تالار   کافه کلاسیک
فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه ) - نسخه قابل چاپ

+- تالار کافه کلاسیک (http://cafeclassic5.ir)
+-- انجمن: تالارهای عمومی (/forum-21.html)
+--- انجمن: محله چینی ها (/forum-38.html)
+--- موضوع: فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه ) (/thread-204.html)


فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه ) - سروان رنو - ۱۳۸۹/۴/۱۳ عصر ۱۲:۲۴

با توجه به پر شدن ظرفیت جعبه پیام در اثر بحث های فوتبالی جام جهانی ، صلاح دیده شد که یک تاپیک موقت ویژه این امر در بخش محله چینی ها ایجاد شود تا دوستان علاقمند ، بحث های چالشی- هنری خودشان را اینجا پی بگیرند و بخش جعبه پیام بالای کافه آزاد شود .

 نوشته ها ترجیحا هنری - سینمایی- فوتبالی و زیبا باشد تا با بقیه فروم ها تفاوت داشته باشد. کل کل کردن و خط و نشان کشیدن آزاد است. شرکت عموم مشتریان کافه آزاد است .

این تاپیک چند روز بعد از پایان جام جهانی بسته خواهد شد.
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - موسيو وردو - ۱۳۸۹/۴/۱۳ عصر ۰۳:۲۷

سلام

سروان عزيز بحث چالشي اي وجود نداره.

4 تا زديم به روباه پير:D

4 تا هم زديم به هندوانه هاي آرژانتينيkhande

الآنم كه با اين گاوبازها بازي داريم 4 تا ميزنيمtaeed

دوست داشتيم تو فينال حال برزيل رو بگيريم كه خودشون ترسيدن و رفتن پي كارشون و حيف شد انتقام 2002 رو نميتونيم بگيريم.

تصوير ماتادورها بعد از بازي اينه:           cccc:  :llerrتازه عكس لنگ زدن وجود نداشت وگرنه ميگذاشتم.

خلاصه ما خيلي شاخيم:!55:
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - منصور - ۱۳۸۹/۴/۱۳ عصر ۰۹:۱۰

آلمان وقتی آلمان غربی بود عاشقش بودم اما وقتی ادغام شدند چیز دیگری از آب درآمد... روحیات نزادپرستی آلمانها همیشه آزارم میداد. وقتی علی دائی را تیم بایرن مونیخ در فینال باشگاهای اروپا روی نیمکت ذخیره ها نشاند و صرفا از آلمانها در بازی بهره گرفت اوج نفرتم ازین تیم بود. تیمی که امروز به اسم آلمان در جام جهانی بازی میکند بیشتر شبیه یک تیم باشگاهی است تا تیم ملی(بخصوص که در ظاهر روحیات ناسیونالیستی را هم زیر پا گذاشته باشند) چرا که از همه نوع بشری  میتوان در آن سراغ گرفت . درست شبیه فرانسه یا هلند 8 سال پیش. از اروپای شرقی بگیرید تا ترکها. چندی پیش همین مسعود اوزیل به همراه چند بازیکن فرانسه به یک دختر زیر 18 تجاوز کردند که نفرتم را ازین شخص که توانست به کمک وکلای گرانقیمت خود از مهلکه جان بدر برد دو چندان کرد...

تیم آلمان تیمی ماشینی است. پشت سر این تیم یک مربی نخوابیده است. یک کادر مربیگری مخفی از بهترین تئوریسین ها وجود دارد که وقتی عرصه تنگتر میشود بکن باور هم به کمک آنها می شتابد و بدون آنکه نامی از او برده شود تمام بردها به حساب مربی ساده اندیش فعلی نوشته میشود. بکن باور در دهه 90 آنقدر در خصوص فوتبال مطلب خواند و نوشت که عینکی شد. او براحتی میتواند با دیدن یک مسابقه نقاط ضعف و قوت حریف را به تیم و مربی آن گوشزد کند. نقاط ضعفی که اگر شناخته شوند کار حریف را به فجیع ترین شکل ممکن تمام میکند. بازیکنان آلمان تمام نکاتی که به آنها گوشزد میشود را مو به مو در زمین اجرا میکنند و این یعنی فوتبالی ماشینی. نوع آوری خاصی وجود ندارد اما قطع کردن تمام پاسهای حریف و استفاده از ضد حمله ها و همینطور جایگیری مناسب هر بازیکن در زمین در اولویت است چیزی که ایرانیها تا 50 سال دیگر هم نخواهند آموخت چراکه همه آنها باید خود (تاکید میگردد: خود) توپ را وارد دروازه کنند.

از آلمانها باید ترسید. اگر دقیقه 89 باشد و شما 3 گل از آلمان جلو باشید چندان به برد خود خوشبین نباشید. آنها در طول تاریخ ثابت کرده اند در 3 دقیقه میتوانند 3 گل بزنند.

هلند تیم تاکتیک پذیری است اما استخوان بندی خیلی مستحکمی ندارد(بقول شفیع: اوس و قرس دار نیست). این تیم فعلا مینیاتوری بازی میکند و با یک چینش منظم میتوان پیکره آن را از هم پاشید. کاری که انگلیسیها در جام 90 در مرحله یک چهارم با او کردند. در این میان اسپانیا چیز دیگری است. آنها در مرحله فینال جام ملتهای اروپا همین آلمان را از پیش رو برداشتند و طبیعی است که آلمانها کاملا آن بازی را برای بازی آتی با این تیم آنالیز خواهند کرد. آلمانها از آنالیز بازی پاراگوئه و اسانیا چیزی دستگیرشان نخواهد شد. پاراگوئه کل سیستم اسپانیا را عوض کرد. کاری که آلمان هرگز قادر به انجام چنین کاری نیست اسپانیا در برابر تیمهائی که خوب بازی کنند بهتر بازی میکند که نمونه آنرا در بازی پرتغال وی دیدیم. اگر آلمان تهاجمی بازی کند یقین بدانید از پس اسپانیا برنخواهد آمد اما اگر شیوه ای که سنت آلمانهاست(بستن بازی) را اجرا کند کار اسپانیا در ضد حمله ها تمام است. در بازی آلمان - اسپانیا با توجه به حساسیت بازی و روحیات متعصبانه هردو تیم ، احتمال اخراج یک یا چند بازیکن منتفی نیست. آلمانها وقتی عصبی شوند بازی را گم خواهند کرد و این میسر نخواهد شد مگر اینکه آلمان در تعداد گل عقب بیفتد.
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - Classic - ۱۳۸۹/۴/۱۴ صبح ۱۲:۱۵

مارادونای من کجاست ؟

در دوران نوجوانی آنچنان که افتد و دانی ، طرفدار یک تیم خاص بودم. زیاد اهل فوتبال نبودم ( حالا هم نیستم ). بازیهای باشگاهی کشور را که اصلا علاقه ای ندارم . تنها در موسم جام جهانی که هر چهار سال است به دیدن مسابقات تیم های مورد علاقه می نشینم چرا که اوج هنر ورزشی ، و صف آرای کشورهاست ، و به نوعی جنگ نرم و سرد است . در سالهای مدرسه راهنمایی ، هر یک از همکلاسی ها   طرفدار تیم خاصی بودند و ما به واسطه یک فوق ستاره به نام مارادونا ، عاشق آرژانتین شده بودیم.  آرژانتین پیراهن زیبایی داشت : آبی کم رنگ و سفید راه راه . یادم می آید که وقتی اولین بار پوستر بزرگی از مارادونا را در فروشگاهی دیدم به سرعت به خانه برگشتم تا پول بردارم و بخرم و همه اش در بین راه می ترسیدم که نکند پوسترها تمام شود. پوسترها را تا سالها بر دیوار اتاقم داشتم . هنوز جمله بالای پوستر را یادم هست : غم ها و شادی های مارادونا . چند عکس از لحظات شادی و غم این اسطوره فوتبال با صورت زیبایی کنار هم چیده شده بود. مارادونا چهره زیبا و فتوژنیکی داست و برای همین طرفداران او از پله بیشتر بودند.

ستارگان دنیای ورزش و به خصوص فوتبال در زمینهه های زیادی با ستارگان سینما شباهت دارند : حواشی زیاد ، مشکلات خانوادگی ، دردسرهای مشهور بودن و در دید همگان بودن و ... به هر صورت سالها گذشت و تب فوتبال فروکش کرد. خبرهایی ناگوار از وضعیف اعتیاد مارادونا و مشکلات خانوادگی اش شنیده می شد ولی همه باز امیدوار بودند که نابغه فوتبال همت کند و دوباره به فوتبال برگردد. مارادونا آمد. بسیار پخته تر و با تجربه تر از دوران جوانی اش آمد اما زمانه با او مدارا نکرد...  نمی دانم کتاب کم نظیر هیچکاک و آغاباجی را خوانده اید یا نه ؟ در اپیزود آخر کتاب زمانی که نویسنده کتاب ( بهنام دیانی ) بعد از سالها انتظار ، بالاخره  بازیگر مورد علاقه اش ، اینگرید برگمن را در خیابانی در استکهلم سوئد می بیند که آثار پیری بر چهره اش نشسته ، بی اختیار اشک در چشمانش جمع می شود تا جاییکه بغض گلویش را می گیرد و نمی تواند حتی به او سلام کند. او افسوس کنان می گوید:

"کجاست آن چهره شگفت انگیزی که شکوفه گیلاس را از رونق می انداخت ؟ کجاست آن پوست صاف و شفافی که نور رویش لیز می خورد ؟ برگمن خاطرات من کجاست ؟ "

من همان حال را داشتم. وقتی او را با هیکلی چاق و موهای سفید ، با کت و شلوار پیرمردها در کنار زمین دیدم در حالیکه نا امیدانه به بازیکنانش نگاه می کند با خودم گفتم : پس مارادونای خاطرات من کجاست ؟ 
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - اسکورپان شیردل - ۱۳۸۹/۴/۱۴ صبح ۰۳:۴۷

پیشگویی قهرمان جام جهانی 2010 با استفاده از ریاضیات

1-آرژانتین در سالهای 1978 و 1986 قهرمان شد:               3964=1986+1978

2-آلمان در سالهای 1974 و 1990 قهرمان شد:                 3964=1990+1974

3-برزیل در سالهای 1970 و 1994 قهرمان شد:                 3964=1994+1970

4-حال با توجه به فرمول بالا قهرمان جام را معلوم کنید:        3964=2010+   ؟ 

5- اگر امسال فرمول جواب نداد بنده بی تقصیرم. برید یقه کاشف این فرمول را بگیرید!

