[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
» <مارک واتنی> ارادت شارینگهام عزیز
» <شارینگهام> درود بر همه ی دوستان ، سپاس از مارک واتنی عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم
نویسنده پیام
آنتونیو آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۴/۷
اعتبار: 0

تشکرها : 13
( 29 تشکر در 9 ارسال )
شماره ارسال: #2561
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

(۱۳۹۹/۶/۹ عصر ۰۴:۱۵)فلیکس کینگ نوشته شده:  

فیلمی که دنبالشید احتمالا اینه

The Awful Dr. Orloff  1962

ویرایش: اون موقع که این پست رو مینوشتم یکی از کاربران به اسم آنتونیو سوال پرسیده بودن که ظاهرا پستشونو پاک کردن شاید هم من خیالاتی شدم [تصویر: 183.gif]

سلام خیلی لطف کردید ،بله من نوشتم ولی بخاطر محدودیت زمانی حذف شد، ممنون که اسم فیلم رو فرستادید ارادتمندم

سروان رنو زحمت کشیدن کپی پست رو برام فرستادن و محدودیت زمان رو در بخش محله چینی ها برداشتن،سپاس از ایشون

بیشتر رنجی که می کشیم نه توسط چالشهای واقعی زندگی

بلکه توسط مشکلات جعلی ای که ذهن تولید کرده است...
۱۳۹۹/۶/۱۰ عصر ۰۸:۱۸
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : فلیکس کینگ, مارک واتنی, پهلوان جواد, اندی دوفریین, زرد ابری, آدمیرال گلوبال, باربوسا
اندی دوفریین آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۹/۵/۱۹
اعتبار: 1

تشکرها : 17
( 24 تشکر در 4 ارسال )
شماره ارسال: #2562
Big Grin RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

سلام و ادب خدمت هم کافه ای های عزیز

بازم یک فیلم از دوران کودکی که اسمش رو فراموش کردم و انتهای فیلم رو هم از دست دادم، امان از دست این قطع برق در دهه 60! خبری از تکرار فیلم در روز بعد هم که نبود.

خوب، من الان متوجه شدم که به فیلمهای مرموز و جنایی بیشتر علاقه دارم. چون این فیلم هم داستانی جنایی داشت:

... روزی یک کارآگاه نامه یا پیامی از یک جنایتکار دریافت میکنه که اون رو برای پیدا کردنش به چالش می کشه. محل جنایت رو پیدا می کنند که یک نقاشی مرموز در محلش وجود داشت که ظاهرا صحنه جنایت رو تصویر کرده بوده و مهمانان همگی به قتل رسیده بودند. تصویر قاتل هم با سر یک حیوان ترسیم شده بود. یادمه اسم شخصیت قاتل در مکاتبه با کارآگاه داوید ایندیرا یا شبیه این بود.

بیشتر از این یادم نیست، احتمالا یک دفعه با صفحه نقره ای تلویزیون بعد از قطع برق روبرو شده بودم که مدتها با حسرت بهش چشم دوخته بودم و روی اون نقطه نور وسط صفحه بعد از خاموش شدن تلویزیون تمرکز کرده بودم. {#smilies.huh}

پیدا کردن این جور  فیلمهای نصفه نیمه مانده و تماشا کردنشون، یک جورهایی یک عقده گشایی و انتقام گیری دیرینه برام محسوب میشه {#smilies.biggrin}

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

امید چیز خوبیه، شاید بشه گفت بهترین چیزهاست و چیزهای خوب هیچ وقت نمی میرند.
۱۳۹۹/۶/۱۱ عصر ۰۵:۵۹
تشکر شده توسط : مارک واتنی, زرد ابری, باربوسا
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۶/۳۱
اعتبار: 24

تشکرها : 1000
( 1623 تشکر در 207 ارسال )
شماره ارسال: #2563

(۱۳۹۹/۶/۱۱ عصر ۰۵:۵۹)اندی دوفریین نوشته شده:  

سلام و ادب خدمت هم کافه ای های عزیز

بازم یک فیلم از دوران کودکی که اسمش رو فراموش کردم و انتهای فیلم رو هم از دست دادم، امان از دست این قطع برق در دهه 60! خبری از تکرار فیلم در روز بعد هم که نبود.

