[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم
نویسنده پیام
کنتس پابرهنه آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۶/۵
اعتبار: 48

تشکرها : 3523
( 2861 تشکر در 121 ارسال )
شماره ارسال: #2741
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

سلام به همه

اسم دو تا فیلم رو میخوام پیدا کنم که بیش از 40 سال پیش از تلویزیون ملی ایران پخش شده.

اولی "داستان مردی ست که در حالی که از قبل نامزد داشته با خانمی آشنا میشه و با اون ازدواج میکنه. وقتی این مرد با همسرش پیش خانواده اش میره، خانواده مرد برای تبریک ازدواج کیکی درست کردند که اسم این آقا و نامزد سابقش روش نوشته شده، چون اونا فکر میکردند با نامزدش ازدواج کرده و وقتی میفهمند این خانم نامزد سابقش نیست برای اینکه اسم روی کیک رو پاک کنن، هر کسی یک تیکه از کیک رو با دستش برمیداره و روی کیک رو خراب میکنن و به دروغ میگن که این رسم ماست. آخر فیلم هم جنگل آتیش میگیره و برخلاف تصور همه این خانم که همه فکر میکردند بی دست و پاست کمک میکنه تا آتیش خاموش بشه و نامزد سابق اون آقا که همه فکر میکردند قوی هست، غش میکنه."

فیلم بعدی هم "درباره خانمی هست که ناشنواست و نامزدش عاشق خواهر این خانم میشه، این خانم هم از یک نفر دیگه خوشش میاد. وقتی شنواییش رو به دست میاره و میشنوه که خواهرش و نامزدش به هم علاقه دارند به طرف اون مردی که بهش علاقه داشت، کشیده میشه."

کمین بگیر جهانت را ، سپس شکارچیانت را
به تیرِ معجزه آهو کن
۱۴۰۰/۶/۱۹ صبح ۰۱:۱۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : باد وایت, باربوسا, Dude
مراد بیگ آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱/۱۰
اعتبار: 36

تشکرها : 2702
( 2392 تشکر در 283 ارسال )
شماره ارسال: #2742

(۱۴۰۰/۶/۱۹ صبح ۰۱:۱۲)کنتس پابرهنه نوشته شده:  

سلام به همه

اسم دو تا فیلم رو میخوام پیدا کنم که بیش از 40 سال پیش از تلویزیون ملی ایران پخش شده.

...

فیلم بعدی هم "درباره خانمی هست که ناشنواست و نامزدش عاشق خواهر این خانم میشه، این خانم هم از یک نفر دیگه خوشش میاد. وقتی شنواییش رو به دست میاره و میشنوه که خواهرش و نامزدش به هم علاقه دارند به طرف اون مردی که بهش علاقه داشت، کشیده میشه."

سلام و درود خدمت شما بانو

و اینک فردا

And Now Tomorrow - 1944

https://www.imdb.com/title/tt0036599/

مراد بیگ : من ادعائی ندارم ، خاله لیلا : ادعائی ندارم خودش کم ادعائی نیست .
۱۴۰۰/۶/۲۱ عصر ۰۸:۲۵
تشکر شده توسط : شارینگهام, مارک واتنی, سروان رنو, کنتس پابرهنه, فلیکس کینگ, Classic, باد وایت, باربوسا, Dude
کنتس پابرهنه آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۶/۵
اعتبار: 48

تشکرها : 3523
( 2861 تشکر در 121 ارسال )
شماره ارسال: #2743

(۱۴۰۰/۶/۲۱ عصر ۰۸:۲۵)مراد بیگ نوشته شده:  

سلام و درود خدمت شما بانو

و اینک فردا

And Now Tomorrow - 1944

https://www.imdb.com/title/tt0036599/

خیلی ممنونم جناب مراد بیگ عزیز

متاسفانه فیلم رو برای دیدن پیدا نکردم اما همینکه اسمش رو پیدا کردم هم خیلی خوشحال کننده بود :)

کمین بگیر جهانت را ، سپس شکارچیانت را
به تیرِ معجزه آهو کن
۱۴۰۰/۶/۲۲ عصر ۰۷:۴۸
تشکر شده توسط : مراد بیگ, سناتور, آدمیرال گلوبال, باد وایت, باربوسا, Dude
شارینگهام آفلاین
کاپیتان کشتی چارمینگ مالی
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۵
اعتبار: 32

تشکرها : 4023
( 1974 تشکر در 275 ارسال )
شماره ارسال: #2744

درود بر یاران عزیز:heart:

قدیم ها،منظورم دهه شصت است.:blush:

فیلمی از سینمای ایتالیا پخش شد که  3 اپیزود داشت.

یکی از 3 اپیزود، داستان خمره ای بود که شکسته بود و خمره بندزن داخل آن گیر افتاده بود.