اقتباس از:مجله سرنخ 

RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - Savezva - ۱۳۸۹/۴/۱۴ صبح ۱۱:۱۵

از زمانی که فهمیدم فوتبال چیه و جذب این ورزش زیبا شدم، تا الان که مسابقات مختلف را در سراسر جهان دنبال می کنم تیم ملی فرانسه را پرستیده ام. از جام ملتهای اروپا سال 1984 که با اسطوره ای به نام میشل پلاتینی به مقام قهرمانی رسید سال ها مانند یک طرفدار متعصب (و به جرات در حد یک فرانسوی میهن پرست!!) منتظر ماندم تا در سال 1998 برای اولین بار قهرمان جام جهانی شود. وقتی در سال 1986 در جام جهانی مکزیک ایتالیا و برزیل توسط فرانسه حذف شدند، همه چیز برای خروس ها فراهم بود تا قهرمان شوند. اما باز هم آلمان مانند جام جهانی 1982 فرانسوی ها را مات کرد. این پایان نسل طلایی بود که با حضور بزرگانی مانند پلاتینی، ژیرس و تیگانا نتوانست به آنچه که حقش بود دست یابد. دوره افول شروع شد و فرانسوی ها نتوانستند در یوروی 88 و جام جهانی 1990 ایتالیا حضور یابند. در همین سالها نام بازیکن جوان و یاغی به نام اریک کانتونا رفته رفته بر سر زبانها می افتاد. با وجودی که به کمتر کسی (حداقلش در ایران) نام او را شنیده بود من شیفته اش شده بودم. پس از سالها اولین جرقه در سال 1992 و با صعود مقتدرانه به یورو 92 با مربیگری پلاتینی بود. هرچند که فرانسوی ها نمایش بسیار ضعیفی داشتند و سریع حذف شدند.

 فرانسه با نسل جدیدش پا به مسابقات مقدماتی جام جهانی 1994 گذاشت. کانتونا، پاپن، بلان، سوزی، بولی، دشان و ژینولا پرچمداران نسلی بودند که با بدشانسی تمام از حضور در این جام محروم شدند. در حالی که از دو بازی آخرشان در خانه فقط 1 امتیاز باری صعود لازم داشتند، با یک نتیجه ناباورانه در پاریس و با گل دقیقه92 مغلوب اسرائیل شدند و در بازی آخر هم تراژدی بزرگ شکست با گل دقیقه 91 امیل کاستادینوف (لعنت الله علیه!)بلغاری رقم خورد.

خوب یادمه که بعد از فهمیدن این نتیجه آنقدر گریه کردم که همه شگفت زده شده بودند.!!cccc:

به هرحال با قهرمانی در جام جهانی 1998 و یوروی 2000 با حضور فوق ستاره ای به نام زیدان فرانسوی ها بالاخره حق خود را گرفتند. اگرچه در جام جهانی 2002 بسیار بد نتیجه گرفتند اما با نمایش خیره کننده ستاره ای به نام زیدان تا فینال مسابقات پیش رفتند و البته با بدشانسی جام را دودستی به تیمی دادند که حداقلش تا قبل از بازی نیمه نهایی در حد و اندازه قهرمان نبود!!!

و اما در جام منحوس 2010 هم حکایت 8 سال پیش تکرار شد البته با این تفاوت که این بار فرانسوی ها خود زنی کردند. در حالیکه عالم و آدم از فرانسوی و غیر فرانسوی با حضور پروفسور دومنک!! در راس مربیگری تیم ملی مخالف بودند اما کفاشیان فرانسوی ها!! از او آنقدر حمایت کرد تا آبروی چندین ساله فرانسوی ها برود: از گلی که با دستهای هانری موجب صعود فرانسه شد تا افتضاحی که در طول مسابقات و در رختکن این تیم روی داد...

در هر حال فرانسوی ها که خود مبدع جام جهانی و جام ملتهای اروپا بوده اند، همیشه به نوعی با بدشانسی و  یا عوامل حاشیه ای دست به گریبان بوده اند.

به عنوان یک طرفدار دو آتشه فرانسه امیدوارم که با مربیگری لورن بلان این تینم در سالهای آینده به موفقیت های بزرگی برسد...!!
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - Scarlett - ۱۳۸۹/۴/۱۴ صبح ۱۱:۲۴

(۱۳۸۹/۴/۱۴ صبح ۰۳:۴۷)اسکورپان نوشته شده:  

پیشگویی قهرمان جام جهانی 2010 با استفاده از ریاضیات

 

4-حال با توجه به فرمول بالا قهرمان جام را معلوم کنید:        3964=2010+   ؟ 

پس با این حساب قهرمان این جام باید در سال 1954 هم قهرمان شده باشد ! و قهرمان جام جهانی 1954 آلمان غربی بود !

با اینکه آرژانتین امسال خوب بالا اومد ، ولی از اینکه برزیل و آرژانتین حذف شدند خوشحالم ! امسال زیادی حامی " بعضی ها " شده بودند و خدا خوب جوابشونو داد :!z564b !!!
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - Savezva - ۱۳۸۹/۴/۱۴ عصر ۰۲:۴۱

(۱۳۸۹/۴/۱۴ صبح ۱۱:۲۴)Scarlett نوشته شده:  

با اینکه آرژانتین امسال خوب بالا اومد ، ولی از اینکه برزیل و آرژانتین حذف شدند خوشحالم ! امسال زیادی حامی " بعضی ها " شده بودند و خدا خوب جوابشونو داد :!z564b !!!

بله روزگاره دیگه!! بیچاره برزیلی ها اگه می دونستن بعضی ها قراره حامیشون بشه ...!!!

البته این بعضی ها طرفدار هر جا که می شن اینجوریه. در استادیوم  هم که حضور پیدا می کنند پا قدمشان خیلی مبارکه!!!! (رجوع کنید به بازی ایران و عربستان و مسابقات کشتی جام جهانی در تهران!!)
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - واترلو - ۱۳۸۹/۴/۱۴ عصر ۰۳:۰۳

(۱۳۸۹/۴/۱۴ صبح ۱۱:۱۵)Savezva نوشته شده:  

از زمانی که فهمیدم فوتبال چیه و جذب این ورزش زیبا شدم، تا الان که مسابقات مختلف را در سراسر جهان دنبال می کنم تیم ملی فرانسه را پرستیده ام. از جام ملتهای اروپا سال 1984 که با اسطوره ای به نام میشل پلاتینی به مقام قهرمانی رسید سال ها مانند یک طرفدار متعصب (و به جرات در حد یک فرانسوی میهن پرست!!) منتظر ماندم تا در سال 1998 برای اولین بار قهرمان جام جهانی شود. ....

عجب تفاهمی... نمی دونستم یه فرانسوی میهن پرست تو کافه پیدا میشه{#smilies.biggrin}

لازم می دونم ضمن سپاس از میهن پرستی عمیق شما ، شما رو به عنوان ناپلئون دوم و جانشین خود برگزینم
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - منصور - ۱۳۸۹/۴/۱۴ عصر ۰۳:۵۴

(۱۳۸۹/۴/۱۴ صبح ۱۱:۱۵)Savezva نوشته شده:  

 در همین سالها نام بازیکن جوان و یاغی به نام اریک کانتونا رفته رفته بر سر زبانها می افتاد.

من خواب دیده ام که اریک می آید / من در خواب اینسرت یک توپ فوتبالی را دیده ام / و کلوزاپ پاهای اریک را که هی روپائی میزنند /و هی در خواب با متکایم دریبل می زنم / و کور  میشوم / اریک می آید / اریک که مثل هیچ کس نیست می آید / مثل دائی نیست / مثل رونالدو نیست / مثل اسی مالبرو نیست / و از سیلوستر استالون هم که در آن فیلم /مث یه شیر توی دروازه وایساده بود نمیترسید / و از جمال شریف هم که از هرکی خوشش نیاید به او کارت قرمز میدهد نمی ترسید / و اسمش / یا مولانا اریک بود / یا کاپیتانا اریک است / و میتواند در همه نقدها / گریزی به فوتبال بزند / آخ ... / چقدر سینما خوبست / چقدر فوتبال خوبست / من چقدر دلم میخواهد که / مشد احمد بقال میخواهد / قبل از شروع جام جهانی ماهواره بخرد / و اسی مالبرو بر روی نوار همه ی فیلمهای هنریش و مسابقه های جام جهانی را ضبط کند ؟ آخ ... / چقدر سینمای فرار بسوی پیروزی خوبست / چقدر امجدیه خوبست / چقدر بازی منچستر خوبست / چقدر باختن در جام جهانی بد است / و من چقدر دلم میخواهد / که گیس روبرتو باجو را بکشم / چرا پدر که اینهمه هم کوچک نیست / در خیابانها گم نمیشود / مرا به استادیم نمیبرد تا داد بزنم: دیدیری دیدید دید ، اریک / و ممد بوقی و سهراب /که بوقهای گنده دارند / چرا کاری نمی کنند / چرا کاری نمیکنند / چرا پدر فقط باید / در خواب،خواب بردن تیم ملی را ببیند / اریک می آید / اریک که در سینما با ماست می آید / و ماهواره را قسمت میکند / و سهم ما را می دهد/ من خواب دیده ام ...

(بخشهایی از یک شعر مثلا نو به شیوه فروغ فرخ زاد- چقدر سینمای فردین خوبست ... - از هادی چپردار به مناسبت جام 1998)

صحنه ای از فیلم الیزابت با بازی اریک کانتونا
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - موسيو وردو - ۱۳۸۹/۴/۱۴ عصر ۰۶:۳۳

گويا سلطه آلمان هم به پايان رسيد.

اختاپوسي كه تا اين لحظه بازيهاي آلمان را درست پيش بيني كرده بود ، اينبار برد اسپانيا را پيش بيني كرد.

از آنجا كه خودم طبق همين پيش گويي ها ، سر بازي با انگليس و همچنين آرژانتين روي آلمان شرط بستم و برنده هم شدم ، اينبار بايد علي رغم ميل باطني روي اسپانيا شرط ببندم. taeed سر پول كه نميشه تعصب داشت:D

حيف شد ميخواستيم هلند رو تو فينال له كنيم. حالا خدا كنه از اوروگوئه ببازن و تو رده بندي به هم ببافيمشون:!55:
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - soheil - ۱۳۸۹/۴/۱۵ صبح ۰۷:۲۲

(۱۳۸۹/۴/۱۴ عصر ۰۶:۳۳)موسيو وردو نوشته شده:  

گويا سلطه آلمان هم به پايان رسيد.

اختاپوسي كه تا اين لحظه بازيهاي آلمان را درست پيش بيني كرده بود ، اينبار برد اسپانيا را پيش بيني كرد.

از آنجا كه خودم طبق همين پيش گويي ها ، سر بازي با انگليس و همچنين آرژانتين روي آلمان شرط بستم و برنده هم شدم ، اينبار بايد علي رغم ميل باطني روي اسپانيا شرط ببندم. taeed سر پول كه نميشه تعصب داشت:D

حيف شد ميخواستيم هلند رو تو فينال له كنيم. حالا خدا كنه از اوروگوئه ببازن و تو رده بندي به هم ببافيمشون:!55:

امروز خواندم كه اين خبر جعلي است و اين هشت پا معروف هنوز پيش بيني نكرده است.