خوب، من الان متوجه شدم که به فیلمهای مرموز و جنایی بیشتر علاقه دارم. چون این فیلم هم داستانی جنایی داشت:

... روزی یک کارآگاه نامه یا پیامی از یک جنایتکار دریافت میکنه که اون رو برای پیدا کردنش به چالش می کشه. محل جنایت رو پیدا می کنند که یک نقاشی مرموز در محلش وجود داشت که ظاهرا صحنه جنایت رو تصویر کرده بوده و مهمانان همگی به قتل رسیده بودند. تصویر قاتل هم با سر یک حیوان ترسیم شده بود. یادمه اسم شخصیت قاتل در مکاتبه با کارآگاه داوید ایندیرا یا شبیه این بود.

بیشتر از این یادم نیست، احتمالا یک دفعه با صفحه نقره ای تلویزیون بعد از قطع برق روبرو شده بودم که مدتها با حسرت بهش چشم دوخته بودم و روی اون نقطه نور وسط صفحه بعد از خاموش شدن تلویزیون تمرکز کرده بودم. {#smilies.huh}

پیدا کردن این جور  فیلمهای نصفه نیمه مانده و تماشا کردنشون، یک جورهایی یک عقده گشایی و انتقام گیری دیرینه برام محسوب میشه {#smilies.biggrin}

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

سلام بر دوست گرامی.  حدس می زنم گمشده شما فیلم فرانسوی همه چیز در پایان محصول سال 1987 باشه که اوایل دهه هفتاد در یکی از شبهای نوروزی از تلویزیون پخش شد.

https://m.imdb.com/title/tt0302063/

یکی از اعضای ارزشمند و غایب کافه جناب مراد بیگ چندی پیش نسخه دوبله اش رو در دو قسمت در سایت قرار دادند. از طریق لینک زیر می تونید برای دانلود بهش مراجعه کنید.

http://cafeclassic5.ir/thread-554-page-12.html

من به شانس اعتقاد ندارم. به خودم اعتقاد دارم!
۱۳۹۹/۶/۱۳ صبح ۰۸:۲۲
تشکر شده توسط : اندی دوفریین, مارک واتنی, کنتس پابرهنه, پهلوان جواد, دون دیه‌گو دلاوگا, زرد ابری, مراد بیگ, سروان رنو, شارینگهام, باربوسا
اندی دوفریین آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۹/۵/۱۹

تشکرها : 17
( 24 تشکر در 4 ارسال )
شماره ارسال: #2564

[quote='لوک مک گرگور'

سلام لوک مک گرگور عزیز

واقعا سپاسگزارم. خودشه.

مدتها بود ذهنم رو مشغول کرده بود. بله الآن که یادم میاد تا اواسط فیلم رو در سفر نوروزی و در منزل مادربزرگم دیده بودم. حس و حال عجیبی حین تماشای این فیلم معماگونه داشتم.

از جناب مراد بیگ هم به خاطر به اشتراک گذاری ممنونم.

امید چیز خوبیه، شاید بشه گفت بهترین چیزهاست و چیزهای خوب هیچ وقت نمی میرند.
۱۳۹۹/۶/۱۳ صبح ۰۹:۰۸
تشکر شده توسط : مارک واتنی, لوک مک گرگور, زرد ابری, مراد بیگ, باربوسا
پهلوان جواد آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۴/۳۱

تشکرها : 976
( 4436 تشکر در 680 ارسال )
شماره ارسال: #2565

سلام دوستان یه سریال کارتونی اوایل دهه 70 پخش میشد که داستانش راجع به یه شخصیت نابینا بود که جزو خدمه یک کشتی بودکه از روی مقدار شوری آب دریا مسیر حرکت کشتی رو مشخص میکرد .سریال ساخت  ایران بودو حال و هوای جنوبی داشت. کسی یادش میاد؟

زخم زبان بدتر از زخم شمشیر است
۱۳۹۹/۶/۲۵ عصر ۰۶:۰۰
تشکر شده توسط : مارک واتنی, زرد ابری, شارینگهام
فلیکس کینگ آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
اعتبار: 5