وقتی از کانال تلگرامی کافه سینما این پوستر را دیدم، خوشحال شدم که گمشده ام را پیدا کردم.

ولی بعداز دانلود و تماشای فیلم،حالم گرفته شد.:eee2

چون فیلمی نبود که من می خواستم.

این فیلم کائوس 5 داستان دارد، ولی فیلم مورد نظر من 3 داستان داشت.

اولین داستانش همین خمره ی شکسته و پیرمرد بندزن بود.

(یادمه دوبلور پیرمرده استاد جواد پزشکیان بود.)

دومین داستان هم ماجرای معلم پیری بود که می خواست به مراسم ازدواج دختری برود که زمانی شاگردش بوده است.

به همین خاطر به دنبال یک دست کت وشلوار نو می گشت.

(مثل این که وضع معلم ها از قدیم خراب بوده!asabi)

پدر یکی از شاگردانش، کت وشلواری به او عاریه می دهد که برایش خیلی تنگ است و به محض پایین آمدن از پله ها، خشتکش جر  می خورد.khande

وقتی به مراسم می رود، به او می گویند که مادر دختره، ساعتی قبل مرده...!cryyy!

پدرو مادر داماد هم که با ازدواج پسرشان با این دختر مخالف بوده اند، می خواهند جلوی این ازدواج را بگیرند.zzzz:

ولی این استاد با دلداری شاگردسابقش یعنی عروس خانم را تشویق می کند تا به خاطر شادی روح مادرش به کلیسا برود.taeed

یادم هست که خاله زنک ها داشتند درباره ی مرگ مادر دختره حرف می زدند.

یکی از آن زن ها که یک دختر گامبو داشت،khhnddhدرحالی که افاده می آمد، گفت:

"من که اصلا" دوست ندارم دخترم این طوری شوهر بکنه!"

دخترش هم که داشت چیزی می خورد، جواب داد:

"آخ نگو مامان جون!"khande

دوبلورها

آقامعلم..................عزت الله مقبلی

پدر دانش آموز...............پرویز ربیعی

داماد.............................غلام علی افشاریه

اسم فیلم لطفا":blush:

اونی که گفته "زندگی خالی از لذت و خوشحالی نیست."دروغ نگفته!
۱۴۰۰/۶/۲۵ عصر ۱۰:۵۶
تشکر شده توسط : مارک واتنی, Classic, سروان رنو, باد وایت, باربوسا, Dude
رابرت آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۴۰۰/۶/۲۰
اعتبار: 26

تشکرها : 1288
( 1535 تشکر در 114 ارسال )
شماره ارسال: #2745

(۱۴۰۰/۶/۲۵ عصر ۱۰:۵۶)شارینگهام نوشته شده:  

یکی از 3 اپیزود، داستان خمره ای بود که شکسته بود و خمره بندزن داخل آن گیر افتاده بود.

وقتی از کانال تلگرامی کافه سینما این پوستر را دیدم، خوشحال شدم که گمشده ام را پیدا کردم.

چون فیلمی نبود که من می خواستم.

این فیلم کائوس 5 داستان دارد، ولی فیلم مورد نظر من 3 داستان داشت.

اولین داستانش همین خمره ی شکسته و پیرمرد بندزن بود.

(یادمه دوبلور پیرمرده استاد جواد پزشکیان بود.)

دومین داستان هم ماجرای معلم پیری بود که می خواست به مراسم ازدواج دختری برود که زمانی شاگردش بوده است.

به همین خاطر به دنبال یک دست کت وشلوار نو می گشت.

(مثل این که وضع معلم ها از قدیم خراب بوده!asabi)

پدر یکی از شاگردانش، کت وشلواری به او عاریه می دهد که برایش خیلی تنگ است و به محض پایین آمدن از پله هاف خشتکش جر  می خورد.khande

وقتی به مراسم می رود، به او می گویند که مادر دختره، ساعتی قبل مرده...!cryyy!

پدرو مادر داماد هم که با ازدواج پسرشان با این دختر مخالف بوده اند، می خواهند جلوی این ازدواج را بگیرند.zzzz:

ولی این استاد با دلداری شاگردسابقش یعنی عروس خانم، او را تشویق می کند تا برای شادی روح مادرش به کلیسا برود.taeed

یادم هست که خاله زنک ها داشتند درباره ی مرگ مادر دختره حرف می زدند.

یکی از آن زن ها که یک دختر گامبو داشت،khhnddhدرحالی که افاده می آمد، گفت:

"من که اصلا" دوست ندارم دخترم این طوری شوهر بکنه!"

دخترش هم که داشت مرتب می خورد، جواب داد:

"آخ نگو مامان جون!"khande

دوبلورها

آقامعلم..................عزت الله مقبلی

پدر دانش آموز...............پرویز ربیعی

داماد.............................غلام علی افشاریه

سلام و ارادت؛

اپیزود مورد نظر شما در همین فیلم کائوس ساخته برادران تاویانی (پائولو و ویتوریو) محصول سال 1984 میلادی است.