راست يا دروغش گردن راوي.

http://www.goal.com


(۱۳۸۹/۴/۱۳ عصر ۰۹:۱۰)منصور نوشته شده:  

آلمان وقتی آلمان غربی بود عاشقش بودم اما وقتی ادغام شدند چیز دیگری از آب درآمد...

نمي دانم چرا ولي فكر مي كردم شما طرفدار آرژانتيم باشيد.

در حال حاضر به كدام تيم دلبستگي داريد؟
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - Savezva - ۱۳۸۹/۴/۱۵ عصر ۰۱:۳۰

(۱۳۸۹/۴/۱۴ عصر ۰۳:۰۳)واترلو نوشته شده:  

عجب تفاهمی... نمی دونستم یه فرانسوی میهن پرست تو کافه پیدا میشه{#smilies.biggrin}

 لازم می دونم ضمن سپاس از میهن پرستی عمیق شما ، شما رو به عنوان ناپلئون دوم و جانشین خود برگزینم

با تشکر از جناب واترلوی عزیز

ما افتخار می کنیم که در رکاب ناپلئون بناپارت باشیم و برای فرانسه عزیز جانفشانی کنیم...
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - سروان رنو - ۱۳۸۹/۴/۱۵ عصر ۰۱:۵۵

(۱۳۸۹/۴/۱۴ صبح ۱۱:۲۴)Scarlett نوشته شده:  

با اینکه آرژانتین امسال خوب بالا اومد ، ولی از اینکه برزیل و آرژانتین حذف شدند خوشحالم ! امسال زیادی حامی " بعضی ها " شده بودند و خدا خوب جوابشونو داد :!z564b !!!

taeed

اتفاقا یکی از " بعضی ها"  گفته بود که دلیل حذف زودهنگام فرانسه و ایتالیا و آمریکا به خاطر مواضعشون  بوده و امیدواری کرده بود که هیچیک از اعضاء  5+1  به مرحله بعد نرن. به همین دلیل چشم امید ما به آلمان است . :!55:

اتفاقا آرژانتینی ها همیشه رقیب برزیل بودن. روزی که برزیل حذف شد توی آرژانتین جشن و پایکوبی بود. ولی واقعا  آرژانتین بیچاره حیف شد . مارادونا تازه ترک کرده بود و به راه راست اومده بود. حالا دوباره افسرده میشه و باز میره طرف مواد narahat خیلی بدشانس بود که تو این مرحله به آلمان خورد.  ولی با این وجود خیلی خوب شد که برزیل حذف شد با اون رئیس جمهور خیکی و بد قیافشون. [تصویر: 4bhn7et.gif] بازیکناش هم خیلی مغرور شده بودن و لازم بود یکی بره حالشون رو بگیره . من فقط یه اعتراض به خواهر مرکل دارم . چرا اون پیراهن قشنگ تیم آلمان ( 1990 ) رو عوض کردید ؟ همون که نوار خیلی قشنگ سه رنگ پرچم آلمان وسطش بود ؟ rrrr:
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - سروان رنو - ۱۳۸۹/۴/۱۷ عصر ۱۲:۰۱

  بالاخره ابن هشت پا کار خودشو کرد و آلمان باخت . rrrr:
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - موسيو وردو - ۱۳۸۹/۴/۱۷ عصر ۰۸:۳۱

cccc:

باختيم
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - Savezva - ۱۳۸۹/۴/۱۷ عصر ۱۱:۳۱

هشت پا دوستت داریم... هشت پا دوستت داریم ....:eee2
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - بهروز - ۱۳۸۹/۴/۱۸ صبح ۱۲:۱۹

                              عكسهايي از پيشگويي هشت پا (اسم هشت پا پل مي باشد)
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - Classic - ۱۳۸۹/۴/۱۹ صبح ۱۰:۲۴

این داستان هشت پا کم کم دارد از خود جام جهانی هم جذاب تر می شود . ظاهرا هشت پا  بازی رده بندی و فینال را هم با پیروزی آلمان و اسپانیا پیش بینی کرده است. اگر این ها هم مانند پیش بینی های قبلی اش درست از آب در آید باید منتظر حرکت کاروان های بسیاری  از برخی کشورها به سوی آلمان (محل اقامت هشت پا ) باشیم .
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - سروان رنو - ۱۳۸۹/۴/۱۹ عصر ۰۸:۲۰

می گن برخی از طرفداران متعصب تیم های شکست خورده عزم ترور حضرت هشت پا را نموده اند ( احتمالا چون پیش بینی هشت پا باعث تضعیف روحیه تیمشون و در نتیجه شکست شون شده !! ) . خلاصه اینکه پلیس آلمان تدابیر امنیتی برای حفاظت از این نوستر آداموس جدید رو افزایش داده. امشب هم که دیداری برای حفظ آبرو در پیش داریم ضمن اینکه حمایت هشت پا را هم پشت سر خود احساس می کنیم . ( هشت پا پیروزی آلمان مقابل اروگوئه را پیش بینی کرده است )
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - موسيو وردو - ۱۳۸۹/۴/۲۰ صبح ۱۲:۲۱

كافه نشينان عزيز سوم شدن آلمان رو به همه طرفداران اين تيم تبريك ميگم.::ok:

پيش به سوي قهرماني 2014 در برزيل.:rolleyes:
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - اسکورپان شیردل - ۱۳۸۹/۴/۲۱ صبح ۰۴:۰۵

اسپانیا قهرمان شد.{#smilies.biggrin} ماتادورها مهمترین جام قهرمانی دنیا را به خانه بردند. امشب هر اسپانیایی خود را در آسمانها حس می کند! امشب بارسلونیها ، مادریدیها را دوست دارند و برعکس، مادریدیها عاشق بارسلونیها هستند.بعد از برد اسپانیا از آلمان ، پیش بینی قهرمانی اسپانیا راحت بود. آلمانی که خود با 4 گل ، آرژانتین را درهم کوبید، اسیر ذهن توانای دل بوسکه و مقهور پاها و عزم و اراده اناری پوشان شد. هلند گل بدی خورد؛ در بدترین دقایق بازی که امکان جبران برایش نبود و در پایان ، آنچه برایشان ماند حسرت بود و اشک و آه.خداحافظ ژوهانسبورگ! دلمان برایت تنگ می شود. الحق که آفریقای جنوبی در برگزاری جام جهانی، چیزی کم نگذاشت.

وآنچه برای ما ماند، حسرت بود بابت عدم حضور کشورمان-ایران-در جام جهانی و اینکه نظاره گر بازیهای زیبای کره جنوبی و ژاپن در جام باشیم.

تکمله: و در پایان خسته نباشیدی نثار سیمای خودمان که سنگ تمام گذاشت و تمام بازیها را مستقیم تحت پوشش قرار داد و بازی فینال را به بهترین وجه ،با حضور صدر نازنین و محصص گرامی و با کمترین جرح و تعدیل پخش کرد. حتی صحنه دست دادن و درآغوش کشیدن بازیکنان توسط ملکه اسپانیا را هم به تصویر کشید و دیدید که هیچ اتفاقی نیفتاد و آسمان به زمین نیامد و اعتقادات مردم کمرنگ نشد و ارکان دین هم نلرزید.

2

ه
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - سروان رنو - ۱۳۸۹/۴/۲۲ صبح ۱۲:۳۹

(۱۳۸۹/۴/۲۱ صبح ۰۴:۰۵)اسکورپان نوشته شده:  

 و بازی فینال را به بهترین وجه ،با حضور صدر نازنین و محصص گرامی و با کمترین جرح و تعدیل پخش کرد. حتی صحنه دست دادن و درآغوش کشیدن بازیکنان توسط ملکه اسپانیا را هم به تصویر کشید و دیدید که هیچ اتفاقی نیفتاد و آسمان به زمین نیامد و اعتقادات مردم کمرنگ نشد و ارکان دین هم نلرزید.

::ok:

و صد البته شانس با برادران صدا و سیما یار بود که در آفریقای جنوبی زمستان بود و هوا سرد بود وگرنه بر و بچه های زحمتکش سازمان خیلی به زحمت می افتادند ، اگر تابستان بود و هوا گرم می بود ... :!55:

و اما بعد ...

نکته جالب جام حضور بازیگرانی مانند مورگان فریمن ، لئوناردو دیکاپریو ، چارلیز ترون  و ... در میان تماشاگران بود که تلویزیون هم نشون داد.
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - john doe - ۱۳۸۹/۴/۲۲ عصر ۰۳:۳۱

 آهنگ جام جهانی واکا واکا(shakira)

http://www.4shared.com/video/NDqJBM0H/waka_waka_shakira.htm
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - دلشدگان - ۱۳۸۹/۴/۲۳ صبح ۰۸:۴۵

[تصویر: 77978916091276039142.jpg]

علت حذف آرژانتین و برزیل :

آرژانتین : بزرگترین ضعف آرژانتین و به نوعی پاشنه آشیل این تیم عدم پرسینگ مهاجمان این تیم بود .عدم پرسیگ در زمین حریف توسط هیگواینتوز – و حتی مسی  این فرصت را به بازیکنان و بخصوص هافبکهای تیم حریف می داد که بدون کوچکترین مانعی وارد زمین آرژانتین شوند  و با برتری عددی نسبت به بازیکنان آرژانتین از ضعف دفاعی این تیم استفاده کنند .این ضعف در بازی با تیمهای ضعیف کمتر نمود می کرد اما در بازی با یک تیم قوی این ضعف بیشتر به چشم آمد . در بازی با آلمان مهاجمان آرژانتین مدافعان آلمان را تحت فشار نمی گذاشتند و آنها به راحتی وارد زمین آرژانتین می شدند . زمانیکه آرژانتین گل خورد متاسفانه توز و هیگواین در زمین راه می رفتند و کوچکترین کمکی به خط هافبک و دفاع خودشان نمی کردند و به یاد ندارم که از نیمه زمین عقب تر آمده باشند حتی موقعی که گل دوم را هم دریافت کردند باز هم مهاجمان این تیم بی تفاوت نظاره گر بازی بودند گویی آرژانتین 8 یا 9 نفره بازی می کرد .در کل در جام نوزدهم بازی مسی قابل قبول بود و جای خالی خاویر زانتی و کامبیاسو در این تیم خالی بود . انتظار داشتم با فصل رویایی که زانتی در اینتر داشت به تیم دعوت شود .عدم استفاده مناسب از میلیتو و آگوئرو - تاکتیک یکنواخت و ترکیب ثابت این تیم درهمه بازیها باعث شد دست آرژانتین خیلی زود برای حریفان رو شود.