تشکرها : 33
( 98 تشکر در 16 ارسال )
شماره ارسال: #2566

(۱۳۹۹/۶/۲۵ عصر ۰۶:۰۰)پهلوان جواد نوشته شده:  

سلام دوستان یه سریال کارتونی اوایل دهه 70 پخش میشد که داستانش راجع به یه شخصیت نابینا بود که جزو خدمه یک کشتی بودکه از روی مقدار شوری آب دریا مسیر حرکت کشتی رو مشخص میکرد .سریال ساخت  ایران بودو حال و هوای جنوبی داشت. کسی یادش میاد؟

من یه انیمیشن که به صورت استاپ موشن ساخته شده بود رو با این داستان به یاد دارم اگه درست یادم باشه اسمش گرداب سکندر بود!

۱۳۹۹/۶/۲۵ عصر ۰۶:۰۸
تشکر شده توسط : پهلوان جواد, مارک واتنی, سروان رنو, زرد ابری, شارینگهام
پهلوان جواد آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۴/۳۱

تشکرها : 976
( 4436 تشکر در 680 ارسال )
شماره ارسال: #2567

(۱۳۹۹/۶/۲۵ عصر ۰۶:۰۸)فلیکس کینگ نوشته شده:  

من یه انیمیشن که به صورت استاپ موشن ساخته شده بود رو با این داستان به یاد دارم اگه درست یادم باشه اسمش گرداب سکندر بود!

ممنونم فیلیکس کینگ عزیز به خاطر پاسخ صحیح و سریعت. انشالا بتونم واست جبران کنم فقط این مدل انیمیشنها نایابن پیدا کردنشون واسه دانلود خیلی سخته.

زخم زبان بدتر از زخم شمشیر است
۱۳۹۹/۶/۲۵ عصر ۰۶:۱۸
تشکر شده توسط : فلیکس کینگ, مارک واتنی, زرد ابری, باربوسا
کاپیتان باگواش آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۱۰/۲۹
اعتبار: 4

تشکرها : 797
( 50 تشکر در 9 ارسال )
شماره ارسال: #2568

سلام دوستان.دنبال یه فیلمی میگردم که چند تا بچه تو جنگل گم میشن و میرن خونه یه پیر زن جادوگر.یکی از اون بچه ها یه دختر نابینا بود..فکرکنم اوایل دهه 60پخش شد.کسی میدونه اسمش چی بود؟

ما ز یاران چشم یاری داشتیم

خود غلط بود آنچه می پنداشتیم
۱۳۹۹/۶/۲۵ عصر ۱۱:۳۰
تشکر شده توسط : مارک واتنی, زرد ابری, باربوسا
یاد ایام آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۸/۹/۱۲

تشکرها : 5
( 45 تشکر در 9 ارسال )
شماره ارسال: #2569

باسلام دوستان چند وقت پیش هم راهنمایی نام این فیلم  از شما بزرگواران داشتم

فیلم که فکر کنم در برنامه هنر هفتم دیدم یه مقدار ی که یادم هست اینه  که شاید فیلم سیاه و سفید بوده کل داستان فیلم یادم نیست و در جایی از فیلم این طور بود (به خاطر گذشت زمان یادم نیست مرد یا زن ) با  یه پیر مرد ملاقات میکرد و اون پیر مرد با لباسی شبیه کشیشها تعداد زیادی پرنده رو کشته بود  خون پرندگان به خودش مالیده بود ( فکر کنم غسل تعمید کرده بود )  و با کایت پرواز میکرد و کشته میشد البته پرواز و پریدن نشون نمیداد متاسفانه همین قدر از فیلم توی ذهنم هست

در کوی نیک نامی ما را گذر ندادند. گر تو نمی‌پسندی تغییر کن قضا را
۱۳۹۹/۶/۲۶ عصر ۰۱:۱۰
تشکر شده توسط : دون دیه‌گو دلاوگا, زرد ابری, مارک واتنی, شارینگهام, باربوسا
شارینگهام آفلاین
کاپیتان کشتی چارمینگ مالی
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۵
اعتبار: 32

تشکرها : 4023
( 1972 تشکر در 275 ارسال )
شماره ارسال: #2570

(۱۳۹۹/۶/۲۵ عصر ۱۱:۳۰)کاپیتان باگواش نوشته شده:  

سلام دوستان.دنبال یه فیلمی میگردم که چند تا بچه تو جنگل گم میشن و میرن خونه یه پیر زن جادوگر.یکی از اون بچه ها یه دختر نابینا بود..فکرکنم اوایل دهه 60پخش شد.کسی میدونه اسمش چی بود؟

درود بر همگی

خیلی خوشحالم که بعداز 18 روز به کافه برگشتم و پست دوستان دهه شصتی خود را دیدم.

