[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 19 رای - 4.37 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی
نویسنده پیام
رزا آفلاین
پیشکسوت
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۵/۲۹
اعتبار: 52

تشکرها : 5834
( 3533 تشکر در 141 ارسال )
شماره ارسال: #241
RE: کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی

mmmm:

ممنونم دوست عزیز که ما رو یاد گمشده هامون انداختین.

سریالی که میگین این سریاله:

Anna of the Five Towns

محصول 1985 انگلیس

http://www.uk.imdb.com/title/tt0320822/

http://www.frohman.net/davison/anna.htm

در این سریال پیتر دیویسن همون آقای کمپیون سریال کمپیون هم بازی کرده بود.

..

و اینم در مورد کارتون اسب آبی که گفتین:

کی باورش میشد که بالاخره هممون میشیم رابرتی که میشینه و در مورد نوستالژیهای کودکیش مرتب خیالپردازی میکنهnnnn:

رابرت

http://home.online.no/~groennsl/farbror/

..

۱۳۸۹/۸/۹ صبح ۰۱:۴۳
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سم اسپید, واترلو, دشمن مردم, بهزاد ستوده, Kassandra, اسکورپان شیردل, سروان رنو, john doe, Classic, jack regan, ژان والژان, الیشا, farzad178, آوینا, دنی براسکو, John Coffey, مگی گربه, زرد ابری, بانو, BATMAN, feranchesco, یوگی, هایدی, واتسون, پیرمرد, پطرکبیر, شارینگهام
Kassandra آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۵/۵
اعتبار: 19

تشکرها : 1382
( 736 تشکر در 40 ارسال )
شماره ارسال: #242
Heart RE: کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی

رزاي عزيز و نازنين! واقعا متشكرم كه به پرسشهاي پاسخ نيافته بنده با اين سرعت مثال زدني پاسخ گفتيد!ashk::ok:

سپاس فراوان شما را! mmmm:

لطفا همچنان ما را در اين راهروهاي پيچ در پيچ دوران كودكي راهنمايي بفرماييد! :ttt1

زماني دوستي از من درباره نام راوي حنا دختري در مزرعه پرسيد و اينكه اين صداي دلنشين و كاملا متفاوت در كارتونهاي ديگر هم شنيده شده؟من كه به ياد ندارم در كارتون ديگري صداي ايشان را شنيده باشم تا نظر شما و ديگر بزرگان اين محفل چه باشد.

آن قدر شكست خوردم تا راه شكست دادن را آموختم
ناپلئون بناپارت
۱۳۸۹/۸/۹ صبح ۱۰:۰۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رزا, سروان رنو, دشمن مردم, آوینا, John Coffey, هایدی
بهزاد ستوده آفلاین
متولد اصفهان

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۶/۶
اعتبار: 39

تشکرها : 2215
( 5890 تشکر در 536 ارسال )
شماره ارسال: #243

فبلاً باسم ايشان اشاره شده

آزيتا يار احمدي خواهر  رزيتا ياراحمدي

yarahmadi-rozita_533394475660178319.jpg                              yarahmadi-Azita_798136838102746939.jpg

رزيتا ياراحمدي(همسر عليرضا باشكندي)              آزيتا ياراحمدي

bashkandi_614739870800243238.jpg         Yar ahmadi - (1)_699350190286875160.jpg

عليرضا باشكندي                                     محمد  ياراحمدي (پدر )

در فيلم ها يي كه عليرضا باشكندي مدير دوبله است  صداي ديگر اعضاي فاميل را مي توانيد بشنويد

رزيتا ياراحمدي برخلاف خواهر  امروز يكي از بچه گو هاي طراز اول دوبله است  وصداي وي را در نقش هاي  ممول -سايوجان - هاكل بري فين  بياد داريد

آزيتا يار احمدي چون كار دوبله را جدي نمي گرفت هميشه نقش هاي فرعي گفته  از كارتون  تام ساير گرفته تا كماندار نوجوان  -افسانه دوقلوها ... در كارتون بولك  و لولك بجاي برادر كوچك حرف زده  برادر بزرگ را نوشابه اميري گويندگي كرده است

هر جا سخن از دوبله است نام "بهزاد ستوده "میدرخشد
۱۳۸۹/۸/۹ عصر ۰۱:۱۸
تشکر شده توسط : سم اسپید, پدرام, اسکورپان شیردل, رزا, Kassandra, jack regan, الیشا, آوینا, John Coffey, هایدی, واتسون, پیرمرد, پطرکبیر
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #244

دوستان! یه کارتون بود  درباره پسرکی که هر شب موقع خواب ، ستاره ها تو اتاقش میومدند و اونو با خودشون به آسمون و پیش ماه میبردند. به این صورت که یه بالن کوچک به پسره میدادند و پسره اونو باد میکرد و باهاش میرفت به فضا. یه شعر جالب هم داشت که ستاره ها میخوندند:

ژوپیه...ژوپیا...لا لا لا لا لا لا لا...     تو همین مایه ها!