در اصل این فیلم 5 داستان دارد.

اپیزود اول: پسر دیگر

اپیزود دوم: ماه زدگی

اپیزود سوم: خمره (داستان مورد نظر شما) در نسخه ای که من دیدم ناصر طهماسب به جای فرانکو (بند زن خمره) صحبت می کند و مرحوم حسین عرفانی به جای چیچو (دون لولو)

اپیزود چهارم: مجلس ترحیم

اپیزود پنجم: گفتگو با مادر

این فیلم از شبکه دو پخش شد و البته پیش از آن در سینمای نیمه جان ایران نیز اکران شده بود.

در ضمن این فیلم در ایران با نام های برهوت و آشفتگی نیز شناخته می شود.

مطلع فیلم هم بستن زنگوله به یک کلاغ است؛ اما کلاغ در همان حوالی پرواز کرده و صدای زنگوله قطع نمی شود!

يا رادَّ ما قَدْ فات... (ای برگرداننده آنچه از دست رفته است...)
۱۴۰۰/۶/۲۶ صبح ۱۲:۴۵
تشکر شده توسط : شارینگهام, مارک واتنی, فلیکس کینگ, Classic, باد وایت, باربوسا, Dude
Stalker آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۳/۲
اعتبار: 7

تشکرها : 110
( 428 تشکر در 72 ارسال )
شماره ارسال: #2746

(۱۴۰۰/۶/۲۵ عصر ۱۰:۵۶)شارینگهام نوشته شده:  

چون فیلمی نبود که من می خواستم

....

فکر کنم این فیلمِ مورد نظر شما باشه.

Of Life and Love

Original title: Questa è la vita

https://www.imdb.com/title/tt0163802

که در وبلاگ یک پزشک هم در موردش صحبت کرده بود:

https://www.1pezeshk.com/archives/2017/0...-vita.html

Passion is the friction between one's soul and the outside world. (Stalker)
۱۴۰۰/۶/۲۶ صبح ۰۲:۲۷
تشکر شده توسط : شارینگهام, مارک واتنی, رابرت, فلیکس کینگ, Classic, باد وایت, باربوسا, Dude
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۶/۳۱
اعتبار: 24

تشکرها : 1000
( 1623 تشکر در 207 ارسال )
شماره ارسال: #2747

سلام بر دوستان گرامی. درباره چند اثر ایرانی که در دهه های شصت و هفتاد پخش شدند سوالاتی دارم.

اول اینکه در دهه شصت سریالی در برنامه کودک و نوجوان پخش می شد که درست یادم نیست عروسکی بود و یا کارتونی. چون چیزهای خیلی کمی ازش یادمه. درباره یک دختر بچه فلج بود که شب ها کنار چاه آب روستاشون نگهبانی میداد که اگر از روستای کناری اومدن آب شون رو بدزدند با زدن زنگ و یا همچین چیزی مردم روستای خودش را خبر کنه. چهره متجاوزین را هیچ وقت نشون نمی دادند و تنها از دور و مانند سایه به جلو می آمدند! کسی اسم این سریال را می دونه و توی اینترنت چیزی ازش پیدا میشه و یا خیر؟

همین سوال را درباره کارتون نقاشی های مداد آبی که همون دهه شصت پخش می شد هم دارم آیا کسی عکسی چیزی ازش داره؟

اواسط دهه هفتاد احتمالا سوال هفتاد و شش یک فیلم تلویزیونی کوتاه(احتمالا در سینمای نوجوان) پخش شد درباره دو دوست دبیرستانی که شب قبل از امتحان رفته بودند پارک تا مطالعه کنند. اما انگار صدای تیراندازی می شنوند و یک مجروح را پیدا می کنند. با عجله مجروح را سوار یک گاری و یا چیزی شبیه آن می کنند تا او را به بیمارستان برسانند. یادمه وقتی گاری را هل می دادند یک موسیقی پخش می شد که توش صدای سوت داشت. فردا صبح انگار به امتحان نمی رسند. در ابتدا ناظم و یا مدیر باهاشون دعوا می کنه اما بعد با آرامی بشون میگه که شما قهرمان هستید چون جان یک افسر پلیس را نجات دادید. پسرها که از هویت مرد مجروح بی‌خبر بودند خوشحال می شوند و لبخند بر لبانشان نقش می بندد. کسی این فیلم رو به یاد داره و می دونه اسمش چی بود؟

فیلم کوتاه ایرانی دیگری هم بود احتمالا همان اواسط دهه هفتاد پخش شد. دو تا بچه راهنمایی بودند که مخصوصا یکیشون به کارهای کارآگاهی خیلی علاقه مند بود. داستانش خوب یادم نیست. ولی انگار کلید های آقای معلمشون رو پیدا می کنند و در همون حین از کارگاه آقای معلم هم دزدی میشه. انگار معلم فکر می کنه دزدی کنار اونهاست اما بچه ها با زرنگی قضیه دزدی را کشف می کنند. در انتها آقای معلم از دور از راه میرسه و از اینکه بچه ها راز دزدی کارگاهش را کشف کردند احساس رضایت و تبسم می کنه. اسم فیلم انگار کارآگاه و یا کارگاه بود اما خیلی مطمئن نیستم. کسی چیزی یادشه؟ متشکرم.