آن هم درباره ی یکی از به یاد ماندنی ترین فیلم های دوران کودکی ما

گلی برای موجکا

خود من دیر زمانی بود که در جستجوی آن بودم و به لطف رفیقان شفیق نامش حاصل شد.

http://cafeclassic5.ir/thread-192-post-1...l#pid14181

http://cafeclassic5.ir/thread-192-post-2...l#pid24510

درخواست شما سبب خیر شد تا در گوگل مجددا" جستجو کنم که این نتایج به دست آمد:

https://y o u t u .be/CKxDkbEH0oY?list=UUO4icLZMi_Frkqhs4f-k5Zw

https://ww.dark-fiction.com/post/film/56...n-of-fear/

متاسفانه نسخه ی دوبله ی آن نایاب است و این صدا و سیمای خسیس ما آرشیوش را به روی ما بسته است.

فقط می توانم عرض کنم که دوبلوران شخصیت های اصلی فیلم این استادان بی بدیل عرصه ی گویندگی بودند:

موجکا.........ناهید امیریان

کیکا........مهوش افشاری

پیرزن..........آذر دانشی

پیرمرد.........عزت الله مقبلی

و لحظه ی پایانی فیلم که کیکا آواز شادی سر می دهد  و از پیرمرد خداحافظی می کند.

اونی که گفته "زندگی خالی از لذت و خوشحالی نیست."دروغ نگفته!
۱۳۹۹/۶/۲۹ صبح ۰۴:۴۸
تشکر شده توسط : لوک مک گرگور, کاپیتان باگواش, فلیکس کینگ, مارک واتنی, پروفسور, مراد بیگ, دون دیه‌گو دلاوگا, Savezva, پهلوان جواد, اسکارلت اُهارا, باربوسا, rahgozar_bineshan, Dude
Stalker آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۳/۲
اعتبار: 7

تشکرها : 109
( 428 تشکر در 72 ارسال )
شماره ارسال: #2571

سلام دوستان. یه فیلم ایرانی سوالم هست که احتمالا ساده باشه برای حرفه‌ای‌های این انجمن. ولی متاسفانه چیز زیادی ازش یادم نیست.

داستان فیلم زمان شاه هست و مثلا در مورد ظلم اون دوران هست. نقش اول فیلم به همراه چند نفر دیگه تو یک خونه گیر می‌کنن، تو یه جایی که حالت جنگلی داشت و مامورا به مرور جمع می‌شن و به خونه آتش می‌کنن. نکته‌ی اصلی اینه که یه خانمی که نمی‌دونم مثلا اشرف (خواهر شاه) بود یا نه، می‌آد و روی صندلی می‌شینه و تیراندازی به خونه‌ رو می‌بینه. فکر کنم عینک دودی هم داشت!

ببخشید که نتونستم بیشتر بگم ولی فکر کنم اون سکانس تیر اندازی به خونه از بیرون یاد خیلی‌ها باشه و بتونن کمکم کنن.

Passion is the friction between one's soul and the outside world. (Stalker)
۱۳۹۹/۷/۲ صبح ۱۲:۰۸
تشکر شده توسط : فلیکس کینگ, مارک واتنی, باربوسا, rahgozar_bineshan
فلیکس کینگ آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۱۰/۲۰

تشکرها : 33
( 98 تشکر در 16 ارسال )
شماره ارسال: #2572

(۱۳۹۹/۷/۲ صبح ۱۲:۰۸)Stalker نوشته شده:  

سلام دوستان. یه فیلم ایرانی سوالم هست که احتمالا ساده باشه برای حرفه‌ای‌های این انجمن. ولی متاسفانه چیز زیادی ازش یادم نیست.