الان نه اسم کارتون یادم میاد نه اسم پسره. کسی یادش هست؟

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۸۹/۸/۹ عصر ۰۵:۱۲
تشکر شده توسط : رزا, Kassandra, سروان رنو, jack regan, آوینا, John Coffey, هایدی, پطرکبیر
رزا آفلاین
پیشکسوت
*

شماره ارسال: #245

از همه دوستان بینهایت ممنونم بخاطر این پست جالب و زیباmmmm:

خاطرات مشترک کودکی و مرور آن از جالبترین لحظات زندگی منه.

فکر میکنم دوبلور صدای حنا خانوم گورانی باشند که جای نیک در کارتون نیک و نیکو و جای جان در سریال از سرزمین شمالی هم صدای ایشون رو شنیده ایم.

در مورد ژوپی هم اسم پسر پوکو بود ولی بقیه اطلاعات رو هنوز نتونستم پیدا کنم..مثل کارتون دنیای سوزیcccc:

سوزی

کارتون دیگه ای هم بود که فقط یادم میومد توش میگفتند : فانتین آب

فانتین

راستی برنامه جعبه اسباب بازی هم آموزنده و هم جالب بود..بخصوص دو تا شخصیت یامی داشت که مدام با هم حرف میزدن و معلوم نبود که چی میگفتن.:D

جعبه اسباب بازی

دوبله کارتون گامبا هم خیلی حرفه ای بود. کسی یادشه کی بجای گامبا حرف میزد؟؟؟

گامبا

۱۳۸۹/۸/۹ عصر ۰۶:۳۱
تشکر شده توسط : بهزاد ستوده, سم اسپید, اسکورپان شیردل, Kassandra, سروان رنو, دشمن مردم, بانو, Classic, jack regan, همشهری_میثاق, الیشا, آوینا, John Coffey, مگی گربه, زرد ابری, کنتس پابرهنه, هایدی, واتسون, پیرمرد, پطرکبیر
بهزاد ستوده آفلاین
متولد اصفهان

شماره ارسال: #246

(۱۳۸۹/۸/۹ عصر ۰۶:۳۱)رزا نوشته شده:  

از همه دوستان بینهایت ممنونم بخاطر این پست جالب و زیباmmmm:

فکر میکنم دوبلور صدای حنا خانوم گورانی باشند که جای نیک در کارتون نیک و نیکو و جای جان در سریال از سرزمین شمالی هم صدای ایشون رو شنیده ایم.

در اون دوران کارتون مرموزی بود  به اسم راز یک رمز که من همیشه ازش میترسیدم و مرحوم ایرج ناظریان هم از دوبلورهای این کارتون بودند.

راز یک رمز

دوبله کارتون گامبا هم خیلی حرفه ای بود. کسی یادشه کی بجای گامبا حرف میزد؟؟؟

گامبا

اسم ان كارتون فكر مي كنم "سياره ژوپيتر "بود

كارتون راز يك رمز صداي مورد نظر شما  مرحوم مهدي آژير است  مرحوم ايرج ناظريان فقط در كارتون سيندرلا گويندگي كرده است

شيوا گوراني هم همانطور قبلاً گفته ام چنين نقش معروف دارد

بلفي - حنا - نيك - پسر راوي "از سرزمين شمالي" شاگرد نانوا"بچه هاي كوه آتشفشان- گل هاي سخن گو "سرندي پيتي" گلنوش انتظامي"جعفرخان از فرنگ برگشته"

دوبلور گامبا "افسانه پوستي" يادم نيست توي كافه اين كارتون را معرفي كرده باشم  اما جاهاي ديگر معرفي كرده ام

۱۳۸۹/۸/۹ عصر ۰۶:۴۵
تشکر شده توسط : سم اسپید, اسکورپان شیردل, Kassandra, رزا, دشمن مردم, بانو, سروان رنو, jack regan, farzad178, آوینا, John Coffey, هایدی, پیرمرد, پطرکبیر
Kassandra آفلاین
دوست قدیمی

( 736 تشکر در 40 ارسال )
شماره ارسال: #247

(۱۳۸۹/۸/۹ عصر ۰۱:۱۸)بهزاد ستوده نوشته شده:  

فبلاً باسم ايشان اشاره شده

آزيتا يار احمدي خواهر  رزيتا ياراحمدي

yarahmadi-rozita_533394475660178319.jpg                              yarahmadi-Azita_798136838102746939.jpg

رزيتا ياراحمدي(همسر عليرضا باشكندي)              آزيتا ياراحمدي

bashkandi_614739870800243238.jpg         Yar ahmadi - (1)_699350190286875160.jpg

عليرضا باشكندي                                     محمد  ياراحمدي (پدر )

در فيلم ها يي كه عليرضا باشكندي مدير دوبله است  صداي ديگر اعضاي فاميل را مي توانيد بشنويد

رزيتا ياراحمدي برخلاف خواهر  امروز يكي از بچه گو هاي طراز اول دوبله است  وصداي وي را در نقش هاي  ممول -سايوجان - هاكل بري فين  بياد داريد

