تالار   کافه کلاسیک
نگارخانهء کافه - نسخه قابل چاپ

+- تالار کافه کلاسیک (https://cafeclassic5.ir)
+-- انجمن: تالارهای عمومی (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: طراحی , عکاسی , انیمیشن (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نگارخانهء کافه (/showthread.php?tid=537)

نگارخانهء کافه - اکتورز - ۱۳۹۲/۳/۱۹ صبح ۰۲:۴۲

دوستان و هم کافه ای های گرامی:

با اجازهء مدیران کافه

علاقه مند بودم صفحه ای راه اندازی کنم برای دوست داران هنر عکاسی که در آن عکسهایی را که خودمان عکاسش بوده ایم و یا کسی از نزدیکانمان ( یا هر شخص ثالث دیگری ) در این صفحه قرار دهیم تا سایر دوستان نیز از دیدن این تصاویر زیبا لذت ببرند.

پ . ن : چه بهتر که عکسها از مناظر و اماکن زیبای محل زندگیمان باشد.

عکس زیبایی که در زیر میبینید : مسیری با طبیعت بسیار زیبا خارج از شهرماست ، در یک بعدازظهر نیمه ابری که توسط یکی از دوستانم گرفته شده است.

[تصویر: 1370732229_3053_1b73b83090.jpg]

RE: نگارخانهء کافه - اکتورز - ۱۳۹۲/۳/۱۹ صبح ۰۳:۱۷

کنار رودخانهء سیمینه رود / حاشیهء شهر بوکان / زمستان 1390 /

عکاس : اکتورز ( خودم )

نوع دوربین : گوشی موبایل ( سامسونگ _ f480 ) "یادش بخیر موبایل دوست داشتنی ای بود ".

بخاطر سختی آپلود شدن ( بعداز 10بار تلاش با کیفیت های متفاوت سرویس آپلودر سرویسم کرد ) با پایین ترین حد کیفی آپلود شده است.

[تصویر: 1370735177_3053_226e3deaad.jpg]

RE: نگارخانهء کافه - اکتورز - ۱۳۹۲/۴/۱۱ صبح ۰۳:۱۶

ظاهرآ دوستان همچین علاقه ای به هنر عکاسی ندارند.

پس خودم پست جدید اضافه میکنم.

بوکان زمستان 1390 بلوار مادر.

عکس از : یکی از آشنایان.

[تصویر: 1372722214_3053_b1b2423e73.jpg]

RE: نگارخانهء کافه - Schindler - ۱۳۹۲/۴/۱۱ صبح ۰۵:۱۳

اکتورز عزیز

پیشنهادی دارم، نظرتان چیست که تاپیک را محدود به عکسهایی که خودمان یا دوستانمان گرفته اند نکنیم. پیشنهاد دارم عکسی را قرار دهیم و در مورد ویژگی های فنی آن بحث کنیم. (البته من بنیه بحث در این زمینه را ندارم و فقط از دانش دوستان استفاده خواهم کرد)

دلیل چنین پیشنهادی این است که برای بی اطلاعی چون من معیار هنری بودن یا مصرفی بودن یک عکس هنوز مشخص نیست. چه آنکه ممکن است هنرمندانه ترین عکس جهان از منظره ای معمولی گرفته شده باشد و  معمولی ترین عکس دنیا از منظره ای زیبا. و من بدون دانستن آنچه باید بدانم، به اشتباه عکس دوم را برتر بدانم.

در حقیقت منظورم بیشتر نقد عکس است

نظرتان چیست؟

پ ن
چنانچه این پست در اینجا مناسب نمیباشد، لطفا اطلاع دهید تا سریعا به دیار عدم فرستاده شده و موزون بودن جستار حفظ شود

RE: نگارخانهء کافه - آماندا - ۱۳۹۲/۴/۱۱ عصر ۰۷:۱۴

منظره ای در  جاده فیروزکوه

اردیبهشت 92

عکاس : خودم

RE: نگارخانهء کافه - BATMAN - ۱۳۹۲/۴/۱۱ عصر ۰۹:۱۱

RE: نگارخانهء کافه - اکتورز - ۱۳۹۲/۴/۱۲ صبح ۱۲:۵۳

(۱۳۹۲/۴/۱۱ صبح ۰۵:۱۳)Schindler نوشته شده:  

اکتورز عزیز

پیشنهادی دارم، نظرتان چیست که تاپیک را محدود به عکسهایی که خودمان یا دوستانمان گرفته اند نکنیم. پیشنهاد دارم عکسی را قرار دهیم و در مورد ویژگی های فنی آن بحث کنیم. ..........

در حقیقت منظورم بیشتر نقد عکس است

نظرتان چیست؟...........

جناب شیندلر Schindler گرامی

اتفاقآ من شخصآ از این بابت خوشحال میشوم( به شرطی که اساتیدمشارکت نمایند ).

شما همین الان در دو پست قبلی میتوانیید بنگرید به :

1 : پرسپکتیو عکس زیبای آماندا ی عزیز .

2 : فوکوس انجیرهای بتمن عزیز .

( حالا آگاهانه یا اتفاقی ) که باعث زیبایی این دو تصویرشده اند. ( یکی از دلایل زیباییشان ، همین دو اتفاق است ) .

ازنظر حرفه ای اگربادوربینی قویتر ( از نظر لنز ) عکس انجیرها گرفته میشد ، انجیر سبز کاملآ محو و انجیر زرد در حالت فوکوس و واضح دیده میشدند. ( من واقعآ عاشق عکسهای فوکوس دارم ).

به اولین عکس این تایپیک توجه کنید ( رنگین کمانها ) سرعت شاتر دوربین این دوست ما خیلی تنظیم نبوده ، اگر پایین میبود وزش باد میان درختان باعث تارشدن عکس نمیشد و اگر بسیاربالا میبود قطرات باران ( به احتمال ) دیده نمیشدند.

RE: نگارخانهء کافه - Schindler - ۱۳۹۲/۴/۱۲ صبح ۰۵:۱۳

اتفاقآ من شخصآ از این بابت خوشحال میشوم( به شرطی که اساتیدمشارکت نمایند ).

شما همین الان در دو پست قبلی میتوانیید بنگرید به :

1 : پرسپکتیو عکس زیبای آماندا ی عزیز .