من به شانس اعتقاد ندارم. به خودم اعتقاد دارم!
۱۴۰۰/۶/۲۷ صبح ۱۲:۴۰
تشکر شده توسط : شارینگهام, مارک واتنی, آدمیرال گلوبال, باد وایت, باربوسا, Dude
مراد بیگ آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱/۱۰
اعتبار: 36

تشکرها : 2702
( 2392 تشکر در 283 ارسال )
شماره ارسال: #2748

(۱۴۰۰/۶/۲۷ صبح ۱۲:۴۰)لوک مک گرگور نوشته شده:  

سلام بر دوستان گرامی. درباره چند اثر ایرانی که در دهه های شصت و هفتاد پخش شدند سوالاتی دارم.

اول اینکه در دهه شصت سریالی در برنامه کودک و نوجوان پخش می شد که درست یادم نیست عروسکی بود و یا کارتونی. چون چیزهای خیلی کمی ازش یادمه. درباره یک دختر بچه فلج بود که شب ها کنار چاه آب روستاشون نگهبانی میداد که اگر از روستای کناری اومدن آب شون رو بدزدند با زدن زنگ و یا همچین چیزی مردم روستای خودش را خبر کنه. چهره متجاوزین را هیچ وقت نشون نمی دادند و تنها از دور و مانند سایه به جلو می آمدند! کسی اسم این سریال را می دونه و توی اینترنت چیزی ازش پیدا میشه و یا خیر؟

سلام و درود خدمت دوست عزیزمان جناب لوک مک گرگور

استاپ موشن تک قسمتی نگهبان چشمه داستان دخترک معلولی به نام "سماء" بود که تصمیم گرفت نگهبان چشمه ی  روستا شود. متاسفانه از این استاپ موشن مثل استاپ موشن "شهر باطری ها" اثری در دنیای نت وجود ندارد .

مراد بیگ : من ادعائی ندارم ، خاله لیلا : ادعائی ندارم خودش کم ادعائی نیست .
۱۴۰۰/۶/۲۷ صبح ۰۲:۰۴
تشکر شده توسط : شارینگهام, لوک مک گرگور, Emiliano, مارک واتنی, فلیکس کینگ, پروفسور, سروان رنو, آدمیرال گلوبال, باد وایت, باربوسا, Dude
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا

شماره ارسال: #2749

(۱۴۰۰/۶/۲۷ صبح ۰۲:۰۴)مراد بیگ نوشته شده:  

[quote='لوک مک گرگور' pid='42507' dateline='1631913007']

استاپ موشن تک قسمتی نگهبان چشمه داستان دخترک معلولی به نام "سماء" بود که تصمیم گرفت نگهبان چشمه ی  روستا شود. متاسفانه از این استاپ موشن مثل استاپ موشن "شهر باطری ها" اثری در دنیای نت وجود ندارد .

سلام بر دوست گرامی جناب مراد بیگ بزرگ. از شما برای دادن نام این استاپ موشن کمال تشکر را دارم. اما آنرا در سایت آپارات پیدا کردم. شاید جديدا آنرا قرار داده‌اند. اینهم لینکش.

باز هم از شما متشکرم.

۱۴۰۰/۶/۲۷ صبح ۰۵:۰۲
تشکر شده توسط : مارک واتنی, فلیکس کینگ, مراد بیگ, پروفسور, آدمیرال گلوبال, باد وایت, باربوسا, Dude
هاج زنبورعسل آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۶
اعتبار: 3

تشکرها : 9
( 93 تشکر در 33 ارسال )
شماره ارسال: #2750
سلام به اساتید عزیز
دنبال یکی از قسمت های سریال خانم مارپل هستم که شخصیت اصلی اپیزود چند قسمتی خودش را بجای خواهرش که در جنگ جهانی دوم کشته شده است جا زده و جای زخمی که خواهرش روی گلو داشته پوشانده تا دیگران متوجه این اختلاف نشوند ممنونی میشوم اساتید و دوستان راهنمایی نمایند