آزيتا يار احمدي چون كار دوبله را جدي نمي گرفت هميشه نقش هاي فرعي گفته  از كارتون  تام ساير گرفته تا كماندار نوجوان  -افسانه دوقلوها ... در كارتون بولك  و لولك بجاي برادر كوچك حرف زده  برادر بزرگ را نوشابه اميري گويندگي كرده است

سپاس فراوان به خاطر توضيحات ارزنده. پس اين خانمي كه داستان حنا را در  كل كارتون روايت مي كنند خانم ياراحمدي هستند؟ صداي ايشان به عنوان راوي داستان واقعا در نوع خود خاص است و كاملا عجيب به نظر مي آيد كه از چنين صداي خاصي اين قدر كم استفاده شده! tajob

(۱۳۸۹/۸/۹ عصر ۰۶:۳۱)رزا نوشته شده:  

از در مورد ژوپی هم اسم پسر پوکو بود ولی بقیه اطلاعات رو هنوز نتونستم پیدا کنم..مثل کارتون دنیای سوزیcccc:

سوزی

در اون دوران کارتون مرموزی بود  به اسم راز یک رمز که من همیشه ازش میترسیدم و مرحوم ایرج ناظریان هم از دوبلورهای این کارتون بودند.

واي من هم چقدر دلم مي خواد دوباره ژوپي و سوزي رو ببينم! گرچه البته از كارتون سوزي چيز زيادي هم يادم نمياد جز اينكه همش يا پشت ميز  صبحانه بود يا در رختخواب بعد مامانش قبل از خواب مي بوسيدش و ما از مادرش تنها موهاي مجعدش رو مي ديديم! :rolleyes:

در مورد راز يك رمز هم-البته اگه درست حدس زده باشم-فقط اون شخصيتي رو يادمه كه يك آفتاب پرست بود كه مدام شكلش تغيير مي كرد و بسيار هم خبيث بود! چقدر هم تصاوير كارتون ترسناك بودن براي بچه هاي سن و سال ما! ماجراش هم كه همش درباره يك جنايت بود و هميشه هم كه اين آفتاب پرسته فرار مي كرد و كسي نمي تونست پيداش كنه! zzzz:

ناپلئون بناپارت
۱۳۸۹/۸/۱۰ صبح ۱۲:۳۹
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, دشمن مردم, رزا, بانو, سروان رنو, Classic, jack regan, آوینا, John Coffey, کنتس پابرهنه, هایدی, پطرکبیر, رابرت
Kassandra آفلاین
دوست قدیمی

( 736 تشکر در 40 ارسال )
شماره ارسال: #248

اين برنامه عروسكي رو يادتون مياد؟

[تصویر: 12885887931.png]

من كه هر وقت بهش فكر مي كنم يادم مياد به ستاره دنباله دار كه زياد درباره ش صحبت مي كردند.

اين برنامه كه ما با نام دره سبز مي شناختيمش، اولين بار در  سال 1945فنلاند در كتابهاي كودكان به عنوان The Moomins  معرفي شد. نويسنده و خالق اين اثر  يك نويسنده فنلاندي به نامTove Jansson بوده.

اولين نمايش عروسكي اين داستان در سال 1959 در آلمان با نام Augsberger Puppenkiste توليد شد كه البته  تنها شش قسمت داشت و در سال 1960 شش قسمت ديگر هم به اين مجموعه اضافه شد. در سال 1961 شش قسمت اول را دوباره توليد كردند.

البته از اين داستان يك نسخه انميشن ژاپني هم در سال 1972 توليد شد كه اصلا باب طبع نويسنده يعني خانم Tove Jansson قرار نگرفت چرا كه ايشان مواردي مثل تفنگ، الكل و ناسزاگويي كه به بعضي قسمتهاي  داستان اضافه شده بود را اصلا نمي پسنديدند و آنها را مجاز به فروش اين اثر در قاره هاي ديگر نمي دانستند. گرچه البته در نهايت آن قسمتهاي ديگر كه محتوي موارد نامناسب نبودند بيش از نسخه عروسكي به اصل داستان نزديك بودند و با فروش آنها موافقت شد.

بين سالهاي 1977 و 1982 نسخه هاي آلماني-لهستاني ديگري از اين داستان توليد و پخش شد و البته نسخه آلماني آن سالها چندان مناسب كودكان شمرده نشد.

در اوايل دهه تود يك نسخه انيميشني ديگر از اين مجموعه  كه شامل 104 قسمت بود در ژاپن توليد شد  كه به هيچ عنوان جذابيت مجموعه اول را نداشت.