2 : فوکوس انجیرهای بتمن عزیز .

( حالا آگاهانه یا اتفاقی ) که باعث زیبایی این دو تصویرشده اند. ( یکی از دلایل زیباییشان ، همین دو اتفاق است ) .

ازنظر حرفه ای اگربادوربینی قویتر ( از نظر لنز ) عکس انجیرها گرفته میشد ، انجیر سبز کاملآ محو و انجیر زرد در حالت فوکوس و واضح دیده میشدند. ( من واقعآ عاشق عکسهای فوکوس دارم ).

به اولین عکس این تایپیک توجه کنید ( رنگین کمانها ) سرعت شاتر دوربین این دوست ما خیلی تنظیم نبوده ، اگر پایین میبود وزش باد میان درختان باعث تارشدن عکس نمیشد و اگر بسیاربالا میبود قطرات باران ( به احتمال ) دیده نمیشدند.

[/quote]

بسیار عالی

اساتید هم شرکت خواهند کرد به حول و قوه الهی ( به قول رضا مثقالی در مارمولک)

اما شما نیز اندکی مطالب آموزشی قرار دهید. مثلا در مورد همین پرسپکتیو، خواهش میکنم اندکی به زبان ساده (در حد زیر دیپلم برای من) و خیلی مختصر و با ذکر مثال (وقتی توقع آدمی چون من حد و مرز نشناسه میشه این ) توضیح بفرمایید که چه مواردی را باید رعایت کرد؟

خواهش دارم به تارنماهای عکاسی ارجاعم ندهید که از آنها چیزی دستگیرم نشده است.

البته این را نیزدر نظر بگیرید که چگونه میتوان با دوربین گوشی، عکس بدردبخور گرفت؟

RE: نگارخانهء کافه - منصور - ۱۳۹۲/۴/۱۲ صبح ۰۷:۰۸

(۱۳۹۲/۴/۱۲ صبح ۰۵:۱۳)Schindler نوشته شده:  البته این را نیزدر نظر بگیرید که چگونه میتوان با دوربین گوشی، عکس بدردبخور گرفت؟

با تشکر از دوستان عزیز

من عکس زیر را در بهار امسال با گوشی گرفتم (البته کیفیت بد نیست و در 12MP)

این کوه با نام محلی "دستان کمر" در جوار کوه قافلانته در روستای مخروبه نیاکان این حقیر قرار دارد که شخصا تابحال 3 بار آنرا فتح کرده ام. ملاحظه ارتفاع این کوه از آنسو (که در پشت کوه است) بسیار مهیب و دیواره ای به طول حداقل 500 متر بشکل عمودی (چیزی شبیه به علم کوه) است . در واقع ارتفاعی که از اینسو ملاحظه میگردد و 70 درصد خاک و مابقی سنگ است در آنطرف کاملا سنگی است چنانکه به دشتی هموار منتهی میشود.

عکس از فاصله ای بسیار دور از کوه گرفته شده است و با اینحال عظمت طبیعت تا حدی هویداست... نمونه مشابه این کوه را (البته نه از جنس سنگ بلکه خاک) من در آنتالیای ترکیه در بخش کمر(kemer) دیده ام

از نظر اصول عکاسی این عکس چندان استاندارد نیست. قرار دادن موضوع عکس در وسط کادر هماره چندان مطلوب نیست. آنچه باید در وسط قرار گیرد بخشی از موضوع است که میتواند مورد تاکید عکاس باشد... بطور مثال بخش آسمان در این عکس کمتر از بخش مرتع ذیل آن در نظر گرفته شده اما از در عرض ، مختصات تا حدی رعایت شده است.

RE: نگارخانهء کافه - اکتورز - ۱۳۹۲/۴/۱۶ صبح ۰۱:۰۴

(۱۳۹۲/۴/۱۲ صبح ۰۵:۱۳)Schindler نوشته شده:  

1 : پرسپکتیو عکس زیبای آماندا ی عزیز ...................................................

....اندکی مطالب آموزشی قرار دهید. مثلا در مورد همین پرسپکتیو، خواهش میکنم اندکی به زبان ساده و خیلی مختصر و با ذکر مثال توضیح بفرمایید که چه مواردی را باید رعایت کرد؟

خواهش دارم به تارنماهای عکاسی ارجاعم ندهید که از آنها چیزی دستگیرم نشده است.

چگونه میتوان با دوربین گوشی، عکس بدردبخور گرفت؟......................

[/quote]

پرسپکتیو : دورنمایی که در عکس خانم آماندا هست ( ابرهای نزدیک بزرگتر و هرچه دورتر میشوندکوچکتر ، بنظر میرسند ) این در سطح زمین هم تکرارمیشود.

کوه های پشت درختان پررنگ ترند نسبت به کوه های غول پیکری که کم کم با کران آسمان ادغام شده اند ، اما همان کوه ها با اینکه دورترند بیشتر به چشم میاییند. ( اوج زیبایی همچین تصویری را میتوان در لبخند ژکوند " مونالیزا " ی داوینچی دید و اخیرآ عده ای براین باورند که جدا از اینکه در این تابلو " درآن زمان " پرسپکتیو در خلق نقاشی رعایت شده ، هیچ جذابیت دیگری ندارد )

( البته این نظزشخصی من نیست )

بایک دوربین لبالب یک دیوار ( مثلآ آجری ) عکس بگیرید ، خط آجرها هرچه دورتر هستند ریزتر و درانتهای عکس  گاهآ محومیشوند.

امیدوارم کافی باشد .

با گوشی موبایل من شخصآ زیادعکس میگیرم ( حتی با موبایل های کم کیفیت ) تا سوژه های ناب رو از دست ندم و واقعآ نمیشه همیشه یک دوربین همراه داشت ( گرچه دوربین ندارم و گه گاه ازدوربین های محل کارم استفاده میکنم ).

دوربین موبایل یک سزی امکانات کم داره . مثلآ لنزشون تنظیم دستی نداره و تنها بادکمه ها میتونی دورو نزدیک کنی ( زووم ) .

پیشنهاد میکنم در فضای روشن ( بیرونی ) هم با فلاش عکس بگیرید چون دیافراگم دوربین موبایل الکیه و روشنایی کافی جذب نمیکنه.