داستان فیلم زمان شاه هست و مثلا در مورد ظلم اون دوران هست. نقش اول فیلم به همراه چند نفر دیگه تو یک خونه گیر می‌کنن، تو یه جایی که حالت جنگلی داشت و مامورا به مرور جمع می‌شن و به خونه آتش می‌کنن. نکته‌ی اصلی اینه که یه خانمی که نمی‌دونم مثلا اشرف (خواهر شاه) بود یا نه، می‌آد و روی صندلی می‌شینه و تیراندازی به خونه‌ رو می‌بینه. فکر کنم عینک دودی هم داشت!

ببخشید که نتونستم بیشتر بگم ولی فکر کنم اون سکانس تیر اندازی به خونه از بیرون یاد خیلی‌ها باشه و بتونن کمکم کنن.

این یه صحنه از فیلم تاراج یا همون زینال بندریه

۱۳۹۹/۷/۲ صبح ۱۲:۱۲
تشکر شده توسط : مارک واتنی, باربوسا, rahgozar_bineshan
شارینگهام آفلاین
*

شماره ارسال: #2573

با سلام و آرزوی سلامتی به حضور یاران کافه:blush:

دیشب به یاد فیلم قدیمی خانه ی جدید افتادم که سر گذشت دختر کوچکی بود به نام کاترین.

به همین بهانه گشتی در کافه زدم و دیدم که دوست عزیزمان، بانو رزا به این فیلم اشاره کرده است.

ولی اثری از اسم اصلی و مشخصات ننموده...؟

http://cafeclassic5.ir/thread-262-post-7...ml#pid7462

درکنار آن از فیلم عملیات سیب زمینی نام برده بود.:rolleyes:قابل توجه دوست عزیز"کاپیتان باگواش"

https://www.y o u t u be.com/watch?v=5_WtkjOnYh8&t=4658s

یک فیلم کوبایی هم در دهه شصت دیده ایم به نام معلم که صداپیشگی  نقش معلم جوان را

ارشاک قوکاسیان :lovve: به  عهده داشت.

در یوتیوب به غیر از چند تیکه اثری از آن نبود.ولی در فیس بوک لینک دانلود کامل آن را یافتم که گزینه ی دانلود نداشت.

https://www.f a c e b o o k.com/TelevisionCubana/videos/el-brigadista-1977/392090708428163/

از شما دوستان کسی می داند چگونه می توان این فیلم را دانلود کرد؟shakkk!

۱۳۹۹/۷/۴ صبح ۰۴:۵۳
تشکر شده توسط : مراد بیگ, مارک واتنی, کاپیتان باگواش, باد وایت, rahgozar_bineshan, باربوسا
مراد بیگ آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱/۱۰
اعتبار: 36

تشکرها : 2698
( 2392 تشکر در 283 ارسال )
شماره ارسال: #2574

(۱۳۹۹/۷/۴ صبح ۰۴:۵۳)شارینگهام نوشته شده:  

https://www.f a c e b o o k.com/TelevisionCubana/videos/el-brigadista-1977/392090708428163/

با سلام و درود خدمت دوست و همکار عزیزم جناب کاپیتان شارینگهام

در حال حاضر آسانترین و بهترین راه برای دانلود ویدئو از فیسبوک استفاده از سایت زیر است با استفاده از آن لینک دانلود تمامی کیفیت ها و فرمت ها از ویدئوی مورد نظر بصورت رایگان در دسترس قرار میگیرد :

fbdownloader.net

مراد بیگ : من ادعائی ندارم ، خاله لیلا : ادعائی ندارم خودش کم ادعائی نیست .
۱۳۹۹/۷/۴ صبح ۰۹:۳۷
تشکر شده توسط : مارک واتنی, شارینگهام, پهلوان جواد, دون دیه‌گو دلاوگا, پروفسور, کاپیتان باگواش, لوک مک گرگور, باد وایت, کنتس پابرهنه, باربوسا
باد وایت آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۱/۳

تشکرها : 2810
( 196 تشکر در 53 ارسال )
شماره ارسال: #2575

(۱۳۹۹/۷/۴ صبح ۰۹:۳۷)مراد بیگ نوشته شده:  

