[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم
نویسنده پیام
آکیلیس آفلاین
جنگجوی تروی
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۸/۳
اعتبار: 0

تشکرها : 11
( 36 تشکر در 13 ارسال )
شماره ارسال: #1601
RE: درخواست راهنمايي در مورد نام فيلم

باسلام  یک کارتونی در دهه از تی وی پخش میشد که تقریبا صامت بود که فکر میکنم یه موش کور بود با تپه ای که همیشه از زیر خاک ازش بیرون میومد. که این موش سیاه خندهه ها و گریه های زیبایی داشت وتنها صدای روی کارتون بود. که هر قسمت حدود پنج تا هفت دقیقه بود و اتفاقاتی جالب برای این موش سیاه میافتاد. البته مطمئن نیستم که این موجود بانمک موش باشد.لطفا نام این کارتون زیبا را اگر کسی از دوستان میداند لطفا راهنمایی کند.

از برترین نعمتها آرامش است.
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ عصر ۰۵:۳۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : ماهی گیر, مموله, باد وایت, باربوسا
پهلوان جواد آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۴/۳۱
اعتبار: 24

تشکرها : 977
( 4438 تشکر در 680 ارسال )
شماره ارسال: #1602

باسلام  یک کارتونی در دهه از تی وی پخش میشد که تقریبا صامت بود که فکر میکنم یه موش کور بود با تپه ای که همیشه از زیر خاک ازش بیرون میومد. که این موش سیاه خندهه ها و گریه های زیبایی داشت وتنها صدای روی کارتون بود.

فکر کنم منظور شما کارتون مول محصول کشور جمهوری چک هست

زخم زبان بدتر از زخم شمشیر است
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ عصر ۰۵:۵۰
تشکر شده توسط : ماهی گیر, بیلی لو, آکیلیس, مموله, باد وایت, باربوسا
آناکین اسکای واکر آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۰/۴
اعتبار: 12

تشکرها : 184
( 979 تشکر در 146 ارسال )
شماره ارسال: #1603

(۱۳۹۵/۱۰/۱۹ عصر ۰۵:۳۳)آکیلیس نوشته شده:  

باسلام  یک کارتونی در دهه از تی وی پخش میشد که تقریبا صامت بود که فکر میکنم یه موش کور بود با تپه ای که همیشه از زیر خاک ازش بیرون میومد. که این موش سیاه خندهه ها و گریه های زیبایی داشت وتنها صدای روی کارتون بود. که هر قسمت حدود پنج تا هفت دقیقه بود و اتفاقاتی جالب برای این موش سیاه میافتاد. البته مطمئن نیستم که این موجود بانمک موش باشد.لطفا نام این کارتون زیبا را اگر کسی از دوستان میداند لطفا راهنمایی کند.

دوست من " آکیلیس " یونان چشم امیدش به شما سردار شجاع و دلاوره . انیمیشن مورد نظر  شما " The Mole , Krtek " هست که محصول سال 1956 کشور چکسلواکیه .

از دیدنش لذت ببر !

نیرو همراهت باشه
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ عصر ۰۶:۱۳
تشکر شده توسط : ماهی گیر, خانم لمپرت, مراد بیگ, بیلی لو, آکیلیس, مموله, باد وایت, باربوسا
آناکین اسکای واکر آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #1604

" پدر عاشقی بسوزه "

اصولا  " عشق " دستمایه بسیاری از فیلم ها بوده . خیلی وقتا آدم ها عشق رو به صورت فیلم درآوردن خیلی وقتها هم عشق آدما رو فیلم کرده ! دیدین که ؟!

حالا یه زمانی طرف جوونه خامه بی تجربگی میکنه میره عاشق می شه. خوب روزگار آدمش می کنه ! ولی ...