توجه داشته باشید که سوژهء موردنظر درحالت ضدنور قرارنگیرد ( مثلآپشت به خورشید باشد و دوربین نتواند تشخیصش بدهد یا داخل اتاق پشت به پنجره نباشد)

سرعت شاتر یک سری گوشی ها پایینه و باعث میشه عکس یا لرزش داشته باشه یا چند  صدم ثانیه  دیرتر عکس بگیره و گاهی سوژه تکان میخوره ( مثلآ و قتی از یک کودک عکس میگیرید ) ، پس باید قبل از آمادگی کامل ،  عکستون رو بگیرید و اتوماتیک ( خیلی خنده داره :D) عکس درست از آب درمیاد.

دوربین گوشی ( سامسونگ اف 480 ) که من قبلآ داشتم و زیاد باهاش عکس میگرفتم یک حسن خوبی که داره اینه که بشیوهء هوشمند و بانگه داشتن دست روی شاتر و دورو نزدیک کردن دوربین به سوژه ، خودش به عکس فوکوس میده .

گوشی های جدید ( سری آیفون و گالکسی ) یک تنظیماتی دارند که میتوان دستکاریشون کرد تا خصوصآبافلاش وقتی عکس میگیری عکست مناسب باشه و حداقل درهنگام چاپ کمتر نویزهاش دیده بشه.

mmmm:

RE: نگارخانهء کافه - سارا - ۱۳۹۲/۴/۱۶ صبح ۰۱:۴۴

روز سیزده فروردین 1392------نمایی از کوه سبلان

RE: نگارخانهء کافه - آماندا - ۱۳۹۲/۴/۱۸ عصر ۰۶:۳۵

سلام به دوستان عزیزم ،

من علاقه زیادی به عکاسی دارم و چند واحد عکاسی در دانشگاه گذروندم و تقریبا نحوه درست عکاسی کردن رو یاد گرفتم و حالا هر جا که برم دوربینم همراهمه ، بعد از نوشتن و موزیک و فیلم عکاسی به من آرامش عجیبی میده .

یکی از علایق من عکاسی از ابرهاست و اینم یه عکس یا به قول معروف شکار لحظه ها ست ، من این ابرو به یه ماهی تشبیه می کنم {#smilies.rolleyes} یا شاید دوست دارم اینجوری باشه

RE: نگارخانهء کافه - سناتور - ۱۳۹۲/۴/۱۸ عصر ۰۸:۴۸

من پیارسال یه سفر رفته بودم به استان خوزستان و شهرستان گچساران برای کاری.

اونجا  منطقه ای به نام چمشیر وجود داشت که داشتند سدی میزدند با نام همین منطقه .یک کوه دیدم که خیلی عجیب بود البته شاید در تصویر بزرگی و عظمت  این کوه رو نشه توصیف کرد اما این تخته سنگی که روی کوه هست به اندازه دو تا 3 تا زمین فوتبال هست خیلی عجیبه اصلا انگار خدا این تکه سنگ رو اورده گذاشته روی این کوه .البته دوربین موبایل من کیفیت نداشت مردم منطقه می گفتند که 100 سال پیشبالای اون زندگی هم درجریان بوده.

RE: نگارخانهء کافه - سارا - ۱۳۹۲/۴/۲۹ صبح ۰۱:۲۷

اردبیل....منطقه گردشگری سردابه

فروردین 1390

نگارخانهء کافه - اسکارلت اُهارا - ۱۳۹۲/۴/۲۹ صبح ۰۴:۳۵

مادر

مادر

فروردین 91 - میدان شهدا - مشهد

RE: نگارخانهء کافه - اکتورز - ۱۳۹۲/۵/۸ صبح ۰۲:۳۹

درسته که عکاس این عکس رو نمیشناسم و عکس رو هم زیاد حرفه ای نگرفتن اما حیفم آمد این منظرهء فوق العاده رو در نگارخانهء کافه بایگانی نکنم.

در اصل دنبال عکس دیگه ای از همین منطقه بودم که توسط یک عکاس همشهریمان گرفته شده و بسیار زیباست اما متوجه شدم که ایشان بخاطر اینکه حق امتیاز پوسترش را به یک شرکتی داده و یکی دو سالیست در ابعاد مختلف چاپ میشه ، بهمین خاطر در نت قابل دسترسی نیست.

شهر تاریخی ( حه سکیف = حَسکیف ) در کوردستان ترکیه.

[تصویر: 1375138880_3053_2a714ba49d.jpg]

RE: نگارخانهء کافه - فورست - ۱۳۹۲/۵/۱۲ عصر ۰۸:۰۰

عکس از خودم بدون ادیت !

دوربین : گوشی n95 - 5mp

منطقه ای بین شهرستان آمل و نور ( اسمش رو به یاد نمیارم )

RE: نگارخانهء کافه - اسکورپان شیردل - ۱۳۹۲/۵/۲۶ عصر ۰۱:۵۸

دوشنبه /تاجیکستان/پاییز 89

نوع دوربین: Sony DSC-S60

این عکس ها را در سفر کاری و شرکت در نمایشگاهی مشترک بین ایران و تاجیکستان گرفتم. به دلیل ضعیف بودن دوربین عکسها چندان حرفه ای نیستند اما از نظر خودم خوبند. ::ok:

میدان و مجسمه اسماعیل سامانی که به نوعی سمبل شهر دوشنبه محسوب میشود

نمایی از مجلس شورای ملی (به گفته شهروندان تاجیکی)

سردر کاخ وحدت که محل برگزاری نمایشگاه نیز بود

RE: نگارخانهء کافه - کنتس پابرهنه - ۱۳۹۲/۵/۲۷ صبح ۰۲:۲۰

مجموعه تاریخی عباس آباد در شهر بهشهر بر فراز ارتفاعات و در دل جنگل انبوهی واقع شده

متاسفانه من وقتی به این مکان رسیدم به علت خستگی زیاد اصلا متوجه تاریخی بودن این مجموعه نشدم و فقط به عنوان یک منظره طبیعی به آن نگاه کردم.