(۱۳۹۹/۷/۴ صبح ۰۴:۵۳)شارینگهام نوشته شده:  

با سلام و درود خدمت دوست و همکار عزیزم جناب کاپیتان شارینگهام

در حال حاضر آسانترین و بهترین راه برای دانلود ویدئو از فیسبوک استفاده از سایت زیر است با استفاده از آن لینک دانلود تمامی کیفیت ها و فرمت ها از ویدئوی مورد نظر بصورت رایگان در دسترس قرار میگیرد :

fbdownloader.net

سلام دوست عزیزم جناب مرادبیگ
اواخر دهه1360فیلمی از یکی از دو شبکه پخش شد که تاریخی بود.یادمه یک نفر را اسیر کرده بود و او را وادار کردن سه بار روی گداخته ها بدود.احتمالا کفشها را دست داشت که روی گداخته رفت و آمد میکرد/این فرد اسیر شده دارای مقام هم بود و فرمانده دشمن وقتی دید بار سوم این اسیر افتاد با صدای بلند خنده میکرد/در ادامه فیلم جنگی رخ میده و همین اسیر با همون فرمانده که وادارش کرد روی آتش راه برود مبارزه میکنن و با شلاق به جان همین فرماند میفتد و ولی نمیدونم چطوری کشته میشه/ببخشید خیلی کم از اون فیلم یادم مونده
خواهش دارم اگه اسمش یادته بمن لطف کنید تا گمشده 30سال پیش و حتی بیشتر پیدا کنم/خیلی ممنونم از لطف همیشگی شما به این بنده کوچک

۱۳۹۹/۷/۱۰ عصر ۰۹:۲۵
تشکر شده توسط : شارینگهام, مارک واتنی, باربوسا
شارینگهام آفلاین
*

شماره ارسال: #2576

(۱۳۹۹/۷/۱۰ عصر ۰۹:۲۵)باد وایت نوشته شده:  

اواخر دهه1360فیلمی از یکی از دو شبکه پخش شد که تاریخی بود.یادمه یک نفر را اسیر کرده بود و او را وادار کردن سه بار روی گداخته ها بدود.احتمالا کفشها را دست داشت که روی گداخته رفت و آمد میکرد/این فرد اسیر شده دارای مقام هم بود و فرمانده دشمن وقتی دید بار سوم این اسیر افتاد با صدای بلند خنده میکرد/در ادامه فیلم جنگی رخ میده و همین اسیر با همون فرمانده که وادارش کرد روی آتش راه برود مبارزه میکنن و با شلاق به جان همین فرماند میفتد و ولی نمیدونم چطوری کشته میشه/ببخشید خیلی کم از اون فیلم یادم مونده
خواهش دارم اگه اسمش یادته بمن لطف کنید تا گمشده 30سال پیش و حتی بیشتر پیدا کنم/خیلی ممنونم از لطف همیشگی شما به این بنده کوچک

[/quote]

سلام،چطوری؟

با کسب اجازه از سرور ارجمندمان،مراد بیگ عزیز

بنده شمه ای از این فیلم مورد نظر جناب باد وایت رو تعریف می کنم:

1-اسم فیلم رو نمیدونم!asabi

2- این فیلم رو من هم دیده ام و 60درصدش رو یادم هست،چون مربوط به دهه ی 60 است.

3- این یک فیلم تاریخی راجع به امپراطوری روم باستان بود.

4-داستانش از این قراره که دو افسر گارد امپراطوری از جنگ پیروزمندانه باز می گردند.

این دو باهم دوست صمیمی هستند.

یکی از آن ها رومی اصل و دیگری افسری جوان و مربوط به یک قومیت معاند امپراطوری است که با پیوستن به ارتش روم و اثبات شایستگی و لیاقتش به درجه ی افسری می رسد و از دست سزار جایزه می گیرد.

در حین مراسم تجلیل از افسر جوان،یکی دیگر از افسران رومی که به وی حسادت می ورزد،از مراسم بیرون می رود.

افسر دوست:موضوع چیه؟

افسر حسود می گوید:دفعه ی اوله که می بینم از یک بیگانه تجلیل میشه.