ناپلئون بناپارت
۱۳۸۹/۸/۱۰ صبح ۰۸:۴۵
تشکر شده توسط : رزا, سم اسپید, بانو, سروان رنو, اسکورپان شیردل, jack regan, ژان والژان, آوینا, John Coffey, هایدی, پطرکبیر, رابرت
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11430
( 18963 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #249

بچه ها یه کارتونی بود به نام بهترین داستان های دنیا که توی تیتراژش یه شیر بود که با دمش نوشته ها رو پاک می کرد و  آخرش نعره می کشید و بعد می پرید توی آب ! فکر می کنم سه تا میمون هم توش بودن که آخر داستان نتیجه گیری اخلاقی می کردن و اکثرا هم با هم درگیر بودن . کسی یادش هست ؟

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۸۹/۸/۱۰ عصر ۱۰:۲۴
تشکر شده توسط : jack regan, آوینا, John Coffey, مگی گربه, زرد ابری, هایدی, پطرکبیر
پدرام آفلاین
دوستدار دوبله ایران
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۹/۲۶
اعتبار: 29

تشکرها : 1695
( 1406 تشکر در 77 ارسال )
شماره ارسال: #250

(۱۳۸۹/۸/۱۰ عصر ۱۰:۲۴)سروان رنو نوشته شده:  

بچه ها یه کارتونی بود به نام بهترین داستان های دنیا که توی تیتراژش یه شیر بود که با دمش نوشته ها رو پاک می کرد و  آخرش نعره می کشید و بعد می پرید توی آب ! فکر می کنم سه تا میمون هم توش بودن که آخر داستان نتیجه گیری اخلاقی می کردن و اکثرا هم با هم درگیر بودن . کسی یادش هست ؟

قشنگترین داستانهای دنیا

روزگار دو روز است ، روزی به سود تو و روزی به زيان تو
۱۳۸۹/۸/۱۰ عصر ۱۱:۴۸
تشکر شده توسط : سم اسپید, Classic, اسکورپان شیردل, رزا, Kassandra, jack regan, ژان والژان, آوینا, John Coffey, هایدی, پطرکبیر
بهزاد ستوده آفلاین
متولد اصفهان

شماره ارسال: #251

(۱۳۸۹/۸/۱۰ عصر ۱۱:۴۸)پدرام نوشته شده:  

قشنگترین داستانهای دنیا

قشنگترين داستانهاي دنيا سه تا ميمون بودند

"فريبا شاهين مقدم-نوشابه اميري - آزيتا ياراحمدي" بجاي اين سه تا ميمون حرف ميزدند  و در هر قسمت  از يك داستان پند مي گرفتند مثلاً دروغگويي ، تنبلي ،حسادت  خوب نيست

۱۳۸۹/۸/۱۱ صبح ۰۷:۱۰
تشکر شده توسط : اسکورپان شیردل, دشمن مردم, پدرام, john doe, سم اسپید, seyed, فرید, رزا, Kassandra, بانو, سروان رنو, jack regan, farzad178, آوینا, John Coffey, مگی گربه, هایدی, پطرکبیر
رزا آفلاین
پیشکسوت
*

شماره ارسال: #252

از این سه میمون بلا همیشه درسهای اخلاقی خوبی میگرفتیم.

سه میمون

یادم میاد که معمولا آخر قصه هاشون خیلی تلخ تموم میشد و اگه هنرنمائی این سه میمون نبود گریه امون میگرفت.:D

کلیله و دمنه

کارتون خرگوش بلا و گرگ ناقلا با صداپیشگی خانوم شیرزاد و تورج نصر هم جالب و بیادماندنی بود. (البته دقیقا نمیدونم اسمش با همتای روسی اشتباه شده یا نه؟؟؟؟)

بخصوص اون قسمتی که گرگه خودشو به مردن میزد تا خرگوش رو بسمت خودش بکشونه و خرگوش هم چون خیلی خیلی باهوش بود رفت بالاسرشو گفت اگه گرگی بمیره باید زوزه بکشه و یه پاشو از زمین بلند کنه و گرگ هم همینکارو کرد.:ccco

خرگوش و گرگ

در مورد اینکه کاکرو در کارتون فوتبالیستها دختر بود یا پسر فکر میکنم اصل قضیه مربوط به سریال گروه شینسن میشه ..کارکروی این کارتون دختر بود و برای اینکه راحتتر سریال رو متوجه بشیم و شک نکنیم جاهایی که کاکرو دامن میپوشید رو سانسور میکردند.

کارتون گروه شینسن

شینسن

۱۳۸۹/۸/۱۲ صبح ۰۲:۴۰
تشکر شده توسط : سم اسپید, اسکورپان شیردل, Kassandra, پدرام, دشمن مردم, john doe, بانو, سروان رنو, jack regan, ژان والژان, اهو, الیشا, آوینا, دنی براسکو, John Coffey, مگی گربه, زرد ابری, هایدی, واتسون, شارینگهام, پیرمرد, پطرکبیر
پيمان-شريعت آفلاین
عاشق دوبله

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۶/۱۶
اعتبار: 1

تشکرها : 2
( 73 تشکر در 6 ارسال )
شماره ارسال: #253

(۱۳۸۹/۸/۱۲ صبح ۰۲:۴۰)رزا نوشته شده:  