اگر درست یادم مانده باشد نام کاراکتر لوتتی بود

صد وپنجاه هزار سال با سرعت نور قطر کهکشان ما است.
۱۴۰۰/۷/۱۹ صبح ۰۱:۵۵
تشکر شده توسط : مارک واتنی, باد وایت, باربوسا, Dude
Emiliano آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۵/۲۴
اعتبار: 20

تشکرها : 1010
( 1704 تشکر در 186 ارسال )
شماره ارسال: #2751

(۱۴۰۰/۶/۲۷ صبح ۰۵:۰۲)لوک مک گرگور نوشته شده:  

سلام بر دوست گرامی جناب مراد بیگ بزرگ. از شما برای دادن نام این استاپ موشن کمال تشکر را دارم. اما آنرا در سایت آپارات پیدا کردم. شاید جديدا آنرا قرار داده‌اند. اینهم لینکش.

باز هم از شما متشکرم.

سلام «لوک» عزیز.

این اون نیست. خود جنس نیس.

این نسخهٔ دیگه‌ایه از نقّاشی‌های کتاب «کانون». اونی که دنبالشم امّا، عروسکی بود.

۱۴۰۰/۷/۱۹ صبح ۰۸:۴۲
تشکر شده توسط : مارک واتنی, باد وایت, باربوسا, Dude
مارک واتنی آفلاین
فضانورد

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۲/۱۸
اعتبار: 31

تشکرها : 4427
( 2500 تشکر در 217 ارسال )
شماره ارسال: #2752

(۱۴۰۰/۷/۱۹ صبح ۰۱:۵۵)هاج زنبورعسل نوشته شده:  سلام به اساتید عزیز دنبال یکی از قسمت های سریال خانم مارپل هستم که شخصیت اصلی اپیزود چند قسمتی خودش را بجای خواهرش که در جنگ جهانی دوم کشته شده است جا زده و جای زخمی که خواهرش روی گلو داشته پوشانده تا دیگران متوجه این اختلاف نشوند ممنونی میشوم اساتید و دوستان راهنمایی نمایند اگر درست یادم مانده باشد نام کاراکتر لوتتی بود

سلام دوست عزیز

شما مطمئنید که سریال خانم مارپل بود؟ تو سریال خانم مارپل خواهرش حضور نداشت. شاید با سریال دیگه ای اشتباه گرفتید.

۱۴۰۰/۷/۱۹ صبح ۱۱:۲۶
تشکر شده توسط : نورما دزموند, لوک مک گرگور, باربوسا, Dude
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا

شماره ارسال: #2753

(۱۴۰۰/۷/۱۹ صبح ۰۱:۵۵)هاج زنبورعسل نوشته شده:  سلام به اساتید عزیز دنبال یکی از قسمت های سریال خانم مارپل هستم که شخصیت اصلی اپیزود چند قسمتی خودش را بجای خواهرش که در جنگ جهانی دوم کشته شده است جا زده و جای زخمی که خواهرش روی گلو داشته پوشانده تا دیگران متوجه این اختلاف نشوند ممنونی میشوم اساتید و دوستان راهنمایی نمایند اگر درست یادم مانده باشد نام کاراکتر لوتتی بود

سلام جناب هاج زنبور عسل. فکر می کنم گمشده شما قسمتی باشد با عنوان قتل از پیش تعیین شده. نام اوریجنالش هست: A Murder is Announced 1985

اگر نام فارسی اش را توی گوگل بزنید دوبله فارسی اش هم پیدا میشه.

(۱۴۰۰/۷/۱۹ صبح ۰۸:۴۲)Emiliano نوشته شده:  

(۱۴۰۰/۶/۲۷ صبح ۰۵:۰۲)لوک مک گرگور نوشته شده:  

باز هم از شما متشکرم.

سلام «لوک» عزیز.

این اون نیست. خود جنس نیس.

این نسخهٔ دیگه‌ایه از نقّاشی‌های کتاب «کانون». اونی که دنبالشم امّا، عروسکی بود.

بله جناب ایمیلیانو. من هم متوجه شدم. منتهی من سالها پیش هر دو نسخه را دیده و با هم قاطی کرده بودم. در واقع فکر می کردم که یکی هستند. به هر حال بله خیلی از آثار قدیمی از صدا و سیما دیگر بازپخش نداشتند. منتهی معلوم نیست پاره و گم و گور شدند و یا هنوز نوبت پخش دوباره بهشون نرسیده‌!