ولی یه زمانی طرف سن و سالی ازش گذشته باز میره سراغ عشق اینجاست که شاعر میگه :

" خوشگل اندر نوجوانی کوس * زیبایی زند           عشق پیری گر بجنبد سر به رسوایی زند "

اواخر دهه شصت عصر یه روز جمعه فیلمی از کانال یک پخش شد که مصداق عینی شعر بالا بود . داستان یه پیر مرد و پیر زن یوگوسلاو  ساکن سارایوو رو نشون می داد که در دوره شباب با هم سر و سری داشتن و قول و قرار هایی گذاشته بودن . مرد جوان و عاشق پیشه ما ( پیرمرد فعلی ) میره جنگ و برادر دختر خانم جوان ( باز هم خانم جوان فعلی ! چون خانم ها که پیر نمیشن ! ) به دروغ به دختر میگه که طرف تو جنگ کشته شده .

خلاصه دختر میره و با یکی دیگه ازدواج میکنه و مرد جوان هم وقتی برمیگرده با واقعیت روبرو میشه و اون هم میره با یه خانم دیگه ازدواج میکنه ( اصولا چون واژه " فردین بازی " در فرهنگ بالکان تعریف نشده جملاتی شبیه " من دیگه ازدواج نمی کنم " و یا " تا آخر عمر تنها می مونم " در فیلم شنیده نمیشه ) .

بعد از عمری مجاهدت در زندگی زناشویی هر دو شرکای زندگیشون رو از دست می دن و دوباره به هم بر می خورن و حالا با داشتن چندین بچه یک سری رفتارهای نامتعارف ** ! ازشون سر میزنه که مارو یاد شعر بالا میندازه .

فیلم قبل از جنگ بالکان یعنی قبل از سال 1992 ساخته شده و چند سکانس از فیلم رو براتون میگم :

- احتمالا پسر بزرگ این خانم به خانواده مرد پولی میده که پدرشون رو به راه راست برگردونن و در یک صحنه یکی میره و پول رو میزنه تو صورت این آقا !

- پیرمرد میره از یه تلفن عمومی به یه رادیو تلفن می کنه و درخواست پخش یه آهنگ قدیمی رو به نام این خانم میکنه ( شاید رادیو کویت بوده ! خدا میدونه ! )

یقینا پیدا کردن نام این فیلم و دیدن دوبارش خاطره انگیزه .

توضیحات :

* طبل

** مثبت فکر کنین لطفا !

در ضمن عکس زیر هم تزیینی میباشد !

نیروی نهانی پشتیبانتون باشه .

فایل های ضمیمه بند انگشتی

نیرو همراهت باشه
۱۳۹۵/۱۰/۲۰ صبح ۰۱:۴۵
تشکر شده توسط : بیلی لو, مموله, شارینگهام, کمیسر, باد وایت, باربوسا
کمیسر نیمان آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۴/۱۱
اعتبار: 1

تشکرها : 20
( 36 تشکر در 11 ارسال )
شماره ارسال: #1605

با درود فراوان به دوستان و سپاس از زحمت هاي همگي شما عزيزان:

يه فيلم ايراني بود كه چند سال پيش از تلوزيون پخش شد كه در اون يه مرد كه شايد راهزن بود فرار ميكنه و به روستايي ميرسه كه در اونجا يه پيره مرد و دخترش كه عارف بود از اون پذيرايي ميكنه و دختر نقاب به صورت داشت و در نهايت مرد عاشق دختر ميشه و............

اگر كسي اسم اين فيلم رو ميدونه لطفا قرار بده با سپاس فراوان از دوستان عزيزم....:blush:

بی خردی اسارت بدنبال دارد و خرد موجب آزادی و رهایی است
۱۳۹۵/۱۰/۲۰ صبح ۰۸:۲۱
تشکر شده توسط : مموله, باد وایت, باربوسا
یگانه آفلاین
تازه وارد
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
اعتبار: 0