برزیل: تیم برزیل هم کم و بیش همین مشکل آرژانتین را داشت . عدم پرسینگ وکمک به خط دفاع و هافبک توسط روبینیولوئیز فابیانو و کاکا باعث  می شد فشار مضاعفی به خط دفاع این تیم وارد شود . هر چند ساختار دفاعی این تیم محکمتر و مستحکمتر از آرژانتین بود .

آلمان : در مورد تیم آلمان کاملا با نظر منصور عزیز هم عقیده هستم . در مورد آقای گل جام اگر اشتباه نکنم توماس مولر علاوه بر پاس گل بیشتر یک بازی هم کمتر از سایر گلزنان جام داشت و به حق شایسته ترین فرد برای آقای گلی این جام بود. فیلیپ لام یکی از بازیکنان مورد علاقه من در این جام بود .

اروگوئه : یک تیم منسجم و یکدل و سراسر تهاجمی که بسیار خوب موقعیت سازی می کردند. دیه گو فورلان به حق بهترین بازیکن جام شد .

پرتغال : کریستیانو رونالدو به جای استفاده مناسب از ضربات کاشته از هر فاصله ایی حتی 40 – 50 متری فقط به سمت دروازه شوت می زد . یک حرکت بچه گانه که شما 50 – 60 ضربه کاشته را هدر دهید که شاید در یکی از بازیها شانسی دروازه حریف را باز کنید . من بیشترین تقصیر را متوجه مربی تیم پرتغال می دانم . ببینید تفاوت مربی منچستر یونایتد را با این مربی !

هلند : بد شانس مثل همیشه – اما شایسته قهرمانی نبود .

اسپانیا : اتحاد تیمی به همراه تیکی تاک = قهرمانی جام

پی نوشت : صدای ووووزلاها - بازی ایتالیا و اسلواکی – گل لمپارد به آلمان – هند تاریخی سوآرز و پنالتی زدن آساموآ ژیان – وداع تلخ وغم انگیز اسطوره بی همتای دنیای فوتبال دیه گو آرماندو مارادونا با جام  و ... در خاطر مردم جهان ماندگار شد .

از نکات دیگر این جام حضور چارلیز ترون( متولد آفریقای جنوبی) و لئوناردو دی کاپریو در بازی آلمان و آرژانتین و حضور مورگان فریمن در بازی فینال بود . مورگان فریمن ایفاگر نقش نلسون ماندلا می باشد . سروان رنوی عزیز من شارون استون را ندیدم . به خاطر دارید در کدام بازی حضور داشت؟
RE: ویژه جام جهانی 2010 - ( تاپیک موقت ) - سروان رنو - ۱۳۸۹/۴/۲۳ صبح ۰۹:۲۲

دلشدگان عزیز ، شما بهتر از این کارشناسان صدا و سیما تحلیل کردید .

(۱۳۸۹/۴/۲۳ صبح ۰۸:۴۵)دلشدگان نوشته شده:  

... سروان رنوی عزیز من شارون استون را ندیدم . به خاطر دارید در کدام بازی حضور داشت؟

نه ، همون چارلیز ترون که شما گفتید درست بود . من همیشه این شارون استون رو با چارلیز ترون قاطی می کنم . shrmmm!درستش کردم.
RE: ویژه جام یورو 2012- ( تاپیک موقت ) - Papillon - ۱۳۹۱/۴/۹ عصر ۰۶:۰۸

لعنت به این ایتالیایی  های فاشیست asabi. امیدوارم که اسپانیا گلدونشون کنه :ttt1. ما هم  که باید تا یه دوره دیگه صبر کنیم cryyy!
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - اسپونز - ۱۳۹۱/۵/۱۳ صبح ۱۲:۱۷

آمريكا با 18 طلا به يك قدمي چين رسيد!

اين مايكل فلپس هم عجب اعجوبه ايه! با گرفتن دومين مدال طلا در اين بازي ها، تعداد طلاهاي المپيك خودش رو به 16 رسوند!
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - راسل کرو - ۱۳۹۱/۵/۱۳ صبح ۱۲:۳۳

خبر فوری

امروز خواهر سونی ،شناگر استکبار جهانی(شیطان بزرگ) asabiدر یک عمل بی سابقه در دو روز متوالی رکورد شنای 200 متر  قورباغه(در بعضی منابع وزغی) شکست ،امید است خواهران وطنی در جواب دندان شکن  در رشته های دیگر از آخر رکورد اول را زده تا سیلی بر گوش این رکورد شکنان استکباری باشد::ok:
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - dered - ۱۳۹۱/۵/۱۳ صبح ۰۱:۵۹

با سلام

با اینکه خیلی اهل ورزش نیستم ولی نتوانستم این نکته را درباره بازی های امروز نادیده بگیرم

متاسفانه همانطور که می دانید در مسابقات بوکس با وجود برتری بوکسور ما در تایم دوم و در کمتر از یک دقیقه سه اخطار به بازیکن ما داده شد و در میان بهت تماشاگران و تیم ایران به همین سادگی بازی برده را باختیم

برای آن داور آلمانی و مسئولین برگزاری مسابقه متاسفم که همه مسائل را خصومت آمیز می بینند حتی در ورزش

و باید از تشویق یکپارچه  تماشاگران این بازی که یک صدا علی علی(نام بازیکن ما)را صدا میزدند به حقایق پی برد واینکه چه کسی ناعادلانه باخت

با تشکر
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - دزیره - ۱۳۹۱/۵/۱۳ عصر ۰۳:۳۹

شین الام شمشیر باز زن کره جنوبی،در مسابقه، از حریف المانی خود پیش بود که ساعت مخصوص سالن، زمان پایان را نشان داد.او که از برد خود خوشحال بود ناگهان مشاهده میکند که ساعت یک ثانیه به زمان مسابقه اضافه کرد و همین زمان کوتاه فرصت برد را به حریف المانی وی اهدا کرد.

پس از این اتفاق وی به نشانه اعتراض یک ساعت تمام روی سکوی بازی نشست و گریست.این کار وی یک ساعت کل برنامه ها ی شمشیر بازی را به تعویق انداخت.

او در صورت برنده شدن در این مسابقه میتوانست برای مدال نقره مبارزه کند اما با روحیه ای بد به سراغ مدال برنز رفت و شکست خورد.البته حریف خوش شانس المانی هم در مسابقه بعدی مزه ی باخت را چشید.

ظاهرا فدراسیون جهانی شمشیر بازی اشکال کار خود را پذیرفته است.
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - شرلوك - ۱۳۹۱/۵/۱۴ صبح ۱۲:۴۶

بالاخره ما هم وارد جدول مدالها شدیم.

با برنز رستمی الان در رده 44 جدول مدالها (انتهای جدول تازه وارد شدیم) به همراه ازبکستان مولداوی آذربایجان صربستان قطر یونان و هنگ کنگ قرار گرفتبم.

خدا به همه ورزشکارانمون قوت و سعۀ صدر بده (و مهمتر از همه قرعه خوب که توش رژیم صهیونیستی نباشه بده :D  ) تا بتونند مدالهای رنگین و بالاخص طلایی کسب کنند.
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - dered - ۱۳۹۱/۵/۱۴ عصر ۱۱:۴۸

با سلام
چند خبر برایتان دارم که ممکن است شنیده باشید ولی شاید تکرار آن‌ها خالی از لطف نباشد
 حضور تعدادی از ورزشکاران معلول در مسابقات المپیک 2012 حرف های بسیاری را برای آن‌هایی که سالم هستند دارد اینکه این افراد علی رغم مسائل و مشکلات در بالاترین سطح و با بهترین های جهان رقابت می کنند و نه تنها چیزی از دیگران کم ندارند بلکه مدعی مقام اولی هم هستند اینکه با سعی و تلاش می توان هر کاری غیر ممکنی را ممکن کرد فقط اگر بخواهیم

 یکی از آن‌ها "اسکار پیستوریوس" دونده اهل آفریقای جنوبی در رقابت های 400 متر مردان است و علی رغم اینکه از کودکی هر دوپای خود را از ناحیه زانو از دست داده ولی همیشه آرزوی حضور در رقابت های دو میدانی را داشت تا اینکه با تلاش و کوشش خود و نمایش توانایی های خود مورد توجه و حمایت کشورش قرار گرفت و اکنون علاوه بر کسب مقام به آرزوی کودکی اش رسید چون خواست و توانست و دیدن او در حین اجرای مسابقات چقدر شگفت انگیز است اینکه فردی علی رغم داشتن چنین مشکلی مقام دوم در دسته خود شود و به دور نیمه نهایی دو 400 متر سرعت راه یابد و ممکن است برای عده ای تلنگری باشد همان طور که او طرفداران بسیاری دارد و همیشه مورد تشویق تماشاگران قرار دارد
این نکته را اضافه کنم در دوی400متر دو نفر بخت اول قهرمانی بودند اولی از جمهوری دومینیکن که با زمان 45 ثانیه و 4 صدم ثانیه در این گروه اول شد و به نیمه نهایی صعود کرد و بخت دوم دونده ای از آمریکا بود که با دونده کشورمان یعنی سجاد هاشمی آهنگر در یک دسته بود که در کمال ناباوری آخر شد و سجاد هم یکی مانده به آخر شد حال زمان ثبت شده برای این دونده از آفریقای جنوبی 45 ثانیه و 44 صدم ثانیه بود البته این ورزشکار در مسابقات پارالمپیک نیز حضور دارد

نفر دوم ناتاليا پارتيكا پينگ پنگ‌باز 23 ساله لهستاني كه به صورت مادرزادي از ناحيه آرنج دست راست دچار معلوليت است و علی رغم این معلولیت در مسابقات پارالمپیک گذشته قهرمان شد این ورزشکار نیز در مسابقات پارالمپیک2012شرکت می کند او نیز علی رغم این مسئله ناامید نشد و یکی از بهترین ها در مسابقات تنیس است البته باید توجه داشت سرویس زدن با این وضعیت و حفظ تعادل و ضربه با وجود یک دست کار راحتی نیست ولی پشتکار یک انسان فراتر از این مشکلات است البته به نظر من ایشان نسبت به دونده آفریقای جنوبی شاید تفاوتی داشته باشد و آن اینکه شاید خانم ها ظریف تر و حساس تر باشند من نمی دانم چطور فکر می کنند ولی تصور کنید با چنین مشکلی در میان حریفان سالم خود هستید و دنیا در حال تماشای شماست آیا دوست نداشتید شما هم سالم بودید قضاوت با شماست