۱۴۰۰/۷/۱۹ عصر ۱۰:۱۹
تشکر شده توسط : مارک واتنی, Emiliano, باد وایت, باربوسا, هاج زنبورعسل, Dude
بازی 1997 آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۹/۲/۲۰
اعتبار: 0

تشکرها : 7
( 46 تشکر در 12 ارسال )
شماره ارسال: #2754

(۱۴۰۰/۳/۱ صبح ۰۸:۰۰)بازی 1997 نوشته شده:  

باسلام خدمت دوستان

فیلمی را باید حدود ده سال یا بیشتر (ممکن است پانزده یا بیست سال قبل) دیدم ام  که البته حدس می زنم بدلیل اینکه در آن سال ها عموما این گونه فیلم ها یا از آقای جمشید هاشم پور بود و یا از آرنولد شوارتزنگر، ممکن است نقش اصلی فیلم یکی از این دو باشند. اما خیلی مطمئن نیستم.

اما فیلم، تنها قسمتی از آن که بخاطر دارم این هست که نقش اول فیلم به محل افراد بد فیلم حمله می کند اما دستگیر می شود. این افراد بد یک استخر بزرگ یا به نوعی یک دریاچه کوچک داشتند که در آن سوسمار بود، و دشمنان خود را برای شکنجه، در بالای داربست هایی بر روی این استخر پر از سوسمار می بستند و به مرور شخص می افتد در استخر. البته واضح هست که نقش اول فیلم این اتفاق برایش نیفتاد اما دیگر چیزی در خاطرم نیست. البته بنظرم می آید که یک دختر هم در این قسمت بود که او هم بنظرم دستگیر شده بود و نقش اول می خواست او را نجات دهد و یا آن دختر دست های، نقش اول را باز کرد و توانستند فرار کنند.

مدتی است این صحنه در خاطرم هست. متشکر می شوم اگر نام این فیلم راهنمایی کنید.

سلام دوستان مدتی قبل من درخواستی برای نام این فیلم داشتم اما هنوز جوابی داده نشده.

یک مطلبی که می خواهم بگویم این است که این فیلم را شاید در حدود پانزده سال تا شاید بیست و پنج سال پیش من دیده باشم. در آن سال ها من در سن نوجوانی بودم و علاقمند به فیلم های حادثه ای و خیلی هم فیلم های متنوع وجود نداشت و قهرمان هایی مانند آرنولد و سیلوستر استالونه وجود داشتند که دیدن فیلم هایی از آن ها، لحظات جذابی و خاطره انگیز برای افراد ایجاد می کرد. لذا هنگامی شخصی فیلمی را می دید آن فیلم خیلی تاثیر گذار بود. بگونه ای که الان من مدتی هست در فکر آن صحنه ای هستم که یک دریاچه پر از تمساح وجود داشت و نقش اول فیلم را دستگیر می کنند و برای اینکه او را شکنجه دهند و اعتراف کند، او را بالای این دریاچه می بندند. اما بعد درست یادم نمی آید که توسط یک زن، دست های او باز می شود و او فرار می کند. و یا اینکه نقش اول فیلم آمده بود که زنی را نجات دهد و در دام می افتد و این گونه گرفتار می شود و در انتها بگونه ای فرار می کند. خلاصه در انتها از این موقعیت فرار می کند و همانند فیلم های حادثه ای، در انتها همه را می کشد و باز هم تصویری از یک نماد قهرمان در ذهن مخاطبان می گذارد.

دوستان من الان مدتی هست ذهنم درگیر این فیلم هست و دوست دارم مجددا آن را بتوانم ببینم. البته می دانم شاید خیلی سخت باشد پیدا کردن نام این فیلم، اما چون از نوع فیلم های حادثه ای هست و بنظرم ایرانی نیز نمی باشد و به احتمال بسیار زیاد خارجی می باشد و در آن سال ها هم عموما قهرمانان آرنولد و سیلوستر استالونه بودند، شاید از فیلم های آن ها باشد، البته از بازیگرها مطمئن نمی باشم و ممکن است افراد دیگر هم باشند.

لذا درخواست دارم اگر ممکن است در این مورد نیز نظر دهید.

باتشکر

از هدف دور نشویم؛ به وسیله تکیه کنیم.
۱۴۰۰/۷/۲۱ صبح ۱۰:۳۵
تشکر شده توسط : آلبرت کمپیون, مارک واتنی, باد وایت, باربوسا, Dude
درنای سفید آفلاین
(سیلاس مارنر سابق)
*

تاریخ ثبت نام: ۱۴۰۰/۵/۲۰
اعتبار: 10

تشکرها : 3
( 405 تشکر در 24 ارسال )
شماره ارسال: #2755

با سلام ... آیا فیلمی که تحت عنوان خانه جدید (برای کاترین) که در دهه 60 از تلویزیون پخش شد از لیست سیاه -سفید -خاکستری   خارج شده است یا خیر ؟

زندگی بدون رویاها مثل رنگین کمانی است بدون رنگها
۱۴۰۰/۷/۲۳ صبح ۰۶:۱۴
تشکر شده توسط : مارک واتنی, کوئیک, باد وایت, باربوسا, Dude
Emiliano آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #2756

(۱۴۰۰/۷/۲۳ صبح ۰۶:۱۴)سیلاس مارنر نوشته شده:  

با سلام ... آیا فیلمی که تحت عنوان خانه جدید (برای کاترین) که در دهه 60 از تلویزیون پخش شد از لیست سیاه -سفید -خاکستری   خارج شده است یا خیر ؟

سلام دوست عزیز.