دریاچه عباس آباد-تیر ماه 92

RE: نگارخانهء کافه - کنتس پابرهنه - ۱۳۹۲/۵/۳۱ صبح ۰۳:۰۷

من همیشه فکر میکردم نیلوفر های آبی روی سطح آب هستند اما بعد از توضیحات قایقران متوجه شدم نیلوفرها بعد از روییدن کم کم از سطح آب فاصله میگیرند.

مرداب انزلی_مرداد 92

RE: نگارخانهء کافه - سارا - ۱۳۹۲/۶/۱ صبح ۱۲:۴۲

به یاد زمستان.....

RE: نگارخانهء کافه - اکتورز - ۱۳۹۲/۶/۲ صبح ۱۲:۴۸

کوچه باغ

زمان : ظهر جمعه یکم شهریور 1392

مکان : یکی از روستاهای اطراف بوکان

عکاس : اکتورز

دوربین : موبایل ( کیفیت معمولی )

RE: نگارخانهء کافه - فورست - ۱۳۹۲/۶/۹ صبح ۰۴:۱۰

.

...       تخت سلیمان        ...  

یکی از مهمترین آثار باستای ایران که از اوایل دوره هخامنشیان تا دوره مغولها مورد استفاده بوده است و در یونسکو به ثبت رسیده است .

یک نکته : برای قرار گرفتن یک اثر تاریخی در فهرست آثار جهانی یونسکو ، 10 معیار وجود دارد . تعداد بسیار اندکی از آثار باستانی موجود در جهان از 4 معیار بیشتر دارند ! برای مثال تخت جمشید و دیوار چین و ماچو پیچو ( پرو ) و بسیاری از مشهورترینهای جهان 3 مورد از آنها را دارند . اما این مجموعه در کنار آکروپولیس و باغ ایرانی ( پاسارگاد ) دارای 5 عدد از معیارهای دهگانه است .

برای آگاهی بیشتر به لینک مراجعه فرمایید .

عکس از بنده ( با اندکی ویرایش )

دوستان علاقمند به معماری باستانی و بناهای نادر تاریخی می تواند روی این مجوعه حساب ویژه ای باز کنند .

//

RE: نگارخانهء کافه - کنتس پابرهنه - ۱۳۹۲/۶/۲۲ عصر ۱۰:۲۴

نمک آبرود-نمایی از قله کوه مدوبن در ارتفاع 1050 از سطح دریا

در قله کوه از چشم اندازهای زیبایی عکس گرفتم که به علت مه شدید فقط همین یک عکس واضح افتاد.

RE: نگارخانهء کافه - کنتس پابرهنه - ۱۳۹۲/۷/۳ عصر ۰۸:۲۶

تصویر ماه در سپیده دم یکی از روزهای تابستان 91

RE: نگارخانهء کافه - BATMAN - ۱۳۹۲/۹/۷ عصر ۰۹:۱۷

هنگام بارندگی

انعکاس نور چراغ و فلاشِ دوربین، باعث شده قسمتی از برگهای درخت رنگ پاییزی به خودش بگیره در حالیکه همه برگها سبز بودن

یکماه بعد/ در شب

هنگام روز

RE: نگارخانهء کافه - BATMAN - ۱۳۹۲/۹/۳۰ عصر ۰۵:۳۳

شب یلدا

http://cafeclassic4.ir/imgup/2932/1387634481_2932_869eb003b7.jpg

RE: نگارخانهء کافه - سرگرد راینهارت - ۱۳۹۲/۱۰/۱۲ عصر ۰۷:۲۶

طبیعت سیستان عکس از خودم دوربینمم که نه گوشیم نوکیا n82

[تصویر: 1388679594_4424_4a58b88db4.jpg]

RE: نگارخانهء کافه - اکتورز - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴ صبح ۰۳:۰۱

دوشنبه 23 دی ماه 92

بوکان / عکس گرفته شده توسط یکی از بچه های انجمن نجوم بوکان .

[تصویر: 1389655594_3053_be3178596e.jpg]

RE: نگارخانهء کافه - لوسیان - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶ عصر ۱۲:۳۴

زمستان .کنار دریای بوشهر. روستایمان  اطراف بوشهر .دوربین نیکون دی 70s

RE: نگارخانهء کافه - سرگرد راینهارت - ۱۳۹۲/۱۰/۲۷ صبح ۰۲:۰۸

پارک استخر همدان . عکس از خودم با گوشی نوکیا n82

[تصویر: 1389911633_4424_4d770d5045.jpg]

RE: نگارخانهء کافه - لوسیان - ۱۳۹۲/۱۰/۲۸ عصر ۱۲:۰۸

شیراز .ارگ کریم خان زند. تابستان 90.دوربین نیکون 70

این عکس قبلا در وبلاگم گذاشته بودم که متاسفانه بدون  هیچ دلیلی مشمول رحمت فیلتر شد. نشانی زیر عکس آدرس وبلاگ قبلی ام است .

RE: نگارخانهء کافه - BATMAN - ۱۳۹۲/۱۱/۱۶ صبح ۱۲:۲۸

طراحی با دارچین، روی برف

LARGE http://cafeclassic4.ir/imgup/2932/1391557334_2932_adf396c3e8.jpg

http://cafeclassic4.ir/imgup/2932/1391557474_2932_c76af7928e.jpg

RE: نگارخانهء کافه - لوسیان - ۱۳۹۲/۱۱/۲۰ صبح ۰۶:۳۳

دوربین نیکون دی70s-لنز نرمال

RE: نگارخانهء کافه - لوسیان - ۱۳۹۲/۱۱/۲۱ عصر ۰۲:۳۸

وقتی که بچه بودم خوبی زنی بود که بوی سیگار میداد و اشکهای درشتش از پشت عینک با قرآن می آمیخت.