تشکرها : 1
( 5 تشکر در 2 ارسال )
شماره ارسال: #1606

با سلام

حدود بیست سال پیش فیلم سینمایی رو دیدم که خیلی دلم میخواد اسمشو بدونم و دوباره ببینمش. یه بازگان بود که سه دختر داشت. وقتی خواست بره سفر از دختراش خواست هرکدوم کادویی بخوان. دختر کوچیکه گل رز خواست که خیلی کمیاب بود. پدر خیلی گشت ولی گل رو پیدا نکرد تا اینکه اون گل رو از یه کولی گرفت، همراه با یه انگشتر جادویی( که میتونست اونا رو از محلی به محل دیگه منتقل کنه) ولی جونشو گرو گذاشت. وقتی دختر فهمید رفت تا خودش قربانی بشه.موقع رفتن دید گل رز داره گریه میکنه که نشانه ی اندوه صاحبش(شاه طلسم شده) بود. پادشاهی رو دید که با طلسم دیو شده بود و جادوگر خودشو به شکل اون در آورده بود. هر کس اون دیو رو میدید کور میشد و نباید بهش نگاه میکرد ولی دختر کور نشد و با دیو مهربان بود. آخرش طلسم شاه باطل شد و با هم ازدواج کردن.

ممنون میشم اسمشو بگین.

۱۳۹۵/۱۰/۲۰ عصر ۱۱:۳۷
آناکین اسکای واکر آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #1607

(۱۳۹۵/۱۰/۲۰ صبح ۰۸:۲۱)کمیسر نیمان نوشته شده:  

يه فيلم ايراني بود كه چند سال پيش از تلوزيون پخش شد كه در اون يه مرد كه شايد راهزن بود فرار ميكنه و به روستايي ميرسه كه در اونجا يه پيره مرد و دخترش كه عارف بود از اون پذيرايي ميكنه و دختر نقاب به صورت داشت و در نهايت مرد عاشق دختر ميشه و............

اگر كسي اسم اين فيلم رو ميدونه لطفا قرار بده با سپاس فراوان از دوستان عزيزم....:blush:

کمیسر عزیز .

نمیدونم چرا حس می کنم داستانی که تعریف کردین شبیه به فیلم " مار " محصول سال 1366 هست .

نیرو همراهت باشه
۱۳۹۵/۱۰/۲۱ صبح ۰۱:۱۲
تشکر شده توسط : مموله, کمیسر نیمان, مراد بیگ, باد وایت, باربوسا
مموله آفلاین
رفیق فابریک
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱۰/۲
اعتبار: 31

تشکرها : 2044
( 1110 تشکر در 125 ارسال )
شماره ارسال: #1608

(۱۳۹۵/۱۰/۲۱ صبح ۰۱:۱۲)آناکین اسکای واکر نوشته شده:  

[quote='کمیسر نیمان' pid='34851' dateline='1483937500']

اگر كسي اسم اين فيلم رو ميدونه لطفا قرار بده با سپاس فراوان از دوستان عزيزم....

:blush:

با سلام خدمت جناب اسکای احتمالا فیلم مورد نظر شما زشت وزیبا است فیلمی به کارگردانی احمدرضا معتمدی با بازی زیبای سعید پورصمیمی ،گلچهره سجادیه ،اصغرهمت ومهدی فتحی محصول سال 1377  که یکی دوسال بعد توسط شبکه 4پخش شده. داستان فیلم از این قرار است که سعید پورصمیمی که یک راهزن است گنجینه ترخان بای را ربوده وبه دهی متواری شده ودر عبادتگاهی به جای عابدی می نشیندو خشکسالی در این ده بیداد می کند  ودر طی فیلم راهزن دجار یک استحاله می شود وبه راهبی تبدیل می شود که تا برای  مردم باران نباراند دست از دعا برنخواهد داشت رابطه عاطفی ای بین راهزن ودختر عابد پیر شکل می گیردو...

