[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوبله‌ی فیلم‌های مستند
نویسنده پیام
Chance آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۱۷
اعتبار: 5

تشکرها : 26
( 358 تشکر در 74 ارسال )
شماره ارسال: #1
دوبله‌ی فیلم‌های مستند

عصر طلایی‌ش بر می‌گرده به دوران تلویزیون ملی ایران.

دنیا در جنگ

صداسیما چند سال پیش نسخه‌ای ازش را پخش کرده که چند دقیقه‌ی اولش با صدای جادویی فریدون فرح‌اندوز از دوبله‌ی اولش شروع می‌شه و در ادامه‌ش صداهای جدید کار گذاشته و دو قسمتش را هم اصلن پخش نکرده.

کسی هست که بدونه چرا؟ قبل این چهل سال هیچ کی این دوبله‌‌ای رو که می‌گن عالی و از هر نظر بی‌نقص بوده روی نوار کاست ضبط نکرده؟

ادامه دارد...

۱۳۹۸/۱/۱۸ عصر ۰۲:۵۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : شارینگهام, سروان رنو, پیرمرد, آلبرت کمپیون, باربوسا, کوئیک, آرلینگتون
شارینگهام آفلاین
کاپیتان کشتی چارمینگ مالی
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۵
اعتبار: 32

تشکرها : 4014
( 1969 تشکر در 274 ارسال )
شماره ارسال: #2
RE: دوبله‌ی فیلم‌های مستند

درود بر حسن انتخاب شما

اگر یافتنی هست، از جانب من و سایر دهه شصتی ها هم این دو مستند بسیار زیبا و دیدنی را هم بیابید:

سرخ پوستان آمریکا

سیاه پوستان آمریکا

سینمای کمدی با اجرای جمشید گرگین

اونی که گفته "زندگی خالی از لذت و خوشحالی نیست."دروغ نگفته!
۱۳۹۸/۱/۱۸ عصر ۱۰:۳۵
تشکر شده توسط : پیرمرد, باربوسا, کوئیک
Chance آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۱۷
اعتبار: 5

تشکرها : 26
( 358 تشکر در 74 ارسال )
شماره ارسال: #3

(۱۳۹۸/۱/۱۸ عصر ۱۰:۳۵)شارینگهام نوشته شده:  

درود بر حسن انتخاب شما

اگر یافتنی هست، از جانب من و سایر دهه شصتی ها هم این دو مستند بسیار زیبا و دیدنی را هم بیابید:

سرخ پوستان آمریکا

سیاه پوستان آمریکا

سینمای کمدی با اجرای جمشید گرگین

نسخه‌ای از دنیا در جنگ را که صداسیما پخش کرده ۵-۶ تا سایت گذاشته‌ن برای دانلود. از بقیه عنوان‌های مورد نظر شما اطلاعی ندارم.

۱۳۹۸/۱/۱۹ عصر ۰۸:۰۳
تشکر شده توسط : شارینگهام, پیرمرد, آلبرت کمپیون, باربوسا, کوئیک, مارک واتنی
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11430
( 18963 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #4

اگه از اون دسته بچه هایی بودین که پول ماشین نداشتن و با خرید مجله ماشین رویابافی می کردن حتما مستند معروف تخته گاز و گرند تور رو می شناسین.

جرمی کلارسون , ریچارد هموند و جیمز می , سه یار دوست داشتنی , بعد از بروز اختلاف با تخته گازِ بی بی سی , برنامه گرند تور را برای آمازون آغاز کردند که در سه فصل ادامه یافت .

دو سه دوبله متفاوت در سایت ها برای گرند تور وجود دارد که البته شبکه مستند سیما هم اقدام به پخش و دوبله آن کرده . بین دوبله هایی که دیدم بی شک دوبله "ایران فیلم " یک سر و گردن بالاتر است . فصل اول و بخشی از فصل دوم توسط ایران فیلم به زیبایی دوبله شده و در آپارات و برخی سایت های دیگر به راحتی در دسترس است. در این نسخه دوبلور جرمی کلارسون حسین عرفانی نازنین است که به زیبایی تمام شخصیت طناز کلارسون رو در آورده بود. ظاهرا بعد از فوت جناب عرفانی یک صدای دیگر بر روی شخصیت جرمی کلارسون  گذاشته شده که هنوز قسمت های مربوط به آن را خوب ندیده ام.