کارتون خرگوش بلا و گرگ ناقلا با صداپیشگی خانوم شیرزاد و تورج نصر هم جالب و بیادماندنی بود. (البته دقیقا نمیدونم اسمش با همتای روسی اشتباه شده یا نه؟؟؟؟)

بخصوص اون قسمتی که گرگه خودشو به مردن میزد تا خرگوش رو بسمت خودش بکشونه و خرگوش هم چون خیلی خیلی باهوش بود رفت بالاسرشو گفت اگه گرگی بمیره باید زوزه بکشه و یه پاشو از زمین بلند کنه و گرگ هم همینکارو کرد.:ccco

خرگوش و گرگ

با سلام

اسم اين كارتون "خرگوش بلا گرگ ناقلا" نيست

خرگوش بلا گرگ ناقلا اسم يه كارتون روسي بود كه در اصل دوبله هم نشوده بود.

در حقيقت  تا جايي كه من يادمه اين كارتون اسمي هم نداشت!

مريم شيرزاد  با صداي پسرونه بسيار شيرين بجاي كاركتر خرگوش صحبت ميكرد.تورج نصر هم مثله هميشه با تيپ سازي عالي روي اين روباه مفلوك بدشناس حرف ميزد.

اين روباه بخت برگشته هم هميشه در آخر هر قسمت  توسط يه خرس  مثله يه فنر پيچونده  و به هوا پرتاب ميشد.

دلم خيلي براش ميسوخت!!!

۱۳۸۹/۸/۱۴ صبح ۱۲:۲۰
تشکر شده توسط : سم اسپید, پدرام, رزا, Peter Pan, دشمن مردم, jack regan, farzad178, آوینا, John Coffey, مگی گربه, هایدی, واتسون, پطرکبیر
رزا آفلاین
پیشکسوت
*

شماره ارسال: #254

از برنامه های عروسکی که یادم میاد و همیشه تو ذهنم مونده

پر

بخاطر قیلثرینگ برای دیدن لینک نقطه بین "یو" و "توب" رو بردارین.

لینک دانلود:

http://www.you.tube.com/watch?v=J0pzuUB8VHY

و  این کارتون هم آموزنده بود که یادم نمیاد اسمش چی بود؟؟؟

جالب

جالبترین سریال خارجی پخش شده از برنامه کودک البته بنظر من سریال جانی جونز بود که بدلیل زیبائی و شخصیت پردازی بجا دوران کودکی پسر کوچکی رو به تصویر کشیده بود..جانی جونز پسری شیطون و در عین حال حساس بود که با مادرش زندگی میکرد و صاحبخونه اشون که پیرزنی بداخلاق بنظر میرسید همیشه جانی رو با نگاهش تعقیب میکرد..هیچوقت قسمتی که جانی جونز به اشتباه آدامسش رو قورت داده بود و به گفته دوستاش فکر کرده بود که داره میمیره یادم نمیره..شب قبل خواب وصیتنامه اشو نوشته بود که بعد مرگش اسباب بازیهاشو به دوستاش بدن..به تولد دعوت شده بود و مادرش شکلاتی رو بعنوان کادوی تولد به جانی داده بود که به دوستش بده ولی جانی بین راه نصف شکلات رو به سرباز بخشیده بود.....

آدامس..جانی.جانی جونز

دوبله قشنگی داشت و خانوم شکوفنده بجای جانی جونز و خانوم لاچینی بجای مادرش صداپیشگی کرده بودند.

joni jones

http://www.uk.imdb.com/title/tt0130404/

موسیقی بینظیر سریال از کارهای تروور جونزه که از موسیقیدانان مشهوره

لینک دانلود آهنگ سریال  و بقیه موسیقیهای بیاد ماندنی تروور جونز

http://www.trevorjonesfilmmusic.com/all%20music.html

جانی 2..

۱۳۸۹/۸/۱۸ عصر ۱۱:۱۳
تشکر شده توسط : john doe, سم اسپید, اسکورپان شیردل, دشمن مردم, Kassandra, jack regan, ژان والژان, اهو, الیشا, آوینا, John Coffey, مگی گربه, زرد ابری, BATMAN, هایدی, واتسون, پیرمرد, پطرکبیر, کلانتر چانس
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #255

ممنون از رزای عزیز. واقعا حافظۀ قوی دارید. در مورد کارتونی که فرمودید یادتان نمیاید ، فکر میکنم قسمتی از سری کارتونی بهترین داستانهای دنیا باشد. من بالشخصه یک قسمت از این سری را به یاد دارم که دربارۀ جنگ تروا و آشیل و منلوس بود.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

آشنایی با خانوادۀ بارباها

1- باربا پاپا و باربا ماما

مشکلی وجود نداره که توسط این زوج غیرمعمولی ،قابل حل نباشه. اونا میتونند خودشون رو به هر شکلی که میخوان دربیارن و در سایۀ این قابلیت هر مشکلی را برطرف کنن ، اونهم به ملایم ترین شیوۀ ممکن. اونا همیشه آمادۀ خدمت رسانی و کمک بدون مزد و منت به همنوعان! هستند. البته این باعث نمیشه که اونا در مراقبت و بزرگ کردن هفت فرزند شیطان خود کوتاهی کنند!