البته باید دوباره فیلم راببینم یادمه از اون فیلم های تاثیر گذار سینمای ایران در آن سالهای کسادی فیلم بود وشایسته تقدیر

(۱۳۹۵/۱۰/۲۰ عصر ۱۱:۳۷)یگانه نوشته شده:  

با سلام

حدود بیست سال پیش فیلم سینمایی رو دیدم که خیلی دلم میخواد اسمشو بدونم و دوباره ببینمش. یه بازگان بود که سه دختر داشت. وقتی خواست بره سفر از دختراش خواست هرکدوم کادویی بخوان. دختر کوچیکه گل رز خواست که خیلی کمیاب بود. پدر خیلی گشت ولی گل رو پیدا نکرد تا اینکه اون گل رو از یه کولی گرفت، همراه با یه انگشتر جادویی( که میتونست اونا رو از محلی به محل دیگه منتقل کنه) ولی جونشو گرو گذاشت. وقتی دختر فهمید رفت تا خودش قربانی بشه.موقع رفتن دید گل رز داره گریه میکنه که نشانه ی اندوه صاحبش(شاه طلسم شده) بود. پادشاهی رو دید که با طلسم دیو شده بود و جادوگر خودشو به شکل اون در آورده بود. هر کس اون دیو رو میدید کور میشد و نباید بهش نگاه میکرد ولی دختر کور نشد و با دیو مهربان بود. آخرش طلسم شاه باطل شد و با هم ازدواج کردن.

ممنون میشم اسمشو بگین.

===================================================

دهه هفتاد یک فیلم سینایی مخصوص گروه سنی کودک بعداز چند روز تبلیغات پخش شد اسم فیلم مذکور (راز گل سرخ )بود داستان اش بنظرم همین بود که شما فرمودین فیلم برداشتی از داستان دیو ودلبر بود ولی متاسفانه نتوستم توی نت جای اطلاعاتی ازش در بیارم به نظر می رسه از اون دسته فیلم های مهجوره که هیچوقت باز پخش نشده مثل فیلم مهجور افسانه ایلیا وخیلی فیلم های دیگه که احتمالا بعد ازپخش نابود می شوند

۱۳۹۵/۱۰/۲۱ عصر ۱۲:۴۸
تشکر شده توسط : یگانه, کمیسر نیمان, باد وایت, باربوسا
مموله آفلاین
رفیق فابریک
*

شماره ارسال: #1609

(۱۳۹۵/۱۰/۲۰ صبح ۰۱:۴۵)آناکین اسکای واکر نوشته شده:  

" پدر عاشقی بسوزه "

اصولا  " عشق " دستمایه بسیاری از فیلم ها بوده . خیلی وقتا آدم ها عشق رو به صورت فیلم درآوردن خیلی وقتها هم عشق آدما رو فیلم کرده ! دیدین که ؟!

حالا یه زمانی طرف جوونه خامه بی تجربگی میکنه میره عاشق می شه. خوب روزگار آدمش می کنه ! ولی ...

" خوشگل اندر نوجوانی کوس * زیبایی زند           عشق پیری گر بجنبد سر به رسوایی زند "

فعلی ) میره جنگ و برادر دختر خانم جوان ( باز هم خانم جوان فعلی ! چون خانم ها که پیر نمیشن ! ) به دروغ به دختر میگه که طرف تو جنگ کشته شده .ی دیگه ازدواج میکنه و مرد جوان هم وقتی برمیگرده با واقعیت روبرو میشه و اون هم میره با یه خانم دیگه ازدواج میکنه ( اصولا چون واژه " فردین بازی " در فرهنگ بالکان تعریف نشده جملاتی شبیه " من دیگه ازدواج نمی کنم " و یا " تا آخر عمر تنها می مونم " در فیلم شنیده نمیشه ) .

------------------------------------------------------

داستان فیلم تایه جاهایی مثل فیلم کلاسیک گل های آفتابگردان استه با بازی سوفیا لورن وماسترانی  ولی اون اواخرداستان که گفتین تلفن به رادیو و.. یادم نیست

۱۳۹۵/۱۰/۲۱ عصر ۰۱:۰۶
تشکر شده توسط : آناکین اسکای واکر, شارینگهام, باد وایت, باربوسا
آناکین اسکای واکر آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #1610

(۱۳۹۵/۱۰/۲۱ عصر ۰۱:۰۶)مموله نوشته شده:  

(۱۳۹۵/۱۰/۲۰ صبح ۰۱:۴۵)آناکین اسکای واکر نوشته شده:  

" پدر عاشقی بسوزه "

فعلی ) میره جنگ و برادر دختر خانم جوان ( باز هم خانم جوان فعلی ! چون خانم ها که پیر نمیشن ! ) به دروغ به دختر میگه که طرف تو جنگ کشته شده .ی دیگه ازدواج میکنه و مرد جوان هم وقتی برمیگرده با واقعیت روبرو میشه و اون هم میره با یه خانم دیگه ازدواج میکنه ( اصولا چون واژه " فردین بازی " در فرهنگ بالکان تعریف نشده جملاتی شبیه " من دیگه ازدواج نمی کنم " و یا " تا آخر عمر تنها می مونم " در فیلم شنیده نمیشه ) .