افسر دوست:اون هم یک رومیه،درست مثل تو!

افسر حسود به طرف افسر جوان آب دهان پرت می کند وافسر دوست با پشت دست چنان به دهان کثیفش می زند که از پله های کاخ سرنگون می شود.

افسر جوان از این اتفاق دلگیر می شود و تصمیم می گیرد که از سپاه روم جدا شود و به موطن اصلیش بازگردد.

در صحنه ی جدایی افسر دوست به جوان می گوید:به امید دیدار

ولی افسر جوان به خشکی پاسخ می دهد:خداحافظ!

صحنه ای دیگر: افسر دوست ،همسر افسر جوان را محافظت می کند تا به مرز برسد.

صحنه ای دیگر: افسر دوست اسیر می شود و شرطی برایش می گذارند تا آزاد شود.

باید از چاله ای بگذرد که از یک طرف سگ های وحشی در آن چاله مترصد دریدن وی هستند و از طرفی دیگر سنگ های آتشین سر راه اویند.

در بار اول که پا برهنه می گذرد، پایش می سوزد و رییس قبیله قهقهه سر می دهد.

بار دوم و سوم هم می گذرد و رییس قبیله که فکر نمی کرد افسر دوست موفق شود،با ناراحتی می گوید:پاشو برو بیرون!

صحنه ای دیگر که سپاه روم شکست خورده و فقط افسر دوست زنده مانده،دشمنان به صورت وی شلاق می زنند که افسر دوست پیدایش می شود و جلوی این کار را می گیرد و به دوست سابقش تذکر می دهد که دیگر به اینجا برنگردد.

درسکانس پایانی جنگی بین روم و قبیله ی جوان رخ می دهد که این دو افسر دوست و جوان باهم درگیر می شوند.افسر جوان با تمام قدرت به افسر دوست حمله می کند و با هرچه دم دستش می آید به دوست سابقش ضربه می زند و...

متاسفانه از این جا به بعد را دیگر حافظه ام یاری نمی کند.:dodgy:

باقی بقایتان

جانم فدایتان:blush:

۱۳۹۹/۷/۱۱ صبح ۰۴:۴۶
تشکر شده توسط : باد وایت, پروفسور, مارک واتنی, اسکارلت اُهارا, مراد بیگ, باربوسا
rahgozar_bineshan آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۵
اعتبار: 34

تشکرها : 5299
( 1523 تشکر در 132 ارسال )
شماره ارسال: #2577

پهلوان عزیز این سریال عروسکی مربوط میشه به اوائل دهه شصت یعنی نزدیک به چهل سال پیش!

نامش هم گرداب سکندر بود!

سكوت سرشار از ناگفته هاست.......!
۱۳۹۹/۷/۱۲ صبح ۰۹:۰۹
تشکر شده توسط : مارک واتنی, باد وایت, مراد بیگ, شارینگهام, باربوسا
سگارو آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۷/۲۱
اعتبار: 6

تشکرها : 25
( 238 تشکر در 30 ارسال )
شماره ارسال: #2578

(۱۳۹۹/۷/۱۱ صبح ۰۴:۴۶)شارینگهام نوشته شده:  

سلام،چطوری؟

2- این فیلم رو من هم دیده ام و 60درصدش رو یادم هست،چون مربوط به دهه ی 60 است.

4-داستانش از این قراره که دو افسر گارد امپراطوری از جنگ پیروزمندانه باز می گردند.

این دو باهم دوست صمیمی هستند.

یکی از آن ها رومی اصل و دیگری افسری جوان و مربوط به یک قومیت معاند امپراطوری است که با پیوستن به ارتش روم و اثبات شایستگی و لیاقتش به درجه ی افسری می رسد و از دست سزار جایزه می گیرد.

در حین مراسم تجلیل از افسر جوان،یکی دیگر از افسران رومی که به وی حسادت می ورزد،از مراسم بیرون می رود.

افسر دوست:موضوع چیه؟

افسر حسود می گوید:دفعه ی اوله که می بینم از یک بیگانه تجلیل میشه.

افسر دوست:اون هم یک رومیه،درست مثل تو!