2- باربا لیب

باربا لیب نارنجیه. اون یک کتابخون حرفه ایه. معمولا تو کتاباش غرق میشه و سوالی نیست که جوابش رو ندونه. اغلب اوقات بین اون و باربا براوو بر سر اینکه چه کسی رهبر و رئیس گروه باشه جنگ و دعواست. او شخصیت بخصوصی داره. برادرها و خواهرهاش همیشه مواظبند که پا رو دُمش نذارن! هرچند گاهی اوقات حس شوخ طبعیش هم گل میکنه.

3- باربا لالا 

باربا لالا سبزه. اون عاشق موسیقیه و استعداد خوبی در نواختن انواع سازها داره. همچنین به گیاهان و طبیعت هم علاقه داره (درست مثل برادرش باربا زو). باربا لالا رویایی و خوش اخلاقه. تقریبا هیچوقت عصبانی نمیشه.اون روی برادرها و خواهراش نفوذ عجیبی داره.

4- باربا له له

باربا له له بنفشه. اون قشنگترین بارباهاست (لااقل خودش که اینطور فکر میکنه!). او عاشق جواهرات و عطریجاته. از موجودات پشمالو مثل هزارپا و عنکبوت تا حد مرگ میترسه و موقعی که یکی از این مخلوقات چندش آور رو میبینه بلافاصله غش میکنه! باربا بو اونو به خاطر ترس مضحکش ، همیشه مورد تمسخر قرار میده.

5- باربا بو

باربا بو سیاه و پشمالوئه. اون یک هنرمنده. البته هنوز نمیدونه استعداد هنریش رو در کدوم سبک بکار بیندازه : کوبیسم ، هایپر رئالیسم ، سور رئالیسم ، اکسپرسیونیسم و یا کانسپچوالیسم! او خیلی حساسه. گاهی اوقات خیلی زود از تیکّه های کنایه آمیز خواهرش باربا لیب از کوره درمیره!

6- باربا زو

باربا زو زرده. اون یک متخصص علوم زیستیه. اون همه چیز رو درمورد جانوران و گیاهان مختلف و همچنین دربارۀ آب و هوا و تاثیرات ناخوشایند آلودگیهای زیست محیطی میدونه. در یک جمله ، او یک زیست شناس برجسته است. باربا زو همیشه آمادۀ کمکه. اما گاهی اوقات اشتیاقش برای حفظ طبیعت باعث میشه جلوی آزمایشات خطرناک برادرش باربا برایت رو بگیره!

7- باربا برایت

باربا برایت آبیه. اون یک دانشمنده. نه شیمی ، نه فیزیک نجوم و نه ژنتیک ، هیچکدام برایش نکتۀ اسرارآمیزی محسوب نمیشه! اما گاهی اوقات فرضیاتش اونقدر گسترده و عمیق میشه که پیامدهای آزمایشات خطرناک این فرضیات ، فاجعه آمیزه! خوشبختانه همیشه برادرش باربا زو ، مواظب فعالیتهای علمی هولناک او است.

8- باربا براوو

باربا براوو قرمزه. اون عاشق ورزشه. معمولا دوست داره سرگروه تیم باشه! از طرفی او عاشق خوردنه! باربا براوو به کمک ابزار شرلوک هلمزی اش (کلاه مخصوص و ذره بین) و البته به کمک سگ شکاری باوفایش _لولیتا_ دوست داره ادای کارآگاه های مشهور و بزرگ رو دربیاره! اگرچه گاهی اوقات خیلی به خودش مغروره ولی در کل بچۀ خوبیه!

ترجمه و اقتباس از : سایت رسمی باربا پاپا 

لینک مشخصات: 

http://www.imdb.com/title/tt0304999/

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۸۹/۸/۱۹ صبح ۰۶:۰۴
تشکر شده توسط : دشمن مردم, مریم, سم اسپید, john doe, Kassandra, رزا, jack regan, ژان والژان, اهو, الیشا, آوینا, John Coffey, مگی گربه, هایدی, واتسون, feranchesco, پطرکبیر, رابرت
دلشدگان آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۲۶
اعتبار: 24

تشکرها : 3231
( 1347 تشکر در 70 ارسال )
شماره ارسال: #256

(۱۳۸۹/۸/۸ عصر ۱۰:۵۶)بهزاد ستوده نوشته شده:  

صداي راوي الفي اتكينز را يادم نيست

درباره خالق الفی اتكینز

[تصویر: 1289368766_85_c0af51662d.JPG]

الفی اتكینز هنوز هم معروف‌ترین شخصیت خیالی سوئد به حساب می‌آید. البته این اسم انگلیسی‌اش است و اسم سوئدی آن Alfons Aberg است كه یك خانم به اسم گونیلا بركستروم آن را در 1972 خلق كرده.