نفر سوم که کمتر به او پرداخته شده اگر اشتباه نکنم یک ورزشکار از کره جنوبی و در مسابقات تیر و کمان است و او یکی از چشمانش 10 درصد و دیگری 20 درصد بینایی دارد و فقط نواحی رنگی سیبل را تشخیص می دهد و ظاهرا همیشه مقام های خوبی را کسب کرده است امیدوارم دوستان اطلاعات من را تکمیل کنند
فقط خودمان می دانیم فرق ما با این سه نفر و مانند آن‌ها در چیست
 در آخر یک خبر از نتیجه اعتراض ایران به نتیجه مسابقه بوکس علی مظاهری (پرچم دار ایران در مسابقات المپیک): تایید حقانیت بازیکن ما (علی رغم عدم تغییر نتیجه) و 5 روز محرومیت داور آلمانی و اخراج مسئول رینگ که از کشور آذربایجان بود(آلمان5روز آذربایجان اخراج)

با تشکر
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - شرلوك - ۱۳۹۱/۵/۱۵ صبح ۱۲:۴۶

(۱۳۹۱/۵/۱۴ عصر ۱۱:۴۸)dered نوشته شده:  

در آخر یک خبر از نتیجه اعتراض ایران به نتیجه مسابقه بوکس علی مظاهری (پرچم دار ایران در مسابقات المپیک): تایید حقانیت بازیکن ما (علی رغم عدم تغییر نتیجه) و 5 روز محرومیت داور آلمانی و اخراج مسئول رینگ که از کشور آذربایجان بود(آلمان5روز آذربایجان اخراج)

با تشکر

اگر علی مظاهری با داور دست میداد نتیجه بازی هم تغییر می کرد. منتها چنان نامردی بزرگ بود که بنده خدا حاضر نشد با داور دست بده و احتمالا بعد از المپیک محرومیتی هم برایش صادر خواهد شد.
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - dered - ۱۳۹۱/۵/۱۵ عصر ۱۰:۱۱

با سلام

مدال طلای حمید سوریان کشتی فرنگی را به همه دوستان تبریک می گویم فردا هم سه کشتی یر فرنگی ما روی تشک میروند

ایران تا این لحظه در رده سی و یکم جدول توزیع مدال‌های المپیک 2012 و با جامائیکا در یک رده ایستاده است.

با تشکر
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - dered - ۱۳۹۱/۵/۱۶ عصر ۱۰:۱۷

با سلام

کسب دومین مدال طلای کشورمان توسط امید نوروزی را تبریک می گویم

امیدوارم شما هم موفق باشید

اگر دوستان می دانند که حالا در رده بندی، رتبه چندم هستیم، لطفا در اینجا قرار دهند

متشکرم
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - شرلوك - ۱۳۹۱/۵/۱۶ عصر ۱۰:۳۹

(۱۳۹۱/۵/۱۶ عصر ۱۰:۱۷)dered نوشته شده:  

اگر دوستان می دانند که حالا در رده بندی، رتبه چندم هستیم، لطفا در اینجا قرار دهند

متشکرم

تا الان بهمراه اتیوپی در رده 26 قرار داریم.

ویرایش: با مدال نقره نصیر شلال 2 پله صعود کردیم و با جاماییکا در رده 24 هستیم.
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - اسپونز - ۱۳۹۱/۵/۱۶ عصر ۱۰:۵۹

با نقره نصیر شلال الان ایران در رتبه 24 است
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - dered - ۱۳۹۱/۵/۱۶ عصر ۱۱:۴۵

با سلام

و ضمن تشکر از دوستان

لطفا اگر اطلاعاتی هم درباره برنامه مسابقات و اینکه ایران در روز سه شنبه چه مسابقاتی دارد

در اینجا قرار دهید

متشکرم
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - پایک بیشاپ - ۱۳۹۱/۵/۱۷ صبح ۰۳:۰۸

(۱۳۹۱/۵/۱۶ عصر ۱۱:۴۵)dered نوشته شده:  

با سلام

و ضمن تشکر از دوستان

لطفا اگر اطلاعاتی هم درباره برنامه مسابقات و اینکه ایران در روز سه شنبه چه مسابقاتی دارد

در اینجا قرار دهید

متشکرم

بهترین و به روزترین اطلاعات رو ویکی پدیا داره:

http://en.wikipedia.org/wiki/Iran_at_the_2012_Summer_Olympics

برای زمان مسابقات هم میتونید از گوگل استفاده کنید. کافیه عبارت "Olympics 2012 Iran" رو جستجو کنید. سمت راست برنامه بازیهای امروز و آینده ایران رو میشه دید.
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - dered - ۱۳۹۱/۵/۱۷ عصر ۰۶:۵۱

با سلام

جدول مسابقات ایران در المپیک 2012 را از لینک زیر دانلود نمایید

لینک دانلود
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - dered - ۱۳۹۱/۵/۱۸ صبح ۱۲:۴۹

با سلام

البته باز هم حق یکی از بازیکنان ایران را پایمال کردند

این بار در کشتی فرنگی و چقدر واضح بود البته کشتی گیر ما با داور دست هم داد (بر خلاف بوکسور ما که به همین بهانه رای داوران تغییر نکرد) ولی مطمئن باشید نتیجه اعتراض مشخص است

بنا سرمربی تیم هم گفت من تا اکنون درباره کشتی ها حرف نزدم ولی این بار اعلام می کنم واقعا حق کشتی گیر ما را خوردند و اگر قرار باشد به من جایزه ای بدهند من آن را به این کشتی گیرمان می دهم البته فیلا نمی خواهد در یک شب ما دو طلا بگیریم و هدف آنها پخش مدال هاست(آن هم به هر قیمت)

سعید عبدولی کشتی گیر وزن 66 کیلوگرم در حالی که کاملا برتر از حریف فرانسوی بود با اشتباهات عجیب داور و ظلمی که در حق او شد از رسیدن به نیمه نهایی محروم شد.

واقعا اشک های کشتی گیر ما برای ایرانیان ، ناراحت کننده و برای تیم داوری تاسف بار بود

با تشکر
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - dered - ۱۳۹۱/۵/۱۸ عصر ۰۵:۰۰

با سلام

ایران تا این لحظه در رتبه 13 جدول مسابقات قرار دارد

بهترین رتبه ایران رتبه 14 بوده است

این نکته را هم اضافه کنم که کشتی گیر فرانسوی که در نهایت مدال هم گرفت در مصاحبه ای اعلام کرد: من باید بگویم که این مدال را با کمک داور مسابقات گرفتم

با تشکر
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - شرلوك - ۱۳۹۱/۵/۱۸ عصر ۰۶:۲۷

جاییکه مدال طلای المپیک رنگ می بازد.

(اوسكار پیستوریوس دونده بدون پای آفریقای جنوبی که توانست به دور نیمه نهایی دو 400 متر المپیک لندن برسد.)
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - رزا - ۱۳۹۱/۵/۱۹ صبح ۰۶:۳۸

ماه و  حلقه های المپیک

آهنگ استفاده شده در هنگام اهدای مدالها، آهنگ فیلم ارابه های آتش (سال 1981) ساخته ونجلیسه. این فیلم به ماجرای دو دوستی که در مسابقات دوی المپیک 1924 شرکت میکنند و روابط اونها میپردازه. این فیلم برنده های جایزه های زیادی شده.

البته ونجلیس، آلبوم تازه ای بمناسبت المپیک 2012 رو به اسم ارابه های آتش ساخته که این آهنگ هم از همین آلبوم انتخاب شده.

http://www.4shared.com/mp3/e3vHlwlk/358.html

آهنگ دیگه ای که همیشه در میدانهای ورزشی از اون استفاده میشه، آهنگ ما قهرمانیم گروه افسانه ای کوئین نوشته فردی مرکوری در سال 1977 هست که من گاهی در پایان بازیهای 2012 هم  این آهنگ رو هم میشنوم.

http://www.4shared.com/mp3/NCQwCQyo/Wewillrocku_Werthechampions.html

در مراسم افتتاحیه، مستر بین هم از فیلم ارابه های آتش برای بوجود آوردن لبخند بر لب میلیونها تماشاگر این مراسم استفاده کرده بود.

به امید نواخته شدن هرچه بیشتر سرود ملی کشورمون در این بازیها.
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - dered - ۱۳۹۱/۵/۲۱ صبح ۰۳:۵۷

با سلام

از دوستان درخواست می کنم لینک زیر را نگاه کنند این لینک حاوی اطلاعات بسیار دقیقی از برنامه بازی های ایران و مدال ها و رتبه ها می باشد

متاسفم چون این لینک را حدود 2 روز پیش پیدا کردم ولی یادم رفت در اینجا هم بگذارم

لینک بروز مسابقات

در ضمن یک درخواست داشتم البته می دانم به اینجا ارتباطی ندارد ولی چون تایپیک ورزشی است در اینجا قرار دادم

یادتان می آید در المپیک سیدنی که حسین رضازاده وزنه خود را بلند کرد و قهرمان شد درحالی که هیچکدام از رقبایش نتوانستند.

بعد تا چند مدتی یک کلیپ از تلویزیون پخش می شد و در حالیکه یک مداحی به زبان ترکی درباره حضرت ابوالفضل پخش می شد صحنه عدم موفقیت سایر وزنه برداران و سپس صحنه بلند کردن وزنه توسط رضازاده را نشان می داد.با اینکه معنی آن مداحی را متوجه نمی شدم ولی این کلیپ برایم بسیار به یادمانی شد خیلی به دنبال این کلیپ گشتم ولی فقط در سایت آپارات یک نسخه ناقص اش را پیدا کردم.اگر دوستان نسخه کامل آن را دارند متشکر می شوم آن را اینجا قرار دهند

لینک این کلیپ

لینک دانلود

با تشکر
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - BATMAN - ۱۳۹۱/۵/۲۳ صبح ۰۳:۰۳

مراسم اهدای جایزه به صادق گودرزی که سانسور شد؟!(کامل)

http://aparatha.mihanblog.com/post/424
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - dered - ۱۳۹۱/۶/۱۵ عصر ۱۲:۳۴

با سلام

دلم نیامد اطلاعات کامل از المپیک 2012 قرار بگیرد ولی از پاراالمپیک 2012 مطلبی درج نشود

به همین دلیل آخرین رده بندی ها را در اینجا قرار می دهم تا تاریخ 15شهریور1391ساعت13:30

لینک آخرین اطلاعات
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - دزیره - ۱۳۹۱/۶/۱۶ صبح ۰۸:۵۱

یکی طلا را بدست اورد و یکی صاحب طلا را

  زهرا نعمتی دختر کرمانی تیم ملی تیر اندازی با کمان پارا المپیک ،مدال طلای این رشته را بدست اورد

در جشن کوچکی که اعضای تیم در دهکده المپیک برگزار کردند، زهرا نعمتی و رهام شهابی دیگر عضو تیر اندازی با کمان مردان،خبر نامزدی شان را هم اعلام کردند.به امیدخوشبختی شان.