------------------------------------------------------

داستان فیلم تایه جاهایی مثل فیلم کلاسیک گل های آفتابگردان استه با بازی سوفیا لورن وماسترانی  ولی اون اواخرداستان که گفتین تلفن به رادیو و.. یادم نیست

مموله عزیز

ممنون از پیگیری شما . من این فیلمی رو که اشاره کردین ندیدم . ولی فیلمی که مد نظرم بود مربوط به منطقه " بالکان " میشد . یوگوسلاوی سابق منظورمه . بهر حال ممنون .

نیرو همراهت باشه
۱۳۹۵/۱۰/۲۱ عصر ۰۲:۱۰
جان لاک آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۳/۲۴
اعتبار: 4

تشکرها : 85
( 272 تشکر در 70 ارسال )
شماره ارسال: #1611

(۱۳۹۵/۱۰/۱۹ عصر ۱۲:۰۹)آناکین اسکای واکر نوشته شده:  

(۱۳۹۵/۱۰/۱۸ عصر ۱۰:۴۴)جان لاک نوشته شده:  

با درود

در مورد نام دوتا فیلم راهنمایی می خواستم

فیلم اول که حدودا سال 65 و در زمان جنگ پخش شد و روی تلویویون سیاه و و سفید دیدمش

داستان درباره رئیس پلیس که وارد شهری میشه و شروع میکنه به تاومار باندهای مافیایی شهر

فقط بزرگترین باند که رئیسش کله گنده بوده را نمیتونه دستگیر کنه

رئیس باند زن زیبایی را مامور یکنه که به پلیسه نزدیک بشه

و کم کم زابطشون خیلی نزدیک میشه و میشه منشی پلیسه

هربار هم که حمله میکنن باند را دستگیر کنن چون زنه جاسوس بوده و خبر داده بوده موفق نمیشن

دراخرش هم وقتی پلیسه به رئیس باند میرسه میگته دیدی اخرش گرفتمت

رئیسه هم میگه من تو را گرفتم و میفهمه که زنه جاسوس بوده

و فکر کنم پلیسه را میکشه

فیلم دومی:

فکر کنم حدود سال 2000 تا 2008 دیدمش

فیلم درباره یک محقق هست که امواجی را توسط تجهیزات خود از فضا دریافت میکنه و اونو دنبال میکنه و تحقیقاتش او به مکزیکوسیتی میکشه

اونجا متوجه چیزهای مشکوکی میشه درضمن همکار زن او توسط بیگانه ها توسط عقرب ها کشته میشه و منزل و تجهیزات خودش هم توسط اونا خراب میشه نهایتا متوجه میشه دست ناسا با بیگانه ها در یه کاسه هستش

با سلام . داستانی که از فیلم دوم تعریف کردید تا حدی شبیه فیلم " Monsters " محصول سال 2010 انگلستانه . لینک زیر اطلاعات بیشتری در اختیارتون میذاره :

http://www.imdb.com/title/tt1470827/

با درود

ضمن تشکر از شما

ولی Monsters که ذکر کردید فیلم مورد نظر من نیست

من بی گناهم ، بی گناه وجود ندارد
۱۳۹۵/۱۰/۲۱ عصر ۰۳:۳۰
تشکر شده توسط : باد وایت, باربوسا
کمیسر نیمان آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۴/۱۱

تشکرها : 20
( 36 تشکر در 11 ارسال )
شماره ارسال: #1612

با درود بر همگي و سپاس فراوان از شما دوستان:

سپاس  مخصوص خدمت مموله عزيز .. :heart:

بله همين فيلم بود ...