دوربین نیکون دی 70

بوشهر / روستای بوالخیر

RE: نگارخانهء کافه - مکس دی وینتر - ۱۳۹۲/۱۱/۲۳ عصر ۰۲:۱۶

سلام بر هنردوستان کافه کلاسیک,

عکس موجود در 88/7 مربوط به محوطه جنگلی واقع در بالای تله کابین نمک آبرود است. دوربین: premier M-6800

از کیفیت پایین عکس عذرخواهی می کنم چون عکس اسکن شده و بر روی نگاتیو...و مه هم عاملی بود در این جریان

RE: نگارخانهء کافه - منصور - ۱۳۹۲/۱۱/۲۴ صبح ۰۸:۵۲

با رخصت از دوستان تعدادی عکس که خود در مسافرتها گرفته ام تقدیم میکنم. از حجم عکسها تا جائی که میشد با تبدیل فرمت و تغییر اندازه کاستم تا مشکلی در رویت نباشد

نمک آبرود و تله کابینش... این خط از تله کابین بزرگترین خط بود که ظاهرا مدتیست تعطیل است

تپه و آبشار مشهور تنکابن که البته بالای آن تله کابین هم هست

آنتالیا ... ساحل از داخل دریای مدیترانه

دامنه های زاگرس در شهر همدان در دره مشهور "دره مراد بیگ"

یک گل کاکتوس در باغ گلهای اصفهان

از دیوار داخلی ساختمان چهلستون. رقص بانوان دربار.. بسیاری از این نقاشیها معدوم شد

همیشه عادت کرده ایم چهلستون را در آب ببینیم اما اینار من از آنسو عکس گرفتم تا ببینیم اینسوی حوض چه عمارتی است

همیشه تاریخ را در غروب دوست داشته ام. مقبره کوروش در پاسارگاد در غروبی غم انگیز

مقبره سعدی در شیراز در کنار آب رکنابادش

غروبها اگر در حافظیه باشید حال و هوای دیگری خواهید داشت... معنویت در ذره ذره وجودتان رخنه میکند

تخت جمشید... صف اهدای پیش کشها به محضر شاه. یک اثر ناب تاریخی

باغ ارم در شیراز و عمارت مشهورش

درختان انار باغ ارم در شیراز

حمامی قدیمی در داخل ارگ کریمخانی شیراز. آب در حوض بوسیله این تیان گرم میشده است .زیر این تیان بخشی بنام تون وجود داشته داشته که در واقع آتش خانه حمامهای قدیم بوده است

از منزل یکی از بستگان کتاب فارسی پنجم ابتدائی سال 1352 را پیدا کردم. در اواسط کتاب می بینید که شعر مشهور آرش کمانگیر طی آن سالها در این مقطع تحصیلی زینت بخش اذهان بچه ها بوده است.

RE: نگارخانهء کافه - پرشیا - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸ عصر ۰۳:۳۶

Cairo Museum

سفری به مصر باستان و دنیای شگفت انگیز فراعنه؛

ارائه ی مجموعه ای از عکس های نفیس موزه ی باستان شناسی قاهره در قالب Power Point:

http://s5.picofile.com/file/8113777984/MuseeCairo.pps.html

RE: نگارخانهء کافه - سرگرد راینهارت - ۱۳۹۲/۱۲/۹ صبح ۰۲:۲۲

پس از سااالها یک روز برفی در سیستان.(عکسها از خودم با نوکیا ان82)

[تصویر: 1393540988_4424_67e1da4f56.jpg]

[تصویر: 1393541042_4424_a8e4890138.jpg]

[تصویر: 1393541147_4424_4cd4b5608c.jpg]

[تصویر: 1393541184_4424_d0beb99c8a.jpg]

[تصویر: 1393541234_4424_3bef394b31.jpg]

RE: نگارخانهء کافه - BATMAN - ۱۳۹۲/۱۲/۱۲ عصر ۰۶:۵۹

CAFE CLASSIC

LARG http://cafeclassic4.ir/imgup/2932/1393866205_2932_d718c311e9.jpg

LARG http://cafeclassic4.ir/imgup/2932/1393860755_2932_b19e725466.jpg

RE: نگارخانهء کافه - سرگرد راینهارت - ۱۳۹۲/۱۲/۱۲ عصر ۱۱:۰۶

تنور پخت نان محلی سیستانی( توضیحات عکس هم مثل عکسای قبلی)

[تصویر: 1393875081_4424_affa6d6909.jpg]

RE: نگارخانهء کافه - سرگرد راینهارت - ۱۳۹۲/۱۲/۱۴ صبح ۰۲:۵۰

چوپان سیستانی

[تصویر: 1393975017_4424_ba2abaeee2.jpg]

RE: نگارخانهء کافه - Papillon - ۱۳۹۲/۱۲/۱۷ صبح ۰۱:۱۴

درخت زالزالک 350+ ساله (در گویش محلی : گویژ ، GOIJH ) ، این درخت کهنسال در کوه های اطراف شهر محل زندگی اینجانب واقع است . پدرم در پنجاه سال پیش این درخت را " تقریبا " به همین شکل و اندازه دیده است .

رشد این گونه ی درختان که فقط در فصل زمستان و بهار توسط باران و برف آبیاری می شوند بسیار کند است .

جمعه 16.12.1392 10:00AM

RE: نگارخانهء کافه - مکس دی وینتر - ۱۳۹۲/۱۲/۲۵ صبح ۱۱:۰۹

با سلام,

پیشاپیش سال نو مبارک....طی عملیات خطیر خانه تکانی این عکس را که یکی از دوستان عزیز در سال 79 از دریاچه زریوار واقع در مریوان, کردستان انداخته و برای بنده فرستاده بود از زیر خاک! پیدا کردم....

:D

RE: نگارخانهء کافه - Papillon - ۱۳۹۳/۲/۱۴ صبح ۰۸:۴۴

در هر دشتی که لاله زاری بوده است   از سرخی خون شهریاری بوده است

هر شاخ بنفشه کز زمین میروید          خالی است که بر رخ نگاری بوده است

خیام

لرستان ، پلدختر بسمت کرمانشاه _ ایلام ، گردنه شهید داراب کوشکی ( در زبان محلی : ریش بر )

RE: نگارخانهء کافه - فورست - ۱۳۹۳/۳/۲۶ صبح ۱۱:۳۰

.
زمستان 1391 ، چشم اندازی از کوه " چکشه " - بین سقز و بوکان .
عکاس : خودم
دوربین : آیفون4

RE: نگارخانهء کافه - لوسیان - ۱۳۹۳/۴/۱۳ صبح ۱۱:۵۳

کتاب اول دبستانی را یافتم به شدت پاره و پوره اما سرشار از خاطرات و بوی کهنه کتاب. پسرم را متقاعد کردم که نقش آن زمانهای خودمان که خسته و کوفته روی کتاب خوابمان میبرد را بازی کند و بد هم بازی نکرد. این عکس توی اینستاگرام هم خوب مورد توجه قرار گرفت و یکی از این پیجها به عنوان عکس برگزیده انتخابش کرد.