در زیر , یکی از قسمت های جذاب فصل اول گرند تور را می توانید تماشا کنید:

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۸/۱/۲۹ صبح ۰۸:۰۳
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مراد بیگ, ال سید, کاپیتان اسکای, Classic, دون دیه‌گو دلاوگا, شارینگهام, توماس مور, Savezva, پرنسس آنا, پیرمرد, آلبرت کمپیون, باربوسا, کوئیک, مموله, مارک واتنی, مورفیوس, اکتورز
آرلینگتون آفلاین
در به در کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۴۰۱/۳/۲۳
اعتبار: 16

تشکرها : 449
( 558 تشکر در 73 ارسال )
شماره ارسال: #5

مستند زیبای Operation Okavango (1996) (فرانسه) .مستند زیبای                Ushuaia Nature .(1998) .( فرانسه ) . پخش از شبکه 4 تلویزیون ده ی 80  .  نیکلاس هولو Nicolas Hulot را در هردو مجموعه می بینیم . فعال محیط زیست . فردی که گمان می کرد ، با ملحق شدن به جمع سیاستمداران ، بیشتر و بهتر می تواند برای حفظ اکو سیستم کره ی خاکی ، تلاش نماید . پس از وارد شدن به صحنه ی سیاست ( وزیر محیط زیست در دولت امانوئل ماکرون فرانسه )، با چهره ی واقعی سردمداران سیاست جهانی آشنا شد . به وضوح دریافت که تلاش برای نجات زیست بوم و رفع  معضلات محیط زیست ، حتی در ردیف کم اهمیت ترین برنامه های سیاسیون  نیز جای ندارد .نقشه های خود را نقش برآب دید ، ناامید و سرخورده ناچار به کناره گیری شد .      https://m.imdb.com/title/tt1469321/ https://m.imdb.com/title/tt1469315/  

۱۴۰۱/۱۲/۵ عصر ۱۰:۴۴
تشکر شده توسط : Emiliano, اکتورز, پیرمرد, BATMAN, کوئیک, مورچه سیاه, مراد بیگ, سروان رنو, لوک مک گرگور, رابرت, باربوسا, مموله, مارک واتنی, مورفیوس
آرلینگتون آفلاین
در به در کافه
*

( 558 تشکر در 73 ارسال )
شماره ارسال: #6

سروران عزیزم ، بی تردید چند مجموعه مستند زیبا ، را به یاد دارند که علاوه بر شبکه جهانی discovery , از اواخر ده ی 70 تا اواخر دهه ی 80 ، از شبکه های داخلی صدا و سیما دوبله و پخش شد .  داوید آتنبروی بزرگ ،  نیاز به یادآوری هم ندارند و به عنوان نماد زیست بوم دوستی ، در اذهان تمام انسان ها هک شده اند . مجموعه مستند های گرانقدر ایشان ، در طی 70سال ، دل و دین از دوست داران حیات وحش برده است و معرفی ساخته های شاهکار این مرد بزرگ از عهده ی من خارج است .تنها تصویری از ایشان ، زینت بخش این پست باشد. راب بردل معروف به مرد پا برهنه . مستند غریزه ی قاتل او که در ایران بانام دنیای حیوانات وحشی با دوبله ی منوچهر زنده دل پخش شد ، دارای محبوبیتی جهانیست . لس هدینز که با نام مرد بیابانهای استرالیا شناخته میشود . استیو ایروین ، ایشان در طی ساخت یک مستند از آبزیان در کوئینزلند ، به علت گزش نوعی سفره ماهی خاردار ، جان خود را از دست داد در حالی که فیلیپ کوستو همکار و دوست صمیمیش در کنارش بود . به یاد دارم در مقاله ای اشاره شده بود بر این مطلب که ، استیو ، برای جمع آوری سم جانوران گوناگون ، علاوه بر استرالیا ، به تمام نقاط دنیا مسافرت میکرد تا پزشکان و محققان جهانی را برای ساختن داروهای ضد سرطان یاری رساند . نقل قول از یکی از همکارانش این که ، ایروین در یکی از سواحل مرجانی ، با نزدیکی به نوعی مارماهی بسیار زهرآلود و خطرناک ، شگفتی جهانیان را موجب شد . و این اولین بار بود که فردی ، جسارت نزدیک شدن به این گونه جانور را داشته است . اما با کمال تعجب ، همگان شاهد بودند که مارماهی زهرآلود ، گویا می دانست که با انسانی پاک و بی آزار روبروست که هیچ آسیبی به او نخواهد رساند . طبق گفته ی شاهدان ، مارماهی ، با اطمینان کامل و با آرامشی خاص ، در حال شنا و لذت بردن در کنار ایروین فقید بوده است . در زمان مرگ ، به احترام وی ، دولت استرالیا یک دقیقه سکوت اعلام کرد .Terri Irwin فعال محیط زیست ، همسر اوست . درباره ی فیلیپ کوستو ، همین مقدار بس که وی نوه ی ژاک کوستوی افسانه ای( غواص ، مخترع ، فعال محیط زیست ، بیو شیمیست ، با تمرکز بر اکو سیستم دریاها ) یست . کارتون زیبای شگفتیهای اقیانوس ، با صدای زیبای( اگر اشتباه نکنم ) استاد خسرو شایگان ، ادای احترام جامعه ی جهانیست بر تلاشهای ژاک کوستوی فقید . آستین استیونز ، دیوانه شبکه دیسکاوری و کانال نشنال ژئوگرافیک ، که به قول معروف ، تنها فردی است در دنیا ، که به دلیل معاشرت با خزندگان مهلک ،  بارها فوت کرده و بار دگر حیات یافته است .                                                                                                                                                                                                                                                                     https://m.imdb.com/title/tt0458272/ https://m.imdb.com/name/nm0410455/ https://m.imdb.com/title/tt0819858/ https://m.imdb.com/title/tt0461719/ https://m.imdb.com/title/tt1397243/