نه هنوز.

۱۴۰۰/۷/۲۳ صبح ۰۷:۰۰
تشکر شده توسط : مارک واتنی, کوئیک, باربوسا, Dude
درنای سفید آفلاین
(سیلاس مارنر سابق)
*

تاریخ ثبت نام: ۱۴۰۰/۵/۲۰
اعتبار: 10

تشکرها : 3
( 405 تشکر در 24 ارسال )
شماره ارسال: #2757

امیلیانوی عزیز ممنون از پاسخ بدون وقفه شما .

پس تقدیم  به تمامی اعضا کافه کلاسیک خصوصا قدیمی تر ها , و به امید پیدا شدن نام اصلی سایر فیلم های مورد جستجو . نام اصلی این فیلم تلویزیونی  Cizi holka محصول سال 1984 کشور چکسلواکی است که در دهه 60 از تلویزیون ایران با نام خانه جدید پخش شد . . .      

زندگی بدون رویاها مثل رنگین کمانی است بدون رنگها
۱۴۰۰/۷/۲۳ صبح ۰۹:۱۷
تشکر شده توسط : مارک واتنی, Emiliano, کوئیک, آقای ماگو, باد وایت, باربوسا, شارینگهام, Dude
Emiliano آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #2758

(۱۴۰۰/۷/۲۳ صبح ۰۹:۱۷)سیلاس مارنر نوشته شده:  

امیلیانوی عزیز ممنون از پاسخ بدون وقفه شما .

پس تقدیم  به تمامی اعضا کافه کلاسیک خصوصا قدیمی تر ها , و به امید پیدا شدن نام اصلی سایر فیلم های مورد جستجو . نام اصلی این فیلم تلویزیونی  Cizi holka محصول سال 1984 کشور چکسلواکی است که در دهه 60 از تلویزیون ایران با نام خانه جدید پخش شد . . .      

«سیلاس مارنر» عزیز خوش اومدی!

دست پُر هم اومدی.

دیدن چهرهٔ ظریف و ریزنقش «کاترین» بعد از اییین همه سال انتظار خیلی لذّت‌بخش بود. ممنووون، دادا.

بله، این آرزوی همهٔ ما خاطره‌بازها و کارتون‌بازهاست. به امید نابودی اون لیست‌ها!  :)))

۱۴۰۰/۷/۲۳ عصر ۰۸:۱۷
تشکر شده توسط : مارک واتنی, کوئیک, آقای ماگو, باد وایت, باربوسا, Dude
راجرز آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۲/۲۷
اعتبار: 2

تشکرها : 2
( 78 تشکر در 21 ارسال )
شماره ارسال: #2759

(۱۴۰۰/۷/۲۱ صبح ۱۰:۳۵)بازی 1997 نوشته شده:  

باسلام خدمت دوستان

فیلمی را باید حدود ده سال یا بیشتر (ممکن است پانزده یا بیست سال قبل) دیدم ام  که البته حدس می زنم بدلیل اینکه در آن سال ها عموما این گونه فیلم ها یا از آقای جمشید هاشم پور بود و یا از آرنولد شوارتزنگر، ممکن است نقش اصلی فیلم یکی از این دو باشند. اما خیلی مطمئن نیستم.

اما فیلم، تنها قسمتی از آن که بخاطر دارم این هست که نقش اول فیلم به محل افراد بد فیلم حمله می کند اما دستگیر می شود. این افراد بد یک استخر بزرگ یا به نوعی یک دریاچه کوچک داشتند که در آن سوسمار بود، و دشمنان خود را برای شکنجه، در بالای داربست هایی بر روی این استخر پر از سوسمار می بستند و به مرور شخص می افتد در استخر. البته واضح هست که نقش اول فیلم این اتفاق برایش نیفتاد اما دیگر چیزی در خاطرم نیست. البته بنظرم می آید که یک دختر هم در این قسمت بود که او هم بنظرم دستگیر شده بود و نقش اول می خواست او را نجات دهد و یا آن دختر دست های، نقش اول را باز کرد و توانستند فرار کنند.

سلام دوستان مدتی قبل من درخواستی برای نام این فیلم داشتم اما هنوز جوابی داده نشده.