RE: نگارخانهء کافه - کنتس پابرهنه - ۱۳۹۳/۴/۲۸ صبح ۰۳:۵۴

بهشهر _ عباس آباد  تیر ماه 93

RE: نگارخانهء کافه - کنتس پابرهنه - ۱۳۹۳/۵/۷ صبح ۰۶:۳۵

رامسر _جاده جواهرده _تیر ماه 93 _ جواهر ده در ارتفاعات 2000 متری البرز قرار دارد.

RE: نگارخانهء کافه - هانا اشمیت - ۱۳۹۳/۵/۱۶ عصر ۱۱:۰۶

عکاس : شخص شخیص خودم:blush:اصفهان.پل خواجو

RE: نگارخانهء کافه - سرهنگ - ۱۳۹۳/۵/۲۰ صبح ۱۰:۳۷

طلوع آفتاب ،یزد

غروب آفتاب،حوالی خرم آباد

عکاس :خودم

سه نما - برت گوردون - ۱۳۹۳/۵/۲۱ صبح ۰۱:۱۸

عنوان: سه نما برای تابلو

مکان: کویر مرنجاب

عکاس: برت گوردون

توضیحات: این عکس ها با دوربین Canon PowerShot SX10 IS گرفته شده اند. با سرعت 1/1000، دیافراگم 5، ایزو 80، فوکوس دستی، وایت بالانس دستی، بدون فلش، با فاصله کانونی لنز 5mm مطابق با لنز 28mm در قیاس با دوربین 35mm فول فریم و در نور روز با کلوین بالا.

1

2

3

RE: نگارخانهء کافه - سارا - ۱۳۹۳/۵/۲۵ عصر ۰۸:۳۴

دوتا سوژه کاملا اتفاقی در روزی که برا عکاسی به روستایی در حومه شهر نمین(از شهرستانهای اردبیل) رفته بودم

ادی در قاب - برت گوردون - ۱۳۹۳/۵/۲۶ عصر ۰۵:۰۳

عنوان: یک غروب کلاسیک

دوربین: موبایل سامسونگ گلکسی S3. زمان: واپسین دقایق روز. عکاس: برت گوردون.

1

RE: نگارخانهء کافه - کنتس پابرهنه - ۱۳۹۳/۵/۳۱ عصر ۰۷:۱۵

چندی پیش این عکس رو در کنار ساحل فرح آباد گرفتم.انگار شرجی هوا این پروانه رو هم کلافه کرده بود و حوصله پر زدن و رفتن نداشت.

RE: نگارخانهء کافه - اکتورز - ۱۳۹۳/۶/۱ عصر ۰۵:۵۱

هفتهء پیش رفته بودیم باغهای اطراف شهر برای تفریح ، دم غروب وقتی داشتیم برمیگشتیم سرراه نزدیک یکی از این خونه های فصلی ( خانه باغیهای بیرون شهر که معمولآ کنار مزارع و باغهایی که روستاهای اطرافشون کم کم مردمش به شهرها رفتن و فقط املاکشون تو روستاهامونده ) ، این اسب خوشکل و کرهء بانمک وشیطونش رو دیدم و خواستم ازشون یه عکس ناب بگیرم که شیطنت های اون کره اسب به حدی زیاد بود که راه نمیداد از یه ذاویهء مناسب ازشون عکس بگیرم .

صاحبشونم اون خانم کوچولوی نازی بود که تویکی از عکسها واضح اومده ( متاسفانه یکی از دستهاش از عارنج به پایین و دیگری ازطرف انگشتهاش ناقص بود و منم روم نشد دلیلش رو بپرسم ).

میگفت : ازوقتی کوچیک بودیم  با این کره اسب ، باهم بزرگ شدیم و تنها حرف منو گوش میده .

این چندتا عکسیم که گرفتم به لطف رفاقت همون دخترخانم بود که اسبشو صدا میزد یا مانع میشد که به طرف دوربین بیاد ( میخواست موبایل رو گاز بزنه ).

[تصویر: 1408802991_3053_67b848ccbe.jpg]

RE: نگارخانهء کافه - BATMAN - ۱۳۹۳/۶/۱۹ صبح ۰۴:۰۴

تصویری از یک تخته فرش نسبتا قدیمی (قهوه خانه ای اطراف تهران)

ترکیب رنگ زرشکی و سرمه ای در پس زمینه وسط زیبایی خاصی به کار بخشیده

Large  http://cafeclassic4.ir/imgup/2932/1410308860_2932_a779006fd9.jpg

RE: نگارخانهء کافه - فیلیپ ژربیه - ۱۳۹۳/۸/۲۷ صبح ۱۰:۰۶

پاییز تهران خیلی زیباست. وقتی ازش دور باشی تازه میفهمی چی رو از دست دادی... این مال 4سال پیش هست به نظرم:

RE: نگارخانهء کافه - بولیت - ۱۳۹۳/۹/۴ عصر ۰۴:۲۵

[تصویر: 1416918603_4321_4e49ae72a0.jpg]

اهواز  04/آذر/93       pm 13:00

The Day Of Crimson Sky

دوربین    iPhone 5s

این هم لینک عکس با سایز اصلی

http://eershad.persiangig.com/image/IMG_0969.JPG

mmmm:

RE: نگارخانهء کافه - منصور - ۱۳۹۳/۹/۱۲ صبح ۰۹:۳۹

آغاز بهار 1393. مناظر اطراف یک روستا

تابستان 1390. مصاحبت عاشق و معشوق. تابلو نقاشی روی دیوار داخلی چهل ستون اصفهان

یک فلز کوچک بشکل قلاب سوراخ دار روی سکه ها جوش میدادند. بندی را از داخل انها میگذراندند و بشکل گردنبند در حدفاصل سالهای 1320 تا 1340 استفاده میشد. دستبرد به صندوقچه مادر بزرگ مرحوم که فعلا نزد مادر است.