و تشكر زياد از آناکین اسکای واکر عزيز........
:heart:

بی خردی اسارت بدنبال دارد و خرد موجب آزادی و رهایی است
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ صبح ۰۸:۵۶
آناکین اسکای واکر آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #1613

دوستان عزیزم

در دهه شصت که فیلم های ژاپنی زیادی از تلوزیون پخش شد _ هر چند که تعدادی از این فیلم ها جز شاهکارهای سینمای جهان بودند _ ولی به دلایلی چند خیلی مورد اقبال تماشاگر عام قرار نمی گرفت . عدم تجانس فرهنگی و ریتم کند و فضای نا ملموس دوره " ادو " به انگلیسی " Edo Period " که داستان خیلی از اون فیلم ها در این دوره روایت میشد باعث می شد بسیاری از مردم از لفظ  "حوصله سر بر " در مورد این فیلم ها استفاده کنن .

به هر حال سالها بعد هوس دیدن دوباره اون فیلم ها و تجدید خاطره به سراغ بعضی از ما میاد .

یکی از فیلم هایی که حداقل دوبار خودم شاهد پخشش بودم امروز به دنبال اسم اون میگردم . از فیلم دو تا سکانس در ذهنم مونده امیدوارم دوستان نام فیلم رو به خاطر بیارن :

- زنی فوت میکنه و همسرش اون رو به خاک میسپاره .سالها بعد اسکلت زن رو پیدا می کنن و وقتی مرد می فهمه با حالتی وحشتزده می گه : " اون اومده دنبال من ".

- در انتهای فیلم یه گوینده یا همون " نریشن " عنوان می کنه که : " وقتی این زنها خودشونو از پرتگاه به پایین پرت می کنن سالها بعد تصویر بدن اون زنها رو پشت خرچنگ های اون منطقه دیده می شد ! " .

جل الخالق !

آیا دوستان نام این فیلم رو به یاد دارن ؟

نیرو همراهت باشه
۱۳۹۵/۱۰/۲۳ عصر ۰۲:۰۰
تشکر شده توسط : شارینگهام, مموله, باد وایت, باربوسا
اوچیها ایتاچی آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۷/۱۲

تشکرها : 48
( 169 تشکر در 64 ارسال )
شماره ارسال: #1614

سلام دوستان عزیز اگه ممکنه راهنمایی کنید

داستان در مورد تعدادی چترباز در جنگ جهانی دوم هست که میخوان داخل سرزمین های اشغالی توسط المان پیاده بشن. حین پرواز هواپیماشون مورد اصابت گلوله قرار میگیره و مجبور میشن هواپیما رو ترک کنن. هر کدوم تو نقطه ای فرود میان و همدیگه رو گم میکنن و.....

۱۳۹۵/۱۰/۲۶ عصر ۰۴:۴۲
تشکر شده توسط : باد وایت, باربوسا
شارینگهام آفلاین
کاپیتان کشتی چارمینگ مالی
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۵
اعتبار: 32

تشکرها : 4023
( 1974 تشکر در 275 ارسال )
شماره ارسال: #1615

(۱۳۹۵/۱۰/۲۳ عصر ۰۲:۰۰)آناکین اسکای واکر نوشته شده:  

دوستان عزیزم

در دهه شصت که فیلم های ژاپنی زیادی از تلوزیون پخش شد _ هر چند که تعدادی از این فیلم ها جز شاهکارهای سینمای جهان بودند _ ولی به دلایلی چند خیلی مورد اقبال تماشاگر عام قرار نمی گرفت . عدم تجانس فرهنگی و ریتم کند و فضای نا ملموس دوره " ادو " به انگلیسی " Edo Period " که داستان خیلی از اون فیلم ها در این دوره روایت میشد باعث می شد بسیاری از مردم از لفظ  "حوصله سر بر " در مورد این فیلم ها استفاده کنن .

به هر حال سالها بعد هوس دیدن دوباره اون فیلم ها و تجدید خاطره به سراغ بعضی از ما میاد .