 
RE: ویژه المپیک 2012 لندن - ( تاپیک موقت ) - dered - ۱۳۹۱/۶/۱۹ عصر ۱۱:۲۹

با سلام

پارالمپیک 2012 هم به پایان رسید

و ایران به مقام یازدهم اکتفا نمود البته در المپیک پکن شانزدهم شده بودیم

امیدوارم رسانه ها بیشتر به این عزیزان توجه کنند و با اینکه همیشه نتایج بهتری نسبت به المپیکی ها دارند به اعضای پارالمپیک توجه مناسبی نمی شود

با تشکر
RE: جام جهانی 2014 برزیل - خانم لمپرت - ۱۳۹۳/۳/۲۶ عصر ۰۱:۳۰

طبعا مبحث جام جهانی 2014 با خوشامدگویی وافتتاحیه اش آغاز میگردد:

از چند وچون مراسم آغازین جام که بگذریم ، آدمی وقتی زبان مادریش را نقش بسته بر کره جادویی ودرمعرض دید میلیاردها نفر میبیند از احساس غرور و شعف و افتخار سرتاسر وجودش آکنده میشود.

اینگونه است که برزیل به ایران و ایرانی خوشامد میگوید:
RE: جام جهانی 2014 برزیل - rahgozar_bineshan - ۱۳۹۳/۳/۲۷ صبح ۰۶:۵۱

... و بدین گونه بود که  با دفاع لایه ای و اتوبوسی و بدون هیچ نقشه ای برای حمله به شیوه بکش زیرش! یک امتیاز از نیجریه گرفتیم!

مبارکه !

به امید بازیهای بهتر جلوی آرژانتین و بوسنی و حتی بردن بوسنی!

بچه ها خسته نباشید...mmmm:
RE: جام جهانی 2014 برزیل - اسکورپان شیردل - ۱۳۹۳/۳/۲۷ عصر ۰۴:۴۱

گزارش بازی ایران - نیجریه

دقیقه یک: بزن زیرش ...!

دقیقه بیست: بکش زیرش ...

دقیقه سی و پنج: بزن زیرش ...

دقیقه چهل و پنج: بکش زیرش

دقیقه پنجاه و هفت: بزن زیرش ...

(از دقیقه شصت تا هشتاد : به دلیل هیجان زیاد بازی خوابم برد!)

دقیقه هشتاد و هشت: ... زیرش (بکش یا بزن رو به انتخاب خودتون قرار بدین)

دقیقه نود و دو : اولین بازی بدون گل جام

بعد از بازی :

من : asabi

بغل دستیم: :huh:

مردم:llerr

روزنامه ها و سایت ها:mmmm:

رئیس جمهور::ok:

مربی تیم :D

بازیکنان غیور تیم:D

و دوباره من: tajob2
RE: جام جهانی 2014 برزیل - BATMAN - ۱۳۹۳/۳/۲۸ صبح ۰۳:۵۱

به بهانه دیدار حساس ایران و آرژانتین


( تاریخ برگذاری مسابقه / شنبه 31 خرداد 1393 ساعت 20/30 )


در گذشته مواقعی که بحث فوتبال میشد با خودم میگفتم اگه ایران با تیمی مثل آرژانتین همبازی شه چه نتیجه ای بدست میاد؟!

الان این اتفاق افتاد، البته در اون دوره آرژانتین از حالا خیلی قدرتمندتر بود اون هم با وجود مارادونا

____________________________________________________

بازی دوستانه ایران، آرژانتین 1356

باشگاه رئال مادرید برای جشن 75 سالگی اش از تیم ملی ایران
برای حضور در یک تورنمنت چهارجانبه دعوت کرد
ایران و آرژانتین روز 2 فروردین در استادیوم سانتیاگو برنابئو
در حضور 50 هزار تماشاگر روبروی هم قرار گرفتند
ارژانتینی ها در دقیقه 14 توسط دانیل برتونی به گل رسیدند
از این لحظه به بعد ترس ایران فرو ریخت
در نهایت توسط محمد صادقی به گل تساوی دست یافت
اگرچه ایران در ضربات پنالتی باخت، اما این بازی
یکی از به یاد ماندنی ترین بازیهای تاریخ فوتبال ایران است

http://www.fffootball.blogfa.com/post-141.aspx

نقاشی ماردونا روی دیوار


در مراسم ازدواج کنار مادر و همسرش

مارادونا که بزرگترین پسر و پنجمین فرزند خانواده اش محسوب می شد
علاقه زیادی به مادرش داشت، به طوریکه اخیرا روی بازوی خود
 جمله مادر از ته دل دوستت دارم را حک کرده بود

http://www.hamvatansalam.com/news177503.html

این هم طرحی زیبا از پرچم آرژانتین

LARGE  http://cafeclassic4.ir/imgup/2932/1403049976_2932_acd41fc586.jpg

گزارش تصویری از زندگی مارادونا؛ از نوجوانی تا خداحافظی

RE: جام جهانی 2014 برزیل - سرهنگ آلن فاکنر - ۱۳۹۳/۴/۶ صبح ۱۲:۵۲

اینهم یک گزارش تصویری از برزیل که متاسفانه صدا و سیما ما را از دیدنش محروم نمود. 

ا

اما از همه بدتر تصاویر مهم یار دوازدهم یعنی اعزام هنرمندان !!!!! به برزیل بود. امیدوارم این عمل زشت !!!! با بیت المال انجام نشده باشد:

عکس خودمونى شریفى نیا با ستایش در برزیل


لیندا کیانی در بازار برزیل

عکس/ لیندا کیانی در بازار برزیل

عکس/ لیندا کیانی در بازار برزیل


عکس یادگاری همسر شیلا خداداد با کی روش
RE: جام جهانی 2014 برزیل - بولیت - ۱۳۹۳/۴/۱۸ عصر ۰۶:۰۰

[تصویر: 1404916185_4321_a1b95b53ba.jpg]

[تصویر: 1404916205_4321_168707dafc.jpg]

خب لامصبا جنگ جهاني رو هم پنج - هيچ مي‌بردين! فقط فوتبال و بنز و ب.ام.و و صنعت و نظم و فلسفه و علم و ... بلدن.

 از آلمان فقط ميشه با اين وضع شکايت حقوق بشري کرد. بابا اومدي فوتبال بازي کني يا حساب شکست در جنگ جهاني دوم رو صاف کني؟

:Dkhandekhandemmmm:
RE: جام جهانی 2014 برزیل - جیمز باند - ۱۳۹۴/۱۰/۱۸ عصر ۰۱:۱۶

با سلام

مدیران قصد دارند بخش مقدماتی جام جهانی، جام ملتهای اروپا، المپیک ریو را راه بندازن؟:rolleyes:
RE: جام جهانی 2014 برزیل - مراد بیگ - ۱۳۹۵/۳/۱۳ عصر ۰۸:۴۸

سلام دوستان بالخصوص سروان رنوی گرامی که سند این تایپیک به نامش زده شده يک پیشنهاد دوستانه ،برای اینکه یار دوازدهم تیم ملی تو جام جهانی2014 بیش ازین گرد و خاک نخورند و بیش ازین شرمنده ی این هنرمندان وطنی بالخصوص محمد رضا ی شریفی نیا نشیم عنوان تایپیک رو به یه عنوان جامع تر ارتقا بدین تا هم ورزشی ها از تایپیک مستفیض بشند هم بالعکس،ناسلامتی یورو 2016 و ریو 2016 را پیش رو داریم

یه عنوانی مانند ورزش و کافه کلاسیکی هابر گرفته از برنامه ی یادش بخیر ورزش و مردم اورجینال

با تشکر از سروان رنوی گرامی
RE: جام جهانی 2014 برزیل - سروان رنو - ۱۳۹۵/۳/۱۳ عصر ۱۰:۴۷

(۱۳۹۵/۳/۱۳ عصر ۰۸:۴۸)مراد بیک نوشته شده:  

.... عنوان تایپیک رو به یه عنوان جامع تر ارتقا بدین تا هم ورزشی ها از تایپیک مستفیض بشند هم بالعکس،ناسلامتی یورو 2016 و ریو 2016 را پیش رو داریم....

موافقم. [تصویر: 305.gif]

خانم ها و آقایان نام زیبا و مناسب کافه پیشنهاد بدید [تصویر: treeswing.gif]

پ.ن:  فعلا یک اسم موقت گذاشتیم با اقتباس از فیلم فوتبالی فرار به سوی پیروزی :cheshmak:
RE: فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه ) - مراد بیگ - ۱۳۹۵/۳/۱۴ عصر ۰۸:۰۷

(۱۳۹۵/۳/۱۳ عصر ۱۰:۴۷)سروان رنو نوشته شده:  

پ.ن:  فعلا یک اسم موقت گذاشتیم با اقتباس از فیلم فوتبالی فرار به سوی پیروزی :cheshmak:

با توجه به اینکه رقابتهای بزرگ المپیک رو پیش رو داریم بهترین عنوانی است که میشد انتخاب کرد برای توصیف افتخار آفرینی ورزشکاران غیور ایران زمین ،سروان نکنه تو.....

تو قلی خانی؟ تو قلی خانی؟
RE: فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه ) - مراد بیگ - ۱۳۹۵/۳/۱۴ عصر ۰۸:۳۶

رقابتهای المپیک 2016 ریودو ژانیرو

15 تا31 مرداد 1395

با حضور نزدیک ده هزار ورزشکار از 207 کشور جهان

در 28 رشته ورزشی

و مجموع 918 مدال

که 306 تای آن مرغوب و از جنس طلاست

ورزشگاه ماراکانا

در شهر ریودو ژانیرو محل افتتاح و اختتامیه رقابتها
RE: فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه ) - جیمز باند - ۱۳۹۵/۳/۲۶ صبح ۱۲:۴۰

سلام

ورزشیهامون نیستن؟

اتریش 0 - مجارستان 2

اتریش بدشانس و مجار خوش شانستر!!

فکر کنم همین چند کلمه برای این بازی کافی باشد.

پرتغال 1 - ایسلند 1

به نظر من پرتغال چوب حضور رونالدوی مغرور را خورد و 2 امتیاز از دست داد.

وقتی اولین تصاویر بازی و چهره فوق مغرور رونالدو را دیدم، گفتم باید پرتغال خوش شانس باشه تا این بازی را ببره. رونالدو تیم را زیر سایه خود داشت. سایه سنگینی که هر دقیقه سنگینتر میشد. حتی گل نانی پرتغال را بیدار نکرد که هیچ بلکه به تیم یک خوش خیالی عجیبی سرایت داد که تا اواسط نیمه دوم هم غرور رنالدو تیم را بخواب عمیقی فرو برده بود. شادی احساسی نانی بی علت نبود. شاید او و هم بازیهایش حس کرده بودند که مجبورند با رونالدو و غرور او بازی کنند. اما وقتی دقایق به پایان بازی نزدیک شد رونالدو عصبی تر و تیم را نیز با خود عصبی تر میکرد. که این خود گواهی بود بر غرور او. اگر مربی شجاع بود او را از دقیقه 70 از زمین خارج میکرد تا با آن لبخندهای مصیبت بارش تیم را گول نزند.