افسر حسود به طرف افسر جوان آب دهان پرت می کند وافسر دوست با پشت دست چنان به دهان کثیفش می زند که از پله های کاخ سرنگون می شود.

افسر جوان از این اتفاق دلگیر می شود و تصمیم می گیرد که از سپاه روم جدا شود و به موطن اصلیش بازگردد.

در صحنه ی جدایی افسر دوست به جوان می گوید:به امید دیدار

ولی افسر جوان به خشکی پاسخ می دهد:خداحافظ!

......

احیانا شماره کفش افسر دوست یا حسود یادتون نیست؟:D
بابا ایول الله به این حافظه. تعجب میکنم با این همه جزئیات ، اسم فیلم رو فراموش کردین

۱۳۹۹/۷/۱۲ عصر ۰۸:۴۷
تشکر شده توسط : شارینگهام, باد وایت, مارک واتنی, باربوسا
شارینگهام آفلاین
*

شماره ارسال: #2579

(۱۳۹۹/۷/۱۲ عصر ۰۸:۴۷)سگارو نوشته شده:  

سلام،چطوری؟

!

......

احیانا شماره کفش افسر دوست یا حسود یادتون نیست؟:D
بابا ایول الله به این حافظه. تعجب میکنم با این همه جزئیات ، اسم فیلم رو فراموش کردین

درود برشما

ممنون از لطف شما

حافظه ی بنده در برابر دوستانی چون شما به مثابه ی قطره است در برابر دریا

ولی دلیل فراموشی نام آن فیلم ،می تواند چند علت داشته باشد:

1-در دهه ی شصت اسم فیلم ها رو یک بار اعلام می کردند و وقتی ما وسط فیلم می رسیدیم،نمی دانستیم که اسمش چیست!

2_فقط یک بار پخش شده و ما همچنان در کف این فیلم گمنام مانده ایم.

3_هنرپیشگان آن هم گمنام بوده اند که نمی توان آن فیلم را شناخت.

و...

تنها دلخوشی ما دهه شصتی های دل سوخته همین خاطره بازی ها و گپ زدن های مجازی است تا مگر رد ونشانی از گمشده هایمان بیابیم.

ارادتمند شما:شارینگهام

۱۳۹۹/۷/۱۲ عصر ۱۰:۰۸
تشکر شده توسط : مارک واتنی, سگارو, باد وایت
مراد بیگ آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱/۱۰
اعتبار: 36

تشکرها : 2698
( 2392 تشکر در 283 ارسال )
شماره ارسال: #2580

با سلام خدمت دوستان عزیزم  کاپیتان شارینگهام و  باد وایت

ابتدای مطلب عرض کنم گمشده های شما دوستان دو فیلم متفاوت از کارگردان ایتالیایی فردینالدو بالدی است با بازیگران اغلب مشترک ، متهم اول تداخل خاطرات شما نیز شخصی نیست جز کامرون میچل :

Cameron Mitchell

فیلم سینمایی مورد نظر شما با عنوان در سایه عقابها محصول کشور ایتالیاست:

All'ombra delle aquile - 1966

https://www.imdb.com/title/tt0060090/

...

...

...

جناب شارینگهام این حافظه ی مثال زدنی شما در دادن سرنخ های مهم برای یافتن چنین فیلمهای بی نام و نشانی غنیمت بزرگی است ، به واقع از فیلم سینمایی مدنظر شما به فیلم گمشده ی دوستمان باد وایت رسیدم که جای بسی تشکر دارد.

اما گمشده ی شما هم فیلمی است با عنوان نبرد در جنگل تئوتُبورگ محصول مشترک سه کشور ایتالیا ، آلمان غربی و یوگسلاوی سابق:

Die Schlacht im Teutoburger Wald - 1967

https://www.imdb.com/title/tt0144962/

مراد بیگ : من ادعائی ندارم ، خاله لیلا : ادعائی ندارم خودش کم ادعائی نیست .
۱۳۹۹/۷/۱۳ صبح ۱۲:۱۵
تشکر شده توسط : فلیکس کینگ, شارینگهام, لوک مک گرگور, کنتس پابرهنه, دون دیه‌گو دلاوگا, rahgozar_bineshan, Kathy Day, باربوسا
ارسال پاسخ