۱۴۰۱/۱۲/۲۷ صبح ۰۹:۲۸
تشکر شده توسط : Emiliano, شارینگهام, مورچه سیاه, رابرت, مموله, rahgozar_bineshan, سروان رنو, مارک واتنی, مراد بیگ, BATMAN, اکتورز, Classic, کوئیک, باربوسا, پیرمرد
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11430
( 18963 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #7

(۱۴۰۱/۱۲/۲۷ صبح ۰۹:۲۸)آرلینگتون نوشته شده:  

واقعا این سازندگانِ مستندهای حیات وحش , آفرین دارند. :haha::

هر لحظه با مخاطرات و اتفاقات غیرقابل پیش بینی روبرو هستند ؛ با کار استودیویی و شُسته رُفته خیلی تفاوت دارد.

همین جناب راب بردل که اون بالا سوار تمساح نشسته را من هر بار  پابرهنه وسط جنگل می دیدم با خودم می گفتم  عنقریب توسط مار گزیده خواهد شد یا به زودی توسط یک تمساح بلعیده خواهد شد اما  سرچ کردم دیدم هنوز زنده اس :D

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۴۰۱/۱۲/۲۸ عصر ۱۲:۵۶
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مارک واتنی, رابرت, اکتورز, آرلینگتون, Emiliano, BATMAN, Classic, کوئیک, باربوسا, پیرمرد
آرلینگتون آفلاین
در به در کافه
*

( 558 تشکر در 73 ارسال )
شماره ارسال: #8

درود بر شما سرور گرامی . آره والا . مو به تن آدم سیخ می شود . یک صحنه از کارهای اون آقای آستین استیونس به خاطر دارم که هنوز هم یادم میاد ، واقعا دلهره می گیرم . به خاطر دارم او به همراه تصویر بردار گروه و فکر کنم یک نفر دیگر ، به دنبال پیدا کردن یک مار پیتون در جنگل بودند ، اما به جای پیدا کردن مار ، لانه ی مار را پیدا کردند که سوراخی بود تقریبا به قطر 50سانتیمتر . آستین تصمیم گرفت با زحمت داخل سوراخ شود و به دوستان خود گفت که از پاهای او بگیرند و اگر مار به او حمله کرد اورا به عقب بکشند و از سوراخ بیرون بکشند . همان طور هم شد . به زحمت به صورت مستقیم با یک دوربین دستی کوچک وارد حفره شد . وناگهان دوربین تصویر یک مار عظیم را نشان داد که در تاریکی چمبره زده بود و در کسری از ثانیه به دوربین حمله ور شد و با یک ضربه لنز دوربین ترک خورد و دیگر هیچ تصویر نگرفت . از اینجا به بعد ، دوربین دوم که در دستان تصویر بردار گروه بود ، آستین را نشان میداد که تا زانو ، به درون سوراخ رفته و ناگهان جیغ می کشد و قبل از کشته شدن توسط مار ، با کمک دوست خود به بیرون کشیده میشود  و دوربین شکسته شده را نشان میدهد . جناب سروان رنوی عزیز ، راستش را بخواهید ، ریا نشود ، به گمانم ، من هم توان انجام همچین کاری را دارم .{#smilies.biggrin}

۱۴۰۱/۱۲/۲۸ عصر ۰۴:۴۱
تشکر شده توسط : سروان رنو, مموله, رابرت, Emiliano, مارک واتنی, Classic, کوئیک, باربوسا, پیرمرد
ارسال پاسخ