از سویی دیگر، ایسلند که هیچ ادعایی نداشت، شاید به قصد گل نخوردن کمتر به زمین آمده بود، حتی پس از گل خوردن ریتم خودشان را حفظ کردند. ایسلند قوی نبود اما این غرور پرتغال و بخصوص غرور رونالدو بود که از ایسلند، ایسلند ساخت و پرتغال خوش شانس بود که از برخورد با این کوه یخ جان سالم بدر برد و تایتانیک وار غرق نشد.

من در انتهای بازی برای ایسلند دعا میکرد که سرنوشتش همچون بازی ایران - آرژانتین در جام جهانی گذشته نشود که نشد. حالا ارزش بازی ما بار دیگر مشخص میشود. هرچند من پیشبینی بازی پرگلی را کرده بودم.

اگر جای مربی پرتغال باشم برای بازی بعد فقط یک نیمه به رونالد فرصت میدهم. بدون اینکه به او بگویم.
RE: فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه ) - مراد بیگ - ۱۳۹۵/۴/۹ صبح ۰۷:۱۲

یکی جلوی این ایسلند رو بگیره فکر کنم میخاد بعد دانمارک1992 و یونان 2004،ایسلند 2016

لقب بگیره.

ایرانی بی کله!!!

و اما بعد برویم سراغ اصل مطلب،هواداران انگلستان چه حامی تیم ملی چه باشگاهی یکی از متعصب ترین هواداران روی زمین بشمار میرند ،اما فارغ از نظمی که همیشه روی سکوهای ورزشگاه دارند،بیرون از ورزشگاه وقتی که پای حیثیت و این حرفا جلو بیاد، پیشقدم در هردرگیری و اغتشاشی میشند،از آشوب و نزاعی که بعد بازی اولشون با روسها بپا انداختند تو همین جام بگیر  تا نزاع های خونینشون که با ژرمنها ،ترکهاو.....در ادوار گذشته داشتند.

نمونه اش فیلم سینمایی:

Green Street-2005

اما چرا بحث از هواداران دو آتیشه و آماده به شر و شرارت انگلیسی ها شد?

اینارو گفتم تا بیشتر پی به کار این هموطن خوش ذوق و کله خرابمون  ببرید:

یک هوادار ایرانی تو خاک فرانسه، لابلای صدها هوادار متعصب انگلیسی که با شور و حرارت خاصی تیم ملی شونو تشویق میکنند و بقول گفتنی نفس کش می طلبند،با همان ریتمی که اونها بکار میبرند بارها با صدای بلند تکرار میکنه انگلیس سوراخه!!!

لینک تماشای آنلاین و دانلود

یعنی یک درصدم احتمالشو نداده این که متوجه مفهوم شعارش بشند؟!!!
[split] آشنایی با قهرمانان ورزشی ایران زمین حاضر در المپیک ریو (تایپیک موقت) - سروان رنو - ۱۳۹۵/۵/۱۱ عصر ۰۶:۲۰

آقا ظاهرا کسی از این بحث های ورزشی که مشابه اش در سایت های ورزشی زیاد است استقبال نمی کنه. بهتره به جنبه های هنری , تاریخی و زیباشناسی المپیک بپردازی که بیشتر طرفدار داره. مثلا این قضیه لباس تیم ایران که سر و صدا کرده و ...

خوشبختانه کارشناس هنری و مُد هم در کافه کم نداریم :rolleyes:

پیشوا در افتتاحیه المپیک برلین (1936)
RE: فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه ) - مراد بیگ - ۱۳۹۵/۵/۱۱ عصر ۱۱:۰۳

پس از مقبولیت نسبی طراحی ثانوی لباس رسمی کاروان ایران در بین هم وطنان

اعتراض مردم چین از لباس رسمی کاروان کشورشان خبرساز گردید

چینی ها با یورش به شبکه های اجتماعی ضمن حمله به طراح نگون بخت ،لباس رسمیشان راکه ترکیبی از سه رنگ زرد ،قرمز و سفید (برگرفته از پرچم کشور چین) میباشد را به املت تشبیه کرده اند!

...

اینم طرح اولیه لباس ایران و دو نمونه از شوخیهای جالبی که در موردش صورت گرفت

.

.

.

کریس رونالدو در لباس کاروان ایران در المپیک!!!

.

.

.

و اما طرح پیشنهادی جناب خان که بنظر مقبولتره
RE: فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه ) - مراد بیگ - ۱۳۹۵/۵/۲۳ صبح ۰۴:۱۲

قهرمانی از دیار کرمانشاه ،هفت روز تلخ کامی که ملتی را  با دیدن اشکهای قهرمانان خود چون الهه احمدی و مجتبی عابدینی و خنده های تلخ نجمه خدمتی در بغض فرو برده برد دقایقی  پیش اشکهای شادی بر دیدگان جاری ساخت.

کیانوش رستمی وزنه بردار دسته ی 85 کیلوگرم در رقابتی نزدیک با تیان تائو چینی با مهار وزنه ی 179 در یکضرب،217 در دوضرب و 396 کیلوگرم در مجموع به نخستین مدال طلای کاروان ورزشی ایران دست یافت.

رقیب چینی در یکضرب یک کیلوگرم کمتر از کیاونوش زده بودو در نهایت با مجموع 395 به مدال نقره بسنده کرد و ورزشکار رومانیایی به مدال برنز رسید.

اکولوف روس غایب بزرگ این دسته به دلیل محرومیت روسیه در رشته وزنه برداری از حضور در این مسابقات محروم شده بود.
RE: فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه ) - مراد بیگ - ۱۳۹۶/۳/۲۴ صبح ۰۲:۱۰

اتفاقاً مرغ همسایه در این یک مورد غازه!!!

http://www.varzesh3.com/news/1421800/%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF-82-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%DB%8C%E2%80%8C%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

فقط آلمان ها عاشق می مانند... - کنتس پابرهنه - ۱۳۹۷/۴/۲۵ صبح ۱۰:۳۶

جام جهانی روسیه تمام شد و فرانسه بعد از بیست سال دومین ستاره را بر روی پیراهنش حک کرد.قهرمانی فرانسه را به هوادارانش به خصوص جناب Savezva گرامی تبریک  می گویم. عشق و تعصب ایشان به تیم فرانسه را قبل تر در اینجا خوانده ایم. وقتی تا این حد تیمی را دوست داشته باشی که سالهای سال با بردش انگار دنیا را به تو داده اند و با باختش اشک بریزی، واقعا تجربه ی جشن قهرمانی شان حسِ وصف نشدنی و نابی ست.

اما در کنار این هوادارانِ متعصب و اصیل و عاشق، عده ای هستند که تعدادشان کم هم نیست و همیشه رنگ عوض می کنند. این افراد هر چهار سال یک بار از هواداران سینه چاکِ قهرمانِ جام می شوند :) خوب به یاد دارم سال ۲۰۰۶ تقریبا همه طرفدار ایتالیا بودند و در سال ۲۰۱۰ کمتر کسی پیدا می شد که هوادار متعصب اسپانیا نباشد.

روزهای آغازین جام جهانی 2018 نوشته ای را در سایتی خواندم که نویسنده اش از عاشقان ژرمن ها بود. مطلب را عینا همراه با منبع نقل میکنم و می دانم که عاشقانِ آلمان در کافه مثل خودِ من از خواندنش لذت می برند. خاطرات فوتبالی تان هم در این سالها مرور می شود. البته من با توجه به سنم  فقط از سال 2002 به بعد را به یاد دارم. و اما دلنوشته ی مذکور:

فقط آلمان ها عاشق می مانند...

۱- طرفدارهاي اسپانيا تازه به دوران رسيده‌اند و ايتاليايي‌ها جذب كيفيت تصوير امثال باجو و پائولو مالديني مي‌شوند. فقط ما طرفداران آلمان‌ها موفق شديم روح فوتبال را با سيبيل رودي فولر درك كنيم.

۲- فينال يورو ۹۲ اولين مسابقه فوتبالي است كه به صورت زنده از تلويزيون ايران مي‌بينم. در دو سال گذشته همه از بهترين تيم جهان حرف مي‌زنند؛ آلماني كه قهرمان جام‌ جهاني شده و كلي ستاره دارد. در فينال دانماركي‌ها غيرمنتظره ظاهر مي‌شوند، آلمان ۲-هيچ شكست مي‌خورد و من پيش خودم فكر مي‌كنم بهترين تيم جهان اين بود؟ آن زمان قانون ديگري بر جهان حكم مي‌راند؛ وقتي عاشق شديد، هميشه به آن وفادار مي‌مانيد.

۳- هريستو استويچكف و ژردان لچكوف در سه دقيقه كاخ روياهايم را خراب مي‌كنند. تيم پير و سنگين آلمان به زور تا مرحله يك چهارم نهايي آمده بود و در همان مرحله گروهي زورش ته كشيد. طرفداري برزيل دونگا و ايتالياي باجو به صرفه‌تر به نظر مي‌رسيدند اما اصالت عشق به وافاداري است.

۴- انگليسي‌ها را دوست دارم، هميشه دوست‌شان دارم. آنها جزو قشر رنج كشيده دنياي فوتبال هستند و در يورو ۹۶ با يكي از بهترين تيم‌هايشان قدم به بازي‌ها مي‌گذارند. امتياز ميزباني موتور تقويتي آنهاست اما در نيمه نهايي به آلمان زخم خورده مي‌خورند. آندرياس مولر ضربه نهايي را مي‌زند و جلوي تماشاگران ميزبان حركت مرغ را تقليد مي‌كند. اين يكي از بدترين خوشحالي بعد گل‌هاي تاريخ فوتبال جهان است. آلمان تا فينال پيش‌ مي‌رود و بعد از شكست چك در فينال جام قهرماني را بالاي سر مي‌برد. مزد وفاداري‌ام را مي‌گيرم. مزد عشق!

۵- وقتي سوت پايان بازي آلمان و ايران در مرحله مقدماتي زده شد، براي اولين بار احساس مي‌كنم از برد آلمان خوشحال نيستم. استراليايي‌ها قبلا در پلي‌آف به خاك سياه نشسته بودند اما يورگن كلينزمن نمي‌داند تور دروازه احمدرضا عابدزاده نفرين شده‌است. گل مي‌زند و بي‌خبر از همه جا براي نشان دادن شادي تور دروازه ايران را لمس مي‌كند. آنها بعد از شكست مكزيك در يك هشتم سه هيچ به كرواسي مي‌بازند. در لحظاتي که همه چيز از دست رفته به نظر مي‌رسيد، برتي فوگتس دست به جنون‌آميزترين حركت ممكن مي‌زند. براي لحظاتي تمام مهاجم‌هايي كه با خود به فرانسه برده بود داخل زمين ديده ‌شدند. عاشق واقعي ديوانه‌سري مي‌كند.