ماجراهای الفی كلی كمیك بوك و كارتون دارد كه از این كلی، ما شاید سرجمع بیست‌تایش را هم ندیده باشیم. الفی 6 سالش است و با دختری به اسم مالا و پسری به اسم ویكتور دوست است. كه این دو نفر را هم ما سرجمع نیم‌بار ندیدیم. بقیه آدم‌ها هم اسمشان «یابا الفی» «مادربزرگ الفی» و «یك چیزی الفی» است.

فضای كسالت‌بار و سكوت و سكوت و مكث طولانی تصاویر روی چرخش عقربه‌های ساعت بدون این كه واقعا اتفاقی بیفتد. و وصله پاره شلوار الفی و لبخند تلخ پدرش سر میز صبحانه و همه این‌ها كه دلیل می‌شود همان لحظه‌های نایاب خنده‌‌دار یا ذوق كودكانه باز هم افسرده به نظر بیاید. پدر لم داده روی مبل (كه در كنار یك تابلو یا یك تلویزیون تنها وسیله‌های خانه هستند.) یا پیپ می‌كشد یا روزنامه می‌خواند. گاهی هم تلویزیون نگاه می‌كند. و الفی است و صدای ژاله علو (كه تنها قسمت رنگی و نارنجی و گرم كارتون است) كه با او حرف می‌زند و الفی كه پلیور دون دون تنش است، از صدای او حساب می‌برد و حرفش را گوش می‌كند یا به خاطر گوش نكردن حرف او خجالت می‌كشد. و الفی است و یك دنیای خاكستری و سرد توی كمد دیواری تاریك (اروپاست دیگر پس مثل روز روشن است كه مادری هم در كار نیست.)

فاطمه عبدلی

«بهترین داستان‌های دنیا»

[تصویر: 1289367719_85_ce2a7facd4.JPG]

كارتونی كه سیاه بود!

آقا شیره وارد كادر می‌شود، پاچه‌های كلفت و قیافه باهیبت اش آدم را می‌ترساند، اخم كرده است و آرام می‌غرد. یكهو یك آهنگ مسخره شروع به نواختن می‌كند، آقا شیره نمی‌تواند جلوی حركت دمش را بگیرد. اسم كارتون بالا می‌آید، شیر با دمش عین برف پاك‌كن اسم را پاك می‌كند، این كار اختیاری نبوده. برای همین عین گاگول‌ها به دوربین نگاه می‌كند و عین چی متعجب است. شرمنده می‌شود و به این طرف و آن طرف نگاه می‌كند. نكند كسی دیده باشد! اما كارگردان بدجنس، آقا شیره را بیشتر اذیت می‌كند، همراه با آن آهنگ شاد و شنگول، شیر بنده خدا عینهو باربا پاپا تبدیل به n تا حیوان مختلف می‌شود؛ سگ، گنجشك و بز... و در نقطه اوج آهنگ تبدیل به قورباغه می‌شود و قور قور می‌كند و جَلدی می‌پرد توی رودخانه. خودش هم انگار با این تیریپ حال كرده و كلا شاد شاد است! «بهترین داستان‌های دنیا»، یكی از بهترین كارتون‌های كودكی‌ام بود. آن موقع خیلی نخودی بودم! شاید هشت یا نه سال، اما آن‌قدر این كارتون خوب بود و خوب اجرا شده بود، كه هنوز یك وجب هم از توی كله‌ام تكان نخورده است. وای شخصیت‌های شاهكارش را بگو!

حیوانات و یا آدم‌هایی كه همگی آن‌ها به یك چیز اشتراك داشتند، پاهای بسیار كلفت و دستان زمخت! حتی خرگوش‌های كارتون هم عجیب و غریب بودند و سبیل‌هایشان انگار كه با ماژیك تخته وایت‌برد كشیده شده بود! فضای كار هیچ رنگ خاصی نداشت، فقط در رنگ غالب: «سیاه و قهوه‌ای»، ته دپرس! حیواناتی كه خورده می‌شدند دیگر پس گرفته نمی‌شدند! یعنی عین كارتون‌های بی‌مزه دیگر نمی‌شد شكم گرگه را پاره كرد و خرگوش‌ها را بیرون آورد و آن را دوباره دوخت! این‌جا هر كس خورده می‌شد، می‌مرد! به همین راحتی، به همین خوشمزگی! كارتون كلا از لحاظ روان‌شناسی كودك، چیزی در حد صفر بود! تقریبا در هر قسمت یكی از این قسمت‌های بامزه را شاهد بودیم، یا گرگه خرگوشه را می‌خورد یا روباه، مرغ را، یا شیر توی چاه می‌افتاد! چیزهای هراس‌آوری كه برای من فسقلی خیلی جذاب بود. بعدها وقتی علاقه شدید من به نوآرها (فیلم سیاه) و فیلم‌های گنگستری تیره و تار را دیدم، دلیل جذابیت آن كارتون برایم روشن شد. آقا! «بهترین داستان‌های دنیا» یك فیلم نوآر تمام عیار بود! آن قسمت را یادتان هست؟ قسمتی كه قرار شد همه حیوانات جنگل به شیر باج بدهند.