یکی از فیلم هایی که حداقل دوبار خودم شاهد پخشش بودم امروز به دنبال اسم اون میگردم . از فیلم دو تا سکانس در ذهنم مونده امیدوارم دوستان نام فیلم رو به خاطر بیارن :

- زنی فوت میکنه و همسرش اون رو به خاک میسپاره .سالها بعد اسکلت زن رو پیدا می کنن و وقتی مرد می فهمه با حالتی وحشتزده می گه : " اون اومده دنبال من ".

- در انتهای فیلم یه گوینده یا همون " نریشن " عنوان می کنه که : " وقتی این زنها خودشونو از پرتگاه به پایین پرت می کنن سالها بعد تصویر بدن اون زنها رو پشت خرچنگ های اون منطقه دیده می شد ! " .

جل الخالق !

با سلام و عرض خوشحالی از داشتن یاران هم فکری مثل شما

نام فیلم اسکلت کنار خانه:ریش قرمز

کارگردان : آکیرا کوروساوا

نام فیلم زنان خودکشی در دریا:کوایدان

کارگردان :میزو گوشی

اونی که گفته "زندگی خالی از لذت و خوشحالی نیست."دروغ نگفته!
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ عصر ۱۰:۴۸
تشکر شده توسط : آناکین اسکای واکر, مراد بیگ, مموله, باد وایت, باربوسا
مموله آفلاین
رفیق فابریک
*

شماره ارسال: #1616

(۱۳۹۵/۱۰/۲۶ عصر ۱۰:۴۸)شارینگهام نوشته شده:  

دوستان عزیزم

جل الخالق !

-------------------------------------------

با درود خدمت دوستان بنده نیز احساسی چون شما دارم تم فیلم کوایدان (داستان ارواح) هم مشابه همین فیلم است . یادمه در دوران کودکی شبی که کوایدان را از شبکه یک وهنر هفتم دیدم ازترس نتونستم بخوابم کوایدان فیلم ژانر وحشت بود که از 4 اپیزود تشکیل شده بود (سیاه گیسو، زن برفی ،اویی کی بدون گوش ومردی درفنجان ) واقعه فیلم محشری بود یاد قدیما افتادم

۱۳۹۵/۱۰/۲۶ عصر ۱۱:۱۳
تشکر شده توسط : مراد بیگ, شارینگهام, باد وایت, باربوسا
آناکین اسکای واکر آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #1617

(۱۳۹۵/۱۰/۲۶ عصر ۱۰:۴۸)شارینگهام نوشته شده:  

دوستان عزیزم

جل الخالق !

اول اینکه خیلی ممنون بابت نام فیلم ها . انشاالله نگاه میکنم و امیدوارم که فیلم هایی باشه که عنوان کردم . البته درباره " کوایدان " خیلی اطمینان ندارم با همین نام از تلوزیون پخش شده باشه چون صدا و سیما اون زمان عادت داشت که همه چیز رو تغییر بده از نام فیلم گرفته تا مدت زمانش و تا محتوای فیلم - در این مورد در یک پست جداگانه به چند مورد اشاره خواهم کرد - شاید اگه " نجات سرباز رایان " اون موقع قرار بود پخش بشه نام فیلم به " رستگاری استوار شایان " ! و مدت فیلم به 90 دقیقه تغییر میکرد !

من هم خوشحالم دوست من " شارینگهام ". نیروی نهانی پشتیبانت باشه .

(۱۳۹۵/۱۰/۲۶ عصر ۰۴:۴۲)اوچیها ایتاچی نوشته شده:  

سلام دوستان عزیز اگه ممکنه راهنمایی کنید

داستان در مورد تعدادی چترباز در جنگ جهانی دوم هست که میخوان داخل سرزمین های اشغالی توسط المان پیاده بشن. حین پرواز هواپیماشون مورد اصابت گلوله قرار میگیره و مجبور میشن هواپیما رو ترک کنن. هر کدوم تو نقطه ای فرود میان و همدیگه رو گم میکنن و.....