تابستان 1391. موزه تخت جمشید. شیراز. کلمه خدا  با خطوط ساسانی ، پهلوی اشکانی،فارسی باستانی ، فارسی فعلی و فارسی میانه

تابستان 1389. بابلسر. شب و در تاریکی مطلق . عکس صرفا با روشنائی فلاش دوربین از یک استخر. بازی یا شاید هم آغازین مراحل جفتگیری دو قورباغه

1391 موزه تخت جمشید شیراز. اصل نماد اهورائی ایرانیان باستان. به شخصه این تصویر را در ماسیست و گلادیاتورها دیده ام. دوستان میدانند که شخصیت ماسیست یک شخصیت ایرانی و در اصل برادر خشایارشاه بوده است که در غرب با عنوان نماد قدرت در کنار هرکول قرار گرفت.غربیها نیز هویت آنرا پنهان نکردند و اقرار داشتند ماسیست ایرانی است.

RE: نگارخانهء کافه - اکتورز - ۱۳۹۳/۱۲/۴ صبح ۰۵:۰۴

کودکان ما هنوز آندروید ندارند .

[تصویر: 1424654773_3053_7e20f5bd11.jpg]

تصویر بسیار زیبای چرخش چرخ و فلک و شادی بازیهای کودکانه ؛ اوج گرفتن با ساده و پیش پا افتاده ترین امکانات .

امکاناتی که در بسیاری جاها سالهاست مزایده شده و به عنوان آهن قراضه تجزیه و نیست و نابود شده اند اما در سرزمین ما هنوز شادی آفرینند این آهن های بی روح و روح انگیزند این بازی های کلاسیک .

عکس از : جناب آقای بهروز اسراری / عکاس و تصویربردار عزیز همشهریمان .

RE: نگارخانهء کافه - BATMAN - ۱۳۹۴/۱/۷ عصر ۰۸:۲۴

SABZE CAFE CLASSIC

مراحل ساخت طرح مورد نظر

ابتدا کلمه مورد نظر را با ماژیک روی کار کشیده و بعد جای حروف را با کاتر خالی میکنیم

سپس از پشتِ کار نوار چسب شیشه ای چسبانده (سبزه داخل حروف حالت ذره بینی پیدا کند و جلوتر از قسمت پس زمینه نمایش داده شود) و در انتها بروی سبزه نصب میشود

برای جلوه بیشتر رنگها بصورت محدود از نرم افزار هم استفاده شده است

RE: نگارخانهء کافه - Papillon - ۱۳۹۴/۲/۱۹ عصر ۰۸:۱۷

المانی زیبا در خرمشهر ، پنجشنبه 94،2،17 

هفته گذشته طی مسافرتی سرزده تقدیر من رو به آبادان کشاند . در بین راه ازخرمشهر گذر کردم به نظرم هیچ شهری این قدر با روح نیست .این شهر روح هر ایرانی رو شاد میکنه ، در خاکش میشد خاطره کسانی رو دید که اصالت و عظمت ایران قدیم رو بنا نهادند . راستی چه هیجانی به آدم دست میده وقتی که احساس غرور مردمانی واقعا بزرگ و ناب رو مجسم کنی که این قطعه رو به ایران بازگرداندند. احساس اتفاقی که نباید می افتاد ولی افتاد و سپس جبران شد ! اصلا نمیشه فکر کرد که خرمشهر جزئی از ایران نباشه . برای بار اول بود که از این مسیر عبور می کردم و گرمای هوا هم بسیار آزار دهنده بود اما حس عجیبی داشتم . جاده ، رود کارون ، مشعل بزرگی که از جاده هم فاصله زیادی داشت ولی در تاریکی شب مثل خورشید گرما و روشنایی خاصی داشت ، همگی ابهتی داشتند حتی ابهت هم کلمه رسائی نیست ... بیرون از عالم بشری و مادی ... زبان و قلم من در بیانش واقعا ناتوانه اما احساسش برام خیلی راحت و آسون بود . خرمشهر فقط و فقط میتونه مال ایران باشه ... یاد تمام مردانی که باعث شدند ایران دوباره در این مرز سر بلند کنه گرامی ...

RE: نگارخانهء کافه - اکتورز - ۱۳۹۴/۴/۲۷ عصر ۰۴:۱۰

طلوع خورشید دریک صبح دلپذیر تابستانی 6:00 AM/ بوکان 1394 / دوربین : موبایل ، توسط اینجانب .

[تصویر: 1437221171_3053_6c6b4c0420.jpg]

RE: نگارخانهء کافه - واتسون - ۱۳۹۴/۵/۳ صبح ۱۰:۲۷

سفری به شمال

جنگل های نمک آبرود زمستان1390

بندر انزلی پاییز 1390

ماسوله پاییز 1390

لاهیجان  مه گرفته از فراز شیطان کوه زمستان 1390

RE: نگارخانهء کافه - واتسون - ۱۳۹۴/۵/۱۴ صبح ۱۰:۱۸

سلام خدمت دوستان عزیزم

چند عکس از استان کرمان 1393

دانشگاه باهنر

منطقه گوغر(نزدیک شهرستان بافت)

ریواس(منطقه گوغر)

RE: نگارخانهء کافه - ویلی وُنکا - ۱۳۹۴/۵/۳۰ عصر ۰۳:۳۸

آبشار زیبای آب سفید- الیگودرز - لرستان

تابستان 91

RE: نگارخانهء کافه - کنتس پابرهنه - ۱۳۹۴/۶/۱۹ صبح ۰۱:۰۲

شمال کشور آنقدر مناطق زیبا و بکر دارد که در هر سفر به این نواحی می توانید رفتن به مکانی دیدنی و جدید را تجربه کنید.رفتن به جاده ی پونل به سمت خلخال و از آنجا حرکت به سمت جاده معروف اسالم تجربه رویایی و نابی را برایم رقم زد. جاده ی پونل به سمت خلخال بسیار مرتفع بود.حس خوبی داشت آن همه دور شدن از زمین و نزدیکتر شدن به آبی آسمان...