خرگوش باج نداد. به شیر گفت من دارم به حیوانی قوی‌تر از تو باج می‌دهم، شیر عصبانی شد و از خرگوش خواست او را پیش آن جانور مرموز ببرد، خرگوش شیر را سر چاهی برد. شیر عكس خودش را توی چاه دید و برای خودش نعره كشید و عصبانی شد و پرید توی چاه. می‌خواست دخل آن حیوان عوضی (خودش!) را بیاورد، صدای آب آمد و شیر مرد! یا آن قسمتی كه الاغِ یك نمك فروش برای این‌كه بارش سبك‌تر شود، هیچ‌وقت از روی پل رد نمی‌شد و از توی آب می‌گذشت تا نمك‌ها حل شود و بار او سبك‌تر، ولی یك بار نمك فروش برای تنبیه كردن الاغ به جای نمك، پنبه بارش كرد! الاغ پرید توی آب، بارش از قبل، ده‌ها برابر سنگین‌تر شد، نگاهی ملتمسانه به دوربین كرد و توی آب ماند و غرق شد! داستان‌هایی از این‌ها دپرس‌تر سراغ دارید؟

بهترین داستان‌های دنیا مثل شكلاتی بود كه تلخی‌اش را هم داشت و اصلا همین تلخی به‌جایش بود كه توی كله‌ام ماندگارش كرده. كارتون‌های الان را ببینید، همه امیدبخش و جینگیل مستان هستند. آیا بچه‌های الان این چیزها را درك می‌كنند؟

سعید جعفریان  از ویژه نامه همشهری جوان کارتونهای دوران کودکی ما

ارادتمند شما دلشدگان

۱۳۸۹/۸/۱۹ صبح ۰۹:۳۳
تشکر شده توسط : سم اسپید, اسکورپان شیردل, john doe, Kassandra, دشمن مردم, رزا, محمد, سروان رنو, jack regan, آوینا, John Coffey, مگی گربه, هایدی, پطرکبیر, رابرت
مریم آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱۲/۱
اعتبار: 15

تشکرها : 145
( 336 تشکر در 25 ارسال )
شماره ارسال: #257

(۱۳۸۹/۸/۸ عصر ۱۰:۵۶)بهزاد ستوده نوشته شده:  

زنگبار  را يادم است خانم زهره  راوي بود دوسري پخش شد

اون سريال محاكمه سارا باي ما افت داشت ببينيم اون موقع  دانشجو بوديم

صداي راوي الفي اتكينز را يادم نيست

راوی الفی اتکینز غلامعلی افشاریه نبود؟

۱۳۸۹/۸/۱۹ صبح ۰۹:۴۱
تشکر شده توسط : رزا, آوینا, John Coffey, زرد ابری, هایدی, پطرکبیر
Kassandra آفلاین
دوست قدیمی

( 736 تشکر در 40 ارسال )
شماره ارسال: #258

(۱۳۸۹/۸/۱۸ عصر ۱۱:۱۳)رزا نوشته شده:  

از برنامه های عروسکی که یادم میاد و همیشه تو ذهنم مونده

پر

لینک دانلود:

http://www.y o u t u b e . c o m/watch?v=J0pzuUB8VHY

با سپاس از شما به خاطر اين معرفي و يادآوري  بجا، اين هم لينك دانلود اين برنامه عروسكي واقعا زيبا و تاثيرگذار از 4shared:

http://www.4shared.com/file/8795961/1140...http://www.4shared.com/file/8795961/11407f24/Crane_Feathers_juravlinie_

البته اين را بنده آپلود نكرده ام ويكي از فايلهاي ارزشمند بانو Persiana عزيز و نازنين است! :lovve:

ناپلئون بناپارت
۱۳۸۹/۸/۱۹ صبح ۱۰:۴۷
تشکر شده توسط : دشمن مردم, اسکورپان شیردل, رزا, jack regan, آوینا, John Coffey, هایدی, پطرکبیر
jack regan آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۲/۴
اعتبار: 6

تشکرها : 158
( 351 تشکر در 30 ارسال )
شماره ارسال: #259
كارتونهاي خواب نيك- بسته ناطق-بامبل خرسه- و خانواده دي رو اگه كسي اسم اصليشونو بلده لطف كنه بگه

play it again, Sam
http://www.tcm.com
۱۳۸۹/۸/۲۰ صبح ۰۹:۱۷
تشکر شده توسط : آوینا, John Coffey, هایدی, پطرکبیر
سعید آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۷/۱۸
اعتبار: 0

تشکرها : 16
( 16 تشکر در 4 ارسال )
شماره ارسال: #260

دوست عزیز فقط در مورد کارتون بسته ناطق عرض کنم اسم اصلی این کارتون همین است چون من یک نسخه از ان را دارم

انسان زیرزبان خود پنهان است
۱۳۸۹/۸/۲۰ عصر ۰۵:۲۷
تشکر شده توسط : jack regan, آوینا, John Coffey, هایدی, پطرکبیر
ارسال پاسخ