‌اند که به کلی معنا و ماهیتِ مذهبیِ عنوان را تغییر می‌دهد! احتمالاً صحنه‌ی معروفِ "شطرنج‌بازی‌کردن شوالیه با مرگ" موجب این لغزش شده باشد و "مُهر" را همان "مُهره‌ی شطرنج" تصوّر کرده باشند!

"مُهر هفتم" امّا اشاره‌ای مذهبی به عبارتی در کتاب "مکاشفه‌ی یوحنا"ی قدّیس دارد:

«یوحنا با چشمان خیره می‌بیند که خدا طوماری را که با هفت مُهر، مُهر و موم شده بود، به بره‌ی شایسته، عیسی مسیح می‌دهد. بره، یکی‌یکی مُهرها را باز می‌کند. هر مُهری که باز می‌شود، رؤیای تازه‌ای آشکار می‌گردد ...

... بالاخره مُهر هفتم باز می‌شود. با باز شدن این مُهر، پرده از یک‌رشته مجازات‌های خدا برداشته می‌شود که هفت فرشته با هفت شیپور آن‌ها را اعلام می‌کنند [...] بالاخره، شیپور هفتم، به صدا درمی‌آید و نیروهای خوبی و بدی را که حریف هم هستند به آخرین نبرد فرا می‌خواند. در یک‌طرفِ نبرد، شیطان و نیروهایش قرار دارند؛ و در طرف دیگر، عیسی مسیح و نیروهایش».

اگر قرار باشد سر یک سامورایی به ناگاه قطع شود، او باید بتواند یک کار دیگر را هم به انجام برساند با موفقیّت.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ صبح ۰۲:۳۸
تشکر شده توسط : Classic, مراد بیگ, Savezva, پرنسس آنا, سروان رنو, فورست, زرد ابری, مارک واتنی, باربوسا, Dude
مسیو هالوت آفلاین
Mr. Hulot
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۹/۶/۷
اعتبار: 1

تشکرها : 126
( 84 تشکر در 18 ارسال )
شماره ارسال: #114

دوستان خوبم، فیلم Malmkrog 2020 که خوشبختانه دوبله هم شده، چه کسایی این فیلم رو دیدند، آیا ارزش دیدن داره؟

ای کاش میشد برگردیم به دوران بچگی، حتی واسه یک روز...
۱۳۹۹/۱۱/۱ عصر ۰۸:۵۹
تشکر شده توسط : مارک واتنی, باربوسا, Dude
Peter Warne آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۹/۸/۱۱
اعتبار: 1

تشکرها : 32
( 54 تشکر در 12 ارسال )
شماره ارسال: #115

با درود به همه من Pan's Labyrinth رو پیشنهاد میکنم

پیشنهادی بهت میدم که نتونی رد کنی

۱۳۹۹/۱۱/۲ صبح ۱۲:۱۶
تشکر شده توسط : آلبرت کمپیون, پهلوان جواد, مارک واتنی, باربوسا, Dude
پهلوان جواد آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۴/۳۱

تشکرها : 964
( 4420 تشکر در 677 ارسال )
شماره ارسال: #116

انیمیشن      THE SUMMIT OF THE GODS

به فرانسه :        LE SOMMET DES  DIEUX

یک انیمیشن بسیارزیبا محصول سال 2021 با موضوع فتح قله اورست  محصول مشترک فرانسه و لوکزامبورگ

به کار گردانی پاتریک ایمبرت و مدت زمان یک ساعت و سی و پنج دقیقه

که در مدت زمان کوتاه پخش تونسته نمره  7.6 رو ازIMDB بگیره

من که از دیدنش خیلی لذت بردم

زخم زبان بدتر از زخم شمشیر است
۱۴۰۰/۱۰/۳ صبح ۱۱:۰۹
تشکر شده توسط : باربوسا, مراد بیگ, مارک واتنی, شارینگهام, Dude, اکتورز
پهلوان جواد آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۴/۳۱

تشکرها : 964
( 4420 تشکر در 677 ارسال )
شماره ارسال: #117

فیلم سینمایی BAGGIO THE DIVINE Ponytail

فیلم سینمایی باجو دم اسبی الهی یک فیلم زیبا در ژانر بیوگرافی محصول  سال 2021 ایتالیا

اثری از لتیزا لامارتیره.

یک فیلم زیبا درباره زندگی روبرتو باجو اسطوره فوتبال ایتالیا

یک کلیپ کوتاه از فیلم:

https://www.uplooder.net/files/1d3bdc8b7...https://www.uplooder.net/files/1d3bdc8b7af5edb6be72bef0d88a1369/Baggio.The.Divine.Ponytai

زخم زبان بدتر از زخم شمشیر است
۱۴۰۲/۹/۲ عصر ۰۸:۵۴
تشکر شده توسط : رابرت, مارک واتنی, سروان رنو, Emiliano, Dude, کوئیک, rahgozar_bineshan, اکتورز
ارسال پاسخ