یک مطلبی که می خواهم بگویم این است که این فیلم را شاید در حدود پانزده سال تا شاید بیست و پنج سال پیش من دیده باشم. در آن سال ها من در سن نوجوانی بودم و علاقمند به فیلم های حادثه ای و خیلی هم فیلم های متنوع وجود نداشت و قهرمان هایی مانند آرنولد و سیلوستر استالونه وجود داشتند که دیدن فیلم هایی از آن ها، لحظات جذابی و خاطره انگیز برای افراد ایجاد می کرد. لذا هنگامی شخصی فیلمی را می دید آن فیلم خیلی تاثیر گذار بود. بگونه ای که الان من مدتی هست در فکر آن صحنه ای هستم که یک دریاچه پر از تمساح وجود داشت و نقش اول فیلم را دستگیر می کنند و برای اینکه او را شکنجه دهند و اعتراف کند، او را بالای این دریاچه می بندند. اما بعد درست یادم نمی آید که توسط یک زن، دست های او باز می شود و او فرار می کند. و یا اینکه نقش اول فیلم آمده بود که زنی را نجات دهد و در دام می افتد و این گونه گرفتار می شود و در انتها بگونه ای فرار می کند. خلاصه در انتها از این موقعیت فرار می کند و همانند فیلم های حادثه ای، در انتها همه را می کشد و باز هم تصویری از یک نماد قهرمان در ذهن مخاطبان می گذارد.

دوستان من الان مدتی هست ذهنم درگیر این فیلم هست و دوست دارم مجددا آن را بتوانم ببینم. البته می دانم شاید خیلی سخت باشد پیدا کردن نام این فیلم، اما چون از نوع فیلم های حادثه ای هست و بنظرم ایرانی نیز نمی باشد و به احتمال بسیار زیاد خارجی می باشد و در آن سال ها هم عموما قهرمانان آرنولد و سیلوستر استالونه بودند، شاید از فیلم های آن ها باشد، البته از بازیگرها مطمئن نمی باشم و ممکن است افراد دیگر هم باشند.

باتشکر

عرض سلام

داستان فیلم شما تا حدودی به فیلم عقرب که نقش اول جناب جمشید هاشم پور بودن شباهت داره

چیزی ساده تر از بزرگی نیست آری ساده بودن همانا بزرگ بودن است. امرسون
۱۴۰۰/۷/۳۰ عصر ۱۱:۱۹
تشکر شده توسط : بازی 1997, مارک واتنی, باد وایت, باربوسا, Dude
بازی 1997 آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۹/۲/۲۰
اعتبار: 0

تشکرها : 7
( 46 تشکر در 12 ارسال )
شماره ارسال: #2760

(۱۴۰۰/۷/۳۰ عصر ۱۱:۱۹)راجرز نوشته شده:  

(۱۴۰۰/۷/۲۱ صبح ۱۰:۳۵)بازی 1997 نوشته شده:  

باسلام خدمت دوستان

باتشکر

عرض سلام

داستان فیلم شما تا حدودی به فیلم عقرب که نقش اول جناب جمشید هاشم پور بودن شباهت داره

باسلام

دوستان نمی دانم کدام یک از شما نیز همانند من، برای دیدن فیلم سینمایی «افعی» و یا همین «عقرب» بیش از یکبار به سینما رفته باشید. همانگونه که گفتم در آن سال ها شاید خیلی دستگاه های مختلف برای دیدن فیلم و همچنین فیلم های متنوعی وجود نداشت و اگر پول تو جیبی ای جمع می شد، نمی شد از دیدن چند باره این فیلم ها صرف نظر کرد. در اینجا از «راجرز» تشکر می کنم که خاطره ای مجدد از فیلم «عقرب» را زنده کردند و از نظر حادثه ای بودن، گرفتار شدن نقش اول فیلم و مواردی دیگر با خلاصه ای که من تعریف کرده بودم مشابه بود.

اما این فیلمی که مورد نظر بنده است بنظرم بیشتر باید خارجی باشد. و صحنه ای که آن را از دیگر فیلم های حادثه ای متفاوت می کند و در نظر من مانده، همان صحنه ای می باشد که یک دریاچه ای پر از تمساح وجود دارد و بر روی آن یک سری داربست زده شده است. در خاطرم هست در اوایل فیلم برای اینکه نشان داده شود این شکنجه چقدر سخت است، یک نفر را که دستگیر کرده بودند بالای این داربست ها می بندند و او بعد از مدتی نمی تواند تحمل کند و می افتد در دریاچه. اما نقش اول فیلم هنگامی دستگیر می شود خیلی مقاومت می کند و در نهایت از این واقعه فرار می کند. در کل این صحنه از فیلم در خاطر من مانده است.

متشکر می شوم شما نیز راهنمایی کنید.

از هدف دور نشویم؛ به وسیله تکیه کنیم.
۱۴۰۰/۸/۱ صبح ۰۹:۵۱
تشکر شده توسط : مارک واتنی, آدمیرال گلوبال, باد وایت, باربوسا
ارسال پاسخ