۶- در زندگي لحظاتي وجود دارد كه بايد فراموش شوند، بايد چشم‌ها را بست و از كنارشان رد شد. ماجراي آلمان در يورو ۲۰۰۰ يكي از آنهاست. تنها كسي كه بيشتر از آدولف هيتلر براي آلمان خرابي به بار آورد، اريش ريبك بود كه تيمش بعد از باخت به پرتغال و انگستان تنها يك مساوي از روماني گرفت و در همان مرحله گروهي جام حذف شد.

۷- جام‌جهاني ۲۰۰۲ به آن يونگ هوان تعلق داشت. كره‌اي‌ها داس به دست ايتاليا و اسپانيا را سلاخي مي‌كنند. پرادعاهاي گزافه‌گو مثل دختربچه‌ها پا به زمين مي‌كوبند و اصرار دارند داور عامل باخت‌شان بوده ‌است. در مرحله بعد آلمان، كره و آن يونگ هوان و داور را مي‌برد تا قدم به مسابقه فينال بگذارد. غيبت ميشاييل بالاك دو اخطاره، براي قهرماني به برزيل كمك مي‌كند. اوليور كان دروازه‌بان بي‌نهايت زشتي است كه فقط آلمان‌ها دوستش دارند و در تمام جام فقط يك اشتباه مرتكب شد. او براي هميشه به افسانه تبديل مي‌شود. عاشق کور است؛ زشتی معشوق را نمی‌بیند.

۸- برلین، دورتموند، فرانکفورت، گلزن‌ کرشن، هامبورگ، هانوفر، کایزرسلاترن، کلن، لایپزیگ، مونیخ، نورنبرگ و اشتوتگارت يكي از بهترين ميزباني‌هاي تاريخ جام‌جهاني ۲۰۰۶ به نمايش مي‌گذارند. آلمان بازي نيمه‌نهايي را در وقت اضافي به ايتاليا واگذار مي‌كند و حذف مي‌شود. تماشاچي‌ها حاضر به ترك استاديوم نيستند و نيم ساعت بعد از خارج شدن تيم از زمين همچنان به صورت ايستاده قهرمان‌هاي محبوب‌شان را تشويق مي‌كنند.

۹- بعد از باخت بد يك هيچ جلوي صربستان همه انتظار دارند، روند سقوط آلمان شروع شود اما آنها برمي‌گردند، مثل هميشه. اول انگلستان را خرد مي‌كنند و بعد آرژانتين را با مسي كه در روزهاي اوج فوتبالش قرار دارد. انگليسي‌ها هنوز اشتباه داور را در مورد رد شدن توپ از خط دروازه بهانه مي‌كنند اما وقتي شما چهار گل خورده‌ باشيد، هيچ داوري نمي‌تواند برايتان كاري كند. تنها اسپانيا است كه حق كشي مي‌كند. يكي بايد جلوي تيكي تاكا را بگيرد.

۱۰- يورو ۲۰۱۲ از بازي‌هاي سخت شروع مي‌شود؛ آلمان در مرحله گروهي هلند، پرتغال و دانمارك را مي‌برد و در يك چهارم يونان قهرمان سال ۲۰۱۴ را  چهار – ۲ خرد مي‌كند. ضعيف‌ترين حريف ايتاليا است. آنها در نيمه‌نهايي به زور كاتاناچيو آلمان را حذف مي‌كنند اما در فينال از اسپانيا چهار گل مي‌خورند. نفرین عاشق گیراست.

۱۱- برزيل و هلند بازي افتتاحيه را برگزار مي‌كنند و اسپانيا و هلند هيزم به آتش جام مي‌ريزند اما جام‌جهاني ۲۰۱۴ به طور رسمي از وقتی شروع می‌شود که پرطراوت‌ترين تيم تاريخ آلمان وارد زمین می‌شود. حتي با اینکه مدافع ارمنستاني آن زمان پاس همدان ماركو رويس را مصدوم می‌کند. يوآخيم لو ناچار می‌شود در فاز هجومي به جاي استفاده از فرم خلاق يورگن كلوپ در دورتموند به سراغ مدل خسته بايرن مونيخ برود. در فینال یک دورتموندی دیگر گل‌زنی می‌کند. تمام! عاشق به آنچه خواسته بود می‌رسد. آلمان دوباره قهرمان جهان است!

۱۲- یورو ۲۰۱۶ رویا و کابوس است. ایتالیا شکست می‌خورد. یک قدم مانده به فینال فرانسوی‌ها به لطف اشتباهات داور و تیزهوشی آنتومان گریزمان آلمان را حذف می‌کنند. باکی نیست چون ما هنوز قهرمان جهانیم.

۱۳- جام جهانی ۲۰۱۸ به شکل رسمی از امروز آغاز می‌شود. جایی که آلمان با سپر قهرمانی روی سینه جلوی مکزیک به میدان بیاید. مسکو، استالین گراد،‌ روسیه. همه‌شان سد راه هیتلر شدند اما یوآخیم لو و تیمش لشگر نازی‌ها نیستند. قهرمانی در خونشان است اما هر اتفاقی که داخل زمین رخ دهد چندان مهم نیست. وقتي این جام هم تمام مي‌شود، خيلي‌ها برزیلی شده‌اند، بعضي‌ها براي اسپانيا هوار مي‌كشند و عده ديگري از كريستيانو رونالدو تعريف مي‌كنند، فقط آلمان‌ها براي هميشه به عشق‌شان وفادار مي‌مانند.

منبع: سایت دی جی کالا مگ
RE: فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه ) - دون دیه‌گو دلاوگا - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ صبح ۱۱:۵۵

(۱۳۹۷/۱۰/۱۶ عصر ۱۱:۰۹)مراد بیگ نوشته شده:  

... ولی اگه درخواست بنده را دوباره با دقت بازخوانی بفرمائید عرضم آهنگ بیکلامی بود که جام 94 ابتدای شروع ویژه برنامه ی پخش جام از تلوزیون به عنوان آهنگ رسمی مسابقات به خوردمان میدادند ...

تصمیم گرفتم آهنگ بی‌کلام درخواستیِ دوست ارجمندم "مراد بیگ" از پخش تلویزیونیِ جام 94 را بیابم ... مُراد حاصل نشد ولی ... 


من آدم فوتبالی‌یی نیستم. ولی بعضی خاطرات خوش با فوتبال دارم که مرورشان شادی به قلبم می‌آورد. یکی‌ از آن‌ها، پانزدهمین دوره‌ی جام جهانی فوتبال در امریکا‌ـست که برمیگردد به تابستانِ سال 1994 میلادی ـ تیرماه 1373 شمسی.

جام جهانی 94جام جهانی 94

نوستالژیِ من و بسیاری از هم‌نسلان-ام از آغازین‌سال‌های دهه‌ی 70، همین جام جهانی است. خاطرمان نمی‌رود رویدادهایش که نقل محافلِ آن دوران بود: مثبت اعلام‌شدنِ تستِ دوپينگِ مارادونا و متعاقباً محروميت‌اش، شادی‌های روماریو و بِبِتو بعد از گل زدن به هلند و انجام رقص بچه‌بغل [بِبِتو در حین بازی‌ها صاحب یک فرزند پسر شده بود]، پنالتی خراب‌کردنِ روبرتو باجو در بازی فینال و اشک‌ریختن‌هایش ....

مارادونا

روماریو و ببتو

روماریو و ببتو

روماریو

باجو

باجو

امشب گشتم در آرشیو کاست‌های ویدئوی قدیمی-ام، مگر نشانی از آن جام ِ خاطره‌انگیز بیابم. و سرانجام چیزکی یافتم: فینال جام جهانی 94 (بین ایتالیا و برزیل) در ضربات پنالتی؛ با همان گزارش 24 سال پیش تلویزیون ایران، که به گمانم صدای کیومرث صالح‌نیا باشد.

تیم ایتالیا

تیم برزیل

جام 94 از آن برزیل

تماشای فیلم در آپارات
RE: فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه ) - سناتور - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ عصر ۱۰:۲۴

(۱۳۹۷/۱۰/۱۷ صبح ۱۱:۵۵)دون دیه‌گو دلاوگا نوشته شده:  

(۱۳۹۷/۱۰/۱۶ عصر ۱۱:۰۹)مراد بیگ نوشته شده:  

... ولی اگه درخواست بنده را دوباره با دقت بازخوانی بفرمائید عرضم آهنگ بیکلامی بود که جام 94 ابتدای شروع ویژه برنامه ی پخش جام از تلوزیون به عنوان آهنگ رسمی مسابقات به خوردمان میدادند ...

تصمیم گرفتم آهنگ بی‌کلام درخواستیِ دوست ارجمندم "مراد بیگ" از پخش تلویزیونیِ جام 94 را بیابم ... مُراد حاصل نشد ولی ... 


من آدم فوتبالی‌یی نیستم. ولی بعضی خاطرات خوش با فوتبال دارم که مرورشان شادی به قلبم می‌آورد. یکی‌ از آن‌ها، پانزدهمین دوره‌ی جام جهانی فوتبال در امریکا‌ـست که برمیگردد به تابستانِ سال 1994 میلادی ـ تیرماه 1373 شمسی.

جام جهانی 94جام جهانی 94

نوستالژیِ من و بسیاری از هم‌نسلان-ام از آغازین‌سال‌های دهه‌ی 70، همین جام جهانی است. خاطرمان نمی‌رود رویدادهایش که نقل محافلِ آن دوران بود: مثبت اعلام‌شدنِ تستِ دوپينگِ مارادونا و متعاقباً محروميت‌اش، شادی‌های روماریو و بِبِتو بعد از گل زدن به هلند و انجام رقص بچه‌بغل [بِبِتو در حین بازی‌ها صاحب یک فرزند پسر شده بود]، پنالتی خراب‌کردنِ روبرتو باجو در بازی فینال و اشک‌ریختن‌هایش ....

مارادونا

روماریو و ببتو

روماریو و ببتو

روماریو

باجو

باجو

امشب گشتم در آرشیو کاست‌های ویدئوی قدیمی-ام، مگر نشانی از آن جام ِ خاطره‌انگیز بیابم. و سرانجام چیزکی یافتم: فینال جام جهانی 94 (بین ایتالیا و برزیل) در ضربات پنالتی؛ با همان گزارش 24 سال پیش تلویزیون ایران، که به گمانم صدای کیومرث صالح‌نیا باشد.

تیم ایتالیا

تیم برزیل

جام 94 از آن برزیل

تماشای فیلم در آپارات

اون جام توطئه فیفا علیه مارادونا بود و گرنه همه میدونستم اون مارادونای با روحیه و آرژانتین قهرمان میشدن فقط توطئه هاوه لانژ بود برای این که مارادونا دوباره فاتح جام جهانی نشه