نمایی از جاده خلخال به اسالم/ تابستان 94

با سلام - نکسوس - ۱۳۹۴/۷/۵ صبح ۰۳:۳۷

با سلام و احترام خدمت کافه نشینان عزیز و تشکر بابت همه ی زیبایی هایی که با دیگران به اشتراک می گذارند

با توجه به اینکه نکسوس تازه وارد است و مدتی طول خواهد کشید تا با جو کافه و گپ و گفت ها آشنا شود و بتواند از اوریون(صورت فلکی جبار یا شکارچی) برای کافه نشینان تعریف کند; لذا از صفر شروع میکند و در نگارخانه عکسی را که خود از این کره ی خاکی گرفته، به یادگار میگذارد تا چنانچه نکسوس در آینده از  اوریون حرف زد همه بدانند، خاستگاه نکسوس از کجاست!.

RE: نگارخانهء کافه - L.B.Jefferies - ۱۳۹۴/۷/۱۲ صبح ۱۰:۳۱

با سلام خدمت همه دوستان.

به مناسبت فرا رسیدن فصل پاییزتعدادی عکس از پاییز زیبای شهر(آن آربور)واقع در ایالت میشیگان آمریکارا در این پست قرار میدهم.امید است که مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

این شهر به دلیل فصل پاییز بسیار زیبایش هر ساله تعداد زیادی مسافر را به خود جلب میکند.

RE: نگارخانهء کافه - نکسوس - ۱۳۹۴/۷/۲۱ عصر ۱۲:۱۷

طرح نور

...

فرش اتاق پدر...

RE: نگارخانهء کافه - نکسوس - ۱۳۹۴/۹/۸ عصر ۰۱:۱۹

نمای گذشته از دالان حال

.

.

.

مسجد شیخ لطف الله از نمای ایوان عالی قاپو، میدان نقش جهان،اصفهان، تابستان 1393

/

/

/

RE: نگارخانهء کافه - نکسوس - ۱۳۹۴/۹/۹ صبح ۱۰:۲۷

طرح نور

.

.

.

محراب مسجد شیخ لطف الله،اصفهان،تابستان1393 

/

/

/

RE: نگارخانهء کافه - آلبرت کمپیون - ۱۳۹۴/۹/۱۰ عصر ۰۵:۴۳

آبان 90

دبی ، بازار ابن بطوطة ، بخش معماری تونسی

.

دبی مال

به استتار خانم در تصویر زیر دقت کنید !

RE: نگارخانهء کافه - خانم لمپرت - ۱۳۹۴/۹/۱۶ عصر ۰۵:۰۲

چهارفصل

این عکس را امروز از باغچه مان گرفتم و مرا ببخشید که جسارت کردم و پابرهنه میان هنرمندان عکاسمان پریدم. می دانم عکسم اصلا هنرمندانه نیست ولی سوژه آن برایم جالب بود:

غنچه کردن و شکوفایی گلهای رز بهاری

برگ ریزان پاییزی

برف زمستانی

پس تابستانش کو؟! ...

به آن کوچولوی زرد اشرافی که گلبرگهایش را از سرما جمع کرده نگاه کنید! اسمش Gazania یا گل آصف الدوله! است. گازنیا گیاهی آفتاب پرست و گرمادوست است اول تابستان می روید و شکوفاییش تا ابتدای پاییز ادامه دارد. اما گل کوچولوی ما وسط بهار و پاییز و زمستان سردرگم مانده درحالیکه حتی خودش هم نمی داند یادآور تابستان گرم و طلایی است...

RE: نگارخانهء کافه - نکسوس - ۱۳۹۴/۹/۲۳ عصر ۰۱:۵۲

کیمیا

/

/

/

[تصویر: 1450085420_6486_586ed3e87f.jpg]

/

/

/

آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند . . . . آیا بود که گوشه چشمی به ما کنند

دردم نهفته به ز طبیبان مدعی . . . .  باشد که از خزانه غیبم دوا کنند

معشوق چون نقاب ز رخ درنمیکشد . . . . هر کس حکایتی به تصور چرا کنند

چون حسن عاقبت نه به رندی و زاهدیست . . . . آن به که کار خود به عنایت رها کنند

بی معرفت مباش که در من یزید عشق . . . .  اهل نظر معامله با آشنا کنند

حالی درون پرده بسی فتنه میرود . . . .  تا آن زمان که پرده برافتد چه​ها کنند

گر سنگ از این حدیث بنالد عجب مدار . . . . صاحب دلان حکایت دل خوش ادا کنند

می خور که صد گناه ز اغیار در حجاب . . . . بهتر ز طاعتی که به روی و ریا کنند

پیراهنی که آید از او بوی یوســفم . . . .  ترسم برادران غیورش قبا کنند

بگذر به کوی میکده تا زمره حضور . . . . اوقات خود ز بهر تو صرف دعا کنند

پنهان زحاسدان به خودم خوان که منعمان . . . . خیر نهان برای رضای خدا کنند

حافظ دوام وصل میسر نمیشود . . . . شاهان کم التفات به حال گدا کنند

شاملو

/

/

/

======================

دشت کویر ،ایران، بهمن 1393

RE: نگارخانهء کافه - Memento - ۱۳۹۴/۱۰/۲ عصر ۰۱:۲۲

کاشان- خانه طباطبایی ها

حاشیه پست یلدا...

.

RE: نگارخانهء کافه - نکسوس - ۱۳۹۴/۱۲/۹ صبح ۰۴:۲۹

کاخ نمک

[تصویر: 1456618168_6486_94933726b4.jpg]

.

.

.

در دامنه های جنوبی رشته کوه زاگرس در جنوب ایزان و نزدیک خلیج فارس

حسی چنان عجیب دست میدهد گویی بروی کره ای غیز از زمین در منظومه ای دوردست حیران از آنچه در زمین حیات خواندند،

کاوش میکنی هر آنچه را که بوده ای، هر آنچه هستی و

کرانی افق ناپیدا!

.

.

.

بوشهر اسفند89

RE: نگارخانهء کافه - Kathy Day - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ عصر ۱۱:۰۳

همان گونه که مشاهده میکنید، انعکاس نور خورشید (به هنگام طلوع) بر روی ابرهای عجیب و مارپیچ باعث خلق چنین منظره زیبایی شده است.

طلوع-عجیب-و-دیدنی-خورشید-در-همدان-عکس