دوست من " اوچیها ایتاچی ".

فیلمی هست به نام " پلی در دور دست " به انگلیسی " A Bridge Too Far " محصول مشترک آمریکا و انگلستان سال 1977 که داستان عملیاتی به نام " Market Garden " رو روایت می کنه . ممکنه فیلم مورد نظر شما همین باشه .

نیرو همراهت باشه
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ صبح ۱۲:۰۰
تشکر شده توسط : مراد بیگ, شارینگهام, مموله, باد وایت, باربوسا
مراد بیگ آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱/۱۰
اعتبار: 36

تشکرها : 2702
( 2392 تشکر در 283 ارسال )
شماره ارسال: #1618

با سلام خدمت دوستان،دنبال عنوان فیلمی هستم که حدودا 25 سال پیش دیدم.

اگر اشتباه نکرده باشم داستان فیلم در مورد کاندیداتوری ریاست جمهوری آمریکاست یا چیزی شبیه این ، رئیس حزب که پیرمردی مرموزه در قبال گروگانگیری و تهدید بقتل دامادش که نامزد همون حزب در انتخابات بوده بدلایلی سکوت میکنه ولی  دخترش بتنهایی دنبال راه نجاتی برای رهایی همسرش میگرده و تنها حامیش که بادیگارد خانوادگیشون بوده تو یه صحنه ی درگیری، کشته میشه ، در نهایت زنه  با کلی زحمت و مرارت و بدون هیچ پشتیبان دیگری میتونه با توافق با گروگانگیرا در خصوص کنار کشیدن همسرش از سیاست همسرشو نجات بده ...(امیدوارم روایت داستان رو درست بیان کرده باشم)

کشته شدن بادیگارد خانوادگی یکی از دراماتیک ترین سکانس هایی است که بخاطرم مونده،امیدوارم با کمک شما علاوه  اینکه تماشای مجدد فیلم بعد گذشت سالها موجبات تجدید خاطره  برای این راهزن پادر هوا بگردد، روح آن مرحوم مغفور را هم شاد بنماید.

مراد بیگ : من ادعائی ندارم ، خاله لیلا : ادعائی ندارم خودش کم ادعائی نیست .
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ صبح ۰۱:۴۰
آناکین اسکای واکر آفلاین
دوست قدیمی

شماره ارسال: #1619

تصور کنید تو یک جزیره تک و تنها از همه دنیا جدا افتادین و هر کاری می کنید تا نظر کشتی هایی که از نزدیک و یا حتی دور از جزیره عبور می کنن رو جلب کنید شاید نجات پیدا کنید ولی دریغ از یک کمک !

این موضوع یه انیمیشن خیلی ساده و ابتدایی بود که تو دهه شصت بارها از تلوزیون پخش شد. نه اسمی ازش بود نه نشانی ... ولی جوینده یابنده است با کمک خدا . امشب بالاخره پیداش کردم و تازه فهمیدم که ای بابا ! الکی نبود اینقدر تو ذهن ما ماندگار بود. ظاهرا سال 1974 جایزه فستیوال فیلم " کن " رو هم برده !

یه انیمشن به نام " جزیره " به انگلیسی " Island "  محصول 1973 کشور شوروی که حیفم اومد حس خوب دوباره دیدنش رو با شما دوستان تقسیم نکنم .

http://www.y o u t u b e . c o m/watch?v=89jFdBXs78A

امیدوارم از دوباره دیدنش لذت ببرین .

فایل های ضمیمه بند انگشتی

نیرو همراهت باشه
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ صبح ۰۲:۰۲
تشکر شده توسط : مراد بیگ, شارینگهام, مموله, باد وایت, باربوسا
پهلوان جواد آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۴/۳۱
اعتبار: 24

تشکرها : 977
( 4438 تشکر در 680 ارسال )
شماره ارسال: #1620

آکیلیس جون کارتون مول این روزا از شبکه پویا داره پخش میشه اگه فرصتشو داری ضبطش کن

زخم زبان بدتر از زخم شمشیر است
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ عصر ۱۲:۳۰
ارسال پاسخ